Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 11:46
Előzmény: #3219  Törölt felhasználó
#3220
Nem kell annyira félni a guargumitól, jó kis állományjavító az, és ha guarana az alapja, lehet még élénkít is:)
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 11:11
Előzmény: #3218  Törölt felhasználó
#3219
kösz a tanácsot. most nincs túlzottan meleg, szoktam is kertészkedni, de jelenleg a gép mellett kell ülnöm, sok az írnivalóm, s közben fél szemem a tőzsdén meg a topikon.
te meg biztos egy hűvös irodában ülsz és narancslét kortyolgatsz - csak vigyázz: guargumi van benne.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 11:05
Előzmény: #3217  Törölt felhasználó
#3218

érdekes kérdés, hogy mi befolyásolja valójában a sorsunkat (főleg egy nagy közösségét). vélhetően minden. de nekem úgy tűnik, hogy sokszor még utólag sem ledönthető, hogy mi volt lényeges illetve lényegtelen esemény, körülmény

miért nem mész ki a szabadba kertészkedni kicsit? meleg van ahhoz?
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 10:59
Előzmény: #3216  Törölt felhasználó
#3217
mint érdekes olvasmányt ajánlottam, nem szentírásként.

most olvastam, hogy : ismét darabokra törték a gyilkos ságvári emléktábláját! a kurucon képek is vannak róla. ez is hír. ez is befolyásolja magyarország sorsát, hogy mi lesz vele...
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 10:52
Előzmény: #3214  Törölt felhasználó
#3216
a tárgyi dolgozat értékéből sokat levon az alábbi indokolás:

"Meghökkentő, példátlan és tragikus események sorát élhettük át a 2006-os parlamenti választások óta:

– Két tűzoltó halála az alagsori lőtértűzben.

– Az augusztus 20-ai vihar öt halálos áldozattal.

– A TV-székház ostroma sok sebesülttel.

– Két tűzszerész felrobbanása.

– Rendőrterror szeptemberben és október 23-án súlyos sebesültekkel.

– Az olaszliszkai lincselés.

– Két kisgyermek a Dunába fullad a magára hagyott autóban.

– Egyik rendőr lelövi a másikat.

– Utoléréses vasúti baleset nyílt pályán egy halottal.

Ezen események azt jelzik, hogy az országban nagyon nagy a baj."

ezek közül kettő valóban jelez bajt (nagy bajt), a többi nem utal az ország állapotára. a példálózásra is igaz, hogy a kevesebb néha több.
zotya32 2007. 08. 08. 10:47
Előzmény: #3213  Törölt felhasználó
#3215
A kuruc.info csak másodközlés
itt az eredeti:

link

link

Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 10:42
Előzmény: #3213  Törölt felhasználó
#3214
és mi nem hazugság szerinted? félek, hogy ilyen alapon az egész topik felesleges - pedig mindeddig nem tünt feleslegesnek. ha mindenben hazugság van, akkor szerintem ne olvass el semmit.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 10:36
Előzmény: #3212  Törölt felhasználó
#3213
Szerintem baromi felesleges ide kurucinfós cikkeket linkelni. Azokban is hazugság van, csak a másik oldal hazugsága.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 09:57
Előzmény: #3211  watson
#3212
watson
watson 2007. 08. 07. 16:52
Előzmény: #3210  Törölt felhasználó
#3211
cetas, ez rohadtul így van csak furán hangzik a másik tolvaj banda szájából :D
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:28
Előzmény: #3209  Törölt felhasználó
#3210
Már nem is tudom, mi segíthetne ezen az országon.
Népfelkelés? Lázadás?
Kérdés, mennyire van elbutítva az agymosott embertömeg...

Ágh Péter :

"A kormány elkótyavetyéli az állami vagyont, igyekszik mindent eladni, ami mozdítható, és nem törődik vele, hogy ezzel kisemmizi Magyarországot

A Fidelitas országgyűlési képviselője emlékeztetett Kóka János szándékára, amely a még állami tulajdonban lévő cégek privatizálására irányul, így magántulajdonba kerülhet a Szerencsejáték Zrt, a Volán és a Magyar Villamosművek Zrt. Ahol nem lehet privatizálni az egész vállalatot, ott felélni szándékoznak annak ingatlanvagyonát, így van ez a MÁV és a Posta esetében is...
Joggal merül fel a kérdés, hogy ki vagy mi áll a hirtelen jött értékesítési szándék mögött? Hogyan merül fel épp egy időben a Postánál és a MÁV esetében is az, hogy értékesíteni kívánja ingatlanvagyona legértékesebb darabjait?...
- Gondolkodjunk el azon, hogy ennek mennyire nincs értelme, becslések szerint a mostani központi épület 5 milliárd forintot ér, miközben havi 100 millióért, 10 évre bérelnének új ingatlant, ami 12 milliárdos költséget jelent.

Egy időben értékesítenek nagy értékű, jó helyen fekvő, régi patinás állami épületeket, felélve az állam vagyonát, lenyomva azok valós értékét, megkárosítva ezzel a magyar embereket - figyelmeztetett a képviselő. A régi székházak, minisztériumi épületek értékesítése után lehet luxusépületeket irodaházakat bérelni, de arcátlan és felháborító ez a magatartás..."
link
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 11:58
Előzmény: #3208  tokos.
#3209
""Reform": ne is álmodjunk adócsökkentésről
2007-08-07. 09:26:52
A megszorító intézkedések miatt nincs lehetőség az adócsökkentésre – jelentette ki Veres János. Mint mondta, lehetséges az áfakulcs emelése, az ingatlanadóval kapcsolatban pedig arról beszélt: meg kell várni a további koalíciós egyeztetéseket. Ismert, a versenyképességi kerekasztal a többi között a munkabérterhek csökkentését szorgalmazza." (mno)

tokos. 2007. 08. 07. 10:51
Előzmény: #3207  tokos.
#3208
"nem a munkakéról"

helyesen: nem a munkavállalókéról
tokos. 2007. 08. 07. 10:50
Előzmény: #3205  tokos.
#3207
Közben kiderült, hogy itt elsősorban a munkaadók terheinek csökkentéséről lenne szó, nem a munkakéról, pedig bevallom első nekifutásra egy kicsit ebben reménykedtem.

Hiába na, optimista marha vagyok, de ezek mindig felébresztenek. Akkor ebből is csak az adóemelés marad nekem. Köszi fiúk, azért legyünk boldogok, nézzünk optimistán a jövőbe.
tokos. 2007. 08. 07. 10:37
Előzmény: #3205  tokos.
#3206
Vagy lehet, hogy úgy vannak vele, hogy eddig is mindent kiszámíthatatlanul, év közben, kapkodva csináltakk, és ha valamit nem így csinálnánakj, akkor az már a szokástól eltérő lenne, vagyis kiszámíthatatlan?
tokos. 2007. 08. 07. 10:23
#3205
"Elképzelhető, hogy a jövő év derekán egy-két százalékkal megemelik az áfa kulcsát, és a többletbevételt az élőmunka terhek mérséklésére fordítják, így növelve a hazai vállalkozók versenyképességét – mondta Veres János pénzügyminiszter a Népszavának. "

Gyerekek azért ez is érdekes. Túl azon, hogy ezek az agytrösztök nemrég csökkentették az Áfát, és emelték a munkavállalás terheit, és túl azon, hogy ezt most éppenséggel jó lépésnek tartom-e, tényleg nem lehetséges az ezek a nagyon okos emberek valamilyen adóváltozást nem az év közepére időzítsenek???

Ezek aztán az adózást egyszerűsítő dolgok.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 09:51
Előzmény: #3203  Törölt felhasználó
#3204
Érdekes helyről jött ez az Orbánozás...
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 09:48
Előzmény: #3202  tokos.
#3203
"A hamis ígéreteiről hírhedt Fidesz-elnök újabb, megdöbbentő nyilatkozattal próbálja kábítani a jobboldalt. Orbán Viktor szerint a koalíciónak döntenie kell egy sikeres referendum után, hiszen Medgyessy is belebukott a Nemzeti Petícióba. Túl azon, hogy ez az állítás önmagában is kétséges, a szocionistákkal szimbiózisban élő Viktor elfelejtette hozzátenni: D-209 után Gyurcsány jött. Sikernek beállítani, hogy a tolvajbanda fejet váltott, miközben kormányon maradt, az aljasság netovábbja."
tokos. 2007. 08. 07. 08:04
Előzmény: #3201  tokos.
#3202
Ja, és ezért gondolom, hogy ennek az embernek nem szabadna miniszterelnöknek lenni, egyszerűen annyira akarja a hatalmat, hogy bármi áron, az ország árán is meg akarja szerezni.

Tudom, erre jön majd egy kis Orbánozás, de sajna Orbán kispályás focista ehhez képest, akárhogy is nézzük.
tokos. 2007. 08. 07. 08:00
Előzmény: #3200  Törölt felhasználó
#3201
Mindegyik hazudott, talán Megyó nem, de ez meg ebben az esetben elég súlyos hiba volt, erre ment rá a gatyánk is jelentős részben.

A Gyurcsány-féle kampány a hazugságnál sokkal súlyosabb volt. Mikor ez az ember világosan látta, hogy az ország menetel a szakadék felé, és mindenre van lehetőség, kivéve adócsökkentésre, akkor nekiáll, és lecsökkenti az Áfát, a legnagyobb bevételt hozó, legkönnyebben kiszámítható adót.

Ez nem ígérgetés, ez nem hazugság, ez annál sokkal durvább, ez tudatos kártékonyság, szerintem simán felér egy hűtlen kezeléssel.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek