Topikgazda: Kvazir 2005. 11. 20. 20:32

MOL topik  

vagy nem :) ebben semmilyen pozit nem vettem fel, de egisszel együtt jól megshortolom, ha a piac megindulna lefelé... ők esnének a legtöbbet sztem egy nagy zuttyban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ferugio 2023. 07. 16. 09:33
Előzmény: #120  farkasfu
#121
Kedves farkasfu!
Tudom, írtad hogy nem kell megköszönni de én mégis azt teszem. elképesztő jók az elemzéseid és rengeteg hasznát veszi az egyszerű földi halandó! Én inkább fundás alapon kereskedek de a TA nagy segítség a megerősítésben. Eddig OTP-Ben tartottam a pénzem most viszont átpártoltam a MOL
-ba. Az ok elsősorban az ahogy az országunk vezetése áll az EU-val. Az számomra egyértelműen látszik hogy ami nálunk Soros György és az EU, az nyugaton Orbán Viktor. Ő az ellenség és mivel 2024 júliusában lesznek a választások ezért a jelenlegi EU vezetők mindent is megtesznek azért hogy Magyarország ne jusson EU pénzekhez. Éppen ezért nagyon komoly esélyt látok rá hogy az országot vissza sorolják “bovliba” és a külföldi nagybefektetők elviszik innen a pénzüket. Ha ez így lesz akkor az OTP részvények hatalmasat zuhannak (ahogy ezt már többen is megjósolták) és a legutóbbi alkalommal 5 év kellett hozzá hogy a magyar tőzsde rendezze sorait. A MOL részvények szerintem kevésbé reagálnának rosszul egy ilyen történésre. 
Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre farkasfu!? 
Többiek? Ti hogy látjátok!? Lehet ebben valami? Hová érdemes menekülni ha a fent vázolt forgatókönyv megvalósul? Vigyem át a pénzem dollárba/euróba és a frankfurti tőzsdén kereskedjek külföldi részvényekkel? 
Előre is köszönöm az intelligens és használható/elgondolkodtató válaszokat!
Corleone8711
Corleone8711 2023. 07. 16. 10:16
#122
 Ahogy ezt már többen is megjósolták" ne keverjünk már ide korán adó, vagy OTP, hati shortban égő losereket, hülye kérdésre, hülye választ lehet adni-:)XD Báttya, figyeljed a találati arányokat, ha ezt tennéd, akkor nem is kellene kérdezned, csak csendben olvasni. Akire biztos nem: a MOL-os kretének által mesternek tituláltak. Utóirat, ez egy kérdésnek álcázott, közvetett hatásokkal OTP-t becsmérlő felduma, elájulsz balin és pompi sensei beírásaitól az utolsó 20 hozzászólás alapján, mi jött be nekik MOL és OTP vonatkozásában? A csütörtök "100 pont emelkedés" lesz helyett nyolc, OTP 2022 Q2 profitsor 25 mrd-ra becslése, lett 5x annyi a 68 mrd HUF befizetett különadóval, a 100 mrd 300 fölötti vétel helyett 20 sem, az egyik ősrégi "csak a záró számít" helyett kitörés jóslás napközben, balfaxság hegyek, sensei VIP kiszálló ajánlásai már messze lent 1/2 éve 6000-res célár degenerált fundás érveléssel, na sok sikert a csattogóslepke tologatáshoz-:)XD
oldrider 2023. 07. 16. 10:23
Előzmény: #121  ferugio
#123
Nem intelligens, nem elgondolkodtató, csupán saját véleményemet írom. A hosszabb távon való gondolkodás idejét múlta, hisz egy dolog biztos, az pedig a változás. Ökológiai, politikai, geopolitikai, gazdasági, szociális változásokban biztosak lehetünk. Hogy a változásoknak kik, mely tőzsdei cégek, befektetési alapok lesznek a győztesei (vesztesei) nem tudja senki. Ezért csak rövid távon érdemes gondolkodni. Leegyszerűsítve: amin nyerek azt eladom, mert azért vettem, hogy többet kapjak érte. Amit vettem, de bukó, azt azért adom el, mert nincsen értelme hitegetni magam a hosszú távval olyan környezetben amelyben minden bizonytalan. 
Bpali 2023. 07. 16. 11:03
Előzmény: #116  p-b
#124
Azert mert lenne egy lazább, odamondogatós hangvételű, lenne egy szakmai, beszólás mentes,( ahol ugy alakult olyanok maradtak akik főleg csak MOL tulajok ) és van ez ahova Farkasfű kezdte feltenni az elemzéseit( és ugy alakult hogy jobbára olyanok irnak akik nem irhatnak  a normális moltopikba és van több fajta részvényük is.. s reméelm ez lehet az a topik ahol nincs veszekedés nincs beszólás, nincs trollkodás stb..s bárki írhat..
Bpali 2023. 07. 16. 11:05
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#125
Így is meglehet fogalmazni..
mr_bob
mr_bob 2023. 07. 16. 11:58
Előzmény: #124  Bpali
#126
amit te szakmai, beszólás mentesnek gondolsz az nagyon nem az. direkt figyeltem a héten, 5-ig számoltam és utána abbahagytam azon hozzászólások számolását, ami másik topikban levő emberek sértegetéséről, vagy éppen otp-ről szóltak. ha azokat a hozzászólásokat én vagy bakter írom, akkor már rég repültünk volna a független, elfogulatlan, kettős mércét nem alkalmazó topik gazda úr által. viszont mivel az egyik kiskedvenc írta, így még csak egy figyelmeztetés sem járt érte. egy olyan topik, ahova csak pozitívat lehet írni, vagy rajzolni (különben kiraknak) az egy véleménybuborékot fog szülni, ami rettentő káros, ha valaki objektíven szeretne látni. ez olyan mintha valaki csak az origóról vagy a telexről tájékozódna a világ eseményeiről, mert az igazság valahol középen lesz. szóval óvatosan minden olyan topikkal, ahol ilyesmit tapasztaltok! nem offolok tovább, szép vasárnapot mindenkinek! a jövő hét izgalmas lesz!
mr_bob
mr_bob 2023. 07. 16. 12:20
#127
https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_df4cb87783e4fdd45a6eae6c75b8396f.png
na de, hogy on is legyek. szerintem a bakter grafikonján látható sárga emelkedő csatornából az osztalék vágás után ki fog esni. ezután majd megpróbál visszakapaszkodni, viszont figyelni kell, hogy a csatorna aljáról lepattan-e majd, vagy sem? ez már időben valószínűleg inkább az augusztusi jelentés környékén lesz. illetve még azt is zárójelben megemlítem, hogy most pénteken indult a második féléves jelentési időszak amerikában is, szóval innen is érkezhet esetleg külső hatás az árfolyamra.
balamber 2023. 07. 16. 13:18
Előzmény: #126  mr_bob
#128
Osztom a véleményed! Gyere, cuccolj át ide, a többi majd alakul. És a jövő hét várhatóan nem csak Mol, hanem Otp-Richter fronton is tartogat izgalmakat... ;)
mr_bob
mr_bob 2023. 07. 16. 14:27
Előzmény: #127  mr_bob
#129
akarom mondani második negyedéves, nem féléves ,)
farkasfu
farkasfu 2023. 07. 16. 16:31
Előzmény: #121  ferugio
#130
Szia! 
Többször hangoztattam, hogy nem keverem a fundát bele és a politikát sem a ta-s elemzésbe! A cégek csak a jót közlik előre, aztán átmennek sumákba, az árfolyam meg esik! Persze utólag kiderül miért, de akkor már cseszheti az ember a befektetését! A ta viszont mutatja, ha valami változás van, mert az illetékesek már veszik, vagy szabadulnak a részvényektől! Sokszor a hír elött jelzi!  Ezért inkább nincs véleményem a kérdésedre, csak kizárólag ta-s alapon! Itt van mindjárt a napos idősík, úgy is fel akartam tenni! Amikor feltettem a felső célárat a kék ~3k-s pingit, még lefele haladtunk, de már elértük az alsó célár pingit, hát nem sokan értettek velem egyet!! Bár Balin kolléga" örült neki és meg is jegyezte, hogy örül ha megosztom, profizmus stb.! A napokban már úgy nyilatkozott,  "profizmusuk látszatát kihasználva, egy halom ember döntéseit befolyásolva" teszek/teszünk fel elemzést! Ráadásul elismerte, hogy nem képzett és nem szakértő, de ennek ellenére fikázza becsmérli több ember munkáját! Milyen alapon akkor? Már van követője is aki majmolja...! A gazda már nem mer közbe szólni érzi, hogy gáz van, de már elszúrta!  Bocsi hogy eltértem..! 
Szóval márciusban feltettem a chartot a célokkal. Akkor még nem volt oszti időpont sem, talán még az összege sem ismert. Nem tudom már, de amúgy se számít bele! Azóta haladunk a cél felé a korrekciókkal együtt! Valaki kérdezte, hogy hova várom, hát csak is a chart szerint a kék pingi sávja 100-127% között, de megjegyeztem, hogy a sávon belül 3060-80, a trendvonal környéke szerintem..! Na ezen nem változtattam azóta sem! A trendvonalat átvitte harmadszorra, de nem igazán meggyőző még!!! "Én viszont már hátradőlhetek!!" Van egy nagyobb vevő és ha most tovább megy a pár nap alatt, akkor menjen! Elmehet a 127%-s sávszél helyett 138-ig ~3200, ha elmegy...! Az pont a piros pingi célár! 
Pár szót a piros madárról! 
Ez egy régi célár, ami még nem teljesült. Rég lejárt az ideje, legalább fél éve! A charton a kék A" pont felett kellett volna lennie, de egy fundás hír miatt lefordult az árfolyam! A célár még él, mert nem sérültek az adatai, de másodlagos már..! Azt még érdemes megfigyelni, hogy hol fordult le kétszer is az árfolyam (61.8%)! Na ezért jelzem őket mindig kérdőjellel, mert fontos szintek! Egyesek szerint, csak riogatok vele! hmm Visszatérve a kék célárra, május 25 volt a számított ideje a 100% elérésének! 7 napot késett! Ezekben az időpontokban nem bízom, de örülök, hogy a közelben volt! Amennyiben közbe jön egy trendforduló, akkor tolódik az időpont, de ezt hagyjuk, hosszú!!!:) 
Te a funda mellett figyeled a ta-t is. Nem egyszerű összeegyeztetni, mert a funda által  kialakított irány miatt, nem fogsz hinni fordulás esetén a ta-nak, csak amikor már késő! 
A célárak csak a 61.8% leküzdése után érdekesek, ilyenkor már nagy a valószínűsége, hogy eléri! ..de nem mindig!!! 
Akkor a többit majd a korrekciót követően... 
ja és Balin "kollégának" a csináld magad jeligére, ne nézd meg a chartjaimat, nem akarlak befolyásolni, ahogy senkit sem!  
MOL D 
https://ibb.co/XzH8Ft3
farkasfu
farkasfu 2023. 07. 16. 17:24
Előzmény: #130  farkasfu
#131
Akkor felteszem már a hetes idősikon is a folytatást!
Itt arról volt szó, hogy a csökkenő háromszögből, sokszor kitör az ellenkező oldalon és utána átszelve a folytatja az alakzattól elvárt irányt (lefele)!  Mondtam is, hogy legalább a 3K-t érje el előtte! Persze nem szeretném, ha ez így lenne, és irány az alakzat, de nem is rajtam múlik! 
Az árfolyam közben visszatért az emelkedő csatiba, hogy ott is marad e? ... 
Ígértem, hogy 3170-nél törlöm az alakzatot 📐! Betartom!!!  
Az előző napos charton, nem tértem ki rá, de fontos szint a 1,6%-s fibo! 
Szóval ott van látható!!! 
MOL W 
https://ibb.co/0VnCVGy
Stayerke
Stayerke 2023. 07. 16. 17:47
Előzmény: #131  farkasfu
#132
+, +, +
kacsahus
kacsahus 2023. 07. 16. 21:11
Előzmény: #130  farkasfu
#133
👌🙏
Törölt felhasználó 2023. 07. 17. 04:37
Előzmény: #126  mr_bob
#134
Sokadik alkalom amikor nem a tényeket írod le pedig úgy teszel, mint ha így tennél. Sugalsz, utalsz név nélkül sőt általánosítasz konkrét eset nélkül.  Te elfogulatlan nézeted felment neked szimpatikus topiktársat,  felhívásra nem is reagáltál igaz a védhetetlent nem is lehet védeni. Konklúzió: kritikád magadra is igaz!!! Megoldás: ha már média példával éltél akkor most kialakulóban van három Mol topik mely különböző "nézetekben" hisz,  talán ez lehet az eltérő vélemények kinyilvánításának intézménye, olvasni kell mindegyiket. Persze mindegyik topikban lehetőség adott a moderációra, egyelőre egyben működik. Politika megosztó, vissza él hatalmával: igen.   Molról véleményt alkotók tábora igen széles és megosztó ? igen. Több alkalommal az elmúlt években megpróbálták egy normális sodorba terelni a stílust, kimondhatjuk nem sikerült, szinte lehetetlen. Most megpróbálunk egy másik utat járni. Ez sem tetszik neked pedig szabadon leírhatod véleményedet két topikban, ha igaz ha nem. 
balamber 2023. 07. 17. 07:03
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
Kedves Futuro! Mivel számotokra ott van egy topik, ahol olyan moderáció van, ami - megnyilvánulásaitokból, illetve esetenként azok hiányából - megfelelő, sőt, kívánatos, ezért tisztelettel, de arra szeretnélek kérni a magam nevében, hogy ne itt, hanem ott fejtsd ki a véleményed... akár egyes ide író fórumtársakról, akár ennek a topiknak az egészéről, akár a Molról van szó. Az ide írók önként vagy kitiltás miatt ott biztosan nem fognak zavarni, legyen ez kölcsönös! Ez természetesen csak egy kérés, senki nem fog moderálni érte, ha nem tartod be, ugyanakkor a leírtak miatt úgy gondolom, nem nagy kérés, van lehetőséged másutt megnyilvánulni. Az ok nyilván ismert: nem szeretnénk veled/veletek parttalan, sehová se vezető, fárasztó és meddő vitákat... pont ezért alakult valahogy ez a topik így. Köszönöm, ha ezeket elfogadod és eszerint megy mindenki a maga útján tovább!
Törölt felhasználó 2023. 07. 17. 08:46
#136

Jó reggelt!
Célegyenes , mindent bele!
Törölt felhasználó 2023. 07. 17. 08:51
Előzmény: #135  balamber
#137
Szerintem pont erre utaltam ,ha sikerült értelmezni soraimat. Mindenkinek van lehetősége a számára szimpatikus topikban megnyilvánulni. Egy biztos, hogy erős topik gazda nélkül az általad kívánt stílust nem fogjátok tudni sokáig tartani.  Erre még találjatok megfelelő személyt és akkor biztosan rend lesz számotokra is. Semmi élc nincs benne, komolyan gondolom. 
Törölt felhasználó 2023. 07. 17. 08:57
Előzmény: #135  balamber
#138
Pont ezért alakult a Mol tulajok normálisan is, nincs vita. Látom farkasfu sem sokáig bírta megjegyzés nélkül csak oda szúrt egyet. Kár érte.  Betartom kérésedet, de egyet soha nem fogok lenyelni: velem szemben az aki kezdi a provokálást ne kerüljön képbe.  Pontosan tudja itt kire kikre gondolok. Maradok tisztelettel a topik olvasója. Sok sikert nektek!
mr_bob
mr_bob 2023. 07. 17. 09:06
#139
mi a véleményetek a titokzatos katari vevő teóriáról? a hétvégén nézegettem grafikonokat és az jutott eszembe, hogy nem-e a forint erősödés miatt vándorolt ide némi forró pénz a biztos, relatív magas osztalék miatt? aki jó időben váltott devizát (mondjuk 6 hónapja) az duplán kereshetett ezzel. köszönöm a válaszokat!
farkasfu
farkasfu 2023. 07. 17. 09:16
Előzmény: #135  balamber
#140
Szuper!!! 
Nem csak a magad nevében, én is csatlakozom a kéréshez, hogy ne itt ha lehet..!!
Legyen mindenki topikja, de "ne minden áron"! 
Köszi!
ui:
Amikor pár napja ezt a topikot választottam az 550 nyitott Mol topik közül, azt azért tettem, mert egyszerű, lényegre törő topik elnevezése volt (MOL topik) . Nincs megkülönböztetés, hogy normális, vagy nem, tulajdonos, vagy nem! Mindenkié lehet! A másik dolog, hogy nincs házmester. Lehetett volna újat nyitni és szelektálni ész nélkül aki nem tetszik, de ez hova vezetne? Ráadásul nem is akartam feléleszteni ezt harmadik topiknak, csak kellett egy hely, ahol bedobom néha a chartokat, mert sokan igénylik! Hogy milyen célból kíváncsiak rá, az változó lehet és nem is lényeges ....! Egy topikból végleg kizártak, a másikat lehetőleg kerülöm, úgy hogy én ezt használom inkább! Majd az élet eldönti, hogyan tovább, ha lenyugszanak a kedélyek! 

Topik gazda

Kvazir
4 1 4

aktív fórumozók