Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2018. 11. 16. 14:58
Előzmény: #12999  salve
#13000
Te protekcionizmusrol beszelsz. A korrupcio az ha neked fizetnek akar penzben akar mas szolgaltatassal azert hogy elonyben reszesitsenek. Magyarorszagon se a magyar cegejet toljak. Meszaros SOSE kulfoldiek ellen indul kozbeszerzesen. A MAGYAR cegeket zarjak ki es viszi Meszaros a bulit. A Fidesz haverok es nem a magyarok nyernek.
Nezd meg ki amugy a legnagyobb kozbeszerzes nyero meg most is. Megsugom cegcsoport szinten: STRABAG!
salve 2018. 11. 16. 14:54
Előzmény: #12995  Peterbond
#12999
gyermeteg logikád van..
francia példával válaszolnék: képzeld el, ott a lakosság nagyon jól tudja, hogy a hazai gyártású autóikat  ők otthon drágábban vehetik meg(!) mint ahogy megvehetnék a szomszédos németeknél is pl. , tehát az EU más országaiban. és mégis otthon veszik meg, képzeld! pedig tudják, hogy mindhárom nagy autógyáruk hazai tulajdoban va,m tehát a te logikád szerint ott egy kollektív, egész országot átszövő korrupcióban működik az autógyártás, ugye? merthogy: az állam és intéményei is nagyon jól tudják ezt, és képzeld, ők is a drágább hazaiból állítják össze a minisztériumok és más állami itézmények autóparkját egyaránt. tehát fuss gyorsan előbb Párizsba, majd Brüsszelbe is feljelenteni Macront és bűnbandáját, hogy ott tombol a hiperkorrupció, hiszen mindhárom nagy autógyártójuk magánkezekben van (egyedül a renaultban van tudtommal egy jelképes részvénycsomag az állam kezében)! de megsúgom: mielőtt elindulnál szólok, hogy maga Macron is körberöhögne ötször mert azt mondaná neked erre: "igen fiam, nálunk így van, mert mi szeretjük a hazánkat azaz fizetünk a sajátért többet mert így is védjük a munkahelyeinekt meg a piacainkat is ahogy csak tudjuk!,  és véletlenül sem fogunk német autókon járni, még akkor sem, ha tudjuk hogy a mieink esetleg valamivel szarabbak!"
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 11. 16. 14:48
Előzmény: #12996  salve
#12998

dióhéjban: faszért nem tetszik hogy lopnak amikor már mások is loptak. továbbá a nyakamba varrod, hogy csináljak programot az ellenzéknek. aha.
 
amúgy az megvan, hogy a mostani lopások ezerszeres nagyságrendben mennek a korábbiakhoz képest, már nyíltan és következmény ESÉLYE nélkül, mert minden kontroll le lett módszeresen bontva, miközben korábban rengeteg ügy jutott igazságszolgáltatás elé, csak akkor még tocsik meg nokia doboz volt a nagyságrend, hol van az már. ugyanazt nem érted vagy nem akarod érteni mint pampa, hogy van olyan rendszer, ahol ha valaki korrupt azt elkaszálják, és van, ahol csinálnak neki állást a minisztériumban? és tudod, mi a minőségi különbség a kettő között? még azt is el tudom képzelni, hogy lövésed sincs.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 11. 16. 14:40
Előzmény: #12993  Törölt felhasználó
#12997
és szerinte a két országban ugyanaz a helyzet. vágom.
salve 2018. 11. 16. 14:38
Előzmény: #12982  Bekre_Pal
#12996
szerintem nem zagyvaság és nem relativizálás, hanem ezek a tények. és nem azt írtam hogy szerintem menő a fidesz hanem azt: a választási eredményeket visszatekintve 8 évre úgy tűnik, úgy általában "ők a menők".
utalnék még arra: arra reagáltam hogy pampának arra panaszkodtál, "fujj, itt lapátolja el a fidesz a pénzeket, fujj, stb.."  ő erre azt reagálta kb., : "korábban meg mások lapátolták a pénzt és akik nem látják be hogy ez már csak így ment és így megy mindig - de azért most teleszájjal ezen hűbörögnek azok azért teszik, mert az fáj nekik hogy most épp nem náluk vannak a lapátok (azaz nem ők kormányoznak)"
erre reagáltad te azt, hogy neked ez már fárasztó.. 
én pedig erre azt: igen, ismétlem, szép kihívás előtt álltok, mert végre program is kéne nektek de az  - nincs! mert még mindig csak annyiból áll a programotok hogy "fujj orbán takaroggy, mert rettenetesen gyűlölünk és kéne nekünk is már a lapát" - na szóval, én meg erre jegyzem meg azt, hogy ez tényleg nagyon fárasztó (és unalmas), hogy ezen kívül semmi mást sem hallunk 8 éve az ellenzék(iek)től...
Peterbond 2018. 11. 16. 14:21
Előzmény: #12992  pampa
#12995
Amugy attol meg hogy osszeeskuves elmeletet gyartasz erre is csak kerlek mond meg ki a svajci miniszterelnok polgarmestere. Egyaltalan hol lakik? Az orszag leggazdagabb 10 emberenek milyen kapcsolata van a vezeto politikusokkal es mennyi allami kozbeszerzesen indul?
Tudod esetleg hol lakik Merkel vagy Macron? Hany milliardos allami uzletett kotott a gyerekuk testveruk anyjuk az allammal?
Hany sved politikus rokona baratja kerult be a 50 leggazdagabb sved koze allami kozbeszerzesek altal?
Peterbond 2018. 11. 16. 14:17
Előzmény: #12992  pampa
#12994
Attol meg hogy te nem ertesz hozza vannak meresi modszerek illetve konkret esetek is.
De mond hogy svajcban ugyanaz a korrupcio mint itthon. Es ugyanugy tamogatjak ott mint magyarorszagon.
Tucatnyi peldat lehetne hozni ra milyen szabalyok vannak kint amik csokkentik a korrupcio lehetoseget es novelik az atlathatosagot transparenciat illetve hogy kiderult ugyeknel milyen kovetkezmenyek voltak.
Mikozben itthon pont ellenkezojere van pelda. Torvenyek melyek konnyitik a korrupciot csokkentik az atlathatosagot es ugyek amelyek kiderulve is kovetkezmeny nelkul maradnak.
Törölt felhasználó 2018. 11. 16. 13:56
Előzmény: #12991  Bekre_Pal
#12993
Én már konkrét példával is leírtam neki. Szerintem nem akarja megérteni.
Legjobb példa a Microsoft eset.
Romániában és Magyarországon kb. egyforma korrupció volt.
Romániában miniszterek buktak bele, Magyarországon a Minisztériumba kapott új állást az , akinek menni kellett az ügy miatt.
pampa 2018. 11. 16. 13:54
Előzmény: #12991  Bekre_Pal
#12992
hogyne.....
.
ugyanaz a rendszere a korrupció mértékének a mérésének is mint a hitelminősítésnek.....
.
a "szakeberek" a "cégtulaj" utasításának megfelelő  értékelést írnak....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 11. 16. 13:45
Előzmény: #12990  pampa
#12991
semmit nem értettél/nem akartál megérteni (kívánt rész aláhúzandó) abból, amit írtam
pampa 2018. 11. 16. 13:43
Előzmény: #12985  Bekre_Pal
#12990
mindkét helyen van szar. és mégis mekkora a különbség."
.
Pontosan erre utaltam!
mindenütt van!!!!
.
Mivel "mérhetetlen" ezért értelmetlen a "mértékéről" vitázni!!!!
.
Svájc jó ország mert ott "kicsi a korrupció".....
Magyarországon pedig "nagy a korrupció"....
.
Mi  alapján?????
Saccolás, vagy JÓSNŐ olvassa ki gömbből?
.
Hidd el amint már mi is rendelkezünk több száz éves rutinnal ezen a területen is mint a mi előttünk járó nyugati országok.... itt sem lesz érezhető ahogyan már náluk is alig érezhető....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 11. 16. 13:39
Előzmény: #12987  Peterbond
#12989
ez valami epromba égetett progam lesz
pampa 2018. 11. 16. 13:37
Előzmény: #12986  Törölt felhasználó
#12988
Ne gyere már ezzel a butasággal . A két országnak kellett megállapodni, amely biztosítja, hogy hazájában is le fogja tölteni a teljes büntetést."
.
Erre kaptunk garanciát az Elnöküktől!
.
Az eleje megint lemaradt.
Mi tette lehetővé, hogy újból kérjék a kiadatást?
Hiszen el lett utasítva a kérelmük, így valami ÚJ LEHETŐSÉG kellett, hogy előálljon amire az új kérelemeben hivatkozhattak.....
.
ez a vonal folyamatosan hanyagolva van ebben a kérdésben....
Peterbond 2018. 11. 16. 13:36
Előzmény: #12985  Bekre_Pal
#12987
De ezt mar vagy tucatszor leirtam en is nekik megis ujra es ujra elojon es probaljak ugy beallitani mintha mi azt hisszuk mindenhol tokeletes es csak nalunk lopnak meg hogy mien naiv idealistak vagyunk...
Törölt felhasználó 2018. 11. 16. 13:22
Előzmény: #12977  pampa
#12986
"Közben jött az a bizonyos EU útmutatás a hazájától távol büntetést töltő személy és családja kapcsolat tartásáról...."
.
Ne gyere már ezzel a butasággal . A két országnak kellett megállapodni, amely biztosítja, hogy hazájában is le fogja tölteni a teljes büntetést.
Az Unió tiltakozott a kiadatás ellen. A németek pl. "jóhiszemű hibának " értékelték.
.
"Uniós források szerint úgy tűnik, hogy a Magyarország és Azerbajdzsán által kötött megállapodást, amely lehetővé tette Safarov Azerbajdzsánba szállítását, az azeri fél nem tartotta be."
.
Az Unió vizsgálatot akart, amit pl. a Fidesz nem szavazott meg.
.
Részemről ennyi, mert úgy látom tovább már értelmetlen.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 11. 16. 13:17
Előzmény: #12983  pampa
#12985

??
 
én ilyen irányba sose vittem a beszélgetést, de ha már ide terelted, akkor megosztom a véleményem:
 
a szar mindenhol a felszínre akar törni, van, ahol ez ellen küzdenek, van, ahol hagyják a szart felül úszkálni, sőt, tapsolgatnak neki. van, ahol küzdenek a szar feltörekvése ellen, ott is néha feltör a szar, amíg vissza nem nyomják.
 
mindkét helyen van szar. és mégis mekkora a különbség.
 
kis gyilkosság, nagy gyilkosság, erre is lefordíthatjuk. ugye egyrészt hülye a példa, mert például van kis sebességtúllépés meg nagy sebességtúllépés, hogy másról ne beszéljünk.
 
országok nem abban tudnak különbözni, hogy van-e bennük gyorshajtás, korrupció stb, hanem hogy mit kezdenek azzal a hatóságok. a jelen magyar berendezkedés pártolja a politikai bűnözést.
 
nem tudom, pontosan miért hoztad fel ezt a témát, de ezt gondolom róla
pampa 2018. 11. 16. 13:04
Előzmény: #12980  Peterbond
#12984
Született már határozat ebben az esetben az érintett hatóság részéről?
pampa 2018. 11. 16. 13:03
Előzmény: #12982  Bekre_Pal
#12983
Dehogy zagyvaság!
.
Egy "mérhetetlen" bűncselekmény "mértéke" alapján mondotok folyamatosan ítéletet a kormányról.....
.
remélem megérted....
.
Nincsen "kicsi" gyilkosság és "nagy" gyilkosság!
Gyilkosság van!
.
Ugyanez a lényeg a korrupciónál is!
A kis és nagy mértékű ugyanúgy üldözendő és elítélendő mint más bűntett!
.
Ne mentegessük a csak "kicsit" korrupt országokat!
Ott is BŰNT követnek el a politikusok!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 11. 16. 12:28
Előzmény: #12976  salve
#12982

lendüljünk túl azon a suttyú parasztságodon, hogy fűben lapuló szarhoz hasonlítottál éppen. nem gondoltam, hogy a hivatkozott relativizáló fejtegetésedre válasszal tartozom. de felkeltetted az érdeklődésem, úgyhogy lássuk a nagyon fontos hozzászólásod, amire nagyon kötelező válaszolnom.
 
Elemzem:
 
Azt mondod, úgy teszünk egy random olvtárssal, mintha a lopás nem lenne a politika örökös része. Szerinted a politikusok akkor is lopni fognak, ha megszakadunk hogy ne így legyen. A mértékkel kapcsolatos rész irreleváns, zavaros, ugorjuk. Azt te is vallod, hogy a bűn üldözendő és elítélendő. Viszont ettől függetlenül a fidesz a menő, mert újra vannak választva, jó a társadalompolitikájuk. Meg pampának van igaza, mindenhol a világon szintén lopnak. Mondta Horn Gábor, hogy reális alternatívával leváltható orbán. Ez számomra és Peterbond számára ugye milyen szép kihívás hajrá.
 
Bocsáss meg, most akkor mi a faszt kellene nekem ehhez hozzászólnom? Ez egy zagyvaság.
bigyula 2018. 11. 16. 11:23
Előzmény: #12978  Peterbond
#12981
Érdekes, hogy a mostani véleményük tükrében miért volt kifogásuk anno, amikor a szocik loptak, ha nekik ez "természetes"...

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek