Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
novotrade 2019. 09. 19. 08:01
Előzmény: #28812  Törölt felhasználó
#28820
Magánba akkor menjél, ha nem elégszel meg az államival.
Az egy lehetőség.
.
én is voltam várólistás, az orvosom  biztonság végett kért egy ultrahangot.
időpontot kaptam, kivártam és negatív lett.
és volt olyan is amikor a szakorvos 11 h. kor CT javasolt, átszólt, hogy küldhet- e beteget, mondták az időpontot, és 13-kor elvégezték.
.
 lehet riogatni az embereket , hogy HALÁLGYÁRAK a kórházak !!!!!  de ez nagyfokú aljasság!!!!!
ts3 2019. 09. 19. 07:59
Előzmény: #28817  novotrade
#28819
Ha egy országban feleannyit költenek GDP arányosan mint egy másikban, akkor a különbség megmutatkozik a megnövekedett megelőzhető halálesetek számában. Ezt köszönd meg Viktor közpénzalapú stadion, kisvasút, lőrinc mániájának.
novotrade 2019. 09. 19. 07:53
Előzmény: #28810  signal2
#28818
Másodszor 2015-ben éppen a fidesz-kormány nem tudta megakadályozni, hogy 400.000 migráns hatoljon be az országba és meneteljen keresztül rajta. "

ezek az emberek nem a röszkei határnál léptek először Európa területére.
Így azon verd el a port aki beengedte őket és így lehetőséget kaptak arra, hogy végigvonuljanak Európán!
remélem tudod melyik ország volt!
novotrade 2019. 09. 19. 07:49
Előzmény: #28807  Peterbond
#28817
En meg irjam hogy ha a Te gyereked halt volna meg a mutoben "
.
 Ezek azok a bizonyos felháborító aljas írások!!!!!
Az orvosok a rendelkezésükre álló lehetőséget maximálisan kihasználják a gyógyítás során!
Mindent elkövetnek a betegért! 
Sajnos előfordulnak halálesetek, de nem azért mert az alagsorban ledőlt a vakolat!!!!!
.
 Minden rendszer működést lehet jobbá tenni, az EÜ-ét is.
De egy sajnálatos halálesetet szembeállítani a stadionépítéssel , felháborító hangulatkeltés!
Ráadásul egy olyan területen ahol a legfontosabb a bizalom a beteg és az orvos között!
.
Minden tisztelet és megbecsülés aki úgy döntöttek, hogy idehaza gyógyítják az embereket és nem mennek külföldre sok pénzt keresni!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 18. 21:54
Előzmény: #28812  Törölt felhasználó
#28816
A nyugdíjadról már nem kell lemondanod, már lemondtak róla mások.
signal2
signal2 2019. 09. 18. 19:27
Előzmény: #28814  salve
#28815
A fidesz a legprofibb politikai képződmény Magyarországon, na. Meg is van az eredménye.
Nem mondom, higy másolni kellene, inkább kitalálni valami még jobbat. Nekem sincs mondjuk ötletem, hogy az elsöprő propagandával szemben hogyan lehetne jelenleg fideszeseket meggyőzni a váltásról. Bárki próbálkozik, azonnal indul a hadjárat ellene.
Azt hiszem, tényleg kell egy recesszió, hogy legyen mozgolódás. 
salve 2019. 09. 18. 18:20
Előzmény: #28808  Peterbond
#28814
"Pont ellenkezoleg mint a te mondasod hogy azert tesznek rosszat mert csak igy lehet nyerni "
ezt úgy értettem hogy nem mindog van így, ez helyzetfüggő és esetfüggő - van amikor csak úgy lehet pl. "kivédeni egy támadást hogy visszatámadsz egy ugyanolyan övön aluli módszerrel, mint amivel megtámadtak téged
egyetértünk, a választó dolga kiharcolni a változást
de itt én kitennék mondjuk egy 80% - 20%-os felosztást: 20% ban várható el csak kb. a fideszes törzsszavazótól az, hogy megpróbálja a saját pártját még jobb teljesítményre sarkallni, vagy rékényszeríteni, hogy vegyen vissza. lássuk be, ez természetes hogy ő elnézi a saját pártja visszásságait legalább részben, hiszen vmely okból (mondjuk mert most joban él vagy mert teljes joggal fél attól h. az ellenzék betelepítené a migránsokat), ő, a 2010 előtti állapotához képest jobban érzi magát. igazad van, nyüzsöghetne és reklamálhatna jobban de uyge belátod, nagyon nehéz dolgod van még egy munkahelyen belül is mondjuk egy akár csak 8-10 fős team ben is ha dolgozol ahhoz, hogy meggyőzd a vezetőket, a feletteseid arról, h. szerinted x meg z dolgon változtatni kellene, miközben hangsúlyozod nekik hogy te építő kritikát fogalmazol meg, és ne vegyék támadásnak - ugye? én legalábbis így tapasztaltam mindig..no akkor képzeld el uyganezt egy sokezer fős nagy, tömegpárton belül...menne, sikerülne hogy meggyőzd őket? ezek költői kérdések..mert szerintem ez a realitás!
tehát rossz hírem van, bizony, az ellenzéki szimpatizánsoknak kéne megsokasodnia annyira hogy ők legyenek többen (értelemszerűen csak a kiábrándult fideszesek tömeges átállásával érhetne el áttörést az ellenzék, ahogy ez 2010 előtt is fordítva lezajlott), és hoppá, no akkor ha látná a közvéleménykutatási eredményekből a kormánypárt hogy szorul a hurok, nos akkor egész biztos hogy kénytelen lenne visszavenni, ugye?
tehát ez egy örök csiki-csuki játék, és ezért állítottam azt, hogy tökmindegy hogyan, mekkora szerencsével stb. stb., de legalább felerészben viszont saját innovációval, tudásból és jobb teljesítményből fakadóan (jobb kommunikáció, jobb társadalompolitika stb.) tudta leiskolázni a fidesz az utóbb 13 évben a szocikat elenzékben is, meg kormánypártként is..
Törölt felhasználó 2019. 09. 18. 18:09
Előzmény: #28804  salve
#28813
Úgy tudom, hogy a kvóta amiről szó van, Magyarország számára kb. 1500 embert jelentett volna, szerintem meg tudtuk volna oldani, de ha nagyon nem, akkor max 1500 kínait hazapateroltunk volna (nekik nem gond, ők máshol is tudnak adót csalni).
Törölt felhasználó 2019. 09. 18. 18:08
Előzmény: #28803  novotrade
#28812
Persze elmehetek magánorvoshoz is, csak akkor ne vonjanak le tőlem eü-járulékot. Sőt, ha nyugdíjjárulékot se vonnak le többet, meg a szociális hozzájárulási adót is nekem adják, akkor szívesen lemondok a későbbi nyugdíjamról is.
Peterbond 2019. 09. 18. 17:37
Előzmény: #28802  novotrade
#28811
Had ne mondjak mar peldakat ami cafolna teged. Nekem se a celom a riogatas de a teljes tagadast se szeretem.
.
Persze el lehet menni maganba is. Csak akkor kerem vissza a befizetett egeszsegbiztositasomat. Nekem mondjuk tenyleg nem gond csak nem vagyok olyan aki csak a sajat jo helyzetebol indul ki. Az allam vallalta es ezert dolga is egy normalis szolgaltatas fenntartasa. Erre szed be penzt. Es nem tudom neked mennyi ido lenne a varolista ami mar neked is sok lenne. 5 ev? Nem tudtam hogy teljes maganegeszsegugy hive vagy.
signal2
signal2 2019. 09. 18. 17:29
Előzmény: #28804  salve
#28810
"s a legutolsó réteg, amikor fidesszimpatizáns választó igenis azt mondja amire utaltál: "nem vagyok elégedett a fidesszel, de ők legalább tényleg fenntartják mondjuk a migránsstopot"!  megismétlem : ez egy tök reális és valós veszély hiszen a Dk pl. többször is beismerte (Niedermüller pl. a Klubrádióban), hogy támogatott volna eddig is minden migránskvótát, másrészt hidd el, ha a te kerted taposták volna szét vagy szüretelték volna le 2015-ben a szerb határ magyar oldalán a migránsok"
.
Az EU részéről mindig is CSAK menekültkvótáról volt szó. Olyan kvótáról, ami alapján 2015-ben éppen Magyarországról vittek volna el menedékkérőket. És olyan kvótáról, ami csak a 2015-höz hasonló esetben lépne életbe, tehát az elmúlt 4 évben nem jött volna egy sem, még ha meg is szavazza a Tanács a kvótarendszert. Már az tiszta agymosás és kamu, hogy betelepítésnek meg betelepítési kvótának nevezik. 
Másodszor 2015-ben éppen a fidesz-kormány nem tudta megakadályozni, hogy 400.000 migráns hatoljon be az országba és meneteljen keresztül rajta. Akkor miféle migránsstopot tart be a kormány?
Az elmúlt két évben 100 ezernél több ukrán, szerb, török, indiai és vietnámi kapott tartózkodási engedélyt. Erről persze egy büdös szót sem mondnak a médiájukban. Megintcsak miféle migránsstopot tart be? Éppenhogy szervezi a bevándorlást, mert kell munkaerőnek. 
Egyébként ugyanígy menekülteket is fogad be, akik a határon szépen benyújtják azt. Tehát milyen migránsstopot tart be?
.
Ha meg már nyilatkozatokat hozol fel, amivel azt a hazugságot terjesztik, hogy ellenzéki pártok migránsokat akarnak betelepíteni, akkor javaslom, hogy olvasd el Magyarország 2014-ben elfogadott Migrációs Stratégiáját, vagy hallgasd meg Orbán Viktor 2015-ös beszédét az ENSZ-ben, ahol maga javasol kvótarendszert.
.
Az igazság az, hogy a fidesz összehangolt és kiterjedt médiája (közte az ÖSSZES országos rádió) folyamatosan ferdít, hazudozik, rágalmaz migrációs kérdésben. Gyakorlatilag Orbán sokkal durvábbakat nyilatkozott, mint amivel most lejáratják az ellenzéket, és a korábbinál sokkal több külföldi érkezezett az elmúlt két évben, mint előtte bármikor. Csak ez el sem jut a végekre.
Peterbond 2019. 09. 18. 16:52
Előzmény: #28804  salve
#28808
Itt amugy te kevered a politikai helyezkedest azzal amit en mondtam. A VALASZTOK dolga kiharcolni a valtozast. Nem arrol beszeltem hogy Lazar kit hogyan fur meg vagy hogy D. Belat bealdozzuk hogy hozzuk Bekescsabat.
.
Pont hogy nem azert lopnak pl hogy hatalomban maradjanak es valasztast nyerjenek. Rossz dolgokat azert tesznek mert megengedik nekik. Pont ellenkezoleg mint a te mondasod hogy azert tesznek rosszat mert csak igy lehet nyerni. Propagandat es kamu szoveget es arokasast csinaljak azert mert ez eleg a szavazoknak hogy visszaterjenek. Lopassal meg nem mennek el akarmi derul ki. Ergo lopni fognak mert lehet es hazudni es lejaratni mert ezzel maradnak hatalomban.
.
Es nem belso pozicionalgatas kell meg tomb kiepites. A valasztonak kell jelezni hogy ezt igy nem lehet mert nem szavazok rad csak ha visszaveszel. Volt ra pelda kis esetben. Ez hianyzik. Net adora ugrik a nep. Egy kis Sorosozasra vagy Brusszelezesre igen. Masra meg ami sokkal fontosabb lenne arra nem. Ez a baj. Nem az hogy nem akarsz Gyurcsanyra szavazni. En se. Nem is tettem. Nem is fogok. De a Fidesure se.
.
Ha valtozna sok dologban ( kotve hiszem amig a tobbsegnek ez megfelel ) tudnek ujra szavazni ra de addig nem. De amig en egyedul tedzem ezt 1 millio meg egy Sorosozasert osszezar Meszaros es Tiborcz vedelmeben addig nincs mirol beszelni.
.
Eleg megnezni egy m1 hiradot hogy az ember gyomra emelyegjen a seggnyalastol. De ez megfelel 2.5 millio magyarnak igy ez is marad es rosszabb lesz.
Peterbond 2019. 09. 18. 16:43
Előzmény: #28804  salve
#28807
"te kerted taposták volna szét vagy szüretelték volna le 2015-ben a szerb határ magyar oldalán a migránsok (vagy a te lányod molesztálták volna ahogy ez ma Boszniában már napi gyakorlat), akkor..."
.
Ezt most hagyjuk jo. En meg irjam hogy ha a Te gyereked halt volna meg a mutoben vagy ha a te feleseged kuldik haza a korhazbol de mar a korhaz kaput nem eri el akkor te latnad maskepp. 1. Mar az a riogatas hogy mindennapos a nemi eroszak meg hasonlo is propaganda szagu. 2. Az hogy egy tragikus esetet azzal akarsz nyomatekositani hogy a masik fel erzelmeire hatsz a szeretteinek veszelybekerulesevel mutatja annak gyengeseget hogy csak igy tudsz ervelni.
ts3 2019. 09. 18. 16:37
Előzmény: #28803  novotrade
#28806
Az orvos nem viccből küldi el a beteget ultrahangra. 
sanka 2019. 09. 18. 16:31
Előzmény: #28804  salve
#28805
Ja persze próbálkoztok, bullshit! Itt nem veszik be az ilyen tegyük jóvá dolgokat, a fidesz vezetőknek bünhődniük kell!!
salve 2019. 09. 18. 16:07
Előzmény: #28780  Peterbond
#28804
"mi gatol meg benne titeket hogy a Fideszt javitsatok meg? Hogy a kritikakkal a rosszat kijavittassatok?"
én 1. nem vagyok semmilyen párt tagja, de 2. konkréttan tudom fideszesetről, hogy ez a folyamat a fideszen belül többé-kevsébé mindig zajlik, csak ők nem olyan buták mint az ellenzék, és ezt zárt ajtók mögött teszik meg. ilyen folymatok egyébként vszínű más pártokban is vannak. a válasz neked arra, hogy miért kevés ennek az eredménye, tök egyszerű: azért, mert ez a dolog többrétegű, ha vki egy párton belül próbál reformálni akkor lobbierőt kell kiépítenie ami baromi nehéz dolog és ha kisebbségben marad, még akár ki is zárhatják a pártból. a másik réteg az hogy ha egy nem párttag külső szavazó mint szimpatizáns beüzen nekik h. x meg z dolgot másképp kéne, hát őneki még kisebb az esélye arra, hogy meghallgassák..
és a 3. réteg a szekértábor logika. ezt te is tudod erről beszéltünk, amikor a párton belül elismerik akár egymást közt a vezetők is hogy igen, ez vagy az a lépés most csúnya dolog volt, DE, teszik hozzá, meg kellett lépnünk mert különben elvesztjük mondjuk x db fontos választókörzetünket, vagy nem nyerünk választást stb. , merthogy, inkább beáldozzuk x-et meg z-t meg h-t, minthogy az adott körzetet elveszítsük azaz inkább indítunk ott egy új jelölttet, stb.
és a legutolsó réteg, amikor fidesszimpatizáns választó igenis azt mondja amire utaltál: "nem vagyok elégedett a fidesszel, de ők legalább tényleg fenntartják mondjuk a migránsstopot"!  megismétlem : ez egy tök reális és valós veszély hiszen a Dk pl. többször is beismerte (Niedermüller pl. a Klubrádióban), hogy támogatott volna eddig is minden migránskvótát, másrészt hidd el, ha a te kerted taposták volna szét vagy szüretelték volna le 2015-ben a szerb határ magyar oldalán a migránsok (vagy a te lányod molesztálták volna ahogy ez ma Boszniában már napi gyakorlat), akkor nem írnál ilyeneket! gondolj bele, hogy Bihácson és Velika Kladusán boszniában ma már ott tart a migránskérdés, hogy félnek este kimenni az utcára a saját szülővárosukban a lakosok (miután atrocitások, lopások, nemi erőszak és hasonlókat követek el sorozatban a migránsok)!! én látod ezt nem tudom felfogni, hogy miért bagatelizáljátok el azt a nagyon is valós és reális problémát? azokban a városokban a bosnyákok délben se mernek kimenni a városi parkba leülni egy padra, mert a migránsok megszállva tartják soktucatjával a tereket, parkokat, ott szemetelnek, nem lehet velük beszélni sem, te is félnél tőlük ha ott élnél, nem?! és ezt képzeld el a nap 24 órájában, folyamatosan, egész évben..
novotrade 2019. 09. 18. 16:04
Előzmény: #28800  ts3
#28803
Én nem, de az a orvos aki vizsgálatra küldte nem látta szükségesnek a sürgősségi ellátást.

a másik meg az, hogy kb. 5-10 ezer között van magánvizsgálat .
ha telik okostelóra meg tányéros tv-re akkor akinek fontos az egészsége elmehet magánvizsgálatra is.
novotrade 2019. 09. 18. 16:01
Előzmény: #28801  Peterbond
#28802
Az orvos eldönti, hogy a beutalón milyen vizsgálatot kér.
Van lehetősége azonnali sürgős vizsgálat kérésére!
.
Ez arra jó egyedül, hogy hangulatot keltsenek a kormány ellen még azon az áron is, hogy ezzel az EÜ rendszert is minősítik!   :(

Felháborító!  :(
Peterbond 2019. 09. 18. 15:52
Előzmény: #28796  novotrade
#28801
Amennyiven tumorod van es azt kimutatja az ultrahang/MR mutheto vagy es elsz. Ha mento vissz be mert elajultal akorara not a tumor akkor pedig meghalsz.
.
Persze egy szirenazo mento elsobbseget elvez. De hogy honapokat varnak vizsgalatra majd eredmenyre emberek olyan problemakkal amiket ha igaz a sejtes azonnal kell kezelni az nem normalis.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek