Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 11:08
Előzmény: #3419  Törölt felhasználó
#3420
Idealisták vagytok: ebben az országban nem lesz 3. erő. Csak 8. utas.
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 11:03
Előzmény: #3417  Törölt felhasználó
#3419
csak annyiban nem értek egyet fretekkel, hogy én bizony útjába állok, ha lehet, annak a fránya vityának és mást is rábeszélek, nehogy nagylelkű legyen a törpével!

a 3. erőt én is várom. nagyon várom.
tokos. 2007. 08. 13. 11:00
Előzmény: #3416  Törölt felhasználó
#3418
Az jó lesz, mert mostanában télleg elég nehéz volt kicsikarni ilyet tőled.

Azért nem árt, mert a baloldalon is elég sok homályos, elvakult, agymosott ember van, aztán azt hiszik, minden tökéletes így, ahogy van, nincs semmi más lehetőség, ők a fény az alagút végén. Pedig egy frászt.

Aztán még a végén megint megszavazzák őket.
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 10:56
Előzmény: #3414  tokos.
#3417

"És ha nem jön, kire szavazol?

Ne válaszolj, a kérdés költői volt. "

engedd meg, hogy válaszoljak. amikor azt mondom, hogy várom a 3. erőt, akkor azt lécci értsd úgy, ahogy mondtam. megvárom. felőlem visszaszavazhatod vityádat a hatalomba, nem fogok útjába állni a protest szavazatommal. ezt ugatom már jó ideje.

azt értem, hogy az orbánfóbiások agymosottak. mi van a komplementer halmaz olyan részhalmazával, akinek fletó/kóka fóbiája van

ha kiderül, hogy ők is agymosottak, akkor halmozottan hátrányos a helyzetem. fóbiám van mindegyiktől.

miért hangol egyébként le, ha az adófizetők körének szélesítésétől várom a fajlagos adóterhek csökkenését? ez szerinted butaság? olyan komcsi dolog? Te mitől várod?


Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 10:50
Előzmény: #3414  tokos.
#3416
Oké Tokos, akkor a jövőben ha éppen a bal oldalról van valami rossz véleményem, azt is rögtön leírom:)

(Ezt a fajta asszimtriát, amit egyébként jól látsz, de nem is szoktam tagadni egyszerűen az hozta elő, hogy nagyjából tavaly szeptember óta hihetetlen mértékben megnőtt az indulat úgy általában az emberekben - főleg jobb oldalon - és ez ezen a fórumon is látszik. Én meg - mint racionalitást és tényeket szerető ember - rosszul vagyok az érzelemből és indulatból politizálástól, ezért aztán a legtöbbször az indulatos jobboldali szavazókkal kerültem szembe, és így lettem máris kormányvédő).
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 10:08
Előzmény: #3412  pampa
#3415
pampa

Észak Koreában és Kubában a bankok 100%-ban észak-koreai illetve kubai kézben vannak.
tokos. 2007. 08. 13. 10:02
Előzmény: #3410  Törölt felhasználó
#3414
Nézd pénznyelő, elég régóta olvassuk egymást. Úgy látom, hogy azon kevés esetek kivételével, mikor tévedsz, ha leírsz valamit, akkor nagy valószínűséggel korrektül teszed.

Viszont nem mindig írod le, és míg az elmúlt időszakban a kormányt elég hevesen védelmezted, addig egyetlen egy esetre sem emlékszem, mikor Orbánékat védted volna. Támadni annál inkább.

Nem állítom, hogy az esetek többségében nem volt igazad, de valahogy számomra sokkal hangsúlyosabban jön ki, hogy támadod a jobboldalt, és véded a balt, mint az, hogy támadod a baloldalt, és véded a jobbot.

Mindattól függetlenül, hogy rengeteg a baromság, amit Orbánék elkövetnek, nincs ekkora különbség a két párt között, már csak azért se, mert az egyik partvonalon kívülről óbégat be, felelősség nélkül, a másik meg próbál kormányozni. Ha fordított lenne a helyzet pontosan ilyen baromságokat óbégatnának be a szocik, illetve valszeg sokkal hányingerkeltőbbek lennének, mint ahogy ezt az oldalukat bemutatták a 2002-es választásokon.

Vagyis én bár nem teljesen értem, hogy miért, de számomra úgy tűnik, sokkal nagyobb energiát fordítasz az egyik oldal támadására, mint a másikéra, illetve a másik oldal védelmezésére, mint az egyikére, és ez azért sem teljesen érthető, mert az, amelyiket szívesebben támadod, épp nincs döntéshozási helyzetben, vagyis felelősség nélkül azt óbégathat, amit akar. Mint a másik 2002 előtt.

Na mindegy ezért gondolom, hogy ha volt is valamikor cáfolat, azért az nem volt ilyen heves, mint a mostani. Persze én is tévedhetek, csak ritkán szoktam.
tokos. 2007. 08. 13. 09:47
Előzmény: #3371  Törölt felhasználó
#3413
"többek között ezt írtam: "ha szűkíted a kedvezmények és kedvezményezettek körét, akkor talán kevesebbet kell fajlagosan fizetni. "

ezt úgy értettem, hogy ez vezethet az 54%-os adóterhelésed csökkenéséhez. csak van egy kis késleltetés. remélem. mármint, hogy elvezet "

Tegnap a családfő végül megtervezte a napi programomat, így erre nem tudtam válaszolni.

Ez a válasz az, ami szerintem nagyon lehangoló. Egyszerűen azért, mert ez azt mutatja, hogy te hiszel nekik. Valszeg hittél a választások előtt is abban, amiről hantáztak, adócsökkentés, stb. És a hit egy erős dolog, nehéz vele szembeszállni, mint egy erősen katulikussal vitatkozni arról, hogy van-e Isten. Értelmetlen, felesleges.

Ez az egész nem fog elvezetni az adócsökkentéshez, és az ok egyszerű. Azt az adót, amit egyszer elvettek, nem fogják visszaadni, mert ők választást akarnak nyerni. Elsődlegesen, másodlagosan, meg harmadlagosan is. Választást pedig úgy tudnak nyerni, ha betömik az éhes szájakat, és az csak pénzből, egyre több pénzből megy.

Annyit hozzátennék még, ha valami bejött volna az SzDSz stratégiai programjából, a lineáris adórendszerből, vagy a többiztosítós egészségügyből, akkor lett volna esély némi adóátrendezésre. Hát nem jött be semmi, lineáris adórendszer még szólamokban sem, a többiztosítós egészségügyből meg a több stimmel, a biztosításhoz távoli köze sem lesz. Erre futotta nekik, illetve erős a gyanúm, hogy nem is akarták, csak az ártatlan apácák megtévesztése volt az egész, ha egy picit is tartanák magukat az elveikhez, már rég kint lennének a koalícióból.

Na mindegy, nem lesz lényeges változás, ez a lényeg, ezt egyébként Gyurcsány vezér is megmondta. Ha lesz, csak a választások egy rövidke időszakára lesz, bár szerintem már felesleges meglépniük, az agymosott orbánfóbiás szavazók anélkül is rájuk szavaznak, a többi meg már aligha hiszi el egy szavukat is. Bár ki tudja, birka nép ez a magyar.

Még egy kérdés. Várod a harmadik erőt.

És ha nem jön, kire szavazol?

Ne válaszolj, a kérdés költői volt.
pampa 2007. 08. 13. 09:26
Előzmény: #3409  Törölt felhasználó
#3412
Volt Törökországról ism.t. film a TV-ben és ott hangzott el egy adat. A bankszektor 95%-a nem Török kézben van,pedig elég nagy ország.
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 09:25
Előzmény: #3410  Törölt felhasználó
#3411
Pont úgy vitázol, ahogy vezetsz: leállósávban megelőzöl, aztán még be is mutatsz:)
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 09:23
Előzmény: #3407  tokos.
#3410
Tessék Tokos, máris megint egy szerinted mit gondolhatok én jellegű szöveg:
"Abban egyébként biztos vagyok, hogy ha véletlenül előjött, nem cáfoltad olyan hévvel, mint a mostani esetben"
Ne akard megmondani, hogy szerinted mit gondolhatok én. Majd én leírom, ha akarom.
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 09:22
Előzmény: #3405  Törölt felhasználó
#3409
Linkeleknek inkább erre kéne némi bizonyítékkal (vagy legalább példával) szolgálnia:
"A fentieken kívül, az egész világon zsidó kézben van a finanszírozás. Zsidó versenytársam kap olcsó pénzt, én nem. Ő dinamikusan fejleszthet, én lemaradok. Zsidó kézben a média. Zsidó versenytársam olcsón kap reklámot, esetleg barterben reklámozhat, én kőkemény pénzekért. Zsidó kézben az adminisztráció. Zsidó versenytársam elsimíthatja gondját-baját-hibáját a hatóságokkal, én fizetem a büntetést."
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 09:21
Előzmény: #3406  tokos.
#3408
Linkelek

Amit a cigányokról írsz, azzal egyetértek, amit a zsidókról, azzal nem.
Ennyi.
tokos. 2007. 08. 13. 09:18
Előzmény: #3378  Törölt felhasználó
#3407
"Tokos, miért tulajdonítasz nekem olyan állításokat, amiket én nem írtam sose. "

Pénznyelő, miért tulajdonítasz nekem olyan állításokat, amit nem írtam le sose?

Vagy hol írtam, hogy te írtad? Hol vontam le közetkeztetést rólad? Vagy magadra vetted?

Abban egyébként biztos vagyok, hogy ha véletlenül előjött, nem cáfoltad olyan hévvel, mint a mostani esetben, de fogalmam sincs, hogy leírtad-e.
tokos. 2007. 08. 13. 09:08
Előzmény: #3398  Törölt felhasználó
#3406
"Ez hülyeség. A vizitdíjjal, kórházi napidíjjal, stb. vagy akár leendő ingatlan adóval nem a saját szavazóbázisát szivatta?"

Nem pénznyelő kedves, egy picinykét tájékozatlan vagy. A nyugdíjasok vizitdíját beépítette a nyugdíjba. Kicsit olvassál majd utána.
A hajléktalannak nem ell vizitdíjat fizetnie. Lehet, hogy a "rászorulónak" se, a gyerekei után biztosan, de valszeg ő is mentesül. Ennek utána kellene nézni.
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 07:06
Előzmény: #3403  Törölt felhasználó
#3405

- Holokauszttagadásért a hatályos magyar törvények szerint többet lehet kapni mint emberölésért - ha jól tudom. Jól van ez így?

Linkelek,

ha jól tudom, akkor előbbiért még nem ült senki Magyarországon. Tudnál esetleg példát hozni?
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 06:46
#3404
Eszementen érdekes ez a honlap. Persze nem a cigányokról szóló rész...

Ajánlom figyelmetekbe a Tánczos Gábor storyt...
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 04:34
Előzmény: #3402  Törölt felhasználó
#3403
Már be is vágtam Kurucinfót a kedvencek közé.

DE! Szvsz. A nagy probléma nem a cigányok viselkedése önmagában, hanem az, hogy mi ezt megengedjük nekik. És itt nem Te vagy én, hanem pártunk és kormányunk. Hasonló körülmények és lehetőségek közé kerülve, kellően hosszú idő után, lehet, hogy Te is meg én is, a könnyebb ellenállás irányába mozdulnánk el, mégha most tagadjuk ennek a lehetőségét is. Tehát a most következőket nehogy valaki a cigányok becsmérlésének fogja fel! (Még 1x, szvsz, a cigány megfelelő körülmények között - mondjuk egyhónaposan örökbeadva felsőközép-osztálybeli amerikainak semmilyen szignifikáns devianciát nem fog mutatni. Egy kis gáz van, sok helyen egymás közt házasodnak és ez sok mindenen sajnos meglátszik már.)

Szociban kötelező volt nekik (mindenkinek) dolgozni, különben sitt, csomó juttatás nem jár. Dankó Pista utcára - ha már nem bírtak magukkal - kiment az ÁVH. Két platós teherautóval. Egyik az egyik végére, másik a másikra. És végigverték akit az utcán vagy otthon találtak, DE ÚGY. És onnan legalább egy évig rend volt megint.

Sz@rul hangzik pont tőlem, de ezért a mostani helyzetért szvsz NEM a cigányok felelősek. A mostani politika teremt olyan körülményeket ami egyszerűen a magyarság legyilkolása, megfélemlítése, elhülyítése, felhigítása:
- Miért adnak segélyt a gyerek után? Legyen helyette azonos összegű adó/járulékvisszatérítés (Jó, az elsőnél legyen direkt segély. Most nem történik más, mint kultúrháttér nélküli, tudatlan, iskolázatlan tömegek nyakló nélküli tenyésztése /csak a biológia szab határt/ - hiszen a gyerekből élnek.
- Pozitív diszkrimináció: Legyen, de ne etnikai, hanem csakis jövedelmi alapon. Ez nehézkes, mondjuk a családi+céges ingatlanvagyon alapján - azt nehezebb mozgatni, elrejteni. És ha már van pozitív diszkrimináció, legyen negatív is: ha a nincstelen cigány gyereke nem fizet az ebédért, OK. Ha az enyém 100 Ft-t fizet, OK. De akkor - mondjuk - Kóka gyereke 5.000-t fizessen!!!
- Pozitív diszkrimináció2: Ha a munkanélküli, alkoholista, egyéb módon retardált cigány gyerekét felveszik 80 ponttal (nem ismerem most a határokat), a magyar átlagost 100-l, akkor a többgenerációs értelmiségi, tejben-vajban fürösztött gyerekeket viszont 120-l vegyék fel! (Ennek egyébként szvsz nincs értelme, még jobban felhigítanánk a színvonalat, másrészt technikailag nehezebben megvalósítható. - Csak az elv miatt írtam le.)
- Egyenlő bánásmód: Tényleg legyen az. De szigorúan egyenlő! Ha valaki tesz valamit, járjanak el vele szemben a hatályos jogrend szerint (Egyébként ez megérne egy külön misét, ki és mint alakítja ki - természetesen mindig az átlagmagyar kárára...). Tehát nem jogvédelem, meg egyéb f@szságok, hogy jaj szegények lelki sérültek, hát érthető miért tették ezt vagy azt... És megintcsak DE: ha én mint átlagmagyar azt látom, hogy a "pénzherceg" Princz Gábor éli világát, ahelyett, hogy teljes vagyonelkobzás mellett 25 évre beb@szták volna egy sötét, levegőtlen, büdös lukba, akkor a huszadik/kétszázadik eset után - kinek hogy /van aki tiszta marad/ - etikailag én is a béka segge alá süllyedek: nem fizetek adót, majd áfát csalok, csempészek, márkahamisítok, a végén meg romlott élelmiszert árulok a saját honfitársaimnak - akiket ugyanolyan gennyes bagázsnak gondolok mint saját magam...
- Munka: Ez nagyon durva amit leírok, de - már rendelkezünk egy 800.000-s, 1.000.000-s iskolázatlan, nem szocializálódott, helyenként genetikailag aberrált, különböző sajátos szokásokat felvett és a magyarokkal szemben ellenséges cigánnyal - velük valamit tenni kell. Most ha megkapják a segélyt, két napig dínomdánom - ivászat, majd tétlenség éhezéssel kombinálva. Innen jön először a megélhetési, majd egyéb bűnözés, közbiztonság néhol zéró. Le kell őket foglalni, munkát kell nekik adni. Mindegy mennyibe kerül, sokkal de sokkal többet nyerünk már 2-3 éves!!! távlatban is, mint amit a többletköltség jelent - megszokják a munkát, rendszerességet, kötelezettségeket, magyar-cigány kapcsolatokat, társadalmi érintkezést, pénzbeosztást. Hogyan legyen tömegesen munkájuk? Mondjuk így: tenderkiírás a következő autópálya-építésre: Nem szabad GÉPet használni. Munkaerő 85%-a cigány kell legyen. Hetente kell fizetést folyósítani. Kész. (Ja igen, segély ugrik, ha a megajánlott munkát nem fogadják el. Ha 500.000-n jelentkeznek, legfeljebb hamarabb lesz kész a pálya :-)

Kinek lenne ez érdeke? Mindannyiunknak.
Kinek nem? - hát ugye mindig a fejétől bűzlik a hal, főleg ha azt a fejet még sakkban is tartják, zsarolgatják. És itt muszáj vagyok nyíltan fogalmazni, különben megint azt kapnám a pofámra, hogy burkoltan zsidózok: Tehát nagyon sokminden ami a zsidókkal kapcsolatos - úgy hiszem - figyelmet érdekemel:
- Vallási asszimmetria áll fenn kétezer éve a nyugati kultúrkör vezető vallásában a kereszténységben. A zsidók nem fogadják el az Újszövetséget, ahol le van fektetve, hogy ellenségeinknek meg kell bocsátanunk. A zsidók a "szemet - szemért, fogat - fogért" elvet vallják. Valamint ők a kiválasztott nép. Szigorúan elméletben, ezen szabályok alapján minek kell történnie ha egy hívő keresztény(ez még 100 éve általános volt) és egy zsidó szembekerül? A zsidó nyer.
- A keresztény vallás 300 év alatt megfektette a virágzó Római Birodalmat. Nem ez volt az ok, hanem a népvándorlás? Hát felfogás kérdése, mindenesetre a korábbi társadalmi formákat szép lassan szétzilálta az új vallás, radikálisan lecsökkentve a Birodalom gazdasági és katonai erejét. Honnan jött az új vallás?
- Történelmileg az összes király megtiltotta nekik a föld tulajdonlását - vajon miért?
- Számtalanszor kiebrudalták őket, noha ők tartották fenn a gazdasági növekedést, úgymond virágzást - megintcsak miért?
Mert mindig, mindenhol akkora részt szakítottak ki a kereskedelemből, pénzügyekből, iparból - és ha engedték volna a földből is - (valamint a nagy részesedést összehangolt magatartással érték el), hogy az már alapjaiban veszélyeztette a társadalom alsóbb rétegeinek megélhetését, folyamatosan csökkentette a felső középosztály súlyát (kezdetben kereskedők, végül klasszikus nemzeti burzsoázia), végül általában kihúzták a gyufát az arisztokráciánál is.
- 1913 óta zsidó kézben van az első világháború után egészen mostanáig értékőrző tartalékvalutának, a dollárnak a kibocsátása. 1973 óta - ekkor váltották be a franciák egy zseniális húzással aranyra a Vietnamból összegyűjtött dollárokat - nincs aranyfedezet a dollár mögött. Innentől - mint minden más, ez is sima hitelpénz. Játékpénz, nincs mögötte fedezet. Minden amit a világ ebből a játékpénzből birtokol, azt a pénz kibocsátói korábban reális értékre váltották esetleg elfogyasztották - természetesen az átlagamerikainak is jut bőven, kell a támogatottság.
- Nyitott társadalom, megnövekvő társadalmi mobilitás: ez ugye összetöri a belső kereteket, egyszerű munkás/parasztfiúból mérnök, majd gyárigazgató lehet. Hatalmas felemelkedés - nem számít csak a kitartás, a tudás, az intelligencia. Azt nagy szemérmesen elfelejtették közölni, hogy a kipenderített(nálunk), politikai/gazdasági jelentőségét vesztett(nyugaton) uralkodó körök helyét/szerepét rögtön betöltötte az a kapcsolati háló amely a zsidók között az uralkodó osztályokhoz való folyamatos alkalmazkodás (és azok kiszolgálása) nyomán létrejött. Tehát nem egyenlő esélyekkel indulunk. Szvsz csak uralkodót cseréltünk. Másrészt a nagy nyitottságban az intellektuális szint, a családi keretek, a hagyományos kisközösségi összetartás megsemmisítése folyik. Ötven éve a faluban ahol laktam nyolc évig bújtattak valakit a hatóság elől! Tudta a falu, hogy bújtatják - mégsem dobta fel senki, még a haragosa sem. Ma hol lenne ilyen? Gazdák néhol már egymást dobják fel feketemunkáért, csakúgy mint Burgenlandban...
- Globalizáció. Nyitott gazdaság, versenyezzen mindenki mindenkivel - mindenkinek jó lesz, mert a legerősebbek szolgáltatnak/termelnek majd, komparatív előnyök alapján a legolcsóbban. Persze, én mint induló kisvállalkozó, versenyezzek a nálam tízezerszer nagyobb tőkeerejű multival, annak kiforrott technológiai szintjével, valamint tartsam be az összes kötelezettséget, aminek nagyrésze értelmetlen és csak arra jó, hogy a lehető legjobban korlátozza a versenyt és egy bizonyos üzemméret alatt megölje a vállalkozásomat. (Ez az üzemméret egyre nő.) A fentieken kívül, az egész világon zsidó kézben van a finanszírozás. Zsidó versenytársam kap olcsó pénzt, én nem. Ő dinamikusan fejleszthet, én lemaradok. Zsidó kézben a média. Zsidó versenytársam olcsón kap reklámot, esetleg barterben reklámozhat, én kőkemény pénzekért. Zsidó kézben az adminisztráció. Zsidó versenytársam elsimíthatja gondját-baját-hibáját a hatóságokkal, én fizetem a büntetést.
- Holokauszttagadásért a hatályos magyar törvények szerint többet lehet kapni mint emberölésért - ha jól tudom. Jól van ez így?

Üdv
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 22:28
Előzmény: #3389  Törölt felhasználó
#3402
Kedvenc lapod, a mértéktartó, korlátlanul hazafias, minden oldalt támadó (=középen álló) autentikus hírforrás:
link
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 20:35
Előzmény: #3399  pampa
#3401
Ok, így már világos. Csak eddig nem ezt írtad. A 4-es metró ilyen áron szerintem is gáz. Nagy hiba.
(egyébként nem csak a MÁV-nál, a BKV-nál is szűntek meg járatok, meg ritkítottak, össze is vontak sokat).

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek