Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2019. 03. 31. 13:29
Előzmény: #20589  pampa
#20600
Pampa! De még csak arra sincs igény, hogy igényt teremtsenek. :)
   
Már gyermekkoromtól az angol érdekelt. Amit nem találok meg magyarul (hálistennek azért már sok minden megvan), azt angolul keresem vagy svédül. Egyiket sem kényszerítették rám és örülök, hogy megtanulhattam őket. Nagy hasznát veszem. :)
pampa 2019. 03. 31. 13:25
Előzmény: #20595  badsector1
#20599
Igen.
 nem jöjjön ide.
gyártson Japánban autót! majd rakja hajóra és vigye szét a világba! :)
pampa 2019. 03. 31. 13:23
Előzmény: #20591  Peterbond
#20598
A jo termek alatt akkor ertsd azt hogy erre volt van piaci igeny. "

főleg ha kormányzati előírással IGÉNYT teremtük a termékre....
,
nem akarok tippeket adni a hatalomnak, hogy mire lehetne nagyon egyszerűen "igényt" teremteni....
.
 nem tolta senki sem?   :)))

nézd meg a fiatalok "gondolkodását" elég pár CELEBNEK "szakadt" farmerben kilépni a kamerák elé.....
 és a fél világ szakadt farmerben fog járni!   :))))
.
 mondom én, hogy még fiatal vagy és "másképp" látod a világ működését....
.
 nem, nem működik másképp!  :)
úgy működik .....mit  2000 évvel ezelőtt is működött!  :)
 az "alap elv" ugyanaz!
badsector1
badsector1 2019. 03. 31. 13:22
Előzmény: #20549  pampa
#20597
"nézzünk egy durva hasonlatot:
ide jön egy USA üzletemben és fel van háborodva, hogy a cég akivel kereskedne nem beszéli az angolt!!!!
Kimegy egy magyar üzletember az USA-ba  és ott fel vannak háborodva ha nem beszél angolul....."
  
Szerencsére a valóságban nem így történik, mert az USA üzletember avval a céggel kereskedik ahol beszélnek angolul. És nem megy ki az USA olyan magyar üzletember aki nem beszél angolul.
Azt hiszem más probléma nem volt a szösszenetedbe.
Peterbond 2019. 03. 31. 13:20
Előzmény: #20592  pampa
#20596
Na jo ertem en az amcsi utalatodat csak akkor szolj elore hogy ne igyekezzunk mert remenytelen eset vagy.
badsector1
badsector1 2019. 03. 31. 13:19
Előzmény: #20549  pampa
#20595
"az alap "udvariasság" elve alapján az beszél a fogadó ország nyelvén aki odautazik."
  
És azt a problémát hogyan oldanád fel, hogy ha a suzukinál nincs egy ember sem aki magyarul beszélne? 
Akkor inkább ne is hozzon létre Magyarországon autógyárat?
Peterbond 2019. 03. 31. 13:18
Előzmény: #20585  pampa
#20594
"voltak olyan esetek is ahol EMAIL címet kellett megadni, mert azon értesítették  az illetőt...."
.
Tortent ez mar akkor amikor MINDENKINEK volt email cime. A nav meg 3 evvel ezelott nem igyfelkapun hanem CSAK LEVELBEN ertesitett mindenkit. Nekem probalod eladni hogy azert lettek emailcimek mert kotelezo lett? Esetleg neked meg a nagyszuloi korosztalynak. Nekem pl elobb volt 10 evvel bankszamlam mint hogy fizut kaptam volna. Azert terjedtek el akkor a bankszamlak is mert a cegek inkabb arra utaltak? Vagy mert ez egy konnyebb konstrukcio volt es ezt kezdtek el hasznalni a cegek is mert nem kellett annyi keszpenzzel maszkalni? Persze a kp maniasok szerint ez a kormanyzat kenyszerirese miatt volt es a kp volt a jobb termek.
pampa 2019. 03. 31. 13:15
Előzmény: #20590  Peterbond
#20593
Az angolt se tettek kotelezove megis jobban terjedt"
.
 most még!
 de be fog következni!

ezt mentsd el, vagy nyomtasd ki és tedd el!  :)
pampa 2019. 03. 31. 13:14
Előzmény: #20588  signal2
#20592
lehet ezzel "poénkodni".......
.
 de ez attól EZERSZER komolyabb probléma... mint ahogyan képzeled!.
.
MINDENSZENTEK lecserélése HALLOWEENRE! 
FARSANG  lecserélése VALENTIN napra!
.
ne csodálkozz ha egy idő után már nem aug. 20 lesz az ünnep hanem július 4.-e!
Peterbond 2019. 03. 31. 13:14
Előzmény: #20586  pampa
#20591
A jo termek alatt akkor ertsd azt hogy erre volt van piaci igeny. Ha nem mukodne az emberek nem hasznalnak. Pont mint az eszperanto.
.
Az angolnal es a netnel is allami hatszelrol beszelsz de ilyenre meg peldat se tudsz. Mindkettplo az uzleti eletben es a piacon terjedt el. Semmilyen kormanyzati hatszel nelkul.
.
Amugy meg a piacot latva dontom el hogy mi lett egy jo termek nem hogy en mit szeretek. En nem vagyok oda se twitterert se pl instaert. Megis lathatoan jo termekek mert rohamosan terjedtek el. Es nem azert mert Trump keudet el twitterezni. Pont forditva. A nepszerusege miatt kapott ra meg a kormanyzat es a politikusok is. Ugyanigy a facebook eseteben is. Azt se tolta semmilyen allami szerv es kb 2 ev alatt lesoporte meg itthon is az iwiw et.
Peterbond 2019. 03. 31. 13:08
Előzmény: #20583  pampa
#20590
"elég lett volna az ENSZ részéről KÖTELEZŐVÉ  !!!!! tenni a nemzetközi kommunikációban és máris megoldották volna a terjedését!"
.
Latod itt mutatkozik meg a gyengesege. Az angolt se tettek kotelezove megis jobban terjedt. Anno az oroszt kotelezove tettek megse beszeli kb csak par oreg most is. Apam se tudd egy versnel tobbet oroszul meg koszonni.
.
Ha az eszperanto csak ugy tidott volna terjedni hogy kotelezove teszed akkor az egy rossz termek.
pampa 2019. 03. 31. 13:08
Előzmény: #20587  signal2
#20589
 latint, és az is nemzetektől független. "

nem jó erre a célra.
 főleg az orvostudomány és a vallás használja.
.
 az eszperantó lett erre megalkotva.
ami ellen gyakorlatilag a Föld országainak több mint a 90%-nak nem lenne kifogása....

 igény arra van amire "igényt" teremtenek.....

nézd az alpesi sportokat.... az húzta a legtovább ott a németet használták nagyon sokáig.... napjainkban már ott is átvette az "uralmat" az angol!
.
mókás amikor egy osztrák, német, svájci , észak-olasz zsűri angolul megbeszéli a szituációt!    :))))
.
 hiába, nekik is haladni kell a korral....
signal2
signal2 2019. 03. 31. 13:02
Előzmény: #20584  Peterbond
#20588
Szerintem most inkább a tünde nyelvet kellene erőltetni, mert az is népszerübb, mint az eszperantó.
Pampa nem veszi észre, hogy mindenhol máshol a szupranacionális irányok ellen van, ebben a kérdésben meg pont azt erőltetni. Rá akarja erőltetni az emberekre, miközben ők köszönik szépen, de jól elvannak az angollal.
signal2
signal2 2019. 03. 31. 12:59
Előzmény: #20578  pampa
#20587
Ennél még a latin nemzetközi nyelvvé tétele is értelmesebb lett volna. Szerintem az eszperantó kitalálása óta minden időpillanatban többen beszélték a latint, és az is nemzetektől független. 
Az, hogy így alakulr, ahogy a legjobb bizonyíték arra, hogy erre volt igény és/vagy ez volt a legegyszerűbb.
pampa 2019. 03. 31. 12:55
Előzmény: #20584  Peterbond
#20586
elbukott????
.
 adni kell annak is kormányzati hátszelet.....

tudod, az a remek termék amit TE SZERETSZ és HASZNÁLSZ!   :))))
.
van akinek a fű is remek termék.....meg a cigi meg a pia.....
.
rengetegen "használják" mégsem lesz remek termék!
pampa 2019. 03. 31. 12:52
Előzmény: #20582  Peterbond
#20585
pl  az szerinted nem segítette a terjedését, hogy különféle bevallást és jelentést csak ügyfélkapun keresztül tudsz teljesíteni?
.
 ez megint csak egy adalék, pont mint a NEPTUN.
voltak olyan esetek is ahol EMAIL címet kellett megadni, mert azon értesítették  az illetőt....
Peterbond 2019. 03. 31. 12:50
Előzmény: #20582  Peterbond
#20584
A vilaghalo egy remek termek volt. Elterjedt. Az eszperanto egy gyenge probalkozas es elbukott. E moge tobbet latni vicc kategoria.
pampa 2019. 03. 31. 12:49
Előzmény: #20580  Peterbond
#20583
"Es mutatja hogy mennyire rossz munkat vegeztek mert senki se kapott ra. "

ezt is rosszul látod szerintem!

pontosan azt mutatja, hogy van egy LOBBI aki ezerszer JOBBAN dolgozik!!!!! 
.
 elég lett volna az ENSZ részéről KÖTELEZŐVÉ  !!!!! tenni a nemzetközi kommunikációban és máris megoldották volna a terjedését!

még most is megléphetnék!
pl. 2029-től csak az kaphatna  az EU-ban diplomát akinek van eszperantóból nyelvvizsgája.
 nem fogják, erre is mernék nagy pénzben fogadni, pedig pont ERRE a célra hozták létre!
.
pl. neked nem lenne mindegy, hogy a horvát,svájci,görög,török emberekkel milyen nyelven beszél a tárgyalás során?
ahogyan nekik nem lenne mindegy, hogy milyen nyelven beszéltek?
.
 :)))))
Peterbond 2019. 03. 31. 12:49
Előzmény: #20581  pampa
#20582
Hagyjuk pampa. Te latni akarsz valamit es ragaszkodsz hozza. Es jossz a mi volt elobbel. En vegigeltem hogy a vilaghalo a facebook es a tobbi a semmibol elterjedt. Nekem ne ad be hogy azert mert allami es kormanyzati szervek miatt terjedt el.
pampa 2019. 03. 31. 12:40
Előzmény: #20579  Peterbond
#20581
látom továbbra sem nagyon érted a helyzetet.....
.
pl. az okosteló elterjedését is segítette, gyorsította hogy lehetett használni "valamire"....
pl. a facebook is így terjed, van olyan "szolgáltatás" ami ott vehető igénybe.
így még az is létesít profilt aki igazából nem akar, de kénytelen....
.
a NET terjedést is így lehetett "gyorsítani"
.
ezt nevezem ÉN LOPAKODÓ terjeszkedésnek.
.
 utólag jól el lehet arról arról vitázni, hogy mi volt előbb....
 a tyúk vagy a tojás.....
.
lényegtelen!!!!!b   :))))
.
 elterjedt és RÉSZE lett az ÉLETÜNKNEK!
Peterbond 2019. 03. 31. 12:36
Előzmény: #20577  pampa
#20580
Es mutatja hogy mennyire rossz munkat vegeztek mert senki se kapott ra. Ha kitalasz egy peksutemenyt ami szerinted majd helyettesit mindent de senkinek sem izlik az akkor a gonosz hatterhatalmak miatt van vagy csak a termeked a rossz?
.
Engem senki se kenyszeritett angolra. Nemetet tanultam eloszor. 4 ev nemet tanulas utan az onszorgalmas angol tanulasommal jobb szinten voltam angolbol mint nemetbol. Ez az en sztorim. Mas mas miatt de ugylatszik a vilagban az angol terjedt jobban el es arra van inkabb igeny. Mert keresnek nemetul franciaul sot oroszul beszeloket is. De sokkal kevesebb helyre. Es nem nem az angol hatterhatalmak tiltjak hogy ilyen nyelveket tanulj vagy hasznalj.
Peterbond 2019. 03. 31. 12:29
Előzmény: #20574  pampa
#20579
Te most komolyan azt mondod az en korosztalyom azert kapott ra a netre mert bevezettek mondjuk a Neptunt?
.
A net rohamosan terjedt es boven elterjedt volt mar es koveteltek amikor elkezdtek bevezetni kormanyzati rendszereken is. Meg most is messze le vannak maradva. Okostelora mar a fel vilag kiadott appokat alkalmazasokat. A kormanyzattol ilyen szinte semmi. Parkolasra talan elkeztek. Ugyanez volt a netnel is.
pampa 2019. 03. 31. 12:12
Előzmény: #20576  signal2
#20578
"Az eszperantó, eredeti nevén Lingvo Internacia nemzetektől független, mindenki számára egyenjogú nyelvhasználatot biztosító, élő, mesterséges eredetű, semleges nemzetközi segédnyelv. A mesterséges nyelvek közül ezt beszélik a legszélesebb körben.[1] Az elnevezés a Doktoro Esperantóból származik (eszperantó fordításban: „reménykedő doktor”), 1887-ben ugyanis Lazar Markovics Zamenhof ezen az álnéven jelentette meg az első könyvét, amelyben az eszperantó nyelvet részletezte. Zamenhof célja az volt, hogy egy könnyen megtanulható és politikailag semleges nyelvet hozzon létre, amely „meghaladja” a nemzetkultúrák határait, és előmozdítja a békét és a nemzetközi megértést az emberek között. A nyelvet beszélői általában természetesnek tekintik, mert úgy változik, mint a természetes élő nyelvek, és Zamenhofot a nyelv kezdeményezőjeként tartják számon."
pampa 2019. 03. 31. 12:09
Előzmény: #20575  signal2
#20577
nem az angolt beszélik a legtöbben!
 amikor erre a célra, hogy nyelvi kapcsolatot teremtsen  országok között megalkották az eszperantót, még kevesebben beszélték az angolt.

igen ez a lényege, meg kell tanulni MINDENKINEK !
nem egy nyelvet emel a rendszer "kivételes" helyzetbe.
.
 maradjunk a kiindulásnál, idejön a japán multi és eszperantó nyelven beszél a magyar mérnökkel.
nem mindegy a japán mérnöknek , hogy a japán mellé mit tanul?
nem mindegy a magyar mérnöknek, hogy mit tanul?
.
ezért hozták létre azt a MŰ nyelvet.
signal2
signal2 2019. 03. 31. 11:59
Előzmény: #20574  pampa
#20576
Bocsi, de mi az, hogy tartaléknyelv? 
signal2
signal2 2019. 03. 31. 11:58
Előzmény: #20570  pampa
#20575
Talán, mert alig beszéli valaki? Ugyanúgy meg kellene tanulni, mint az angolt, a munkahelyi használatának ugyanolyan nyelvi behatása lenne, mint az angolnak. Tehát mivel az angolt eleve többen beszélik, így kisebb összráfordítással használható, így logikusabb azt használni.
pampa 2019. 03. 31. 11:58
Előzmény: #20571  Peterbond
#20574
Kb pont forditva tortent a dolog es jelenleg is a tortenesek utan szalad a kormanyzat."
.
.
ez nagyon jó!   :))))
pl. a NEPTUN miatt mennyien beköttették.....   :))))
.
tudod addig megy a "LOPAKODÁS" az angollal is még a stat. adatok nem azt hozzák, hogy azt beszélik a legtöbben.... 
 azután már az lesz a HIVATALOS tartalék ,közös nyelv!!!!  :)

erre mernék nagy téttel fogadni!   :)))))))
signal2
signal2 2019. 03. 31. 11:56
Előzmény: #20569  pampa
#20573
Mit hosszabbítanak? Most azokról volt szó, akiknek megszűnik a menekültstátusza, de már van állása meg lakhelye Magyarországon. Akkor ő szépen kérvényezi a tartózkodási vagy letelepedési engedélyt, és valószínűleg meg is kapja.
-pny
-pny 2019. 03. 31. 11:47
Előzmény: #20565  pampa
#20572
“amikor indult a NET alig használták....
.
 majd jött egy pár kormányzati intézkedés amit csak a HÁLÓN lehetett  teljesíteni...
és láss csodát már az idősek kivételével gyakorlatilag minden háztartás rendelkezik internet hozzáféréssel.”
.
Melyik kormány milyen intézkedéseire gondolsz?
Peterbond 2019. 03. 31. 11:44
Előzmény: #20565  pampa
#20571
Ha azt hiszed a net elterjedese azert volt mert hiztak par kormanyzati intezkedest akkor nincs mirol beszelnunk. Kb pont forditva tortent a dolog es jelenleg is a tortenesek utan szalad a kormanyzat.
pampa 2019. 03. 31. 11:44
Előzmény: #20567  signal2
#20570
szerintem a felszámolás irányába tett lépés.
.
 de...
 szerinted miért nem az eszperantó a közös tartalék nyelv?
azért alkották meg.
.
és miért nem az amit a legtöbben beszélnek a Földön?
pampa 2019. 03. 31. 11:42
Előzmény: #20568  signal2
#20569
hosszabbítják neki.
nem kell véglegesíteni.
signal2
signal2 2019. 03. 31. 11:38
Előzmény: #20566  pampa
#20568
Mert külföldinek szüksége van vagy tartózkodási vagy letelepedési engedélyre, hogy x időnél hosszabb ideig Magyarország területén tartózkodjon. 
És többek között ez alapján jelentjük a statisztikákba, hogy hány migráns is van az országban.
signal2
signal2 2019. 03. 31. 11:34
Előzmény: #20556  pampa
#20567
Nem számolja fel. Hogy jutottál erre a következtetésre? Máskor meg azt hangoztattad itt, hogy a Németországban élő törökök nem tanulnak meg rendesen németül. Pedig az iskolában, munkahelyen, az utcán úgy kell beszélniük. De még ez sem elég ahhoz, hogy ne a török legyen az elsődleges nyelvük. Egy multinál, ahol van heti 1-2 megbeszélés más nyelven, gyakorlatilag semmilyen hatással nincs a nyelvhasználatra.
pampa 2019. 03. 31. 11:33
Előzmény: #20564  signal2
#20566
Viszont ha van munkája és már van lakcíme, igényelhet letelepedési engedélyt, amit nagy valószínűséggel meg is kap."

akkor már ÖNELLÁTÓ!
miért kapna letelepedési engedélyt?
pampa 2019. 03. 31. 11:30
Előzmény: #20561  Peterbond
#20565
vagy igen vagy nem....
.
amikor indult a NET alig használták....
.
 majd jött egy pár kormányzati intézkedés amit csak a HÁLÓN lehetett  teljesíteni...
és láss csodát már az idősek kivételével gyakorlatilag minden háztartás rendelkezik internet hozzáféréssel.
.
itt volt az a felvetés, hogy a középsulikban legalább egy tantárgyat jó lenne ha idegen nyelven, ha lehet ANGOLUL tanítsanak.....
.
:))))

egy jól időzített kormányzati intézkedés.... és lehet tippelni mi lesz a következménye....
signal2
signal2 2019. 03. 31. 11:29
Előzmény: #20551  pampa
#20564
Görögországból is, meg más országból is.
Viszont ha van munkája és már van lakcíme, igényelhet letelepedési engedélyt, amit nagy valószínűséggel meg is kap.
signal2
signal2 2019. 03. 31. 11:27
Előzmény: #20552  pampa
#20563
Mebekültek? Ne nevettesd ki magad!
pampa 2019. 03. 31. 11:24
Előzmény: #20560  Peterbond
#20562
ne keverd a dolgokat, a multi szorítja ki a hazait.
.
 ez most nem nyelvi kérdés.
.
 a multi térhódításának a következménye az idegennyelv használatának a terjedése.
.
 de már ezt is kérdeztem:
 az eszperantót pontosan ezért alkották meg!
.
 legyen az a közös minden nemzet által használ második nyelv!
 ne "FAVORIZÁLJUNK" egyet a sok közül!
.
nosza, terjessze az ENSZ  a szervezet elé és szavazzanak róla!
Peterbond 2019. 03. 31. 11:21
Előzmény: #20559  pampa
#20561
En ketto de te gondolom 42627 et. Milyen hulye kerdes? Ertem en hogy te pitcairn szintu zseni vagy aki elore latja 100 evvel hogy fogjak a nemzetkozi hatterhatalmak leigazni a vilagot azzal hogy magyarorszagon angolul fognak tanulni az emberek hogy megertsek egymast masokkal es nem mindenki fog minden nyelvet megtanulni.
.
Szerintem meg csak a mai vilagot ismered teljesen felre es vonsz le meg hulyebb kovetkezteteseket.
Peterbond 2019. 03. 31. 11:18
Előzmény: #20558  pampa
#20560
"ERŐFÖLÉNYÉVEL VISSZAÉLVE KISZORÍTJA A HAZAIKAT A HELYI PIACRÓL!
.
Hiába, csak a PROFIT számít!
Minden más alárendelve!"
.
Marmint mifele erofoleny es hol szorit ki mit? A Kinai, japan, nemet vagy gorog anyavallalattal rendelkezo cegnel hogy el vissza puaci erejevel az angol nyelv es hogy szoritja ki a hazaiakat? Te most azt hiszed a multi KOTELEZI hogy angolt hasznalj es tiltja a magyart pl vagy akar egy japan tiltja a japan hasznalatat?
pampa 2019. 03. 31. 11:17
Előzmény: #20557  Peterbond
#20559
Tudsz sakkozni?
Amennyiben igen, mennyi lépést "látsz" előre?
pampa 2019. 03. 31. 11:16
Előzmény: #20554  Peterbond
#20558
Tobb multinal is dolgoztam de egynek se angol volt az anyavallalata. Ellenben mindenhol angolt hasznaltunk a nemzetkozi kommunikacioban es kulfoldon is."
.
 ERŐFÖLÉNYÉVEL VISSZAÉLVE KISZORÍTJA A HAZAIKAT A HELYI PIACRÓL!
.
Hiába, csak a PROFIT számít!
Minden más alárendelve!
Peterbond 2019. 03. 31. 11:14
Előzmény: #20556  pampa
#20557
Szamolja a loturot. Te aztan SEMMIT nem ertettel meg.
pampa 2019. 03. 31. 11:12
Előzmény: #20553  Peterbond
#20556
akkor szépen összefoglaltad a  globalizmus első problémáját.
.
 FELSZÁMOLJA AZ ANYANYELVEKET!
Peterbond 2019. 03. 31. 11:03
Előzmény: #20550  pampa
#20555
Te mindig annyi emberrel beszelsz de valahogy megis teljesen keptelen dolgokrol beszelsz. Ha mar az uzletemberes peldadnal vagyunk. Az europai piacert felelos amugy holland szarmazasu de svajcban dolgozo Europai vezerigazgato kilatogat az ala tartozo 12 orszagba egyesevel megbeszelni az eves terveket a helyi vezetokkel szerinted oneki udvariassagi alapon tudnia kene nemetul franciaul magyarul szlovakul lengyelul olaszul oroszul? Vagy te ilyen emberekkel mar nem beszelsz csak amerikai uzletemberekkel?
Peterbond 2019. 03. 31. 10:58
Előzmény: #20549  pampa
#20554
".
 hidegen hagy, hogy ki milyen nyelven tanul meg....
az alap "udvariasság" elve alapján az beszél a fogadó ország nyelvén aki odautazik."
.
Ez mondjuk nagyon nem igy van. Persze nagyon jo neven veszik ha veszed a faradtsagot es par szot mondatot megtanulsz a nyelvukon. Ezt nagyon sokra szoktak ertekelni. De a masodik resz hogy felhaborodnak ha nem tudsz az o anyanyelvukon az hulyeseg. Ilyet az mond aki eletebe nem dolgozott multinal. De biztos vagyok benne hogy jartal mar kulfoldon igy nem tudom ertelmezni a kijelentesed.
.
En voltam eddig 11 orszagban es sehol se hsborodtak fel hogy nem horvatul hollandul franciaul vagy torokul szolaltam meg. Tobb multinal is dolgoztam de egynek se angol volt az anyavallalata. Ellenben mindenhol angolt hasznaltunk a nemzetkozi kommunikacioban es kulfoldon is.
Peterbond 2019. 03. 31. 10:52
Előzmény: #20543  pampa
#20553
"magyarul.
idejön 10 japán és dolgozik itt 1000 magyar tehát logikus, hogy az ezer ember tanuljon meg angolul."
.
Szep pelda csak egy baj van vele.
.
A Suzukinal nem 10 japan es 1000 magyar dolgozik hanem 45.000 nemzetkozi munkavallaloja van 35 gyarban osszesen 23 orszagban.
.
Mellesleg tovabbra sem a szalagon dolgozoknak kell tzdnia perfektul angolul hanem azoknak a munkavallaloknak akik kapcsolatban vannak a tobbi orszag munkavallaloival. Megprobalhatod elvarni hogy mindenki mas tanuljon meg magyarul csak akkor ide nem fog jonni senki. Ez meg a Franciaknak se megy de meg az 1 milliardos kinaiaknak se. Egy Huawei nel se a kinai az elvart nyelv.
.
Vagy szerinted a svajcban mondjuk az europai vallalatok kozpontjaban a munkavallalok 17 nyelven tudnak hogy egyeztessenek minden orszag gyaraval es terjesztojevel a sajat nyelven?
pampa 2019. 03. 31. 10:25
Előzmény: #20548  signal2
#20552
mert előtte főleg az elcsatolt területről érkeztek.
pampa 2019. 03. 31. 10:24
Előzmény: #20547  signal2
#20551
Érted te ezt? A minél hamarabbi beilleszkedésük a cél, és minden olyan támogatást megkapnak, mint a magyarok, és korlátlan ideig."

tehát ugyanazon jogok és javadalmazások járnak neki mint pl. egy hajléktalannak.
annak jár zsebpénz?
.
  beilleszkedés..... a többit nem láttad?
 amint megszűnik a menekülést kiváltó ok  haza kell térnie, vagy ahogyan kimásoltad, támogatjuk, hogy ELMENJEN egy őt BEFOGADÓ országba!

 tehát, TÁVOZNIA kell ha megszűnik az ok!
pampa 2019. 03. 31. 10:18
Előzmény: #20546  sanka
#20550
Tudod, még olyannal sem beszéltem akinek a szomszédja már beszélt olyannal aki beszél nyelveket!   :)))))
pampa 2019. 03. 31. 10:17
Előzmény: #20545  badsector1
#20549
Szerinted az OTP leányainál dolgozók tanulnak meg magyarul vagy fordítva az OTP dolgozók tanulnak meg horvátul, bolgárul, oroszul, ukránul, románul,szerbül,szlovákul, albánul?"
.
 hidegen hagy, hogy ki milyen nyelven tanul meg....
az alap "udvariasság" elve alapján az beszél a fogadó ország nyelvén aki odautazik.
.
nézzünk egy durva hasonlatot:
ide jön egy USA üzletemben és fel van háborodva, hogy a cég akivel kereskedne nem beszéli az angolt!!!!
Kimegy egy magyar üzletember az USA-ba  és ott fel vannak háborodva ha nem beszél angolul.....
.
most itt tartunk!
.
 nézd meg a történelem során a megszállók "mit kényszerítettek" rá a megszállt népcsoportra?
signal2
signal2 2019. 03. 31. 10:09
Előzmény: #20547  signal2
#20548
Sőt, 2016.06.01-jéig még nem kicsi integrációs támogatást is lehetett kérni. Az igénylés azóta megszűnt, de akinek előtte megítélték, az a mai napig kapja.
signal2
signal2 2019. 03. 31. 10:07
Előzmény: #20544  pampa
#20547
tán tudod, hogy Görögországban mekkora támogatás jár, és mennyi ideig? Mert én nem. Csak azt tudom, hogy a bankkártyára az a pénz érkezik, amelyet korábban készpénzben kapott meg, és készpénz felvételére nem használhatja, csak fizetni tud vele, ami egyértelműen hatékonyabb ellenőrzést tesz lehetővé.Másrészt hadd idézzek neked a magya menekültügyi GYIK közül:
"Mi történik, ha a hatóság döntésében menekültként vagy oltalmazottként ismeri el a menedékkérőt?
Ebben az esetben a külföldi menekültként vagy oltalmazottként a jogszabályban meghatározott korlátozásokat kivéve a magyar állampolgárokkal azonos jogokat fog élvezni. A Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal számos támogatást és segítséget nyújt a menekült illetve oltalmazott státuszt megszerző személyeknek, annak érdekében, hogy az elismert személy minél hamarabb beilleszkedhessen a magyar társadalomba."."A menekültek és oltalmazottak a magyar állampolgárokkal megegyező feltételekkel jogosultak valamennyi jogszabály és helyi rendelet alapján nyújtott szociális támogatásra és ellátásra. Státuszuk a magyar állampolgárokéhoz hasonló jogokat biztosít számukra, illetve kötelezettségekkel terheli őket."
.
Érted te ezt? A minél hamarabbi beilleszkedésük a cél, és minden olyan támogatást megkapnak, mint a magyarok, és korlátlan ideig. Emellett szabadon mozoghatnak, és dolgozhatnak. Azt kifogásolod Görögországban, amit nálunk pont ugyanúgy történik.
.
Sőt:
"Mikor jogosult a menekült vagy az oltalmazott az ország végleges elhagyásának támogatására?
Hazatelepülése vagy harmadik országba történő végleges távozása esetén, kérelmére, az érintett ország külképviselete által kiállított igazolás alapján, az igazolásban megjelölt célállomásig a menekültügyi hatóság egy alkalommal érvényes menetjegyet (repülőjegyet) biztosít, továbbá az utazással összefüggő igazolt költséget egy alkalommal részben vagy egészben megtérítheti."
.
Nahát, még ilyen is van nálunk, adunk neki pénzt, hogy harmadik országba elmenjen. De hisz szerinted menekültként erre nincs is joga...
sanka 2019. 03. 31. 09:57
Előzmény: #20545  badsector1
#20546
Fogalma sincs!
badsector1
badsector1 2019. 03. 31. 09:51
Előzmény: #20543  pampa
#20545
Az látszik, hogy nem dolgoztál multi környezetben.
Főleg nem avval a 100 japánnal kell komunikálni, hanem az anyaválallatnál dolgozó 10000 japán küzöl bárkivel, akivel szükséges kommunikálni.
Sok esetben nem segít a józan paraszti ész, ha olyan dologról írsz amiről nincs tapasztalatod.
  
Szerinted az OTP leányainál dolgozók tanulnak meg magyarul vagy fordítva az OTP dolgozók tanulnak meg horvátul, bolgárul, oroszul, ukránul, románul,szerbül,szlovákul, albánul?
pampa 2019. 03. 31. 08:45
Előzmény: #20540  signal2
#20544
hat hónapig.
azután csak a min. segély jár neki is, mint másnak.
,
 de...
amit továbbra sem értek, hogy ha MENEKÜLTEKRŐL beszél az EU és  azért adja nekik ezeket a kártyákat, hogy ezzel is segítse a mielőbbi BEILLESZKEDÉSÜKET a társadalomba.....

csak én látom az ellentmondást?
azon dolgozik az EU, hogy a menekültet letelepítse?????
pampa 2019. 03. 31. 08:40
Előzmény: #20533  badsector1
#20543
magyarul.
idejön 10 japán és dolgozik itt 1000 magyar tehát logikus, hogy az ezer ember tanuljon meg angolul.
.
ennek az "elangolosításnak" hamarosan a német nyelv fog áldozatul esni.
hidd el, hogy hamarabb születik a németeknél "anyanyelv védelmi", nyelvhasználati  torvény mint Magyarországon!
Peterbond 2019. 03. 31. 00:05
#20542
Megneztem a kisvarda fradi merkozest. Nyertunk 1 nullra. 
.
A kerdesem viszont hogy ha nekunk fobtos a magyar foci felemelkedese es termeszetesen nem leszunk bevandorlo orszag. Akkor hogy lehet hogy a ket csapatban osszesen 4 magyar volt egyszerre a palyan es a cserekkel egyutt is osszesen 6 en voltak a 28 palyara lepo jatekosbol? Ezzel szemben kezdett 5 ukran es egy be is szallt. Valamint a ket edzobol is 1 ukran volt. Nagyba megy a harc a globalizmus ellen es a magyar focira beolunk temerdek penzt es a vege pont az lett hogy hozzuk a sok kulfoldi draga jatekost. Mert jo magyart kepezni az MUNKAT igenyel mig ha van penz abbol lehet jo kulfoldit venni.
.
Kicsit fura a nagy szolamok mellett teljesen mast latni a valosagban.
badsector1
badsector1 2019. 03. 30. 22:48
#20541
https://444.hu/2019/03/30/minden-nemzedek-eleteben-egyszer-kitor-a-hiszteria-a-barbarok-miatt
"Minden nemzedék életében egyszer kitör a hisztéria a barbárok miatt
  
A történet röviden: a meg nem nevezett birodalom nyugodt határvidékén élő bíró azzal szembesül, hogy a hatalom hivatalnokai megérkeznek rendet rakni a „barbárok” jelentette veszélyre hivatkozva. A bíró barbárok helyett leginkább csak nomádokat ismer, akik nem jelentettek veszélyt rájuk. A birodalomnak viszont szüksége van az ellenségre, így brutális zsarnokság épül ki a „civilizáció” védelmében. A félelem gerjesztésével sikerül elérni, hogy a helyiek a nomádok ellen forduljanak, közben a főszereplő sorsa is megfordul.
  
A korábbi kiadások idején az olvasó számára jelenthette mindez mondjuk a dél-afrikai apartheid allegóriáját. Vagy jelenthette a letűnt, nagy diktatúrák leírását, ami ugyan általános érvényű, mégis távolinak látszik. (Nem véletlen, hogy Arthur Koestler Sötétség délben-jéhez, vagy A perhez szokás hasonlítani a regényt.) 
Mára viszont mindenki tud kapcsolódni ehhez a történethez, aki mondjuk kinyitotta a tévét az elmúlt években, vagy akár csak elsétált egy óriásplakát mellett az utcán.A valóság szépen megdolgozott azért, hogy A barbárokra várva újra aktuális legyen, és egyáltalán nemcsak Magyarországon. Néhány hónappal ezelőtt kezdték forgatni a filmváltozatot Johnny Deppel a főszerepben, ami pont eltalálhatja a mi vs. ők-logika világkörüli reunion-turnéja után kialakult közhangulatot."
signal2
signal2 2019. 03. 30. 22:46
Előzmény: #20538  HPeter76
#20540
Pontosan mi a kérdésed? Magyarországon is kap pénzt meg ellátást a menekült.
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 22:32
Előzmény: #20537  signal2
#20539
UNICEC meg UHCR..::)))
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 22:30
Előzmény: #20537  signal2
#20538
Megélhetésükre (annyi eszem nekem is van)
A mgyarok szegényeknek, mért nem töltik fel kártyájukat!!Nem Ti vagytok oda 3 millió szegényért ""jó ember,,
**
signal2
signal2 2019. 03. 30. 22:21
Előzmény: #20534  HPeter76
#20537
Ha kaptál Görögországban menekültstátuszt, akkor jogosan reklamálsz. Nekik jár ugyanis, UNHCR szervezésében.
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 22:20
Előzmény: #20535  HPeter76
#20536
Van egy fajsúlyos dolog 2015-re datálódik, amit szépen megkerültök..
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 22:18
Előzmény: #20534  HPeter76
#20535
OLYN DOLGOKON SZŐRÖZTÖK,, AZ MÁR """Kabaré.. a színpadon..
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 22:16
Előzmény: #20530  badsector1
#20534
Ne bántsátok már egymást NEKEM MÉRT NEM ADNAK MIGRÁNS KÁRTYÁT...
Végig azt látom 100-zal elbeszéltek a Téma melllett..:::)))
badsector1
badsector1 2019. 03. 30. 21:08
Előzmény: #20529  pampa
#20533
Te pl a Suzuki gyárban milyen nyelven oldanád meg a magyar mérnök és a japán mérnök kommunikációját?
Peterbond 2019. 03. 30. 17:52
Előzmény: #20529  pampa
#20532
Mármint a magyar kormány dolgozik ezen nyíltan?
goldi 2019. 03. 30. 17:46
Törölt hozzászólás
#20531
badsector1
badsector1 2019. 03. 30. 17:06
Előzmény: #20529  pampa
#20530
Nyugdíjasként könnyű lefitymálni az angol nyelvtudást, munkavállalóként hamar rájönnél a fontosságára.
pampa 2019. 03. 30. 16:42
Előzmény: #20528  badsector1
#20529
Ahhoz képest, hogy korábban Hoffmann Rózsa a két tannyelvű oktatás visszaszorítása mellett kardoskodott, a mostani javaslatok szerint nemhogy erősíteni kellene ezeket, de minden gimnáziumban jó lenne legalább egy tantárgyat idegen nyelven, lehetőleg angolul tanítani."
.
 Már nem beszélhetünk "LOPAKODÓ"  elangolosításról..... már nyíltan dolgoznak ezen!
badsector1
badsector1 2019. 03. 30. 16:34
#20528
"Mindkettő abból indul ki, hogy elhibázott a lexikális ismeretekre építő oktatás, sőt a Varga Mihály-féle anyag szerint„a folyamatosan bővülő tananyag súlyos terhet rak a felnövő generáció vállára”.
Mind a két elemzés a kiutat a készség- és képességfejlesztésben látja, amelynek az új Nemzeti alaptanterv kidolgozásánál is meg kell jelennie.
„Arra érdemes törekedni, hogy a készségfejlesztés és a gyakorlati életben is használható tudás biztosítása a képzés középpontjába kerüljön”– áll a Matolcsy-féle stratégiában. 
Mindehhez az a fontos, hogy a központilag meghatározott tananyag mellett a tanárok szabadabb kezet kapjanak az oktatási módszertanok megválasztására, sőt horribile dictu a helyi tantervek készítésében is szabad kezet kapjanak. A változásokat az elemzések szerint már az alsó tagozaton el kellene kezdeni, fel kellene számolni a frontális oktatást, s a jelenleginél is erősebben kellene hangsúlyozni az alapvető készségek elsajátítását.Matolcsyék szerint előremutató lenne, ha a célzott alapkészségek köre országosan mindenhol bővülne idegen nyelvi és számítástechnikai ismeretekkel is. Ahhoz képest, hogy korábban Hoffmann Rózsa a két tannyelvű oktatás visszaszorítása mellett kardoskodott, a mostani javaslatok szerint nemhogy erősíteni kellene ezeket, de minden gimnáziumban jó lenne legalább egy tantárgyat idegen nyelven, lehetőleg angolul tanítani."
  
Mi ez a balliberális elhajlás eltolcsy ás varga részéről. Kár hogy 9 év ámokfutás után jöttek rá, hogy az oktatást is elk.rták.
badsector1
badsector1 2019. 03. 30. 14:13
Előzmény: #20516  Törölt felhasználó
#20527
" Orbán többször kinyilatkozta,Magyarországnak az Unióban van a helye"
  
Hány éves vagy királyfi. :)))
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 13:57
Előzmény: #20525  HPeter76
#20526
Akkor most pontosítjunk szavazni nem úgy kell, nem  látom (mit eszek).. mi a következménye,,
 -nem úgy,hogy hasamra ütök..
Habár K.Dévidék(Dévid Kameron) nem sokat teketóriáztak 2016-ban ezen..Látjuk is nem tudják magukat (Fiatal még Ő meggondolatlan)
 -tisztába tenni EGY ILYEN KÉRDÉST MINDENPÁRT IS KEVÉS LENNE...:::)))
 ***
Elhamarkodott lépés volt!! Ennek a leszármaztatott következményét
 csúnyán bevasalják..EU Kilépés nem játék..:::)))
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 13:46
Előzmény: #20524  HPeter76
#20525
Eleget erősödtünk már.. hát hogyne..
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 13:44
Előzmény: #20523  HPeter76
#20524
Banki fórumon megmonda mindenki előtt Soros nem megy az Országnak VEGYEN FEL HITELT,, HU BANKOK EGYBŐL MELLÉ ÁÁNAK!! -na ez a nagy terv..
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 13:37
Előzmény: #20521  signal2
#20523
hát... megőrül az ember FEKETE PÉTERT mondanak, azé nem jó ómmen..
 minden összeeszkábált(összevarázsolt) műsornak mi igyuk meg a levét..
***
 Már az Országok legrejtetteb helyen is ott vannak a Eus ngykövetek migránsokat 
 kolbászolni(Javát kiszedni igyekeznek,mondjam úgy megnézik kinek adják a HUMANÍTÁRIUS KÁRTYÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 NEM DJÁK EZEK FEL!! Aztán menekülők meg a szabad menetelt szeretik 40 ezren
 készülnek Európába!!!!!!!!! Szőkénél(Usába) nem igen állnak meg!!!::)))
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 13:30
Előzmény: #20519  signal2
#20522
Egliseknek is elég már ez a Migráció körilü hajsza..
  -Ott is kicsordult a pohár 2015 nyarán saját repülővel mentek migránsokért Szír fővárosba..
 Merkelék.. De,hogy tehettek ilyet... Betudjuk mi hozni.. D.Kameron mondta.. na ez volt a bajok gyökere..Lásd ez lett a vége!!! Brexit Tudunk mi ""exportálni""
 
signal2
signal2 2019. 03. 30. 13:23
Előzmény: #20516  Törölt felhasználó
#20521
Pampa szerint is ki kell lépni.
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 13:22
Előzmény: #20518  HPeter76
#20520
Bakker,hát magukat TEGYÉK EGY KOSÁRBA..:::))) ahelyet,hogy minket szólnak meg!!!
signal2
signal2 2019. 03. 30. 13:22
Előzmény: #20517  Törölt felhasználó
#20519
Elolvastad, amit írtam? USÁ-ba, Ausztráliába folyamatosan rengetegen igényelnek tartós vízumot, aminek kemény feltételei vannak. Munkahely minimum jövedelemmel igazoltan, vagy x összeg befektetése egy vallalkozásba, stb. Ez a szűrő, de aki teljesíti, megkapja a vízumot, az bizony win-win.
Én képzetlenekről nem beszéltem, az neked a mániád. De kétségtelen, hogy egy kőgazdag képzetlen akárki valószínűleg megkapja a vízumot.
HPeter76
HPeter76 2019. 03. 30. 13:19
Előzmény: #20515  badsector1
#20518
MERKEL ÁLLAMPOLGÁROKAT SAJÁTAITÓL ELŐRÉBBRE SOROLNÁ,NA AZ SE IGAZ..
 Szvazhattak volna,hogy megosztaná mindenkivel a MIGRÁCIÓS kérdéskört. -Hiszen akkor felőléségen lehet kérni!!
 Kár minket pallérozni!!!
 Franc  Magán Nyugíj Pénztár megszűnése (2011-2012.) ezért is a FIDESZT ""MOCSKOLJÁK
 Évekig ÁLLAMI NYUGDÍJAT IMF HITELBŐL finanszizozták!!! Aztán érdekelte is Őket!!
  -úgy se kell már az Állam ne nyugdíjaztasson senkit!! (Jó,hát szemünbe nem mondták)
-na Ők a fasza gyerekek!!! Mindent képesek Fideszre varrni..
 Apukám mondtaa ezek a szocik nagyon szeretnék a nyugdíjasokat egykosárba tenni!!
 Vagyis azért MNYP. HOGY AZ ÁLLAMINAK ANNYI..
 Na értem már mért nem jutnak a BALON KÖZÖSNEVEZŐRE.. MESSZIRE EJTENEK A MAGYAR NYUGDÍJASOKRA..
Törölt felhasználó 2019. 03. 30. 12:29
Előzmény: #20512  signal2
#20517
"win-win szituáció a bevándorlónak és az országnak egyaránt."
.
Biztos én nem értek hozzá,de áruld már el mi abban a win-win szitu amikor analfabéta,képzetlen,nyelvet nem beszélő jellemzően muszlim "munkaerő"-vel akarják megoldani a munkaerőhiányt?? Tudod,sokak szerint a német multik már nem csak a kedvező magyar gazdasági környezet miatt jönnek hozzánk,hanem a munkaerő minősége miatt is.Náluk ugyanis nem fér bele az,hogy ha Ahmed gondol egyet,hogy neki most böjt van akkor ne megy be dolgozni,a képzettségéről,munkabírásáról már nem beszélve.Megint az álmodat írtad le,aminek a létjogosultsága egyenlő a 0-val az integrációs problémák miatt.
Törölt felhasználó 2019. 03. 30. 12:24
Előzmény: #20509  badsector1
#20516
Na ez az igazi ballib agymosó propaganda.Az véletlenül se zavarja a sorosista agymosottakat,hogy Orbán többször kinyilatkozta,Magyarországnak az Unióban van a helye,a közvéleménykutatások szerint jelenleg is 80-85%-os a támogatottsága,viszont a néppártból ha nem tér vissza az eredeti keresztény-konzervatív alapértékeihez,akkor ki kell lépni,de az Unióban bent maradni!
.
Amúgy meg ki a fa..om az a Kerékgyártó? 
badsector1
badsector1 2019. 03. 30. 12:20
Előzmény: #20511  pampa
#20515
Vagy szavazás nélkül maradunk.
pampa 2019. 03. 30. 12:19
Előzmény: #20512  signal2
#20514
Magyarországra így érkeznek a bevándorlók.
Olvasd vissza napi szinten mennyiszer bírálják itt ezért Orbánt, hogy befogadunk ilyen bevándorlókat!
pampa 2019. 03. 30. 12:17
Előzmény: #20510  euler
#20513
a cikk "üzleti" alapon elemzi a bevándorlást.
az írja, hogy jó üzlet.
 így adódik a kérdés:
miért akarják azokra az országokra rákényszeríteni akik nem akarják fogadni tömegesen a bevándorlókat?
Az USA simán befogadhat akár 100 millió bevándorlót is!
mekkorát profitálhatna belőle!
signal2
signal2 2019. 03. 30. 12:15
Előzmény: #20508  pampa
#20512
Azt, hogy "viszik", úgy kell érteni, hogy a vízumért jelentkezők közül beengedik azokat, akik vállalják a feltételeket: vállalkoznak, igazolják, hogy van állásuk, stb. win-win szituáció a bevándorlónak és az országnak egyaránt.
pampa 2019. 03. 30. 12:14
Előzmény: #20509  badsector1
#20511
Ne legyenek illúzióink,a mi kilépésünk könnyebben végbemehet, mint a briteké.Bennünket jóval kevesebb szál fűz az unióhoz. Távozott egy százalék az uniós GDP-ből, na, és? Cserébe könnyebben építhetjük az egyesült Európát, megszabadultunk a legfőbb kerékkötőnktől".
.
.
nem egy EurópaiEgyesültÁllamokba léptünk be!.
Így teljesen logikus, hogy vagy szavazunk a maradásról  vagy szavazás nélkül megszűnik a tagságunk!
euler 2019. 03. 30. 12:09
Előzmény: #20508  pampa
#20510

Vannak az "okos országok" felnőtt állampolgárokkal, és vagyunk mi ...
(A cikk egyébként erről is szól).
badsector1
badsector1 2019. 03. 30. 11:47
#20509
Kerékgyártó: Rohanunk a katasztrófa felé, az oroszok ölelésébe
  
Olyan ez, mint amikor az osztályban egy folyton rosszalkodó kölyök egyszer csak előáll azzal, hogy szervezzék át a tanítást, majd ő megmondja, hogyan: eztán lehessen üvöltözni az órákon, az erősebbek verhetik a gyengébbeket, a tanároknak meg kuss, csak akkor szólhatnak, ha ő és néhány renitens cimborája megengedi.Mire a tanárok és az osztálytársak meghúzzák a vállukat, és kihajítják a kölköt az osztályból.Persze mielőtt kipenderítenék a Fideszt a néppártból, pár minutummal a kizárás előtt bejelentik: „Mi lépünk ki!”  (Mint Woody Allen: „Ma reggel megtudtam, hogy a menyasszonyom az éjjel megszökött egy cirkuszi állatidomárral. Azonnal szakítottam vele.”) És teli szájjal üvöltik majd, hogy elég a néppártból, a sorosista, migrációpárti balliberális befolyás alatt álló erők diktatúrájából.  
  
Ne legyenek illúzióink,a mi kilépésünk könnyebben végbemehet, mint a briteké.Bennünket jóval kevesebb szál fűz az unióhoz. Távozott egy százalék az uniós GDP-ből, na, és? Cserébe könnyebben építhetjük az egyesült Európát, megszabadultunk a legfőbb kerékkötőnktől.Mi, magyarok pedig színes transzparensek alatt, új szövetségeseink zászlóit lobogtatva indulnánk a keleti sztyeppék felé, hogy tanuljunk orosz barátainktól és testvéreinktől, a türk népektől. Ismét bevezetik a kötelező orosz nyelvtanítást, a választásokon egyetlen pártra lehet majd szavazni, a kiváltságosok narancssárga útleveleikkel háromévente baráti országokba is elutazhatnak.Izajás könyvének 5.20. szakasza jut eszembe: „Jaj azoknak, akik a rosszat jónak mondják és a jót rossznak. Akik a sötétséget világosságnak teszik meg, s a világosságot sötétségnek.” "
pampa 2019. 03. 30. 11:20
Előzmény: #20507  euler
#20508
Amennyiben ennyire jó dolog a bevándorlás akkor a bevándorlókra épülő országok mint pl. Kanada, USA, Ausztrália... stb....miért nem viszik folyamatosan az országukba a migránsokat?
euler 2019. 03. 30. 10:01
#20507

"Több kutatás is azt bizonyítja, hogy a fejlett országokban egyértelműen pozitív a bevándorlás mérlege, akkor is, ha politikai kihívást jelent a növekedés eredményeinek kiterjesztése a befogadó társadalom minél nagyobb részére.
A munkaerőhiánnyal, nyugdíjrendszerek csődjével fenyegető demográfiai folyamatok visszafordítására tett kísérletek reménytelennek tűnnek, de az akut társadalmi-gazdasági problémák kezelésére nem is alkalmasak. A tudatos, a befogadó ország érdekeinek megfelelően irányított bevándorlási politika már néhány év után is segíti a növekedést.
.
SZEMBEN A SZÜLETÉSSZÁM REMÉNYTELENNEK TŰNŐ NÖVELÉSÉVEL EZEK A LÉPÉSEK AZONNAL LÉNYEGI POZITÍV VÁLTOZÁST OKOZNAK A VALÓBAN RÉMISZTŐ MAGYAR DEMOGRÁFIAI ÉS MUNKAERŐPIACI FOLYAMATOKBAN. Ráadásul, az nem tragédia, ha egy családban (már) nem vállalnak (több) gyereket a szülők, de az viszont igen, ha életük derekán vagy fiatalabban veszítjük el szeretteinket olyan betegségek miatt, amelyeket tőlünk pár száz kilométerre – már nem csak nyugatabbra – sikerese(bbe)n gyógyítanak.
.
Az Egyesült Államok 2011-16 közötti, a fejlett országok között a legmagasabbak közé tartozó gazdasági növekedésének kétharmada a bevándorlásnak köszönhető
Ha az Egyesült Királyságban 1990-ben beszüntették volna a bevándorlást, a gazdaság mérete közel tíz százalékkal, vagyis (2016-os árakon számolva) 176 milliárd fonttal volna kisebb.
Hasonlóan a német gazdaság vesztesége bevándorlás nélkül hat százalékkal, vagyis mintegy 155 milliárd euróval (2010-es árakon) kisebb bruttó hazai termék volna.
http://concordeblog.hu/2019/03/28/migracio-akarja-tudni-mire-keszulnek-az-okos-orszagok/?fbclid=IwAR3n-PhoWQuvGvN4KtFRAnDKciIEwcK97AA4twgO6XYbXYhCGFefbzqb9DY
pampa 2019. 03. 30. 09:32
Előzmény: #20503  pampa
#20506
Megállapodás nélkül értek véget pénteken az ENSZ égisze alatt a világűrbeli fegyverkezési verseny megakadályozása érdekében folytatott genfi tárgyalások, ami megfigyelők szerint a leszerelési erőfeszítések újabb kudarcát jelenti.Huszonöt ország – közöttük Kína, Oroszország és az Egyesült Államok – folytatott tárgyalást zárt ajtók mögött két hétig a svájci városban, hogy megvesse a világűr békéjét biztosító egyezmény alapjait. Az úgynevezett kormányközi szakértői csoport tanácskozásának elnöke Guilherme de Aguiar Patriota, az ENSZ leszerelési konferenciájához akkreditált brazil nagykövet volt.
A tanácskozás pénteken ért véget, és semmilyen időpontot nem jelöltek meg a tárgyalások esetleges folytatásához – közölte a brazil diplomata, aki sajnálatát fejezte ki, amiért a csoportban dolgozó diplomaták a területen egy sor ajánlás közül egyik kapcsán sem voltak képesek konszenzusra jutni.
“Nem tudtunk közös nevezőre jutni” – magyarázta újságíróknak. Úgy vélte, hogy “túl nagyravágyó” volt a célkitűzés egy rendkívül “kényes” témában. A világűr leszerelésére irányuló erőfeszítések több mint tíz éve egy helyben topognak.
Oroszország és Kína olyan szerződést szeretne, amely megakadályozza egyes fegyverzetek felvonultatását az űrben. Az Egyesült Államok elutasítja ezt a megközelítést, és azzal érvel, hogy hatalmas nehézségek akadályoznák a világűrbeli ellenőrzést, és inkább egyes agresszív viselkedésmódok betiltását szorgalmazza.
Erősen hiányos a jelenlegi szabályozás
A tárgyalások kellős közepén, szerdán India új űrhatalomként tetszelegve rakétával megsemmisített egy műholdat, törmelékek százait zúdítva a világűrbe. Guilherme de Aguiar Patriota szerint Újdelhi lépése csak tovább erősítette a szerződés megkötésének szükségességét, mert a nemzetközi jog jelenlegi állapotában “nem kifejezetten tilos egy tárgy űrbeli megsemmisítése”."
badsector1
badsector1 2019. 03. 29. 21:25
#20505
"Angola elnökének is ciki volt Orbánnal találkozni
  
Részletesen foglalkozik Orbán Viktor afrikai látogatásával az Expresso nevű portugál hetilap, írja az Index. A cikk szerint az angolai elnök visszakozott, mert nem szeretett volna az európai értékeket ázsiai és afrikai emberektől óvó politikussal együtt mutatkozni.A portugál lap szerint hivatalosan naptáregyeztetési nehézségek akadályozták meg a találkozót, de valójában azért nem jött létre, mert João Lourenço elnök nem akarta fogadni a portugál lap szerint “xenofób és szélsőjobboldali európai vezetőt.” "
pampa 2019. 03. 29. 18:05
Előzmény: #20501  Phylaxa
#20503
Miután Orbán jelezte, hogy vétózni fog.... már nem lett az... és egy szinttel lejjebb került szavazásra....
ott már nem volt lehetőség a vétóra....
.
:)
signal2
signal2 2019. 03. 29. 17:54
Előzmény: #20501  Phylaxa
#20502
Dehogynem. Ezért tudjuk megvétózni a dublinibrendszer megvétózását vagy a határvédelem megerősítését.
Szép égés volt.
Phylaxa 2019. 03. 29. 17:46
Előzmény: #20495  pampa
#20501
Az nem a legfőbb kérdés, amikor lerohanják a kontinenst. :)

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók