Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 19:38
Előzmény: #49159  Dehogynincs
#49160

Ki hisz még a Kárpátok  Géniuszának, ennek a délceg, felcsúti paraszt(családból származó), álhazafinak?
Onnan lehet tudni, hogy hazudik, hogy mozog a szája!
Bulgária szomszédos Ukrajnával? bolondok királya Viktor!
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 09. 18. 19:21
Előzmény: #49146  smallinv
#49159
Kelted itt a hangulatot. Ne vitatkozz Orbánnal! Bulgária szomszédos Ukrajnával.
részlet a pénteki királyi rádióinterjúból
"itt van az ukrán gabonabehozatal, ahol meggyőztek bennünket a brüsszeliek, hogy engedjük be – Lengyelország, Magyarország, Szlovákia, Bulgária, Románia, tehát akik szomszédosak Ukrajnával – szárazföldön azt a gabonát, amit eddig tengeren szállítottak el Ukrajnából, mondván, hogyha ez nem jut ki Ukrajnából Afrikába, ahol – ami célállomás – éhínség lesz. Gyanakodtam az elején, de ráadtuk a fejünket, és persze jól átvertek."
berlini
berlini 2023. 09. 18. 19:14
Előzmény: #49155  Törölt felhasználó
#49158
nem akartam leirni, mert az info bizalmas és alapjában véve nem akarok rosszat a magyar földművelőknek.
Az úniós szabályok a szennyezetséget illetően nagyon szigorúak. (A termelők szerint túl szigorúak)
Ezért a gyakorlatban a szigorúan ellenőrzött magyar gabonát a termelőknél úgy ellenőrzik, hogy a mintákat a termelő veszi (ami elvileg tilos)
Igy nincsenek nagy botrányok.
Az importált tételekből vett ukrán gabona mintánál ilyen mutyi nem volt lehetséges. Ennek ellenére a kibukott határérték feletti minták száma nagyon alacsony volt.
Informátorom szerint hasonlóan véletlenszerűen bevizsgált magyar gabonánál az eredmény sokkal rosszabb lenne.
Tehát - ha van némi kockázat akkor- az inkább a magyar gabonánál van.
De igazából ott sincsen (igy nem kell magán orosz importból házilag sütnöd holnaptól a kenyeredet.)
Murdoch 2023. 09. 18. 19:03
Előzmény: #49155  Törölt felhasználó
#49157
Ó lassan nem lesz más,most puhítják az EU-t, kell a piac. De ők csak jót akarnak, persze.
https://www.ft.com/content/5c799bc0-8196-466e-b969-4082e917dbe6
Imádom az FT fórumát, az összes lényegi infó itt megvan, pl.:
“Gene editing has just made it faster to do. Corporations will make money farmers will end up the losers and taxpayers who end up paying for government crop insurance.”
vigkrisz 2023. 09. 18. 18:56
Előzmény: #49155  Törölt felhasználó
#49156
Az azov hősei kisöprik az terrork szemetet ukrajnából, hiába, aki ukrán gabonát eszik, az erőre kap!
Filmbeillő felvételek érkeztek a frontról: pokoli körülmények között lendült akcióba az Azov-veteránokból álló rohamdandár - Portfolio.hu
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 18:48
Előzmény: #49151  Törölt felhasználó
#49155
Én nem akarok ukroamerikai gmo gabonát enni, még akkor sem, ha olcsóbb.
Rendelj magadnak, ha ilyesmire vágysz. 
Teljesen természetes, hogy szigorúan ellenőrzik, ez a dolguk! 
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 18:34
Előzmény: #49152  Törölt felhasználó
#49154
Be kell szüntetni az ukránoknak a dízel szállítást, ez háborúpárti hozzáállás Orbán részéről, hiszen meghosszabbítja a harcokat. 
Murdoch 2023. 09. 18. 18:29
Előzmény: #49135  berlini
#49153
A téma kapcsán, hogy mennyire volt titkolva (forrás: historian.org):
"The facts themselves provide no genuine basis for friction. The Soviet government has enlarged the space given in its press and radio to recognition of American aid and the respective contributions of all other allies. This appreciation has been stressed in speeches and statements by the highest Soviet officials, including Premier Stalin. Similar expressions of gratitude have been voiced by Prime Minister Winston Churchill, Ambassador Halifax, and other high ranking Britons."
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 18:25
Előzmény: #49150  berlini
#49152

A Mol és rajta keresztül a magyar állam is nyerészkedik az ural és a brent közötti marge-on.
30, esetenként 50%-kal olcsóbban vette, veszi a MOl a kőolajat.
Nincs piac, nincs diverzifikáció, teljesen igazad van!
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 18:19
Előzmény: #49148  smallinv
#49151
Szeretek a végére járni, nem szeretem a propagandát, az agrinform pedig erősen hozza.
Hazugság, hogy az ukrán gabona annyira szennyezett lenne.
Az ellenben kérdés számomra, hogy a termelőket vagy a fogyasztókat, azaz a szavazókat kellene védenie az államnak, főleg egy Európa első inflációnál !
Talán egyiket sem és nem kellene a piaci működésbe beavatkozni, mert az hosszútávon mindig nagyobb problémát okoz, mint a rövidtávú haszon, ez az árstopok esetében is tisztán látszik.
berlini
berlini 2023. 09. 18. 18:17
Előzmény: #49146  smallinv
#49150
Igen, a tranzit dijnál elszaladt a ló az ukránok alatt, de ugyanúgy a horvátok is keményen nyerészkednek.
Persze mindezt el lehetett volna kerülni, 
ha időben diverzifikáljuk az energiaforrásainkat,
ha időben költünk többet megújuló energiatermelésre,
ha a 2022-re beigért Paks 2 legalább 2025-ben termelt volna. (De ahogy kinéz, még 2030-ban sem fog működni)
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 18:16
Előzmény: #49147  Sehmet
#49149
Hol vannak, hol vannak... Szennyezik a környezetet 😄😄Itt van a legokosabb, aki saját bevallása szerint 560 napot dolgozik egy évben:
"
Ismét a kritikák kereszttüzébe került a német zöld párti külügyminiszter, ezúttal texasi látogatása során tett gondatlan környezetszennyezése miatt. Annalena Baerbock – a klímavédelem iránti elkötelezettségét demonstrálva – egy kisbuszba szállt Austinban, hogy a közeli Houstonba szállítsa. Eközben a német kormány repülőgépe üresen repült utána, több tonnányi kerozint elégetve a levegőben.A német kormány Airbus A350 különgépe, amellyel Baerbock az Egyesült Államokba utazott, szerda reggel üresen szállt fel a texasi Austinból Houstonba, hogy ott felvegye a busszal érkező minisztert, majd még aznap délután elszállítsa Wichita Fallsba, ahol kiképzés alatt álló német vadászpilótákat látogatott meg.A Bild am Sonntag című lap kiszámolta: az Airbus A350 átlagosan hat tonna kerozint fogyaszt óránként.Az Austin és Houston közötti, amerikai viszonylatban rendkívül rövid – légvonalban mintegy 235 kilométer – távolságon a kormánygép körülbelül 45 percet töltött a levegőben, vagyis az üres járat során körülbelül 4,5 tonna üzemanyagot égetett el."
Tipikus ukrán troll ez is. 
🤣🤣🤣🤣
smallinv 2023. 09. 18. 17:56
Előzmény: #49145  Törölt felhasználó
#49148
Tudom, tudom és bocs, tovább olvastam a cikket és így 1 biten is átláttam a szenzáció hajhász íráson.
Sehmet
Sehmet 2023. 09. 18. 17:55
#49147

Hol vannak a zöldek? Sehol! Nálunk az éretlenség színe a zöld! :)
.
"Szlovákiába legutóbb egy olyan búzaszállítmány érkezett Ukrajnából, amely egy Európai Unióban mára betiltott vegyi anyagot, a rovarirtószerként alkalmazott klórpirifoszt tartalmazott."
.
https://ma7.sk/mezogazdasag/Ukrajna_Szlovakia_buza_gabona_mereg_mergezo
smallinv 2023. 09. 18. 17:53
Előzmény: #49144  Törölt felhasználó
#49146

Mondjuk én is a piacgazdaság híve vagyok, csak nem értem, hogy akkor eddig miért nem így volt.
Azt sem értem, hogy pl. Bulgáriában hogyan jut el a gabona, gondolom nem Odesszából, de ha már ott van, akkor be is lehetne hajózni és mehetne tovább az éhező Afrikának, mert kikerülték a blokádot.
Szóval sok mindent nem értek én itt, tudom 1 biten nehéz is, de ha nincs több, akkor mit tegyek.
És ha már eltörölték a vámokat a gabonára, akkor igazán megtehetnék ezt a tranzitdíjra is, ha már gazdaság...
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 17:44
Előzmény: #49143  smallinv
#49145

Volt itt róla szó korábban, megkerestem a cikket, hidd el a magyar hatóságok mindent is ki akartak mutatni!
***
https://atlatszo.hu/kozadat/2023/05/09/34-ezer-vizsgalatbol-csupan-ketszer-talalt-problemas-ukran-gabonat-a-magyar-hatosag/
***
"A hatóság a vizsgált – 2022 január és 2023.március 17. közötti – időszakban 33 946-szer végezte el a méréseket vegyianyag-maradványra vagy egyéb káros anyagra."
***
"17 olyan tétel szerepel a NÉBIH listájában, amiben vegyi anyagot mutattak ki."
***
"A NÉBIH 17 mintája mintegy 16,5 ezer tonna vizsgált gabonát jelent az országba addig érkezett 67 887 tonna gabonából. Vagyis a minták mintegy negyedében mutattak ki vegyszermaradványt a hatóság munkatársai, de ezek egy kivételével nem lépték túl a megengedett határértéket."
***
Ennyi problémát, ilyen szigorú vizsgálat esetében hazai termelőknél is kimutatnának.
***
17 mintánál találtak kimutatási értéket (nem egészségügyi) elérő vegyszermaradványt, egy esetben két vegyi anyagnál volt határérték túllépés!
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 17:34
Előzmény: #49143  smallinv
#49144
Az ukrotrolloknak mindegy, ezek megennének mindent, amit z ügynök küld nekik, csak legyen becsomagolva. 🤔😄
smallinv 2023. 09. 18. 17:30
Előzmény: #49137  berlini
#49143

Csak annyit írtam be a keresőbe, hogy ukrán gabona minősége.
Első sor : 
https://www.agroinform.hu/gazdasag/ukran-gabona-szigoru-vizsgalat-eredmenyek-63552-001
2.sor :
https://www.agroinform.hu/szantofold/ukran-gabona-minoseg-62314-001
Az a mezőgazdasági szakember, akivel beszéltél, mit szólt ehhez tavasszal ?
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 17:27
Előzmény: #49138  berlini
#49142

Nem tudjuk milyen minőségűek, de gyanítom igazad lesz.
Lehetnek ezek a 60-as években gyártott szovjet lövedékek, amik már rég lejártak, de lehetnek
Korea által gyártottak is. Korea helyében én a lejártakat és a rossz minőségűektől szabadulnék
legelőször.
Az oroszok nagy segítséget kapnak, ami kell nekik,mert az orosz ipar kevés a háború folytatásához, mintha pár hónappal ezelőtt nem ezt nyomták volna itt a trottykák!
szieszta 2023. 09. 18. 17:26
Előzmény: #49127  berlini
#49141

Nekem azt mondták, hogy a gazdák azért vannak bajban, mert látva  a tavalyi árrobbanást, a kereskedők azonnal megduplázták az input anyagok árát, meg a gazdák is egymásra licitálva vásárolták a földet (hitelre), meg verték fel a bérleti díjakat. Így még a támogatás is elmegy a működésre. Ráadásul a tavalyi aszály miatt sokan már azt az évet is veszteséggel zárták, így teljesen felélték tartalékaikat.
A kereskedők meg még a drága gabonából töltötték fel raktáraikat, mivel tavaly az uki kuki is közel 2x annyiba került, mint most. A magyarért 320 €-t kértek, az uki kuki meg 270 € volt. Most 140 et mondanak.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek