Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2011. 01. 25. 08:34
Előzmény: #28597  Törölt felhasználó
#28600
Az egészségügy, mint a "vágómarhákat" úgy szórtírozzák a jelentkezőket.
Elsősorban a baromfi, setés ágazatnban szerzett gyakorlatott eltöltött 20 évet veszik pozitívan, a HUMÁN ERŐFORRÁS osztályon. /DOTE gesztor kórházai, személyes tapasztalat/.
A Kósa szindróma sajnos általános a magyar állapotokban, mintha exportálnák minden ágazat felé.
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 08:26
#28599
link
Ejnye, de "jól" hangzik.
Főleg egy nyíltan rasszista, fasisztoid állam jeles (?) képviselőitől.
Ez a rész hol van a nenyi-ben?
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 17:13
Előzmény: #28597  Törölt felhasználó
#28598
Azóta ehhez képest is sokat romlott a helyzet! Egyébként egyáltalán nincsenek tele az újságok álláshirdetésekkel, sót szinte nincs is . Akinek nincs diplomája, és nem beszél legalább középfokon egy nyelvet, az leves. NAGYON NAGYON SOKAN LEVES.
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 16:50
Előzmény: #28595  Törölt felhasználó
#28597
én segítettem a barátnőmnek elhelyezkedni hajdanán lassan 2 éve ( táncosnő volt, úgy hogy ilyen állást kapni meglehetősen nehéz már idősebb korban )

hát ne tudjátok meg ! ez egyáltalán nem könnyű dolog , hiába vannak tele a web oldalak és az újságok állás hirdetésekkel .
az valami szőrnyü hogy a munkaadók mikkel és milyen mínőségben élnek vissza ..

öregem : mint a hús piacon . kapásból ajánlatot tesznek ,ahol meg nem , ott meg tiszta rabszolga szellemben és éhbérért 14 -16 órát ..

nem hittem hogy ilyen van, ha nem tapasztalom meg sajátmagam másodkézből .. de mit van ! virulnak, fürdenek benne a munkaadók .
szörnyen megalázó ma munk.helyet keresni, azt elhihetitek .

nagy szerencse ha valaki kikap egy normálisat , normális kultúrált fönökkel.

elhelyezkedett már 2 éve és aránylag normális a hely , de két év munka után egy fillérrel sem emelte meg a munkabérét a tulaj , holott a legmegbízhatóbb és az egyik legjobb dolgozó lett azóta .
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 15:41
Előzmény: #28595  Törölt felhasználó
#28596
Hajdú-Bétet újra lehetne indítani.
Csak egy jó, már bizonyított szakember kellene hozzá.
Tudna esetleg valaki ilyet mondani?
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 15:34
Előzmény: #28593  szivacs
#28595
BLA-BLA-BLA-BLA Jó lenne talán megnézni az Express .hu oldalán , hogy a legpitibb állásra is hányan kattintanak rá. Persze, hogy nagyon kevesen dolgoznak, naná, hogy ez nem egészséges a gazdaságnak, de a gyógyuláshoz munkahelyeket kéne teremteni.Ehhez meg nem vitatkozni és keménykedni kéne a fél világgal, hanem okossan, diplomatikusan megegyezni mindenkivel a szembe jön, és nálunk munkahely teremtő befektetést akar létrehozni, vagy vásárolni akar tőlünk mondjuk gumikacsát.
A vállalkozó csak akkor alkalmaz plusz embereket, ha bővűl a piaca. Az elmúlt nyolc hónapban több külföldi cég kirugdalt embereket, több ezret, viszont új szerződés gyakorlatilag nem volt!
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 15:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#28594
Ő egy modern, a kornak megfelelő sztahanovista: meggyőződés + $$$...
szivacs
szivacs 2011. 01. 24. 14:49
Előzmény: #28591  Törölt felhasználó
#28593
"Kikkel bővülhet rohamtempóban a foglalkoztatás?
2010. december 20. - 16:57
A Költségvetési Tanács számításai szerint a 2014-re 400 ezer fős foglalkoztatás-bővítéshez a fiatalkorúak, a szülőképes korú nők és az idősek foglalkoztatásában van tér a nemzetközi összehasonlítások alapján, jelentősebb bővítés az idősebb korú, 55-64 éves korú lakosságnál lenne elérhető. A KT végigzongorázza a lehetséges munkaerőpiaci programokat és azok hatásosságát a nemzetközi tapasztalatok alapján. Kérdéses, hogy a megcélozható csoportnak megfelelő ösztönzőket jelentenének-e...."
szivacs
szivacs 2011. 01. 24. 14:47
Előzmény: #28590  szivacs
#28592
"Uniós mélyponton a magyar aktivitás
2010. december 5. - 08:57
A nemzetközi összehasonlítás céljaira rendelkezésre álló legutolsó - 2010. II. negyedévi - adat szerint a 15-64 évesek 55,3%-os foglalkoztatási rátája 9 százalékponttal maradt el az Európai Unió 27 tagországára publikált átlagtól, és ezzel a foglalkoztatottsági szinttel az uniós tagországok sorában Magyarország az utolsó helyen állt - áll a KSH Statisztikai Tükör című kiadványában. A helyzet a 3. negyedévben javult valamelyest, és a munkanélküliségi ráta sem mutat ennyire rossz képet. Magyarország 2010. II. negyedévi 11,2%-os munkanélküliségi rátája meghaladta az uniós átlagot (9,6%). A mienknél 7 tagország mutatója volt kedvezőtlenebb...."
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 14:44
Előzmény: #28590  szivacs
#28591

2009. november 8. 11:43:06

- Orbán Viktor genetikai adottságai miatt mindig igazat mond!
- Orbán Viktornak nincs szüksége szövetségesekre. Ő maga a szövetség!
- Orbán Viktor rá tudja beszélni Chuck Norrist, hogy legyen öngyilkos!
- Orbán Viktor meg nem veszített el választást, csak hagyta, hogy azt valaki elcsalja!
- Orbán Viktort gondolatával képes lenne elpusztítani az egész világot, de Orbán Viktor sose gondol rosszra!
- A világon a 3 leggyakoribb örömforrás: a szerelem, a szülői szeretet és Orbán Viktor!
- Orbán Viktor azért nem játszik a Magyar Labdarúgó Válogatottban, mert nem akar csalódást okozni a világ összes többi nemzetének!
- Orbán Viktort nem azért szereti önmagát, mert beképzelt, hanem mert maximalista!
- Orbán Viktor egyszer azt gondolta, hogy minden háztartásba ingyen bevezeti a sört. Aztán úgy döntött, hogy nem, mert Orbán Viktor csak olyan dolgot vezet be, amit mindenki szeret!
- Orbán Viktor semmit sem tud elrontani. Nem tanították meg rá!
- Az emberi agynak csak 10%-át használjuk. A maradékot Orbán Viktor használja helyettünk!
- Orbán Viktor nem csupán vallásos. Ő maga a vallás!
- Isten magára hagyta a Földet. Tudta, hogy Orbán Viktor mellett nem lenne dolga!
- Orbán Viktor sose szabálytalan a fociban. Orbán Viktor rábeszéli az ellenfél csapatát, hogy álljon át hozzájuk!
- Amikor Chuck Norris meg akar küzdeni Orbán Viktorral, Chuck Norris 5 perc alatt morális válságba kerül anélkül, hogy Orbán Viktor bármit is tenne.
- Chuck Norris nem legitim. Orbán Viktor legitim!
- Orbán Viktor nem akar miniszterelnök lenni. Orbán Viktor a miniszterelnök!
- Orbán Viktor egyetlen dobásból megnyeri a Gazdálkodj okosan-t. Kétszer!
szivacs
szivacs 2011. 01. 24. 14:42
Előzmény: #28589  szivacs
#28590
"Az indoklás csak röviden annyit említ, hogy ha ez a foglalkoztatottság-bővülés ténylegesen elérhető, és a következő évtizedekben fenntartható a kiemelten magas foglalkoztatottsági arány, akkor hosszabb távon fenntartható a nyugdíjrendszer."
- a törvényi indoklásnak ez a lényegi része. Fordítsuk meg a tételt!
Így világossá válik a nyugdíjrendszer megoldandó problematikája, az, hogy annak fenntartásához jelentős számú adóbefizető munkahely létrehozása és tartósan gazdaságos működtetése szükséges. Ez a megoldandó közös feladat mindannyiunk számára függetlenül a külső gazdasági környezet alakulásától. Ha az kedvezően alakul, az segíthet, de ha nem, a feladatunk akkor sem változik, ha el akarjuk kerülni a nyugdíjrendszer nagyfokú leromlását. Ez is rámutat arra, hogy a belgazdaság fejlesztése miért kell, hogy sokkal hangsúlyosabb és sikeresebb legyen az eddigieknél!

"Ez is csak egy hagymázas elképzelés volt, amivel etették a zombisereget."
Az elképzelés az adósságválság és a fenyegető nyugdíjválság megoldásának kényszeréből következik. Minden gondolkodó ember számára nyilvánvaló, hogy ebben az országban több embernek kell értékteremtő munkát végeznie, különben a fenti válságokból nem lesz kilábalás. Hogy ez épp 1 millió vagy több vagy kevesebb, azt lehet elemezgetni, de hogy nagyarányú munkahelyteremtésre szükség van és ezeknek valós értéktermelő és adó/járulék befizető munkahelyeknek kell lennie, az nem kétséges. Ez tehát az ország előtt álló egyik legfontosabb feladat - bármilyen kormányunk legyen is - amit sajnos már két évtizede nem voltunk képesek megoldani. Sikert pedig nagyfokú társadalmi összefogás nélkül nehéz elképzelni. Ez az összefogás pedig nem lehet pártállás kérdése mivel ennek sikere mindannyiunk érdeke, kudarcát pedig mi és gyermekeink valamennyien elszenvednénk."
szivacs
szivacs 2011. 01. 24. 14:40
Előzmény: #28588  szivacs
#28589
400 ezer új munkahely 5 év alatt - Volt már ilyen? link
szivacs
szivacs 2011. 01. 24. 14:39
Előzmény: #28582  Törölt felhasználó
#28588
tanulságos: link
szivacs
szivacs 2011. 01. 24. 14:11
Előzmény: #28585  Törölt felhasználó
#28587
Bravó, ez szép tőled!

Aki nem képes megbékélni másokkal, az a lelke mélyén magával nincs megbékélve.
De talán még nem veszett el teljesen, maradt benne valahol egy elfojtott antenna a szeretet vételére...
exley 2011. 01. 24. 12:55
Előzmény: #28583  pampa
#28586
Hála istennek nyilvános volt "padló feltőrlés" Bruxelles-ben.
Zárt ülés esetén, szanyiék szivárogtattak volna. Indulhatott volna a mutyizás, "tiborczosan".
Sztem, még hat hónapig regnál, a keletkezett repedés a sziklaszilárdnak aposztrofált "forradalomban", elnyeli, akárcsak fletót.
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 12:52
Előzmény: #28574  Törölt felhasználó
#28585
"Persze nem vagyok naiv, tudom, hogy ha konkrétumokra kerül a sor, akkor hallga-tás és elkullogás lesz a reakció. Nem is várok tőled mást. Talán mert nem is vayg többre képes."

Nem szívesen személyeskedem, de most megteszem, mert nem először írsz ilyene-ket itt a fórumon.

Kedves Pénznyelő!

Először azt szeretném leírni, hogy ne törődj a haraggal, ami feljön (elönt), mert a lehető legjobb úton jársz afelé, hogy visszaszerezd a saját lelki erődet.

Én is hasonló poklokat éltem meg, mert nem akarták a megszületésemet, nem foglalkoztak velem, nem igazán figyeltek rám (mert akkor, abban a közegben ez nem volt szokásban... a testvéreimmel sem foglalkoztak, csak ők ezt jobban viselték nálam)

Szóval sok-sok mindent elfojtottam magamban, hiszen mindenkitől ezt tanultam. A dühöt, haragot meg nem hogy elfojtottam, nem is tudtam a létezéséről sem. Volt ám meglepetés, amikor elkezdtem érezni, s ráadásul egyre erősebben.

Viszont ahogy ismerkedtem a haragvó, agresszióra hajlamos önmagammal úgy kezdett a lelkierő is nőni bennem. Az új önmagam egy szenvedélyes, életteli valaki volt, akire alig ismertem rá:)

De rá kellett döbbennem, hogy nem csak a negatív dolgok öntöttek el, hanem vele párhuzamosan, vagy nem sok késéssel az öröm és az életerő is megjelent.

Hogy lehet békésen élni?
Csak akkor, ha elfogadom a bennem lévő haragot. Ha folyamatosan ráhangolódom a környezetemre és figyelem/figyelembe veszem a többieket is. Ha nem csak azt nézem, ami a haragomat kiváltja, hanem folyamatosan kérdezem és figyelem a többieket is.

Nagyon jól meg lehet tanulni kezelni ezeket a helyzeteket, s akkor már csak néha jön elő nagyobb erővel a harag, csak akkor, amikor nem tudom megvédeni önmagamat vagy a határaimat.

Mostanra már annyira megtanultam kezelni és uralni a bennem lévő haragot is, hogy van amikor nem is tudatosodik teljesen, csak éppen hogy, de a velem szemben álló figyelmes ember mégis rám kérdez: most haragszol?

De ez egyáltalán nem baj, hisz más is láthatja az érzéseimet és legfőképp meg azt, hogy sikerült tovább mennie, mint kellett volna. S ilyenkor már tudok mosolyogni, hogy igen, ez most nem esett jól, amit mondtál, de gondolom Te sem egészen így gondoltad.

Azt kell megtanulnod, hogy mindenkinek !! mindent !! elmondhatsz, csak meg kell tanulnod a módját, hogy ezt hogyan tedd.

Meg persze meg kell tanulni, (lehet, hogy már tudod is?) hogy ne hergeld bele még jobban az érzéseidbe magad, hanem tanuld meg a gondolataid művészi irányítását. Mert nagyon is lehetséges.

Vannak módszerek arra, hogy levezesd a benned dúló érzéseket: gyaloglással, kerékpározással, lábbal dobbantani a földön, elpáholni a kispárnát, ledobni valamit, vagy csak kimondani valamit, amit érzünk.

Szóval vigasztaljon a tudat, hogy lesz ez még jobb is, s amikor már érzed, hogy képes vagy kiállni önmagadért, akkor meg nem fogod már azt érezni, hogy mások a károdra akarnák önmagukat érvényesíteni, hanem rádöbbensz arra, hogy ők is hozzád hasonlóan éreznek, s nő benned az együttérzés, az empátia.

Addig is kitartás, s hagyd, hogy jöjjön, aminek jönnie kell!

S még egy, éjjel és hajnaltájt ne fórumozz, hanem pihenj, s közben adj tág teret viharokkal dúlt elmédnek.

Szép napot kívánok, szeretettel:
Puritán

„Bajnaival kapcsolatban leírhatnád a konkrét kifogásaidat, mind a vezetési stílus, mind a lopás tekintetében. Érdeklődve várom.”

Te haragos ember, szerinted „mire való”, egy miniszterelnök, mi a feladata?
(Kérlek, ne válaszolj rá, csak mértéktartóan háborogj.)

Te úgy érzed, illetve képzeled, hogy Bajnai hatalomra kerülésével a lopások mellett a lelked zaklatott mivolta is megnyugvásra talált?

Pedig nem, kedves!

Tett valamit Bajnai a lopások megszüntetése, mérséklése ellen?

Észre sem vette, észre sem akarta venni, hogy mi folyik körülötte, mert a kormányzás helyett mindig az járt az eszében, hogy miért csak 1 évig maradhat.
Az átadás előtti pedig beszállt az iratok, e-mailok, mindenféle nyomok eltüntetésébe, megsemmisítésébe.

Mit is mondott a libacsőszünk?

„Úgy vélte, hogy a Hajdú-Bét-ügy legnagyobb vesztese az ő cége volt.
Az utolsó pillanatig megpróbáltuk a helyzetet menteni, a Hajdú-Bétet valahogy talpra állítani.
Amikor reménytelenné vált a helyzet, akkor be kellett látnunk, hogy ez nem megy.”

„Sajnos nem tudok tenni ezért az ügyért már, hiszen most nekem az ország fejlesztésével kell foglalkoznom.
A Hajdú-Bét-ügy a mi szempontunkból három évvel ezelőtt lezárult, azóta mások foglalkoznak ezzel – mondta Bajnai Gordon.

Mint mondta, rossznak tartja, hogy emberek egyéni tragédiáit mások megpróbálják felhasználni, olyan feszültséget kelteni ezzel, amely árt az országnak, illetve összekeverni olyan ügyekkel, amelyek az ország jövőjét jelentik.

Hány ember is lett öngyilkos a „hatékony” gazdálkodásuk miatt?

A halálesetek száma az nem számított neki, csak a magasztos eszme: "árt az országnak" , így ne is beszéljünk róla!

Összegezve:
Bajnai úrnak halvány „fingja” nem volt a kormányzáshoz!
(Még annyi, sem mint Gyurcsánynak)
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 12:38
Törölt hozzászólás
#28584
pampa 2011. 01. 24. 12:28
Előzmény: #28575  Törölt felhasználó
#28583
Nem én beszélek jogról, hanem nemzetközi írók...
és az is mókás, hogy a minden támogatást nélkülöző előző kormány intézkedéseit legálisnak nevezted, a mostanit pedig bírálod, mert szerinted felrúgja a nemeztközi íratlan szabályokat...

csak így utólag, a nemzetközi normák szerint nem kellett volna meneszteni az öszödi beszéd után az MSZP-nek Gyurcsányt?

Mert ezt akkor nem hiányoltad, te aki sokszer hangoztatod, hogy független vagy...

És bizony azt tehetnek amit csak akarnak és mindezt TÖRVÉNYESEN....
és ezért ha tetszik ez neked ha nem, az előző Parlament MSZP-SZDSZ politikusai a felelősek.

Csak nehéz ezt nektek elismerni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 11:22
Előzmény: #28579  szivacs
#28582
Az emberek szempontjából nagyon is, a gazdaság inkább további leépítést kívánna.Nagyon sok szerencsétlen álláskereső ember van. Nem beszélve arról, hogy valami csoda folytán " visszavezetik a börtönbe kigyúrt , segélyen élőket a "munka világába" , hova a nyavalyába vezetik!? És a tervek szerint kirugdalt 300 000 ezer rokkant nyugdíjast hova a fészkes fenébe helyezik el? (független a ténytől ,hogy biztos vannak ügyeskedők is közöttük) Ma Budapesten főiskolások , érettségizettek tömegei NEM TUDNAK ELHELYEZKEDNI! Nem a herékről beszélek, kiknek az első kérdésük ( juj, mindig ennyit kell dolgozni) hanem akik tényleg akarnának pénzt keresni. BUDAPESTEN!!!
Mi van akkor az ország elmaradottabb részein!?
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 11:10
Előzmény: #28573  szivacs
#28581
igen , én értem ..

alany állítmánnyal , pláne a tárggyal - nem foglalkozom - hogyisne , még azzal is ? .

angolt se fonetikusan fordítasz nemde , hanem összerakod nyelvtanilag .

(il n'y a rien p.m remercier)

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók