Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2020. 03. 26. 12:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#7060
Neked mi a véleményed erről:
#7051?
euler 2020. 03. 26. 12:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#7059

Igazán örülök, hogy betalált. Máskor is szívesen.
.
Nem céloztam, konkrétan Orbánra gondoltam, még a nevét is beírtam.
És Te?
euler 2020. 03. 26. 12:11
Előzmény: #7051  signal2
#7058

Schiffernek (ha jól sejtem), igaza van, jogilag kerek, de mi rá a garancia a hatalom szelektív jogértelmezését és jogalkalmazását ismerve?
Meddig tart az Alaptörvényt vagy bármelyik sarkalatos törvényt módosítani?
iguazu 2020. 03. 26. 12:07
Törölt hozzászólás
#7057
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 12:04
Előzmény: #7053  euler
#7056
Ezért mondom hogy alkalmatlan... nem taktikázni kell hanem megvédeni a munkahelyeket segíteni a bajbajutottakon. Ebböl eddig semmit nem láttunk! Valaki erre azt mondja zseniális politikus hiszen nem költött pènzt és megtartja a támogatását. Én azt mondom minde elvesztegetett nap a végsö elszàmolásnál nagyon fog fájni....
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 12:02
Előzmény: #7052  signal2
#7055
Az teljesen mindegy hogy az ellenzéken van sapka vagy nincs!!!
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 12:01
Előzmény: #7052  signal2
#7054
Csak idöt akart nyerni Orbàn és a szokásos egymàs torkànak ugrást akarta fenntartani, hogy a saját tábornak adjon municiót. Ez többé kevésbé sikerült is. Ettöl még a felelösség az övé. Neki kell rendbetenni az országot és az nem fog sikerülni. Nem ma fog megbukni hanem 1.5 év múlva, amikor a gazdaság végleg kimúlik
euler 2020. 03. 26. 12:01
Előzmény: #7052  signal2
#7053

Igazad van, ill. lenne normál üzemmenetben. (Bár akkor is kétlem a szavazók érzékenységét ilyen "jogi finomkodásra", pontosabban már bebizonyították, hogy messziről és nagy ívben ..., ezért jutottunk ide, hogy Alaptörvénynek nevezzük a Alkotmány-tákolmányt. Nem azok döntenek a szavazáson - ha még lesz olyan - akik ezt átlátják).
Most tényleges vészhelyzet van, a hagyományos megoldások nem annyira működnek és ezt Orbánék jobban megértették mint az ellenzék. Ki is használják.
signal2
signal2 2020. 03. 26. 11:43
Előzmény: #7050  euler
#7052
Magát a törvényt nem kellett volna megszavazni, csak a házszabálytól aló eltérést! Hiszen jövő ét kedden így is meg lesz szavazva. Ezzel hagyhatták volna dolgozni a kormányt, de továbbra sem  járultak volna hozzá a korlátlan ideig tartó felhatalmazáshoz.
Ez súlyos politikai hiba volt szerintem!
Viszont az előző hsz-mben foglaltak szerint van még érvrendszer az ellenzéki pártok kezében a slendriánul megfogalmazott Alaptörvény miatt.
signal2
signal2 2020. 03. 26. 11:40
Előzmény: #7049  signal2
#7051
Az Alaptörvényben ugyanis ez szerepel:
"(1) A Kormány az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás vagy ipari szerencsétlenség esetén, valamint ezek következményeinek az elhárítása érdekében veszélyhelyzetet hirdet ki, és sarkalatos törvényben meghatározott rendkívüli intézkedéseket vezethet be."
Tisztelettel kérdezem, hogy a járvány az elemi csapás-e, vagy ipari szerencsétlenség? Ha egyik sem, akkor t.képpen a veszélyhelyzet kihirdetése is Alaptörvény-ellenes volt. Szólhatott volna az ellenzék? Igen. Szólt? Nem, melléállt, elfogadta. A kihirdetett rendeleteket is elfogadta. 
A járványügyi veszélyhelyzetről az Eütv. rendelkezik. Az abban foglalt rendelkezési lehetőségekkel továbbra is élhet a kormány.
Tovább az Alaptörvény: 
"(3) A Kormány (2) bekezdés szerinti rendelete tizenöt napig marad hatályban, kivéve, ha a Kormány - az Országgyűlés felhatalmazása alapján - a rendelet hatályát meghosszabbítja."
Tehát az alkotmányosan kétségesen kihirdetett veszélyhelyzet továbbra sem szűnik meg mai nappal, csak a 15 nappal korábban kihirdetett rendeletek. Értelmezésem szerint azonban a kormány hozhat újabb rendeleteket akár ma is, holnap is. Csak a korábbi rendeletek meghosszabbításához kell az Országgyűlés felhatalmazása. És ha megkapja majd a felhatalmazást, szerintem akkor is minden egyes rendelet alapból csak 15 napra jár. Szóljon, ha valaki más olvas ki az Alaptörvény idézett soraiból"
euler 2020. 03. 26. 11:35
Előzmény: #7046  signal2
#7050

Lehet, hogy ezt kellett volna tenni, de lehet, hogy ezt a fidesz propaganda még hatékonyabban fordította volna az ellenzék felé. Nem tudom.
Mindenesetre ha a fidesz megszavazza Orbánnak a határidő és jogi garanciák nélküli rendkívüli állapotot, akkor az ellenzék emelje már fel a seggét és vonuljon ki egy diktatúra parlamentjéből, öltsön védőruhát és menjen kisegítő személyzetnek a kórházakba!
signal2
signal2 2020. 03. 26. 11:30
Előzmény: #7048  signal2
#7049
Arról meg nyilván alakult ki konszenzus, hogy kell a kormánynak a felhatalmazás, és a meghozott rendeletek is maradjanak érvényben. Ezt senki nem is vitatta. Egy percig sem. Habár alkotmányosság szempontjából egyébként lehet.
signal2
signal2 2020. 03. 26. 11:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#7048
Linkeld, honnan szedted az ismereteidet! Én nem találtam semmit arra vonatkozóan, hogy péntek este 20:45 előtt lett volna ismert szöveg.
signal2
signal2 2020. 03. 26. 11:26
Előzmény: #7044  valoigaz
#7047
Járványügyi helyzet van, én is elkaptam!Ez van.
"Egy jegybank akkor működik jól, ha az adott deviza a legkisebb kilengéseket mutatja, ezt nem sikerült Matolcsynak összehoznia." - ezzel nem értek egyet. A pénzügyi rendszer (ami nem egyenlő a HUF ingadozással  - eleve melyik devizával szemben???) stabilitása és az infláció kordában tartása a feladata. Nekem tetszik, ahogy a bankokat és a spekákat féken tartja.
Vitatkozni mindig van miről.
Ami nem tetszik, az a folyamatos uszítás és háborús kommunikáció, tele hazugságokkal, a NER terjeszkedési módszerei a gazdaságban, az oktatás rossz iránya, a jogállam leépítése. Szóval összességében nem megyünk jó irányba, de szerintem 2004-2006 között sem mentünk.
signal2
signal2 2020. 03. 26. 11:20
Előzmény: #7045  euler
#7046
Miután ez már a szavazás előtt nyilvánvaló volt, én megszavaztam volna a házszabálytól való eltérést, és magát a törvényt leszavaztam volna. 
Egyébként volt benyújtva 3 törvényjavaslat, szintén a rendeletek meghosszabbításáról, de azoka meg a fidesz nem szavazta meg:
https://www.parlament.hu/irom41/09840/09840.pdf
https://www.parlament.hu/irom41/09827/09827.pdf
https://www.parlament.hu/irom41/09824/09824.pdf
Bármelyik megszavazása elegendő lett volna a rendeletek meghosszabbítására. Miért is nem felelt ez meg a fidesznek? Ja, hogy a járvány kellős közepén lejáratókampányt folytathasson.
euler 2020. 03. 26. 11:12
Előzmény: #7043  Peterbond
#7045

Orbán aljas színjátéka ott lepleződik le legjobban, hogy korábban is beterjeszthették volna a vészhelyzet meghosszabbítását, de kivártak, hogy legyen 2 nap lyuk.
Ezzel fokozták a feszültséget és persze a járványügyi helyzet is fokozódott.
Közben nem hoztak egy rendeletet se, pedig még a hétvégén is hozhattak volna, ha tényleg emiatt lenne az egész.
Tudták és tudják, hogy 31.-én elfogadhatják sima kétharmaddal. Csakhogy addigra szépen rátolják az ellenzékre a felelősséget, aki csak annyit kért, hogy a diktatórikus állapotból való visszatérésre legyen jogi garancia a visszatérésre.
Megtervezett aljas színjáték, zsarolás, hisztéria-keltés az egész, egy hatalommániás őrült érdekében.
Eredmény: úgy lesz bevezetve a diktatúra, hogy végül még az ellenzék lesz felelős érte.
Van rá esély ebben a pánikhangulatban és a nép nagy része tapsolni fog hozzá.
Azt kapjuk amit megérdemlünk.
valoigaz 2020. 03. 26. 10:43
Előzmény: #7038  signal2
#7044

Gyurcsány fóbia tünetei nálad is szembetűnőek, sajnálatos, hogy te is beleestél ebbe a tömegeket is támadó  ragályos, fertőző betegségbe.
Az MNB. működésében valóban látható néhány olyan intézkedés ami nekem is tetszik, összességében viszont Európa egyik legrosszabb jegybankja a magyar, köszönhetően Matolcsy alkalmatlanságának erre a feladatra.
Egy jegybank akkor működik jól, ha az adott deviza a legkisebb kilengéseket mutatja, ezt nem sikerült Matolcsynak összehoznia. Az országra szintén ez igaz, amelyik ország devizája stabil vagy erősödni is tud, az egy gazdaságilag, intézményileg sikeres országot mutat. Ennek a kormánynak ezt nem sikerült elérnie, így nincs miről vitatkozni. Ha minden így marad, akkor néhány év múlva talán már a bolgárok se lesznek mögöttünk.
Peterbond 2020. 03. 26. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#7043
Hatalmas zsarolás hogy SEMMI mást nem kérnek csak egy 90 napos határidőt. Emlékeztetlek a spanyolok pl még a mostani rendkívüli helyzetben is ( összehasonlíthatatlanul rosszabb náluk a helyzet mint nálunk ) csak április 11.-ig hosszabították meg a vészhelyzetet.
Szóval mi volt az a hatalmas zsarolás a 90 napban? Különösen hogy a valóságban amúgy a 2/3-al Bármikor megnövelhetik ők is. Egyszerűen egy korlátlan felhatlamazást akartak és ehhez az ellenzék beleegyezését is akarták, hogy utána hivatkozhassanak rá.
iguazu 2020. 03. 26. 10:35
Törölt hozzászólás
#7042
sanka 2020. 03. 26. 10:23
Előzmény: #7038  signal2
#7041
Mert lazább a gyeplő,sokkal több lehetőségük volt idáig, tele zsebbel könnyebb pofázni!

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek