Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 18:12
Előzmény: #5619  Törölt felhasználó
#5620
na igy kell ezt !
minden kérdésre válaszolni neki!
csakhát ezt egyedül az index vállalja be
persze ők sem négyszemközt!
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 18:10
Előzmény: #5618  Törölt felhasználó
#5619
link

:)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 18:07
Előzmény: #5617  Törölt felhasználó
#5618
A "tökéletesen lehet szondázni" pedig nagy valószínűséggel nem állja meg a helyét, ugyanis csak és kizárólag akkor szondáz (=magyaráz) meg valami valamit tökéletesen, ha a kettejük között 1-es a korreláció.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 18:05
Előzmény: #5614  pampa
#5617
Pampa:
"statisztikai rálátásom van egy olyan tarületre amivel tökéletesen lehet szondázni a lakosság "helyzetét" és a lgjobb időszak 2000-2002-ig volt"
Ez nagyon titokzatosan hangzik, beavatsz a részletekbe, vagy elégedjek meg azzal, hogy pampa szerint így vagy úgy van? 1. melyik ez a terület? 2. pontosan a számok érdekelnek. Én már csak ilyen vagyok, a többi szöveg nem érdekel.
(egyébként a fentiek alapján csak azt nem értem, hogy akkor miért szavaztál 2006-ban az MSZP-re? Akkor még nem volt statisztikai rálátásod, vagy akkor még mások voltak az adatok?:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 18:03
Előzmény: #5615  Törölt felhasználó
#5616
Nem a zsemle kicsi, hanem a pofatok nagy. A fidesz vezetok gyors meggazdagodasa meg sokaig tema lesz.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 17:43
Előzmény: #5613  Törölt felhasználó
#5615
Mint bizonyára tudod, 88-94 közt a nagy lenyúlások és helyezkedések korszakában nyomtalanul eltűnt az egész kisz-vagyon.
Az Mszmp jogutód pártjaként jött létre az mszp, első elnöke Nyers Rezső kőkommunista szovjetbérenc. Vagyon átjátszva. Az MSZMP vagyon. "A nép vagyona."

Megőrült aki elhiszi normális ésszel, hogy milliárdos kapitalistává vedlett szovjetbérencek az idők végezetéig szívhatják a magyar nép vérét. Ilyen szimpla az ügy.
pampa 2007. 10. 08. 17:36
Előzmény: #5611  Törölt felhasználó
#5614
penznyelo

Fussunk neki mégegyszer.
Szerinted a versenyszférában is olyan arányban nőttek a reálbérek (2002-2006) mint amit írsz?
Mert a lakosság jelentős része onnét kap bért.
Ami őrájuk nézve pozitív volt az a minimál bér emelése.
A többivel már lehet egy kicsit trűkközni.

(Stat.trükk. csökkentem az összes olyan gyógyszer árát 50% -al ami mnimálisan fogy és megemelem a fájdalomcsillapító,lázcsillapító és fogamzás gátló árt 40%-al és összességében csökkentek az átlagos gyógyszerárak)

Mint már többször írtam hogy statisztikai rálátásom van egy olyan tarületre amivel tökéletesen lehet szondázni a lakosság "helyzetét" és a lgjobb időszak 2000-2002-ig volt. Azután egy év stagnálás lassú visszaesés,az idei év pedig zuhanás,és még hol van december.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 17:34
Előzmény: #5612  Törölt felhasználó
#5613
A kérdéseid mögé illesztett vagy a kérdéseidbe belefogalmazott szövegeid alapján egyedül ez vonatkozik rám:
"Mit művelt Nyers Rezső és csapata 88-90 közt? Fiatalok...."
Ez viszont nem túl egyértelmű, visszakérdezek, mire gondolsz?
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 17:28
Előzmény: #5611  Törölt felhasználó
#5612
Aha.Akkor fogalmazz pontosabban, ahogy az az imént Pampától kérted. Mert így ez a mondat bizdergálja a jóérzésemet.
Nem akarom az anyázást belongolni....mi ez a paranoia? :D
A sok szövegben elsikkad a lényeg. Ez is bizdergálja a csőrömet. Lehet , hogy épp ez a cél.
Hová lett a kisz-vagyon? Elvtársak.....
Hová lett az MSZMP vagyon pártkádereim?
Mit művelt Nyers Rezső és csapata 88-90 közt? Fiatalok....

Hol vannak vezéretek igérgetései?
Nem hallom...ettől a dübörgéstől.
Miről beszéltek egyáltalán?

Jól elcsámcsogni századrangú késrdéseken.
Ez is jó taktika.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 17:08
Előzmény: #5610  Törölt felhasználó
#5611
Természetesen nem csak ezért. Viszont nem ez volt a mondandóm lényege, mert erről sokszor és sokat dumáltunk már, most csak Pampa szövegére reagáltam és nem kívánok belemenni régen túlragozott és túlanyázott vitákba.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 17:05
Előzmény: #5609  Törölt felhasználó
#5610
"Pampa, a reálbér a fogyasztással együtt 2002 után nagy ütemben nőtt tovább. (ezért vagyunk akkora szarban, amiben)."

Na ez aztán a csúsztatás netovábbja !
Nem. Nem ezért.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 17:03
Előzmény: #5605  pampa
#5609
Pampa, a reálbér a fogyasztással együtt 2002 után nagy ütemben nőtt tovább. (ezért vagyunk akkora szarban, amiben). Ez tény, tehát a te saját szöveged alapján nem az van, amit te a második szövegedben írsz. Legyél következetesebb, v. fogalmazz pontosabban te is.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 17:01
Előzmény: #5606  Törölt felhasználó
#5608
LET, mégegyszer leírom, amit írtál:
"IGEN, tudni kell, hogy csak az 51 éves Kádár-gyurcsány-párt "velejéig romlott""
Ott van a CSAK. Nem én gondoltam bele, te írtad ezt. Tehát nem azt írtad, amit most, hogy az MSZP-sek romlottak, hanem azt, hogy csak ők azok.
Vagy fogalmazz pontosabban, vagy ha így gondoltad, vállald korábbi szövegedet.
kissherceg 2007. 10. 08. 16:56
Törölt hozzászólás
#5607
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 16:51
Előzmény: #5594  Törölt felhasználó
#5606
Nem, tévdsz, már megint!

Attól, hogy elismerten az MSZ(M)P "velejéig romlott", nem azt jelenti, hogy mindenki más nem lehet becsületes.

Sőt, még akár romlottak is lehetnek sokan.

Sőt, még akár az MSZP-n (MSZP-seken) kívül is lehet velejéig velejéig romlott sok ember.

Csak ez nem mentség, mint ahogyan azt gyurcsány hazudja!!!
pampa 2007. 10. 08. 16:31
Előzmény: #5604  Törölt felhasználó
#5605
penznyelo

Ha nem érted a lényegét akkor erről ne nyissunk vitát.Ki emelte meg kétszer is jelentősen a minimál bért?
Ekkor vált nagyon sok család számára lehetővé az öreg autó lecserélése,a lakáshitel kapcsán pedig a új lakások építése kezdődött el.
Medgyessy a nyugdíjasoknak adott egyszeri pénzt és az EÜ.ben dolgozóknak emelt 50%-ot a fizetésükön.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 16:22
Előzmény: #5602  pampa
#5604
"Tévedsz,azok alapján amit írtam a 1998-2002 közötti időszak volt a lakosság számára a legkedvezőbb."
Miért is? Mikor volt nagyobb a reáljövedelem? És mikor volt nagyobb a fogyasztás?

A többire pedig azért nem reagálok érdemben, mert te hoztad fel példának, nem én. Csak egy rövid megjegyzés: most nagyjából az ellenkezőjét írod annak, mint előbb. Előbb azt sejtetted, hogy: (1) ha több a Ferrari, akkor jobb a kormány. (2) Most meg leírod, hogy Ferrari nem munkából van, hanem mutyizásból. Ha ehhez még azt is hozzáveszem, amit pl. fent írsz hogy szerinted (3) 2002 előtt jobb volt, mert több a Ferrari, akkor e 3 állításodból az is következik, hogy akkor több volt a mutyizás...

Próbálj meg világosabban fogalmazni, mert az előző két hozzászólásod elég zavaros és önellentmondásos lett.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 16:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#5603
Zseniálisan hazudik Fletó.
A gyűlés résztvevői hisznek neki.
Fogalmuk nincs arról, hogy Magyarország honnan hová süllyedt Fletó uralma alatt.
Tény, hogy az átlagbér Magyarországon a legalacsonyabb a visegrádi országok között.
(A hazai hazai átlagbér 112 400, Csehországban 166 100, Szlovákiában 116 700, míg Lengyelországban 128 ezer forintot visznek haza havonta.)
Tény, hogy mi vagyunk legjobban eladósodva...

A lagnagyobb baj, viszont a nemzeti vagyont kiárusító politika. Ez bűn.
pampa 2007. 10. 08. 16:14
Előzmény: #5598  Törölt felhasználó
#5602
penznyelo

Tévedsz,azok alapján amit írtam a 1998-2002 közötti időszak volt a lakosság számára a legkedvezőbb.

Azt is írod hogy Jaht és autó nem a kormánytól lesz,szerintem pedig attól a könnyen jött pénz könnyen is megy.
Ha valakinek van egy válalkozása és a mostani viszonyokközött nyeresége keletkezik akkor szalad és vesz egy Ferrarit?
Ezeket te komolyan gondolod?
Manapság a munkából való meggazdagodásnak a statisztikai esélye szerintem max. 1 %.
A többi gazdagság kapcsolat útján keletkezik.
Ahogyan már többször mondta egy nagyon ügyes politikus: Jókor,jóhelyen......
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 16:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#5601
Konki megdícsértek a pártközpontban a Móricz Zsigmond-os analógiádért ?
Nagyon jót mondtál....nyomasd még ide párszor....

Igaz, mi gazemberek vagyunk, de mindenki az...sőt....ez egy sajátos Magyar találmány...és mindig is gazemberek voltak hatalmon......

szánalmasak vagytok.....emberi tisztességből semmi nincs bennetek....mit összegörcsöltök itt

a süllyesztőbe végzitek ....örökre....

folytassátok a reformokat.."ne hagyd abba" , ahogy a szerelmes suttogja párjának a csúcs előtt.... :DD

hamarosan a csúcson lesztek, csak így tovább !!!!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek