Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
loliense 2010. 12. 30. 21:59
Előzmény: #28156  Törölt felhasználó
#28160
Ezt a VICC jelzőt,felejtsd el örökre!
Ez maga a tragikus magyar valóság.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 21:56
#28159
"alternatív javaslat a nyugdíjrendszer reformjára.
1. Nyugdíjasok bárhol játszhatnak Texas hold'em pokert.
2. A születéskor várható élettartam drasztikus csökkentése.
3. Felosztó-kirovó rendszer helyett sorsolásos - aki nyer, az nyugdíjas lesz, aki nem, az dolgozik tovább.
4. Egyéni nyugdíjszámla - mindenki annyit fizet be, amennyit akar, a kormány meg kap hozzá egy PIN kódot.
5. Testvérnyugdíjas program - mindenkinek kisorsolnak egy testvérnyugdíjast, akit el kell tartania, ezzel párhuzamosan a nyugdíjjárulék megszűnik. Akinek nem jut testvérdolgozó, az így járt.
6. GDP rulett - a kormány minden évben egy szektortól vagy egy nagyobb cégtől elvesz annyit, amennyi a nyugdíjra kell. Ehhez szerencsekereket használ Alkotmánybírók jelenlétében.
7. Nyugdíjszerző háborúk indítása szomszédos országokba, amelyekre nem annyira figyel a nemzetközi közvélemény.
8. 13. havi munka bevezetése - ennek bevételét a Nyugdíjasmentő Alapnak ajánlják fel.
9. Nyugdíjasok havi egy ingyen beszédet kapnak DVD-n, nyugdíjat pedig majd később.
10. A nyugdíjasok megkapják a BKV-t, mint kisrészvényesek. "
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 21:52
Előzmény: #28156  Törölt felhasználó
#28158
Pali jó csapatjátékos.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 21:50
#28157
" Noé ma

Így szólt az Úr Noéhoz:

- Fél év múlva megnyitom az ég csatornáit, és addig fog esni, amíg a Földet el nem lepi a víz. De szeretnék megmenteni néhány jó embert és minden állatfajból egy párt, ezért építs bárkát!

Egy villámlás után a tervrajz ott feküdt a földön.

Fél év múlva elkezdett esni az eső, de az Úr legnagyobb megdöbbenésére Noé csak ült szomorúan a kertjében, a bárka meg sehol.

- De Noé, hol a bárka? - kérdezte az Úr felháborodva.
- Uram, bocsásd meg nekem, de felmerült néhány igen nagy probléma:

1. A hajóépítéshez engedélyt kellett kérnem, mert a terveidet nem fogadta el a Hajóépítési Hivatal Műszaki Osztálya, ezért több mérnököt is fogadnom kellett az áttervezéshez.

2. A szomszédom feljelentett, hogy nem a rendezési tervben megengedett tevékenységet akarok folytatni a kertemben.

3. Nem tudtam fát szerezni, mert a fülesbagoly életterének megőrzése érdekében fakivágási tilalmat rendeltek el.

4. Ahogy elkezdtem begyűjteni az állatokat, beperelt egy állatvédő egyesület.

5. A Katasztrófavédelem közölte, hogy nem építhetem meg a bárkát, amíg nem készíttetek egy hatástanulmányt az özönvízről.

6. Ezután konfliktusba kerültem az Esélyegyenlőségi Hivatallal az ügyben, hogy mennyi hátrányos helyzetű kisebbségi etnikumot viszek magammal. Ennek az lett a vége, hogy lefoglalták a félkész bárkát.

7. Amikor el akartam hagyni az országot, közölték velem, hogy adótartozásom van, így nem mehetek sehová. Most úgy ítélem meg, hogy körülbelül még 100 év kell a bárka elkészítéséhez.

Ekkor elállt az eső, és kisütött a nap.
- Úgy döntöttél, hogy mégsem pusztítod el a Földet? - kérdezte Noé bizakodva.
- Nincs rá szükség - mondta az Úr - megteszi helyettem az államigazgatás.

"
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 21:48
Előzmény: #28155  Törölt felhasználó
#28156
Ez is tiszta vicc:

"Schmitt aláírta a médiatörvényt
A Magyar Közlönyben várhatóan az év utolsó napján jelenik meg a másnaptól hatályos új jogszabály."
link

Egy ekkora horderelyű 2/3-os törvényt egy nap alatt aláír a köztársasági elnöki intézményt megcsúfoló pártbábú, másnap megjelenik (december 31-én!!. Majd január 1-től hatályos. És még volt képük ezeknek kiabálni a demokráciáért az elmúlt években. Pofájuk, az van...
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 21:15
#28155
kétharmad

Érdekes, hogy Molnár Ferenc 1907-ben adta ki a Pál utcai fiúkat, a könyvben kulcsszerepet játszó kétharmad fogalma mégis csak 103 évvel később vált alapszóvá. Mint azt minden magyar iskolás tudja, a kétharmadról az ifjúsági regény Múzeum-kerti, golyózós jelenetében esik szó:

Hát csak jöttek a Pásztorok, egyre közelebb jöttek, és nézték nagyon a golyókat. Mondom a Kolnaynak: »Te, ezeknek tetszik a mi golyónk!« És még a Weisz volt a legokosabb, mert ő mindjárt mondta: »Gyönnek, gyönnek, ebből a gyövésből nagy kétharmad lesz!« De én azt gondoltam, hogy nem fognak minket bántani, hiszen mi soha
nem csináltunk nekik semmit. [...] És oda akarok menni, hogy összeszedjem, volt már vagy harminc golyó, de elémbe ugrott az egyik Pásztor, a kisebbik, és rám kiáltott: »Kétharmad!« Én hátranéztem, és Kolnay meg a Barabás már szaladtak, a Weisz a falnál állt, és sápadt volt, a Richter meg még gondolkozott, hogy szaladjon-e vagy nem. Én próbáltam előbb becsületesen. Azt mondtam: »Kérem, ehhez maguknak nincs joguk.« De akkor már az öregebbik Pásztor szedte fel a golyókat, és rakta be a zsebébe. A fiatalabbik meg megfogta a mellemen a kabátomat, és rám kiáltott: »Nem hallottad, hogy kétharmad?!« Hát persze aztán én se szóltam semmit.
mondoka 2010. 12. 30. 21:13
Előzmény: #28139  Törölt felhasználó
#28154
Wass Albert.. -na hiszen, annélkül hogy vitatkoznék veled bárkinek a művészi értékében, amellett azt mondom hogy ez messze nemvolna "akkora" baj.
Van ilyenis-olyanis az irodalmárok között.
Nem bűn nemmagyarnak lenni leszögezném. De annyira nagyon egy magyart miért zavarna ez az író(cska)? Jó gyermeki és szájbarágós de istenem.
Sokkal nagyobb lesz itt a baj mint hogy milyen az irodalom minősége. Ezzel nem akarom a kultúrának ezt a részét lebecsülni, jelentőségét semmibevenni.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 21:10
Előzmény: #28152  Törölt felhasználó
#28153
Iskola választás

link
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 21:06
Előzmény: #28150  Törölt felhasználó
#28152
nem tudok egyelőre konkrét országot megnevezni. nálam a legfontosabb szempont, hogy liberális demokrácia legyen. mindenesetre az ausztrál dollárt az indokoltnál is nagyobb mértékben túlsúlyoztam a portfóliómban. (ez eddig pénzügyi döntésnek nem volt rossz)
loliense 2010. 12. 30. 20:57
Előzmény: #28150  Törölt felhasználó
#28151
Szívesen válaszolok a magam nevében.
A gyermekem még ingatag a fix pályát tekintve, de amit eltervezett az egyik alternatívához úgy gondolom Anglia passzolna.A másik pályához viszont Spanyolország,Ausztria illetve Németország passzolna.
Sajnos kissé elfogultan, Észak-Amerika ellenes vagyok, de ha ő úgy gondolja, legyen az.
Azonban ezek jelen pillanatban, főleg pénzügyi kérdések nálam sajnos, remélem megoldom majd addigra.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 20:49
Előzmény: #28139  Törölt felhasználó
#28150
külföld alatt melyik országot érted?
ezt loliense-től is kérdezem.
(ha nem publikus, akkor persze hagyjátok válaszolatlanul)
loliense 2010. 12. 30. 20:34
Előzmény: #28147  Törölt felhasználó
#28149
Őt ez nem érdekli, sajátos autista értékrendje van nekije.
Nem találtad,lehet hogy abból hajtogatták az óvónénik a kishajót, mert elfogyott a papír!
loliense 2010. 12. 30. 20:30
Előzmény: #28142  Törölt felhasználó
#28148
Így ahogy írod,-de itt nem lesz nyerő a szokásos haverokon kívül?
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 20:30
Előzmény: #28145  loliense
#28147
szerintem pedig viktor a tűzzel játszik. ennek nem ellentmondva helyes, ha a gyerek külföldön (is) tanul. a helyzeted talán annyiban könnyebb, hogy lelkileg már nehéz megnyomorítani.

nekem szar volt úgy bemenni az óvodába, hogy a nyenyi-t kerestem. szerencsére nem volt.
loliense 2010. 12. 30. 20:25
Előzmény: #28139  Törölt felhasználó
#28146
Komolyan mondom nem indulatból írok,de ezeket az elveket évek óta vallom.
Miszerint senki sem baszhat ki a másikkal, semmilyen okból,érdekből.
Az én gyermekem egyetemre megy, de azt szeretném, ha külföldön tenné ezt, erre biztatom finoman.
Nem a demokrácia tanulási idejével van gondom, ha nem azzal, hogy nem állnak ki magukért, igazukért fész-tu-fész, a magyarok nagy többsége beszari, szájhős
loliense 2010. 12. 30. 20:25
Előzmény: #28139  Törölt felhasználó
#28145
Komolyan mondom nem indulatból írok,de ezeket az elveket évek óta vallom.
Miszerint senki sem baszhat ki a másikkal, semmilyen okból,érdekből.
Az én gyermekem egyetemre megy, de azt szeretném, ha külföldön tenné ezt, erre biztatom finoman.
Nem a demokrácia tanulási idejével van gondom, ha nem azzal, hogy nem állnak ki magukért, igazukért fész-tu-fész, a magyarok nagy többsége beszari, szájhős
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 20:25
Előzmény: #28141  Törölt felhasználó
#28144
"„Hazaáruló az, aki a személyes érdekeit az őt megbízó emberek vagy az ügy fölé helyezi.”
Gyakorlatilag ma Magyarországon a hazaárulás a legjobban fizetett elfoglaltság, hiszen csak úgy tolonganak az „emberek” a felelősséggel, tudással, hazaszeretettel és problémákkal megtűzdelt közhivatalok vagy parlamenti képviseletek helyeiért...
Nézem a sok fiatal **** és **** arcot, szemre is aberrált, hitvány fattyakat, kik mind a magyar ügyet akarják képviselni, ami nem más számukra, mint a jólét és a gátlástalan habzsolás húsosfazeka...
Aki ma Magyarországon a **** fertőzte parlamentbe tolakodik – („majd ott bent én megváltoztatom, csak kerüljek be” mohóságát leplezendő naiv hazugságával) –, az mind gyakorlatilag hazaáruló, vagy azért, mert teljesen alkalmatlanul hülye, vagy azért, mert az ősellenségünkkel készül lepaktálni, annak pénzéért és szolgálatáért, jólétéért!"
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 20:24
Előzmény: #28142  Törölt felhasználó
#28143
nem lesz sikeres. matolcsy úgy ült le 21-ezni, hogy nem értette meg a szabályokat. 20-ra kért lapot. és most nem akarja megmutatni.

kb. ez a helyzet.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 20:21
Előzmény: #28127  loliense
#28142
itt a gond nem az hogy orbán esteleg nyerőre állítja az országot vagy sem ..

ha jó lesz ha nem lesz .. ezt a cuccot ugy ahogy van , annak a formáját a tartalmát

el kell vetni !

a kiszolgáltatottságba taszítva a kiszolgáltatottságot nem lehet megvenni aranydukátokkal .. a kiszolgáltatottság akkor is kiszolgáltatottság marad. ,attól még senkinek nem lesz több a tudása és egyenesebb a gerince , mert a zsebében minden hónapban öt forinttal több van

ha meg nem lsz jó , akkor bármikor bárki ezt az egész országot vissza is taszíthatja a jobbágysorba egyetlen egy pillanat alatt, és duplán -triplán szív az ember - se gerince se tudása se pénze ..

tele leszünk schmitt pálokkal

fessek leszünk , de maradunk hülyének - a köv. berlusconi részére .
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 20:20
Előzmény: #28138  Törölt felhasználó
#28141
remélem a moderátor kivételesen elnézi nekem, ha lehülyézlek. miért nem figyelsz és tanulsz ahelyett, hogy sületlenségeket idézel?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek