Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 02. 15:53
Előzmény: #31157  Törölt felhasználó
#31160
100 000 munkahely jött létre a közfoglalkoztatásban idén, tehát már csak 900 000 ezer munkahely kell
viszont évente legalább 100 000 munkahely teremtődik újra és újra a közfoglalkoztatásban tehát tíz év alatt ez összesen 1 millió (azt nem mondta senki, hogy ezt miképpen lehet elérni tehát akár így is jó):)
szivacs
szivacs 2011. 06. 02. 15:44
Előzmény: #31158  Törölt felhasználó
#31159
Hubás döntés!
Miután hosszasan elbeszélgettek terveiről, a miniszter úrnak is nyilvánvalóvá kellett volna váljon, hogy nincs alkalmasabb személy a Magyar Állami Operaház vezetésére (is) Alföldi úrnál!
Törölt felhasználó 2011. 06. 02. 14:40
#31158
link

Kopp! Kopp!
Ki kopog?
Orbán Viktor.
Akkor koppantam...
Törölt felhasználó 2011. 06. 02. 13:55
#31157
A Véleményvezér két lehetséges magyarázatot lát. Az egyik, hogy a kormányfő tényleg komoly esélyét látja annak, hogy a gazdasági növekedéssel kapcsolatban megvalósul a Matolcsy György által optimistának, de a szakértők többsége által irreálisnak nevezett „B” forgatókönyv. Azaz, hogy hazánk 4-6%-os GDP-növekedést produkál a következő években.

A másik lehetőség, hogy a kormány kommunikációs szempontból egyszerűen beleragadt a történetbe. 1 millió új munkahelyet ígértek 10 év alatt, és bizony ebből legalább néhány százezret várni is fognak tőlük 2014-re. Ugyanakkor látva, hogy a munkanélküliség és a foglalkoztatottság alakulásában semmilyen jel nem utal egy alapvető fordulatra, minimális esélye van, hogy az említett eredeti tervek megvalósuljanak. Az ebből fakadó ellentmondást pedig kommunikációval, a folyamatos küzdelemről szóló beszéddel próbálják áthidalni.

Bármelyik is legyen a helyzet, szerintünk a közmunkaprogramhoz fűzött túlzott reményeknek szükségszerűen csalódás lesz a vége."

Igen. Annyi!
Na meg egy bambi.
Törölt felhasználó 2011. 05. 31. 21:47
#31156
Igen: rálépett a szétesés útjára.

Hasonlítsuk csak össze az Európai Uniót és az azt körülvevő borongó légkört azzal az optimizmussal, amely körülvette, amikor 2004 májusában hazánk is csatlakozott a minden bizonnyal utolsó bővülési hullám hátán.

Mindez már tavalyi hó. Az EU-t sorozatos válságok rázzák meg és népszerűsége egyre csökken. 500 millió polgára legszívesebben egyetlen új tagot se látna sorai között, és a csatlakozási pályára lökött Horvátországban határozott többség ellenzi az ország belépését.

Az integráció nem hogy előre haladna, hanem visszafelé megy. Brüsszel most dolgozza ki annak módozatait, hogy miként lehet a schengeni rendszert megregulázni. Értsd: miként lehet „ideiglenesen” visszaállítani a határellenőrzést. Arról persze senki nem beszél Brüsszelben, hogy ha volt és van népszerű eredménye az uniós integrációnak, akkor az a határokon való akadály nélküli áthajtás, illetve a fölöttük való átrepülés.

Az integráció második legnépszerűbb, kézzel fogható eredményét a polgárok abban látták, hogy nem kellett saját valutájukat veszteséggel átváltani más ország pénzére. Ennek a törekvésnek eredményeként született az euróövezet.

Ma ugyanez már több terhet jelent, mint előnyt, ahogyan a gazdagabb, nettó befizető országok állampolgárainak a pénztárcájából újabb és újabb összegeket vesznek ki, hogy finanszírozzák azokat az országokat, amelyek – mint a megmentő államok adófizetői látják – nyáron zenéltek, mint a tücskök, míg ők hangyaszorgalommal dolgoztak.

Az uniós polgárok azt sem nézik jó szemmel, hogy míg nekik a nadrágszíjat kell meghúzni újabb és újabb lyukkal, addig az uniós funkcionáriusok és az Európai Parlament képviselői egyre több pénzt követelnek saját maguknak.

Jellemző, hogy Európának éppen a legliberálisabb országában, Hollandiában ért el nagy sikereket egy „szélsőjobboldali”, EU-ellenes párt, Gert Wilder Szabadság Pártja, amely kívülről támogatja a hágai kormányt. De az unióellenes pártok máshol is egyre-másra aratják a sikereket a választásokon. Legutóbb Finnországban, és a felmérések szerint Franciaországban Marine Le Pen, a Nemzeti Front elnökének amúgy is igen nagy népszerűsége tovább nő.

Itt már nem jobb-baloldali szembenállásról van szó, hanem az integráció híveinek és ellenfeleinek egyre markánsabb harcáról.

Mi az utóbbiak táborát erősítjük, a nemzeti önrendelkezés erősítésének jegyében.

Ordosz műhely
Törölt felhasználó 2011. 05. 31. 15:31
Törölt hozzászólás
#31155
Törölt felhasználó 2011. 05. 31. 12:50
Előzmény: #31151  szivacs
#31154
Értem, tehát válaszolni nem szeretsz, csak rágalmazni. Csalódni viszont nem csalódtam benned. Te ilyen vagy, neked ez megy.
gazmber 2011. 05. 31. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#31153
ezeket a naponta többszöri aranyköpéseiket ki kellene már adni aranykötésben...és nagy táblákra kiírni úton-útfélen, mint az átkosban volt...pl.a parlamentre (is) "nálunk a munka becsület és dícsőség dolga"

mai köpések:
"növelni kell a tejágazat versenyképességét!"
"harcban állunk az adósággal"
"a foglalkoztatás bővülése teremti meg a fenntartható egyensúlyt Magyarországon"
stb.stb. hosszan lehetne sorolni, mint régen a pártpropagandákba...-:)
Törölt felhasználó 2011. 05. 27. 11:02
Törölt hozzászólás
#31152
szivacs
szivacs 2011. 05. 27. 11:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#31151
Tehát elismerted, hogy nincs benne, végre haladsz!
Ez viszont benne van:
"A társaság pénteken azt közölte: feltehetően emberi és műszaki hibák vezettek oda,..."
Meg ez is:
"...biztosítóberendezések működnek, ezek azonban több okból romolhatnak el. Legtöbb esetben kábellopás, rongálás, külső behatások vezetnek ehhez,..."
Ennél többet most hivatalosan nem állíthatnak, ami érthető. A további tények majd a vizsgálat lezárulta után lesznek hivatalosan publikálhatók. Attól persze még léteznek! :-)
Törölt felhasználó 2011. 05. 27. 08:37
Előzmény: #31133  szivacs
#31150
Szivacs, válaszolsz arra, hogy ugyan miért is várod az én bocsánatkérésemet?
Törölt felhasználó 2011. 05. 27. 08:29
Törölt hozzászólás
#31149
szivacs
szivacs 2011. 05. 26. 18:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#31148
kinek nincs? :-)
szivacs
szivacs 2011. 05. 26. 18:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#31147
Te elolvastad a saját linkedet? Hol van abban, hogy nem történt kábellopás?
Tudod mit írnak? Ezeket:
"A MÁV vizsgálatot indított."
"A társaság pénteken azt közölte: feltehetően emberi és műszaki hibák vezettek oda, hogy Tura állomásról egy sebesvonat helytelen vágányra "haladt ki"..."
EMBERI ÉS MŰSZAKI azaz kettős hiba. Ahogy írtam is, volt egy műszaki hiba: nem működött a bizber ÉS egy emberi hiba: "A sebesvonatot a váltók a vonat kihaladásakor nem a megfelelő vágányra vezették. A forgalomirányító a tévedését érzékelve felelősen és gyorsan járt el: azonnal értesítette a fő üzemirányítót, és így intézkedni lehetett a vonatok megállításáról."
Ugyanis ha működik a bizber, akkor az jelzést ad a vonatoknak az emberi hiba miatti vészhelyzet észlelése esetén. A vészhelyzet a két hiba együttese miatt alakulhatott ki.

A műszaki hiba okát pedig a vizsgálat fogja hivatalosan megállapítani, addig a MÁV természetesen nem hivatkozhat rá.

Mindenesetre a linkedben lévő utolsó 2 bekezdés sem véletlenül került oda:

"A MÁV hálózatán a több évtizedes berendezések mellett a legkorszerűbb elektronikus számítógépes biztosítóberendezések működnek, ezek azonban több okból romolhatnak el. Legtöbb esetben kábellopás, rongálás, külső behatások vezetnek ehhez, de előfordulhat az időjárással, vagy más egyéb okokkal összefüggő zárlat, áramellátási zavar következtében is. Amikor valamelyik berendezés meghibásodik, azt a szakemberek a lehető legrövidebb időn belül (ami általában néhány óra, de mindenképpen egy napon belül) helyreállítják.

A MÁV megjegyezni, hogy a forgalmi szabályok maradéktalan betartása mellett meghibásodás esetén sem következhet be baleset. A dolgozókat rendszeresen képzik és vizsgáztatják ezekből az ismeretekből - olvasható a közleményben. Hangsúlyozták azt is: a MÁV "professzionális üzemirányításának és az alkalmazott biztonsági előírásoknak" köszönhetően Európa egyik legbiztonságosabb vasúttársasága."
Törölt felhasználó 2011. 05. 26. 17:56
Előzmény: #31143  szivacs
#31146
pénznyelőt súlyos lelki traumák érték, melyeket képtelen feldolgozni, ezért ilyen rosszindulatú
egy szánalmas, segítségre szoruló ember
Törölt felhasználó 2011. 05. 26. 17:50
Törölt hozzászólás
#31145
Törölt felhasználó 2011. 05. 26. 17:48
Törölt hozzászólás
#31144
szivacs
szivacs 2011. 05. 26. 17:40
Előzmény: #31140  Törölt felhasználó
#31143
én penznyeloről írtam, csendeske lelki üdvéért még érdemes kűzdenünk, kár lenne érte, ha követné nyelőt le arra a szintre! :-)
Törölt felhasználó 2011. 05. 26. 17:37
Törölt hozzászólás
#31142
szivacs
szivacs 2011. 05. 26. 17:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#31141
Nem stimmel.

"Te idéztél ide,hivatalos forrásból,amibe belekevertél egy adag hazugságot!"
- nem, idéztem egy hírt és leírtam egy első kézből származó +infót,

"Ráadásul tényként közölted a kábellopást,ami persze nem volt!"
- a kábellopás tény, nekem van rá hivatalos minőségben értesült forrásom, a te állításod, hogy "nem volt" arra meg a háromszoros áttétes újsághíred van, amiben nincs is benne a kábellopás sem megerősítve sem cáfolva, mivel a hivatalos vizsgálat lezárultáig ezt nem is állíthatják a MÁV dolgozói nyilvánosan.

"Az se kizárt,hogy a hírforrásod hazudott,Te meg bedőltél,de magadévá tetted a dolgot,mert miért ne...."
- a bizber helyreállítás a munkája, érted??? felfogod???

"Namost: vagy a MÁV bűnrészes a tolvajokkal -ami nem valószínű,mert nekik lett volna egyszerűbb ráfogni a lopásra a hibát!!!-, vagy Te tartasz ki a hazug állítás mellett?"
- az eredeti hírforrás (olvasd már el a saját linkedet!) a VDSZSZ, azaz nem a MÁV, hanem a szakszervezet. A hivatalos belső vizsgálatot a MÁV folytatja le (nem a szakszervezet), akik nem mondhatnak semmit addig, amíg a vizsgálat le nem zárult.

Hogy miért? Ha figyeltél korábban, én meg szoktam osztani a "bennfentes" infóimat ha vannak és általában azt is megadom, hogy mennyire hiteles forrásból származnak. Nem szoktam kitalálni olyat, aminek nincs alapja, forrása. Nyilván a források hitelessége különböző lehet, ezért szoktam azt is megadni, hogy szerintem mennyire lehet hiteles. 50% alattit nem írok be. Ez most szvsz 90-100% között van, de ha nem akarod, nem hiszel nekem, nem sértődöm meg rajta, de a lehazugozáson igen!

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók