Topiknyitó: Frololo 2022. 04. 23. 16:01

OTP BBQ  

OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:19
Törölt hozzászólás
#760
Frololo
Frololo 2022. 06. 01. 10:49
#759
Ha követnénk katonásan, hogy 3%-ot emelkedünk, leöntenek 1,5%-ot a nap végén, akkor 1-2 hónap múlva remekül állnánk. :)
Csak nem szimpatikus senkinek, hogy nem emelkedik 10%-ot az OTP és nem zár napi maxon..."sze lá ví". :) Borzasztó gazdasági környezetben vagyunk, megint porondon van az atomháború, ballisztikus rakétákkal gyakorlatoznak az oroszok, visznek az ukránoknak az amerikaiak is. Azt pedig továbbra sem hiszem, hogy a kifárasztott felekre nem fognak rárabolni majd innen-onnan, ami gazdaságilag megint nem kifejezetten egy prosperáló jövőkép.
Zöldbéla
Zöldbéla 2022. 06. 01. 10:20
#758
Jó napot, eredményes kereskedést!
Törölt felhasználó 2022. 05. 31. 23:14
#757
https://invst.ly/y8tub
oras
nem szep viszont eleg ronda :-))
Zöldbéla
Zöldbéla 2022. 05. 31. 23:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#756
Szerintem: a  korrekt ár úgy 25000 körül lenne. Lehet mosolyogni! :)
Sajnos nem tudhatjuk előre, hogy mi befolyásolja majd negatívan az árfolyamot (ukrán vírus, kínai háború, vízválság, euro bevezetése Mo-n, sáskajárás, stb), de tudom, hogy sokáig nem adom el. :)
Törölt felhasználó 2022. 05. 31. 22:57
Előzmény: #754  Törölt felhasználó
#755
https://invst.ly/y8tps
bocs ez a jo link
Törölt felhasználó 2022. 05. 31. 22:55
#754
https://www.tradingview.com/x/CDFxbU97
a szörnyen hosszu nagy piros gyertya tetejeig varom most fel 
az aljat mar kivette most jön a tetö
Törölt felhasználó 2022. 05. 31. 22:48
Törölt hozzászólás
#753
Törölt felhasználó 2022. 05. 31. 22:41
Előzmény: #751  Zöldbéla
#752
covidos mol-omat higitva vittem le a bekert kb en is kb 2660-ra
de CEO bonusnal tipliztem is gyorsan
2 ev a molban egy örökkevalosagnak tünt
itt is ülök 2 evet legrosszabb esetben 
akkor sincs semmi 
Zöldbéla
Zöldbéla 2022. 05. 31. 22:36
Előzmény: #750  Frololo
#751
Az idén próbálkoztam a napizással is, nem kellett volna (csak a számlavezetőm keresett rajta)!
Az elmúlt két évre (nekem 2660-hoz képest) MOL is megcsinálta a maga közel 20 százalékát (én ugyan nem vártam meg, mert az OTP-re váltottam), az OTP pedig még többet ment (igaz, most visszaesett).
Frololo
Frololo 2022. 05. 31. 22:26
Előzmény: #749  Zöldbéla
#750
Igen, egyetértek a befektetést illetően. Nekem a materiális javak kiesnek, nem kell, hogy robbanjon a ház és benne mindenem. Innentől gyorsan eljutunk oda, hogy folyószámlán legyen a pénzem, ami kb olyan, mintha a pénztárcámban tartanám vagy államosítás és értékvesztés pozitív állampapírban, vagy valami mindig tuti csak akkor nem, ha veszek alapban. Ha egyik se, akkor az idén 19 ezren járó részvényt megvenni 11 ezres átlagáron hangzik a legjobban. Az, hogy miből maradok ki, két oldala van, mert nemcsak a nyerőt, de a bukót is kihagyom: eddig csak nyerőt realizáltam és az osztalékot begyűjtöttem. :) Aztán, ha idén eljutunk 13 ezerig, akkor tökéletes, ha nem, akkor jövőre.
Zöldbéla
Zöldbéla 2022. 05. 31. 22:11
Előzmény: #748  Frololo
#749
Azonnal nyerni: ez körülbelül a kaparós sorsjegy kategória. :)
SZámomra az OTP jelenleg jó vételnek tűnik, tehát nem látom érrtelmét a bukó realizálását. Legrosszabb esetben, sokáig dagonyázok benne. :) 
Frololo
Frololo 2022. 05. 31. 22:05
Előzmény: #745  Zöldbéla
#748
Üdv itt Béla! Lángost szereted-e, a fő kérdés most az! :) Háború alatt mindenki veszteséges és kármentésben van, ekkor nem a kisbüfik szoktak lubickolni örömükben. Rendes befektető most büszke bukóban van valamelyik hazai blue-ban, annyira nem lehet olcsó valaki, hogy még egy tisztességes papírt sem választ, amibe beleragadhat! Aki WC papírokba fektetett és most a béka segge alatt van, az fogadja meg az őrmester tanácsát, aki a saját fegyverével lefegyverezett katonának azt javasolta, hogy legközelebb ne is az ellenfélre, hanem a saját fejéhez szegezze a pisztolyt, úgy egyszerűbb!
Frololo
Frololo 2022. 05. 31. 21:58
Előzmény: #746  Törölt felhasználó
#747
Balin egyszemélyes MOL szigetét az Anyafórumon belül ostrom alatt kell tartani, nehogy utóbb területi követelései támadjanak! :)
Törölt felhasználó 2022. 05. 31. 21:30
Előzmény: #743  Frololo
#746
jojo hat ami sok az sok
csak emiatt 😉
Zöldbéla
Zöldbéla 2022. 05. 31. 21:26
Előzmény: #744  Frololo
#745
Sziasztok! :)
A napizóknak most talán nehéz, mert grál az árfolyam. De kérdem én: a BÉT-en melyik papírokba lehet befektetni?
Az OTP, Richter, MOL hármas mellett megpróbáltam a Masterplastot is, de amikor el akartam adni, fél napig állt az árfolyam a korlát áramon, és a végén a fél napja érvényes piaci ár alatt rudtam eladni.
Szerintem, tudomásul kell venni, hogy van három valóban likvid papír, és azokba érdemes beszállni, a többi ...!
Long poziban vagyok, tehát promózásnak tűnik, de a BÉT-re vitt pénzek zöme a jelzett három papírba áramlik. 
Nagy baj volna, ha a bika rodeó mellett nem lenne medve piac is, mert akkor leállna a piac. Tehát: biztos vagyok benne, hogy mindenki megtalálhatja a számítását az OTP papírban (is), de a longosoknak türelemre, a shortosoknak és a napizóknak fokozott óvatosságra van szüksége.
Személy szerint: fokozott türelmi állapotban vagyok. :D
Frololo
Frololo 2022. 05. 31. 20:23
Előzmény: #740  zsuzsa37
#744
Kár volna finomkodni, toronymagasan az OTP áll a legszarabbul árfolyamilag a MOL-hoz és a Richterhez képest. De az OTP bája mondjuk pont a fejlődésben van, azaz egy 3 ezres MOL részvény akár a következő 5 évben se biztos, hogy nullszaldósra feljön, a Richternél ez a 7000 eleje is olyan, mintha soha nem lett volna 9 ezres árfolyama. Az OTP elég nagyot merít, de majd indul, aztán előbb-utóbb csúcsot dönt megint.
Frololo
Frololo 2022. 05. 31. 20:16
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#743
Szavadon fogjalak? :) Zombiföldön ma is derekasat küzdöttél egyébként.
Rencsi 2022. 05. 31. 19:06
Előzmény: #741  Rencsi
#742
Most nem a pü -i hanem a politikai helyzet mérvadó. A pü.-ível nincs gond. Jelenleg. ( Nem napi kereskedést folytatok) Tisztelet azoknak, akik a hibáimra felhívták a figyelmet. Igyekszem korrigálni. 
Rencsi 2022. 05. 31. 18:27
Előzmény: #739  Capi77
#741
Nem tűnt el mindenki. Figyel. ( a szokásost ne  mondom mert idegesítő, de azért is tisztelettel Mindent köszönök..)

Topik gazda

Frololo
Frololo
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek