Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 18:59
Előzmény: #41738  Törölt felhasználó
#41740
"Az milyen értékrend, ami bármilyen bűncselekményt megengedhetőnek tart?"

Az elég hibás értékrend. De kinek van itt ilyen értékrendje? Mert én itt nem olvastam ilyet.
ujonc 2013. 11. 11. 18:45
Előzmény: #41738  Törölt felhasználó
#41739
Érdekes ez a rend, meg törvényesség!
A középkorban levágták a tolvaj orrát, kezét, mert ez volt a rend meg a törvény. Tehát jogilag elnyerte a büntetését, azt amit most sokan erkölcsüknél fogva és a tisztességes élet iránt vágyakozva tartanának követendőnek. Most meg az életmódszerűen bűnözésből élő emberek hangosan ordítva követelik a jogaikat. mert nekik jogaik vannak. vajon miért? Nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy egy tyúktolvaj annak idején visítva követelte, hogy vágják le az orrát, miután elkapták.
Ennyit a mai "jogszolgáltatásról".
Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 18:38
Előzmény: #41735  Törölt felhasználó
#41738
Az milyen értékrend, ami bármilyen bűncselekményt megengedhetőnek tart?
Ehhh... Mikor lesz már rend?
ujonc 2013. 11. 11. 18:32
Előzmény: #41735  Törölt felhasználó
#41737
"Nem bazd+, nekik MEGHALT az apjuk! Érted?"
Értem, de nem tudok azonosulni velük. Valahogy annyira közönyös vagyok, mint az öregeket fillérekért agyonverő elkövetők az áldozataikkal
Esetleg, ha Szögi Lajost hoztad volna fel példának másként gondolnám.Nem!

"Halt már meg közeli hozzátartozód?"

Nem.
Mi itt élünk egy panelban, a Honfoglalásig felmenő őseimmel.
ujonc 2013. 11. 11. 18:27
Előzmény: #41734  Törölt felhasználó
#41736
"Megmondom mi van."

:-)

"Pont az van, mint a politikában, csak 2 létezik és eleve eldöntöttétek: egy JÓ, másik ROSSZ. A jó pedig MINDENT megtehet a rosszal."
"Hát szerintem ez kurvára nem így van."

Hát szerintem sem! :-)
Pont az ellenkezőjét tapasztalják magukon az emberek. És ettől szakad el a cérna egy-egy kirívó esetben. Mondom egy-egy kirívó esetben!!!
Ez az adó téma nagyon központi nálad. Gyanús vagy te nekem!

"A bortolvaj egy lopó bűnöző. A bortulaj meg egy halálos mérgező önbíráskodó."

Ezt gondolom egy bortolvaj sem kérné ki magának, "bortulaj viszont annál több!
Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 18:21
Előzmény: #41733  ujonc
#41735
"Válasz: A tolvaj gyerekei (volt neki több is?)nem tehetnek semmiről!
De miért? Őket is gyanúsítják valamivel?"

Nem bazd+, nekik MEGHALT az apjuk! Érted? Halt már meg közeli hozzátartozód?

Komolyan, nektek valami teljesen nincs rendben az értékrendszeretekkel, ha néhány borért mérgezni szabad szerintetek...
Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 18:17
Előzmény: #41729  morci
#41734
Megmondom mi van. Ti abból a feltételezésből indultok, hogy a bortolvajjal bármit meg lehet tenni, akár meg is halhat, mert bortolvaj. A gyereinek is jobb, ha nem ő neveli fel, stb. Pont az van, mint a politikában, csak 2 létezik és eleve eldöntöttétek: egy JÓ, másik ROSSZ. A jó pedig MINDENT megtehet a rosszal.

Hát szerintem ez kurvára nem így van. Egyrészt nem csak jó meg rossz létezik, hanem végtelen átmenet a kettő között. Másrészt nem tehet meg a jó a rosszal bármit. Mert annak igyanúgy szabályai vannak, mint ami alapján a rossz rossznak lett ítélve...

Te pl. még sose követtél el hibát? Adót is mindig minden után fizetsz? (Biztos? Nem kell válaszolj).

Kibaszott könnyen ítélkeztek emberek felett.

A bortolvaj egy bortolvaj. Ennyi. Ennyi és nem több. Ezért KAPJA meg a büntetését, de nem kell hogy meghaljon! Ha minden tolvaj büntetése halál lenne, nem sokan maradnának életben...

A bortolvaj egy lopó bűnöző. A bortulaj meg egy halálos mérgező önbíráskodó. Szerintem mindkettő bűnös. (ha igaz, hogy egyszer sem fordult rendőrséghez és ha igaz, hogy nem tolvajok is ittak a borból, akkor a bortulaj bűne bizony sokkal súlyosabb is, mint a tolvajé).

ujonc 2013. 11. 11. 18:14
Előzmény: #41732  Törölt felhasználó
#41733
Én nem akarom védeni semmivel. Majd Ő megvédi magát, ha úgy gondolja. És remélem lesz olyan talpraesett, hogy küzdeni fog!
Válasz: A tolvaj gyerekei (volt neki több is?)nem tehetnek semmiről!
De miért? Őket is gyanúsítják valamivel?
Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 18:06
Előzmény: #41728  ujonc
#41732
Most azzal akarod védeni a borostukaj tettét, hogy egy gyilkossággal jössz? Mert az nem a borlopásra analógia, a halálos mérgezés mintha közelebb állna hozzá. Szóval ez is elég pampásra sikerült...

Kérdés: a bortolvaj gyerekei vajon miről tehetnek, hogy az apjuk meghalt?
mondoka 2013. 11. 11. 18:05
Előzmény: #41712  csendben
#41731
Legyen modi a dolodból... ha az kell.
morci 2013. 11. 11. 18:01
Előzmény: #41727  Törölt felhasználó
#41730
Pénznyelő, ez a válaszod nem volt sportszerű, de megismétlem a kérdést: Amikor a betörő elmegy (például bort) lopni, számítania kell-e rá, hogy a tettével kárt okoz a sértett egészségi állapotában. Hogy szó szerint a szívbajt hozza rá?
morci 2013. 11. 11. 17:54
Előzmény: #41726  Törölt felhasználó
#41729
Nem felejtettem el, de megismétlem:
<<<Ami pedig úgy általában a halott tolvaj gyermekének sorsát illeti: nem tudom, mi a jobb a gyereknek (és a társadalomnak), ha egy bűnöző neveli fel vagy ha az állam.
ujonc 2013. 11. 11. 17:42
Előzmény: #41724  morci
#41728
Ez a mi lesz a szüleivel, meg a gyerekeivel nagyon hatásos érv szokott lenni!
A szülei nevelése hatására lett ilyen a gyerek (gyerekek). Persze jó családba született ember is eltévelyedhet és a szülők bele is roppanhatnak. Viszont Ők előre fogják látni, hogy "nem lesz jó a vége". És már ez tönkre fogja tenni őket.
A gyerekekről meg annyit, elhiszem, hogy most egy ártatlan kis ember néz le a képről, ám a már fentebb leírt szociális helyzete miatt, ő lesz az aki az én gyerekemet terrorizálja, és engem (vagy téged) fejbe vágva veszi el a nyugdíjamat, életemet.
Szerintem a Kozma gyilkosság résztvevőinek is a szülei tudnának mutatni képeket a gyerekeikről. És milyen kis aranyosak lehettek! Valóban.

Erről a kis srácról is lehet aranyos képet csinálni:

link

Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 17:36
Előzmény: #41724  morci
#41727
Panpa szerű öngól.

"Egyébként attól, hogy nem vagy orvos, még lehet véleményed róla, hogy a bűnözőnek számítania kell-e rá, hogy a tettével kárt okoz a sértett egészségi állapotában."

Most a borosgazdáról beszélsz? Mert ő aztán tényleg nem kis mértékben kárt okozott a tolvaj, meg kisebb mértékben még néhány ember egészségi állapotában (+ elhunyt hozzátartozói).

Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 17:34
Előzmény: #41724  morci
#41726
Erre valamiért "elfelejtettél" válaszolni. Íme:

Egyébként, ha az egyik oldalon ilyen empatikus vagy, akkor szerinted milyen lelki válságot okoz az elhúnyt szüleinek vagy gyerekeinek (!!), hogy meghalt a szerettük? Hm?
Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 17:32
Előzmény: #41721  ujonc
#41725
Egyébként a tárgyalások során gyorsan ki fog ez derülni. És az is biztos, hogy ez fontos lesz az ügy megítélésekor (számomra az erkölcsi véleményalkotáshoz nagymértékben számított ez a körülmény).
morci 2013. 11. 11. 17:32
Előzmény: #41716  Törölt felhasználó
#41724
"Ilyen szintre kár vinni, mert így egy állásinterjú elbukásától kezdve egy rossz jegyen át bármi okozhat hasonlót... Az élet nehéz, vannak benne ennél keményebb dolgok is (pl. halálos betegség, hozzátartozó elvesztése)."
<<< Álláskereséskor vagy egy vizsgán számítok rá, hogy elbukok, egy hozzátartozó elvesztése pedig elkerülhetetlen vagy rajtunk kívül álló dolog, de a betörés és egyéb károkozás elkerülhető.
"Néhány bor elbukása nyilvánvalóan nem ez a kategória."
<<< Ha már a kár mértékénél tartunk: Van a pincédben 500 liter bor. Betörnek, elvisznek belőle 5 litert. Te megiszod a maradékot? Én nem tennén, tehát az anyagi kár szerintem nem csupán az elvitt bor, hanem annál forintban is sokkal több. Azon persze nem lehet vitatkozni, hogy ez összemérhető-e egy emberélettel.

Nem is tudtam, hogy éveken keresztül lopták a borát. Így még inkább megértem a sértettet.

<<<Ami pedig úgy általában a halott tolvaj gyermekének sorsát illeti: nem tudom, mi a jobb a gyereknek (és a társadalomnak), ha egy bűnöző neveli fel vagy ha az állam.

Egyébként attól, hogy nem vagy orvos, még lehet véleményed róla, hogy a bűnözőnek számítania kell-e rá, hogy a tettével kárt okoz a sértett egészségi állapotában.
Törölt felhasználó 2013. 11. 11. 17:27
Előzmény: #41721  ujonc
#41723
"Vagyis jelen helyzetben két egyenértékű nyilatkozatot látok"

Ez a két nyilatkozat jogilag sem egyenértékű. Egy gyanúsított bármivel védekezhet (hazudhat is). Egy ügyben az érintettek, azok közeli hozzátartozói szükségszerűen elfogultak. Így ha tetszik neked, ha nem, a rendőrség hivatalos álláspontja ebben az ügyben bizony nem csak szerintem hitelesebb, erősebb.
ujonc 2013. 11. 11. 17:27
Előzmény: #41720  Törölt felhasználó
#41722
(#41667) Re: Minden lopás egy szelet emberölés
Értékelés: 0
előzmény (#41653: penznyelo_) | válasz erre | Ma, 12:11
"A borosgazda meg sem próbálta a törvényes utat."

De ezt meg miért kell?
Tegnap kétszer is idéztem neked:

"azért töltött fagyállót a hordóiba, mert elege lett abból, hogy hiába szólt többször is a rendőrségnek, semmit nem tettek a lopások ellen."

Bocsánat!
A "De ez meg miért kell?" Mondatom arra vonatkozott, hogy Te következetesen és ismétlődően azt írod, a gazda meg nem is ment a rendőrségre. És mivel tegnap kétszer is idéztem a nyilatkozatot, miszerint a gazda többször tett bejelentést a rendőrségen, nem értettem, Te még mindig, miért ezen lovagolsz? A kérdésem nem arról szól, miért kéne a rendőrségre mennie!
ujonc 2013. 11. 11. 17:21
Előzmény: #41719  Törölt felhasználó
#41721
Azért az, hogy "az utolsó negyedévben már nem is tettem feljelentést" nekem azzal egyenértékű, hogy előtte feljelentéseket tett. Ez nem az én feltételezésem, ez a magyar nyelv értelmezéséből ered.
Egyébként az idézetet lentebb vettem egy másik fórumozótól, aki ezzel a két nyilatkozattal próbálta cáfolni azt, hogy a gazda tett bejelentéseket.
A rendőrség hivatalos álláspontja nagyon aranyos. Azonban én még emlékszem a "Magyarok Nyilai" nevezetű "terrorszervezetre", akik az akkor bemutatott videó szerint próbarobbantást hajtottak végre. Draskovics vezetése alatt. Bizonyára az én hibám, hogy azóta nem fogadok el minden nyilatkozatot készpénznek csak azért , mert azt a rendőrségi szóvivő jelenti ki. De hát a bizalom mér csak ilyen, könnyű eljátszani, nehéz visszaszerezni.
Vagyis jelen helyzetben két egyenértékű nyilatkozatot látok. és az ártatlanság vélelme alapján hozom az idézetet a gazdától.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók