Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
novotrade 2019. 09. 18. 07:18
Előzmény: #28756  signal2
#28760
Ukrajna felől mennyi migráns érkezett 2018-ban?
Tényleg zárni kellene ezen határszakaszt?
novotrade 2019. 09. 18. 07:16
Előzmény: #28748  Törölt felhasználó
#28759
Az annyira nagyra tartott anyahajó egy nagy kupac vas lesz, amit valaki kifejleszt ellene egy hatásos fegyvert!
.
Itt most egyedül a kommunikációban erős az USA !
Mint az a bizonyos nyúl az erdőben!
Csak figyeljen mert a medve nem volt azon az értekezleten ahol bejelentették, hogy a nyúl a legerősebb!  :)))
.
 Le lehet cserélni bármire a dodót!
Le is fogják! :)
Peterbond 2019. 09. 18. 00:29
Előzmény: #28755  Phylaxa
#28758
"AZ érkezők számát már rövid időtávon belül sem tudod megmondani, de azt sem, hogy éppen most mennyien érkeznek. Ez egy hablaty. Amíg nincsenek lezárva a külső határok, addig annyian jönnek, amennyien csak tudnak. "
.
Most hogy kiriogattad magad esetleg nezz utana dolgoknak. Persze annyi johet amennyi akar. Fogalmunk sincs rola. Lehet mar 5 milliarfan is bejottek lattatlanba. Hihetetlende van hatarellenorzes es elkapjak az illegalis bevandorlokat. Tengeren meg aztan foleg nincs esely csak ugy titokban bejutni. Csak nem lovik oket halomba a pampa modszer szerint hanem ossegyujtik oket. Lenn lathatod az idei szamokat. 66.000 fo egesz europaban. Ev vegere meg a tavalyi 100.000 es szamot se fogja elerni. Es ezek csak akiket el kell biralni nem akiket be is fogadnak vegul. Szoval csak hogy szamokrol beszeljunk. Mellesleg eszrevetted hogy a 10 millio magyarorszagra erkezett iden 19.000 kulfoldi akibol 14.000 ukran? Valamint 5000 azsiai a kinaiakon felul? ( ksh adatok 2019 re eddig ) Ez az 500 millio uniora vetitve 1 millio fo enne. 10 szerese az illegalis migransok szamanak. Megse tunt fel es nem is rettegsz miatta ( nem minta kene csak aranyaba mutatom )
.
https://data2.unhcr.org/en/situations/mediterranean#_ga=2.87589535.624609990.1568758656-371643361.1559295303
Törölt felhasználó 2019. 09. 17. 21:03
Előzmény: #28755  Phylaxa
#28757
Mindig is a többség akarata érvényesült, csak mivel ez egy demokratikus közösség, majdnem mindig sikerült kompromisszumot kötni, másképpen mondva az ellenkezők kaptak valami ellentételezést.
 Az érkezők számát valóban nehéz megmondani előre, az viszont tény, hogy az eddigi intézkedésekkel jelentősen csökkent a számuk és még jobb lenne a helyzet, ha egynémely idióta nem feküdne állandóan keresztbe a tervezett intézkedéseknek. Előbb-utóbb megunják majd és keményebben fognak fellépni Viktor ellen, remélem ezt te sem akarod.
Ha a törökök kilépnek a megállapodásból, akkor a görög tengeri határt meg csak tűzparanccsal lehetne végleg lezárni, gondolom ezt sem akarod.
signal2
signal2 2019. 09. 17. 21:01
Előzmény: #28755  Phylaxa
#28756
Hát igen, Ukrajna felé még nincsenek lezárva a határok.... ott annyian jönnek, amennyien akarnak.
Phylaxa 2019. 09. 17. 19:36
Előzmény: #28747  Törölt felhasználó
#28755
Amikor a többség akarata érvényesül a "minden egyes tagállam helyett", akkor hullik szét az egész. A pénzbüntetés pedig semmi más mint a Britek 15 yardjának pótlása. Ne nézzük már hülyének az embereket!
      
AZ érkezők számát már rövid időtávon belül sem tudod megmondani, de azt sem, hogy éppen most mennyien érkeznek. Ez egy hablaty. Amíg nincsenek lezárva a külső határok, addig annyian jönnek, amennyien csak tudnak. 
Törölt felhasználó 2019. 09. 17. 18:48
Előzmény: #28753  Törölt felhasználó
#28754
Az utolsó mondattal kapcsolatban jó példa Antall József, különösebben nem kedveltem és nem rá szavaztam, sőt a miniszterelnöki ténykedésével kapcsolatban is voltak kritikáim (bár a hibák többsége, inkább a csapatának meg a történelmi helyzetnek tudható be), de egy percig sem jutott eszembe, hogy ne lenne alkalmas vezetője az országnak és a tisztességében sem kételkedtem soha. Ezt egyetlen utána következő miniszterelnökről sem mondhatom el (bár a pufajkás meglepetésemre elég közel jutott hozzá és talán lett volna esélye Bajnainak is).
Törölt felhasználó 2019. 09. 17. 18:37
Előzmény: #28750  salve
#28753
Megnéztem én párszor annak idején Thürmer programját (már ha annak lehetett nevezni), a nagy része nem tetszett, ráadásul eleve nem bízom benne. Én egy olyan pártot kedvelnék, ami egyértelműen baloldali, de nem szélsőségesen (pl. igenis fizessenek több adót, akiknek több jut, de ne fojtsa meg őket se az adórendszer, támogassa a szegényeket, de ne az ingyenélőket) patrióta, de nem nacionalista (pl. jöhetnek migránsok, de nem össze-vissza, az eu más országaiból pedig max egy normálisan megállapított kvóta erejéig), liberális, de csak normális mértékben (pl. elfogadom a melegek házasságát, de az örökbefogadásukat korlátoznám), piacpárti, de támogassa a hazai vállalkozásokat (de ne a haverokat és családtagokat, hanem objektív kritériumok alapján mindenkit, aki azoknak megfelel) és legyen mindenekelőtt tisztességes. Ilyen nincs és nem is volt, így szavazásnál mindig gondban vagyok.
A társadalmi bázist nemcsak osztogatással lehet építeni, a tisztesség, becsület és igazmondás is tud szavazatokat hozni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 17. 17:37
Előzmény: #28751  salve
#28752
jöjjek vissza és leharapod tőből mind a két lábam, vagy mi van? tessék értelmesebb elfoglaltságot keresni, nem itt vergődni
salve 2019. 09. 17. 17:16
Előzmény: #28749  Bekre_Pal
#28751

köszi a beszélgetést, de csalódást okoztál (a terelési technikát tettenértem, meg is írtam róla a véleményem )
salve 2019. 09. 17. 17:10
Előzmény: #28742  Törölt felhasználó
#28750
tudom, veled beszéltünk már erről, azt írtad, baloldali vagy de azon az oldalon csalódtál  mindenkiben, de nem adtad fel a reményt arra, hogy lesz még neked pártod, olyan amire szavaznál - ez így korrekt?
akkor én azt javasoltam neked a a Munkáspártot, hiszen ők nem voltak még kormányon - és leszámítva azt h. Kádár képét felteszik egyes szórólapjaikra - nincs a programjukban semmi kivetnivaló, ellenkezőleg (ismerem egyik vezetőjüket személyesen is, egy tök normális és korrekt ember. szerinte Kádár nem fontos ma már, csak azért teszik fel mert az idős tagok egy jó része ezt igényli)
ekkor azt válaszoltad, hogy őket "orbánbérencnek tartod, ha jól emlékszem - ezt kapásból cáfoltam neked, épp az említett személyes ismerősömre hívatkozva, aki a pártelnökség oszlops tagja..azt is írtam neked, épp őtőle tudom mert elmesélte, hogy nyírta ki őket háttérfenyegetéssel gyurcsány már bő 15 éve, amikor össze akartak fogni az akkori Mszdp-vel! én továbbra is azt mondom,  ha neked nem tetszik a fidesz akkor nincs más út, mint alapítanotok egy 100%-ig új baloldalt vagy felépíteni azt, újjáépíteni a Munkáspárt vállain..más esélyetek nincs arra, hogy orbánt valaha is legyőzétek (leszámítva  ha a külső körülmények nagyon másképp alakulnának).
válaszoltam már átvitten korábban a költői kérdésedre is: egyetértek veled, de hozzáteszem, hogy ez a gyakorlatban nem nagyon működött eddig sem és ezután sem fog és ez pártfüggetlen!, - mégpedig azért, mert a papír mindent elbír, de a hatalom megváltoztatja az embert és másképp látod most, de merőben másképp látnád akkor a helyzetet, ha a hatalom csúcsán lennél! és ha ott nem kedveznél annak akinek tudod hogy kell, akkor sebaj, gyoran leváltana téged az elnökség és máris a partvonalon kívül lennél! ecseteltem azt is: azért is illúziókat kergetsz, mert a politika már alapból felfogható egyfajta "korrupciós spirálként", hiszen azért választtatod meg magad hogy jobbat, többet akarsz adni a választóidnak azaz meg kell hálálnod majd a szolgálataikat akkor, ha győzöl! ez örök idők óta így működik, ezért minden hatalmon lévő párt elkezd osztogatni hiszen társadalmi bázist kel építenie maga alá annak érdekében, hogy újraválasszák, és így tovább.. a konklúzióm az, amit már megírtam neked de ismétlem: ha ezt nem tudod belátni, akkor utópista vagy, és illúziókat kergetsz, ennyi. kb. oylan illúziókat mint amikre a nagy francia forradalom épült: szabadság, egyenlőség, testvériség - kérdezz meg egy mai francia embert, mit mond ma ezekre? megsúgom, csak fejcsóválva mosolyog és azt mondja, ezekből csak a szabadság valósult meg a mai napig de azt sem 100%-osan mert baromi relatív dolog, - és a többi 2 cél csak mese habbal, rózsaszín álom!!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 17. 16:54
Előzmény: #28741  salve
#28749
köszi a mínuszt. nem figyelted a lapozási technikát
Törölt felhasználó 2019. 09. 17. 16:28
Előzmény: #28745  novotrade
#28748
Egyelőre viszont még az, hiába ágálsz ellene (nem fog sokáig tartani, 20-30 év múlva már Kína lesz az első), Oroszország meg csak egy nagy benzinkút atomrakétákkal (ahogy valamelyik amcsi politikus mondta annak idején).
Miért adnák el az amcsi papírokat? Hogy negatív kamatú németet vegyenek? Ráadásul a dollár még mindig a világpénz, miért cserélnék le a dolláros kötvényeket?
Katonailag sérülékeny? Egyelőre még mindig technikai fölényben van, pl. Kína még csak az első anyahajóját építgeti (ami gyengébb az amcsi típusoknál).
Törölt felhasználó 2019. 09. 17. 16:23
Előzmény: #28744  Phylaxa
#28747
A többség akarata előbb-utóbb érvényesülni fog, ha szétosztást akarnak, akkor az lesz, ha mázlink van, akkor némi pénzügyi retorzióval megúszhatjuk. (Ha az érkezők száma a jelenlegi szinten marad, akkor talán retorzió nélkül is.)
signal2
signal2 2019. 09. 17. 16:15
Előzmény: #28745  novotrade
#28746
"szerinted mi következne akkor ha minden ország elkezdené eladni a másodlagos piacon az USA állampapírját?"
Szerintem nagyon megérdemelné!
Lesz ami lesz.
novotrade 2019. 09. 17. 16:08
Előzmény: #28737  Törölt felhasználó
#28745
 Az USA szuperhatalom,"

ezt terjeszti magáról!   :)))
szerinted mi következne akkor ha minden ország elkezdené eladni a másodlagos piacon az USA állampapírját?
.
 :))))
.
 A király meztelen!  

előbb vagy utóbb valaki csak ki  meri mondani!

katonailag is sérülékeny!
a lakosság túlnyomó többsége városokban él!
 így ha valaki csapást mérne rá  az USA nagyobb veszteséggel élné túl mint az aki támadott!
digitális területen is nagyon kitett!
ahogyan az infrastruktúra terén is!
túlzottan technológia függő már!
stb..
stb..
Phylaxa 2019. 09. 17. 16:06
Előzmény: #28738  Törölt felhasználó
#28744
"Ha a tagállamok túlnyomó többsége szerint kell kvóta, akkor lesz".
      
Ha minden tagállam beleegyezik, akkor lesz. Amire te gondolsz, az az ami most is zajlik. Aki akar segít.
      
Vigyázni kell az alapszerződéssel. Kötelező szétosztás nincs benne és szerintem, ahogy az idő telik, nem is lesz. Arra pedig különösen vigyázni kell, hogy ne olyan miniszterelnököt válasszunk, aki nem vétózna! Ugye? :)
Peterbond 2019. 09. 17. 16:06
Előzmény: #28736  novotrade
#28743
"Pont ők azok akiknek fontos az idehaza marad szülők élete....
Azért hagyták el őket!"
.
Te amikor elkoltoztel otthonrol milyen messze koltoztel? Akkor szamidra se voltak fontosak azert hagytad ott oket?
.
Aki pecsrol pestre koltozik az is otthagyta a szuleit? Vagy csak azok torodnek a szuleikkel akik eletuk vegeig egyutt lsknak veluk de minimum egy telepulesen?
.
Megint te kepzelsz bele egy adatba valamit. De ok mondjad miert utalbak haza ha csak penzt akartak keresni? Ott kint nincs bankszamla vagy ott nem lehet elkolteni? Esetleg a magyar forint sokkal ertekallob mint a fobt vagy az Eur?
.
De tudod mit rakeresek tanulmanyra ki miert utal haza.
Törölt felhasználó 2019. 09. 17. 16:01
Előzmény: #28739  salve
#28742
"és hát hiába fáj neked ez nagyon, de bizony az elmúlt 9 év arról szólt eddig a számotokra, hogy a többség bizony NEM úgy emlékszik vissza ezekre a dolgokra ahogyan pl. te!"
Kérlek szépen, nekem egyáltalán nem fáj ez, mindössze pontosítottam egy hazug állítást (nem tehetek róla, szeretem az igazságot).
"itt oajutunk mint bekrepállal: nem tudjátok, nem vagytok képesek beletömködni a fejetekbe és végre elfogadni azt, hogy bizony, bizony, kisebbségben vagytok már 9 éve a szavazataitokkal, és így marad"
Az a helyzet, hogy én nem 9 éve vagyok kisebbségben, igazából a rendszerváltás óta nem nagyon volt olyan párt amire jó szívvel szavaztam volna, tehát mondhatjuk, hogy 29 éve (de igazából már Kádár Janó alatt is kisebbségben voltam). Elfogadni meg elfogadom, hisz nem megyek ki tv-székházat gyújtogatni.
"így marad a kifogáskeresés, meg a választók lehülyézése-lebutázása (a"
Hidd el nem tenném, de a többség tényleg nem okos, ezen nincs mit szépíteni (és ez nem a magyarok szidalmazása, sajnos a világ többi népére is igaz, hogy nagyon könnyen átverhető). 
"jó, szuper, megírtuk a portfolio.hu-n, tudjuk hogy szerintünk nekünk van igazunk és ez tök jó"
de közben veszítitek sorra a választásokat, egyiket a másik után..
költői kérdés a végére: mikor fogtok feébredni ebből a lázálomból?!
Ha már úgyis felnézek ide minden nap a hírek miatt, akkor miért ne írnám meg a véleményemet, ha van rá itt egy felület? Választást nem nagyon vesztettem, mivel nincs párt, ami szimpatikus lenne, inkább csak aggódom az ország jövője miatt, hogy pont az egyik legmocskosabbat választották meg immár harmadszorra. 
Úgy látom, te is csak egy átlagos magyar vagy, aki kizárólag csapatban tud gondolkodni és nem az igazság a legfontosabb a számára. Én is adok neked egy költői kérdést (amit már Pampának is feltettem, de nem válaszolt rá): Egyetértesz-e azzal, hogy semelyik párt holdudvara se részesüljön állami pénzben, tehát Mészáros, a Vej, stb. ne kapjon egy fillért se?
salve 2019. 09. 17. 15:44
Előzmény: #28727  Bekre_Pal
#28741
oké megértettem: miután elfogytak az érveid, jobb híján azt írtad , hogy "meguntad"

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek