Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 10:54
Előzmény: #25178  tchongee
#25180
Az ÖMV-vel is kapcsolatban vagyok, ők a Mol-al ellentétben telefonon is megkerestek. Amennyiben lesz publikus info, akik e-mail-en megkerestek nekik továbbítom.
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 10:50
Előzmény: #25178  tchongee
#25179
Köszi hogy bemásoltad. A tudatlan jónépet ezzekkel talán meg lehet vezetni.

Azt hogy egy +50%-os prémiummal felvásárlási szándéknyilatkozat van, azt viszont nem tudom hogyan magyarázzák meg. Továbbá a sajátrészvényekkel való mutyizást sem.
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 10:46
Előzmény: #25177  tchongee
#25178
Kb. ilyen badarságokat kaptok ti is ha a MOl-hoz fordultok. Szerintem azért kell zaklatni őket hogy rájöjönek nincs itt minden rendben ahogy ezt ők hiszik!
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 10:43
Előzmény: #25175  tchongee
#25177
Tisztelt MOL részvényes!

Kérem, fogadja a következő megjegyzéseimet a Petrollal való összehasonlítással kapcsolatban.

A Petrolt nem tekintjük azonos csoportba tartozó tőzsdei versenytársnak. Ennek számos oka van. Sem a tevékenysége, sem tőzsdei kapitalizációja sem a likviditása nem helyezi a MOL-lal azonos ligába. A napi átlagos forgalma pl. 1m EUR alatt volt ebben az évben szemben a MOL 56m EUR-s napi forgalmával. Tőzsdei befektető révén bizonyára ön is tapasztalta már, hogy egy illikvid papírt sokkal könnyebb magas árfolyamszintre lendíteni.

Szeretném a figyelmébe ajánlani a mellékelt árfolyam ábrát, ami mutatja, hogy a MOL az idei évben magasabb árfolyam növekedést ért el, mint a hozzá hasonló méretű OMV, PKN és Hellenic Petroleum. Sőt még az olajipari gigászok, Shell, BP árfolyam emelkedését is túlszárnyalta az idei évben.

A másik melléklet az egyik neves bank értékelési összefoglalóját tartalmazza. Megállapítható, hogy a MOL értékelése P/E és EV/EBITDA alapon is megegyezik a regionális kontrol csoport átlagával. Jól látható az is, hogy a 37-es P/E háromszor magasabb, mint az iparági sztandard.

A részvény befektetők, bizonyára Ön is, hoszabb időhorizonton értékelik befektetéseiket mint egy év. Szeretném emlékeztetni, hogy a MOL árfolyama 2004-ben 101%-ot, 2005-ben 57%-ot, az idei év eddigi időszakában 18%-ot emelkedett Ft-ban. Petrol árfolyam alakulása a korábbi éveben messze alúl maradt a MOL részvényekétől.

Szeretném biztosítani arról, hogy a MOL vezetése és a befektetői kapcsolatok csapata egyaránt mindent megtesz, hogy a részvényesi mégtérülés megfeleljen a piaci várakozásoknak.

Üdvözlettel,
Kun Zsuzsanna
vezető tanácsadó
MOL NyRt
Befektetői Kapcsolatok
E-mail: zskun@mol.hu
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 10:41
Előzmény: #25169  csuloktata
#25176
"Molra biztosan megyek, remélem ott nem lesz termékbemutató"

Hacsak nem az egyik "elégedett" kisrészvényes nem tart termékbemutatót egy jól elkészített molotov koktél formájában. :)
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 10:40
Előzmény: #25172  tchongee
#25175
Tisztelt Uram!

Kérdéseire az alábbiakban szeretnék válaszolni:

-Jelenleg nincs érvényes nyilvános ajánlat a MOL részvényekre. Az OMV ugyan tett egy szándéknyilatkozatot, de nyilvános ajánlatot nem. Minden részvényest megilleti a jog, hogy részvényeit akkor és olyan áron adja el, ahogy a legjobbnak gondolja. Ebbe a kérdésbe az Igazgatóságnak semmiféle beleszólása nincsen.

A MOL menedzsment döntéseiben a részvényesi érdekeket képviseli és a meghirdetett stratégia megvalósítására törekszik. Jelenleg nincs érvényes nyilvános ajánlat a MOL részvényekre. Ha lenne ilyen, Ön eldöntheti, hogy el kívánja-e adni részvényeit. Ebbe a MOL Igazgatóságnak nincs beleszólása, legfeljebb véleményét mondhatja el az ajánlatról.

A MOL részvény az elmúlt évek során kiemelkedő növekedést ért el: 2002. december 31. és 2007. december 31. között a részvényár 367%-kal növekedett (5245 Ft-ról 24495 Ft-ra). Emellett az Igazgatóság az osztalék kifizetési rátát 2008-tól a befektetési lehetőségek függvényében 40%-ra kívánja emelni.

Természetesen önkényesen kiragadott összehasonlító időszakot (pl. 2005. szeptember) figyelembe véve kimutatható negatív tendencia, de a részvénybefektetéseknek – szemben például a diszkont kincstárjegyekkel vagy bankbetétekkel – sajátossága, hogy negatív hozam is elérhető. Ez sokszor lehet a tőkepiaci környezet vagy a vállalatot érintő iparági tényezők romlásának hatása.

A tőkepiaci befektetők és elemzők közül sokan elismerik, hogy a MOL és az OMV között nem képzelhető el értékteremtő egyesülés. Ennek egyik fő oka, hogy egy esetleges egyesülésnél az európai versenyhatóság a feldolgozás-kereskedelmi üzletben várhatóan olyan súlyos eszközeladásokat írna elő (legalább egy finomító és több száz töltőállomás), amely negatív eredménnyel járna a felek számára. Emellett várhatóan a kutatás-termelés üzletágat is negatívan érintené az egyesülés.

A könyvvizsgálók negyedévente áttekintik a tőzsdei gyorsjelentést (bár teljes könyvvizsgálatot nem végeznek). A MOL gyorsjelentései a múltban is mindig megbízható képet adtak a társaság pénzügyi és jövedelmi helyzetéről.

Ugyanakkor a 2007. áprilisban megjelenő éves jelentésben már auditált számok jelennek meg. Amennyiben az auditált éves beszámolóban szereplő számok nem mutatnak lényeges eltérést a most közzétett 2007. éves gyorsjelentéshez képest, az Ön állítása a kozmetikázott jelentésről nem felel meg a valóságnak.


Ahhoz hogy a jövőben megválaszoljuk kérdéseit, kérjük igazolja részvényesi vagy részvényesi meghatalmazott státuszát.

Tisztelettel:

Hercik Krisztián
MOL Nyrt.
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 10:38
Előzmény: #25172  tchongee
#25174
szart sem ér a harag hatalom nélkül

ezt érezhetik most a mol részvényesei.
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 10:36
Előzmény: #25169  csuloktata
#25173
Menjél, ott is adnak repit. 2 kanna benzint: ha akarod a kocsidba töltöd, ha akarod rájuk locsolod...
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 10:36
Előzmény: #25171  tchongee
#25172
Tisztelt Uram!

Ez csak arra bizonyíték, hogy egy ismerőse/rokona MOL részvényes volt a 2007-es osztalékfizetésünkkor.
Ön nem részvényesünk.
Ennek ellenére szívesen válaszolunk kérdéseire, de figyelembe kell vennie, hogy jelenleg 20.000 részvényesünk van, és az Ön felesége csak az egyike ezeknek.

Üdvözlettel
Fogarasi Zoltán
MOL Nyrt.
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 10:36
Előzmény: #25170  tchongee
#25171
Tisztelt Uram!

Mint azt egy korábbi leveléből olvastam Ön 2005. szeptemberben vásárolt MOL részvényeket. Legyen szíves valamilyen módon alátámasztani, hogy Ön valóban részvényesünk, mivel kimutatásaink szerint sem 2006-ban, sem 2007-ben nem fizettünk Önnek osztalékot és neve 2005-óta nem szerepelt részvénykönyvünkben.
Természetesen készséggel válaszolunk minden részvényesünk kérdéseire, de szeretnénk meggyőződni arról, hogy Ön tényleg részvényesünk, ezért kérjük, szíveskedjen MOL részvénytulajdonát részvénykönyvünkbe mielőbb bejegyeztetni.

Tisztelettel
Fogarasi Zoltán
MOL Nyrt.
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 10:33
Előzmény: #25167  Törölt felhasználó
#25170
A pofátlanság az volt, hogy addig nem válaszoltak amig nem igazoltam hogy valójában részvényes vagyok - először még ezt is megkérdőjelezték! Utána küldtek egy csomó grafikont és statisztikai adatot arról, hogy mennyit emelkedett a MOL az utóbbi években és a finomítói is sokkal nyereségesebbek a többi olajcégnél illetve a csúcs az volt hogy a MOL árazása megfelel az iparági átlagnak!!
csuloktata 2008. 03. 14. 10:31
Előzmény: #25168  Törölt felhasználó
#25169
Zwackon voltam már, ott ingyen termék kóstoló volt, egész jó volt a hangulat :)
Molra biztosan megyek, remélem ott nem lesz termékbemutató...
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 10:29
Előzmény: #25167  Törölt felhasználó
#25168
Egyáltalán ha beengedik a kisrészvényeseket a kapun.
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 10:27
Előzmény: #25166  tchongee
#25167
Nem semmi pofátlanság ha ezt mondták.
Még nem voltam közgyűlésen, de lehet idén elmegyek. Kiváncsi lennék a kisrészvényesek hány százaléka fog nekik tapsolni.
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 10:12
Előzmény: #25165  Törölt felhasználó
#25166
Nekem már többször válaszoltak, de nem emiatt kell őket zaklatni, szerintem is tojnak ránk. Nekem azt válaszolták hogy 20.000 részvényes közül csak egy vagyok, a többiek akik nem reagálnak szerintük elégedettek az árfolyammal és a menedzsmentel. És kifejezték hogy a MOL milyen jó és befektetőbarát cég mivel ilyen elismerést is kaptak!
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 10:04
Előzmény: #25164  Törölt felhasználó
#25165
Szerintem is. Túl kicsik vagyunk hogy foglalkozanak velünk ez tény.
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 10:02
Előzmény: #25163  tchongee
#25164
Egyszer próbáltam hívni őket telefonon (honlapon van számjuk). Fel sem vették. :)
Pedig akkor még olyan 25-26k körül kóválygott az árfolyam.

Szerintem magasról tojnak ránk. :)
tchongee
tchongee 2008. 03. 14. 09:52
Előzmény: #25162  Törölt felhasználó
#25163
Aki elégedetlen a menedzsment politikájával írja meg rendszeresen a következő személyeknek:
khercik@mol.hu, zskun@mol.hu, investorrelations@mol.hu, Benke Richárd <RBenke@MOL.hu>, Fogarasi Zoltán <ZFogarasi@mol.hu>, Víghné Nagy Ildikó <IVNagy@MOL.hu>
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 09:38
Előzmény: #25161  Törölt felhasználó
#25162
Én is anyiért akarok venni de raszisták sváboknak anyiért nem adnak. : )
Törölt felhasználó 2008. 03. 14. 09:34
Előzmény: #25160  ingcapa
#25161
Már megint ,ezt nem törvénytelen szerintem hütlen kezelés a részvényesekel szemben.