Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zozo12 2023. 08. 11. 21:40
Előzmény: #357119  Bpali
#357120
Szerintem okos ember nem üll evekig olyan reszvenybe  amibe elinflodik a penze 😆😅örülhetsz ha evek mulva er annyit amennyit belettel csak az infla miatt a töredeket eri🤣
Bpali 2023. 08. 11. 21:30
Előzmény: #357118  Zozo12
#357119
Okos ember diverzifikál..s ott helye van egy hosszútávú MOL csomagnak minimum..
Zozo12 2023. 08. 11. 21:16
#357118
Osztalek vagas utan irtam hogy hamarab lessz 14ezer az otp mint 3ezer a mol hmm kaptam ra egy csomo minuszt akkor lehet ismet minuszolni aki longot tart meg mindig molba okos vevő mar reg otp vett okos elado rég eladta a mol jat:)🤑
Danalf 2023. 08. 11. 21:08
Előzmény: #357104  TurboLada
#357117
Lehet unalmas már amit írok TurboLada, de kérlek tekints a két részvény 5 éves grafikonjára. Igen, megy az OTP, és bár én idő előtt kiszálltam belőle kívánom hogy a sok OTP tulaj a lehető legtöbbet szedje ki. De úgy érzem hogy az OTP-t ennyire isteníteni a hatalmas bukásai után nem célszerű. És nem csak tőled kérdezem hanem a többieltől - miért gond az ha esik egy részvény ára? Ez tőzsde, külömböző szektorok különböző cégek egy olyan világban ami kb havonta változik. Senki nem várhatja el hogy minden papír egyformán menjen. Azt hiszem ha a bukást nézzük az otp igencsak odabassza a molt. De most meg top papír. Jó lenne megérteni hogy ez TŐZSDE, és meg merem kockáztatni hogy amíg ilyeneket iŕsz addig te nem érted hogy ez hogy működik.
És hogy mik voltak a jóslataink? El kéne fogadni hogy mi kishalak vagyunk és csak sodródunk. Könnyű osztani az eszet egy rally közben. De most itt kedves TurboLada mindenki előtt megkérlek mondd meg azt az árat ahonnan az otp le fog fordulni és azt az árat ami megfogja. Kérlek vezess le nekünk egy elgondolást erről!
Sony123 2023. 08. 11. 20:19
Előzmény: #357104  TurboLada
#357116
Most komolyan kérdezem: Te mások beírása alapján kereskedsz? Nem mindegy, hogy mit mondanak. Az a lényeg, hogy TE mit gondolsz, nem pedig az, hogy mások mit mondanak.
Elolvasok mindenkit, de a döntést mindig én hozom meg, és senkit sem hibáztatok, ha rosszul döntöttem. Azonban én azt látom, hogy ezt felelősséget megpróbálod áthárítani másokra. Ha TE döntésképtelen vagy, akkor ne okoljál másokat se!
Békesség
ponocli
ponocli 2023. 08. 11. 20:08
Előzmény: #357108  p-b
#357115
Igen, valahogy így lehet...  9 éve vagyok egy nagyobb pakkal Molos. Zsebre vágtam
5 milla feletti osztalékot azóta, de nem tudom mikor szálljak ki... 
3k felettin ár benne van a cégben, de itt Hungaro-isztánban semmi sem biztos...
Bpali 2023. 08. 11. 19:56
Előzmény: #357113  Bpali
#357114
szóval  nagy csodában nem bizom de elégedetlen sem vagyok...oké nekm most másodlagos a mol pillanatnyi árfolyama 1 évre tervezek benne..
Bpali 2023. 08. 11. 19:55
Előzmény: #357112  KawaSzabi
#357113
s őszinte leszek ez nem túl jó előjel a molnak..OTP bika , opus appenin hasit telekom is erős bif cig rally előtt közben...richteris végre meghuzza  majd...
KawaSzabi 2023. 08. 11. 19:48
Előzmény: #357109  Bpali
#357112
Meg Opusz beelőz forgalomba!!Durva hetek voltak a béten!
filus 2023. 08. 11. 19:45
Előzmény: #357109  Bpali
#357111
Ezt gondold át mégegyszer. Csak nyüzsögsz most.
Bpali 2023. 08. 11. 19:37
Előzmény: #357109  Bpali
#357110
ezek nélkül mol most 2700 feltt járna biztos vagyok benne..
Bpali 2023. 08. 11. 19:37
#357109
Meg aztán azzal sem számolhatott senki , hogy opus, appeninn, bif stb feltámadnak és komoly konkurenciát támasztanak...
p-b 2023. 08. 11. 19:33
Előzmény: #357105  papamacika
#357108
Amennyiben racionálisan nézzük, akkor márciustól 2.400-ról emelkedett 3.190-ig 5 hónap alatt kb. 33%-ot. A mai záróhoz 2670 hozzáadjuk a br. osztalék összeget 354 Ft-ot, akkor a mai záró 3024 ft lenne, ami a 3190-es lokális csúcshoz képest 5,2%-os korrekciónak számít, azaz a 790 Ft-os emelkedésből  166 Ft-ot, azaz az 21%-ot adott vissza a piac. Normális esetben trendben a korrekció mértéke 50, de akár 62%-ot is eléri. Ez a technikai része. Feltételezem hogy senki sem úgy gondolja, vagy számolja az osztalékot, hogy az egy hozzáadot értékelt képviselt. Azt az árfolyammal együtt illik kezelni, mivel a cég vagyonából" került kifizetésre. Azaz a pénzed egy részét átraktad az egyik zsebedből a másikba.Olvastam itt korábban , hogy a MOL alulértékelt. Mihez képest? Régiós és EU-s szektortársaihoz képest P/E, ROA, ROE szinten nem mondható alulértékeltnek. A cég és országkockázat olajipari vonatkozásban viszont a szektortársakhoz képest jelentősebbek. Egy alapkezelő nem pár tucat rv.-t vásárol, ergo az ő befektetésük a BÉT-en piacmozgató hatásuak lehetnek, azaz a legtőbb nem ehhez a likviditáshoz van hozzászokva. Azaz nem könnyü nekik sem a vétel, sem az eladás. Főleg ha egy negatív scenárió bekövetkezik geopolitikailag, vagy akár az ország gazdaságpolitika irányából. Azt meg ugye tudjuk már, hogy egy éjszaka leple alatt a kormány képes olyan tv-t alkotni, mely felfordulást okozhat a hazai tőkepiacnak.Másik, hogy ingyenebéd a pénz világában sohasem volt és soha sem lesz. Ergo senki se várja el másoktól, hogy ingyen és bérmentve megmondja a tutit. Pénzért sem tudja ezt senki megmondani. Mert ha ezt tudnák, akkor nem lenne működőképeses a pénzvilág, így a tőzsde sem.  Az elemzők a maguk által összegyűjtött (funda, mikro, makro környezet) információik alapján megpróbálnak egy szubjektív célárat vizionálni. Amit az idő legtöbbször felülír, mert nem úgy alakul a cég, ország, világ globális politikai vs gazdasági folyamatai.Ha vki pénzt akar keresni a tőzsdén, ahhoz az információkat nem itt a fórumon kell keresni, mert itt legtöbbször vak vezet világtalant. Na meg nem is a brókerétől.:)
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 19:24
Előzmény: #357104  TurboLada
#357107
Tévedtünk? Megítélés kérdése, az én beker áram nagyon alacsony, többször leírtam, osztalékkal is sokat kerestem. Molnál kevesek ragadtak be, OTP-vel pedig sokan várják már egy éve 15-20k szinteken a csodát. Innen is lehet nézni. Nem is kell ránk hallgatni, de figyelj ember: senkire nem szabad itt hallgatni ezt jó,ha megjegyzed. Se rád se Egyikre sem, másokra sem.  Tájékozódni kell, innen és más online gazdasági felületekről, ez a cél. Vannak magán vélemények és vannak elemzői vélemények. Rájuk sem szabad hallgatni. Darabszámos történetben igazam volt, azt nagyon benéztétek, a Mol 3k célárral osztalék utáni hetekre nem volt igazam. És? Te tudtad előre, hogy további adóterhelést kap a Mol? Biztos látnok vagy. Mol adóterhelése arányosítva háromszorosa az OTP-nek. !!!! Egyik erre azt mondta, minden cég kapott extra adókat. Butaság és gőgös beszólás. Nem vagyok az OTP ellensége, többször megírtam emelkedjen.  Steve mikor megírta a Mol 3k szintre fog érni sokan lehurrogták, pl. farkasfu is. Stevenek és másoknak igaza volt. Neked és Egyiknek mindig igaza volt? Mondjuk nálad nem mérhető, annyira friss a jelenésed, persze troll vagy ezt is tudjuk.  ( farkasfu felfüggesztésre került ebben a csoportban csak jelzem , ne is menjél bele mert nem érdekel az elfogult véleményed, bőven megérdemelte ) Én örülök, ha ebben a topikban normalizálódik a stílus, kár, hogy megint provokálással próbálod magadra felhívni a figyelmet akárki is vagy!
papamacika 2023. 08. 11. 18:05
#357106
Mikor ment fel az oszti miatt tele volt ez a fórum most eltűnt innen a sok nagyon okos nagyotmondó, kérdezem én hol vagytok akik megmondók voltatok? " órán keresztül nincs hozzászólás naponta 10db össz kb na ne nevettessetek ez egy fórum!!!
papamacika 2023. 08. 11. 18:02
#357105
És még ez nevezi magát prémium részvénynek mikor minden nap csak esik, más körülöttünk meg száguld, ha nem is de legalább nem esik minden nap mit ez a kotlász szar, Majd amikor meg befejezi az esést naponta megy fel 0,15% szégyen amit ezek csinálnak. Csak a Molt érik a szankciók senki mást ebben az időszakban röhely ez a hülye duma.
TurboLada 2023. 08. 11. 17:48
Előzmény: #357100  Törölt felhasználó
#357104
"Ami a károkozást illeti: az összes brókert, elemzőt és brókerházat be lehetne perelni és/ vagy feljelenteni nem teljesülő célárak és ajánlások okán! Maga a felvetés is butaság anonim topikban"
Tudod ez érdekes annak fényében, hogy pont Balin volt az aki farkasfu és Corleone  felelősségre vonásáról beszélt, miért is? Igen, azért mert negatív véleménnyel voltak a mol-ról. És akkor ahogy látom, nekik igazuk lett, Balin féle csodavárás meg az ablakba.
Elmondható, hogy Balin és te is tévedtetek, mert aki nem rátok hallgatva messzire kerülte a molt és mondjuk otp-t vett, sokkal jobban járt, a jelenlegi állás szerint. Vagyis tévedtetek, mindketten, és a jövőben is bármikor bekövetkezhet. Rátok hallgatni nem szabad. Ennyi elég is. 
Ha az idei évet nézem, az OTP 40%-os pluszban van, a mol meg nullán.
Kolika
Kolika 2023. 08. 11. 17:34
Előzmény: #357097  Marsall
#357103
Szintén zenész,újból elkezdtem bővítgetni én is.
Frololo
Frololo 2023. 08. 11. 15:41
#357102
Nem kell bántani a MOL-t, nagyon szépen dolgozott az elmúlt évben, majd megindul. Az OTP ősztől tavaszig vakarózott, most fordult a kocka, fordulni fog megint. Nem hülyeségből diverzifikálunk, tessék most azt venni, ami éppen megy. Aki mindennel MOL-ban ül, az magára haragudjon, legközelebb majd jobban fogja csinálni.
Imrus55 2023. 08. 11. 15:27
#357101
2670.-......mi a szar van ezzel a papiral, hogy az osztalék óta csak esik folyamatosan!

friss hírek További hírek