Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2020. 12. 19. 19:30
Előzmény: #24711  hellforceone
#24780
Persze!
SeldonKuper 2020. 12. 19. 19:27
Előzmény: #24702  Zöldbéla
#24779
Tényeket? Kinek a tényeit?
Te döntötötted el?
gazmber 2020. 12. 19. 19:21
Előzmény: #24775  Zöldbéla
#24778
ezt a qrmányzást, ezt a qrmányt és a körülötte sertepertélő többi g@cit ugyan ki tarthatná 'tisztességesnek", ...ne viccelj, még megsértődnek...(?) szvsz☺
krida
krida 2020. 12. 19. 19:14
Előzmény: #24774  Törölt felhasználó
#24777
ezzel egyet is értünk, egyedül Nagy Blankára nem kellett volna hivatkozni, azonnal az a trágárság jut eszünkbe erről is, amit a "liberalizmus" oly előszeretettel képvisel és próbál agresszívan erőltetni... :)
krida
krida 2020. 12. 19. 19:12
Előzmény: #24747  Törölt felhasználó
#24776
Amilyen jól indult az írásod, olyan rosszul sikerült befejezned. Az elejével egyet is értünk, idő hiánya miatt most nem megyek bele a felvetett témába, bár érdemes lenne. Abban, amit a liberális és jobbos médiáról írtál, nem értünk egyet. Amikor fasisztának, nácinak, gyűlöletkeltőnek, diktatúrának nevezi bárki a fideszt, vagy az őt esetlegesen támogató médiát, én személy szerint rögtön leteszem a lapot, cikket, írást, nem is olvasom tovább, nem vehető komolyan senki aki ilyeneket beszél. Mára épp a "liberalizmus" lett sokunk szemében egyenlő a kirekesztéssel, intoleranciával, gyűlöletkeltéssel, anarchiával, rombolással, pusztítással. Pont ezért is, amiért te is ilyen jelzőket aggatsz másokra. Másrészt meg látunk, hiába próbálja agresszívan erőltetni hazugságait a liberalizmus, nyitva a szemünk, látjuk hogy a lózungok mögött mi zajlik: láttuk és emlékszünk arra Gyurcsány mit művelt, látjuk a liberális oldal (és média) mit művel az USA-ban, látjuk azt is Soros mit próbál az emberek torkán lenyomni olyan agresszívan, hogy gyakorlatilag minden országban, ahol ismert, felháborodtak rá. Persze, ha az USA-ról beszélünk, Soros mellett még jónéhány embert fel lehetne sorolni...
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 12. 19. 19:08
Előzmény: #24770  gazmber
#24775
A  budapestiek (és a többi ellenzéki vezetésű települések lakói) ugyanannyira állampolgárok, mint a fideszes önkormányzatú települések lakói. Nehogy már a támogatók adakozásából kelljen működtetni az ellenzéki vezetésű településeket!
Várható volt (a választások után be is írtam az egyik topikba), hogy a kormány majd pénzügyi eszközökkel beláttatja, hogy az ellenzéki önkormányzatok alkalmatlanok, a kormány oldaliak bezzeg szuperek. Ennek vagyunk most tanúi. :(
Ha valaki ezt tisztességes kormányzásnak tekint, hát lelke rajta!
Törölt felhasználó 2020. 12. 19. 19:00
Előzmény: #24769  euler
#24774
az önreflexió felvetése nem egyenlő azzal, hogy az "áldozat" felismerje bűnösségét, hanem nézzen magába is,hátha talál ott is javítanivalót. a holocaust és az odavezető folyamat teljes mértékben elítélendő, viszont az erre való túl gyakori hivatkozás, utalás az antiszemitának vélt gondolatok , cselekedeteknél már túlérzékenységre vall odáig jutva,hogy pusztán a zsidó személyek, vagy szervezetek bírálata már antiszemitának minősűlhet,pedig a kritikusnak eszébe se jutott mondjuk. Amikor Orbán elkezdett Sorosozni meglepődve tapasztaltam,hogy Orbánt antiszemitizmussal vádolták emiatt.Csak azért, mert Soros zsidó? dehát ő magyar is! Akkor magyarellenes is volt Orbán? Nevetséges. Ő a liberálist támadta. Ez a fajta túlreagálás nem használ az ügynek, hisz az átlagember is látja,h ez hülyeség. Nem kell minden bokorban antiszemitizmust keresni, amikor nincs. Akkor kell, amikor majd lesz.Ez történt, amikor az ellenzék már 10 éve is diktátorozott, és diktatúrát kiáltott folyamatosan. Nem mérték fel,hogy egy idő után az emberek megcsömörlenek ettől és azellenkező hatást érik el a nem megalapozott vádtól és amikor valóban bekövetkezett, addigra már érzéketlenek lettek erre. De még az is lehet,hogy pont az ellenzéki riogatás miatt lettek elkötelezettebb Orbán hívők. 
Ettől nem leszek se antiszemita, se neres :)
Az ellenzék feladata,hogy profi legyen. Ha nem profi,hanem elővigyázatlan és meggondolatlan,akkor nem látja el a feladatát. Erről nem Orbán tehet,hanem maguk.
Én amit elvárok az ellenzéki politikustól
Nagy Blanka volt momentumos politikus. most az ifjúsági szervezetükben  van 
""Úgy gondolom, hogy a jó politikus főbb ismertető jele kortól függetlenül a bátorság és az alázat. Ha kell (és kell) tűzön vízen át kell menned azokért, akiket képviselsz. S el nem szabad felejtened: Te dolgozol értük és nem pedig ők érted.
"
Törölt felhasználó 2020. 12. 19. 18:49
Előzmény: #24770  gazmber
#24773
Vegyen szolgáltatás az önkormányzattól az a cég, aki megteheti ezzel kevesebbet is fog adózni, ami nem orbánékhoz vándorol, hanem lokális problémákat oldanak meg vele, azt amire szükség van.
euler 2020. 12. 19. 18:45
Előzmény: #24770  gazmber
#24772
Jó ötletnek tűnik.
Nem tudom persze, hogy az önkormányzatok mennyire tudták reálisan felmérni, hogy a válság miatt mennyire esne vissza egyébként is ez a bevételük.
Aztán úgy gondolom van egy pár nagy adózó önkormányzati tulajdonú cég is, ott ha "észnél van" a menedzsment akár más lehetőség is adódik.
Shortelek 2020. 12. 19. 18:39
Előzmény: #24770  gazmber
#24771
A hetekig vétóval fenyegetözö geci, most elsőként rohan a pénzért a mocsok, még sem tudunk meglenni az eus pénzek nélkül.
gazmber 2020. 12. 19. 18:29
Előzmény: #24752  euler
#24770

KariGeri és más önkormányzatok esetleg annyit megpróbálhatnak, hogy nyitnak egy külön számlát és megkérik a választóikat, a vállalkozóikat, hogy ugyan ők nem jogalkotók, de azt a pénzt amit a qrmány elengedne, ha tehetik fizessék be mégis egy másik számlára...ez is lehet egyfajta 'polgári engedetlenség' a mindig a más f@szával válságkezelő g@ci politikájával szemben, hátha megütné a guta...és dühében még ezeket a különszámlákat is zároltatná(?) ami már egy kicsit csúnya lenne...(?)szvsz
euler 2020. 12. 19. 18:09
Előzmény: #24763  Törölt felhasználó
#24769
Elhiszem én, hogy mindenkit kritizálsz (a többesszámozás viszont mindig zavar), de Te inkább túlságosan elfogadó vagy, olyan dolgokban is amit a történelem, a civilizáció, az emberiség kultúrtörténete már helyrerakott. Ezeket csak aljas célzattal szokták újranyitni bizonyos csoportok. (Azért azt ne képzeljük, hogy ez a fórum akadémiai értekezések terepe, mert akkor tévedtem).
Nem tartom szerencsésnek az áldozathibáztatást sem, márpedig ennek határozott jeleit mutatod a cigányság a zsidóság, de akár az un. ellenzékről (mondjuk, hogy meggondolatlanul) ideírt véleményeid alapján. 
Nem várom el senkitől, hogy azonos "szekértáborba" tartozzon velem. Egyrészt mert magamat se tudom egyértelműen besorolni sehová, másrészt nevetségesnek tartom egy névtelen fórumon ilyennel foglalkozni.
Az, hogy a valóságot másképp értékeljük, vagy nem egyforma vehemenciával kívánjuk Orbánék eltakarodását, az egyéni tapasztalatok és világlátás eredménye. Teljesen természetes és elfogadható. Az már baj, ha felülünk a propagandának amelyiknek pont ez a megosztás az egyik legfontosabb célja.
 
Törölt felhasználó 2020. 12. 19. 18:06
Előzmény: #24766  krida
#24768
Inkább arra reagálj, hogy miért találsz ki hazugságokat, majd számonkéred a másikon?
Mondtam én olyat, hogy a fidesznél jó lenne, ha végre nem csak a melegeket küldenék Brüsszelbe, meg hogy nem csak az lehetne politikus, aki jachtozik és drogozik?
Nem mert ez egy ordas nagy hazugság lett volna, te így vitázol, stigmatizálsz.
Törölt felhasználó 2020. 12. 19. 18:04
Előzmény: #24766  krida
#24767
Megállapítottam, hogy árad a gyűlölet az írásodból, majd te sértődsz meg, ha ezt kimondom és megpróbálsz rámsütni megint valami hamis dolgot. Beszélhetsz témákról, lehet más véleményed ÉN tudom kezelni és megpróbálom megérteni, még az is lehet, hogy tudok mondani neked más szemszöget, amiből te is másképp láthatsz dolgokat és közelebb juthatnak az állaspontaink.
A gyűlölködésre csak felhívtam a figyelmed, ez nem szokott segíteni a vitáknál.
krida
krida 2020. 12. 19. 17:48
Előzmény: #24744  Törölt felhasználó
#24766
"árad a gyűlölet az írásodból" - épp ezt mondom, hogy nálatok tilos erről beszélni, semmilyen más gondolkodást nem toleráltok, mert az "gyűlólködő". Épp ezért nem lehet benneteket komolyan venni, épp ezért van elege az embereknek a "liberalizmus"otokból.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 19. 17:39
Előzmény: #24762  Törölt felhasználó
#24765
Azt tényleg nem írtad, hogy szükséges, csak azt hogy nem mindenhol kerülhető el a szegregáció, illetve ahol elkerülhető, ott is csak úgy, ha megfelelő speciális problémakezeléssel felkészülnek rá. Ez valóban egy-két árnyalattal eltér attól amit én kiemeltem belőle. Annyira mondjuk nem sokkal. A látóköröm, ami a szemedben szűknek bizonyult ez esetben, milyen módon bővítendő javaslatod szerint?
Törölt felhasználó 2020. 12. 19. 17:20
Előzmény: #24761  PusztaPutyin
#24764
Két gondolatot vélek itt egymással hadakozni, az egyik amelyik megpróbálja a közös értékeket meglátni a másik a közös értékeket kikényszeríteni.
Mindenki döntse el vajon melyik lesz a sikeres.
Törölt felhasználó 2020. 12. 19. 16:47
Előzmény: #24760  euler
#24763
márha szélsőség, ha minden oldalt kritizálok, boncolgatok, amivel lehet vitatkozni persze. én nem rosszindulatúan teszem. nekem is vannak hibáim, mint bárkinek és népeknek, csoportoknak is ugyanúgy akár, amit érdemes megemlíteni. de ha találok újabb infókat erről írok még .
Törölt felhasználó 2020. 12. 19. 16:38
Előzmény: #24758  PusztaPutyin
#24762
nem írtam, hogy szükséges a szegregáció. elkerülte a figyelmed,hogy azt írtam,hogy ez akkor szükséges,ha nincs megfelelő minőségű szakember a konfliktusok kezeléséhez. 
lehet tévedek ebbe abban,de igyekszem nyitott elmével járni és észrevenni ami nem sablonos. sztem ez visz előre. engem legalábbis biztos.megértem a világot kicsit jobban, mert az bonyolultabb.
az ártatlan és üldőzött zsidóság eszméje  kb annyira hiteles, mint az ártatlan keresztények és üldőzésük.
Ezek azt a  célt is szolgálhatják  adott esetben, hogy egyben tartsa az identitást, legyen az liberális, vagy keresztény.
Ha az egyik legszekulerálisabb államban sem érzik jól magukat ott van valami a háttérben. bár bizonyatnai nem tudom.sztem. 
Az,hogy ebből mihamót gyártasz az szűklátókörűség. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 19. 16:23
Előzmény: #24760  euler
#24761
Azt el is felejtettem, hogy a liberálisok is kaptak szemrehányást azért, hogy ők nem rasszisták. Tényleg, bazmeg az mennyire gáz már, hogy a liberálisok nem rasszisták, tök szégyen…

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek