Öt kérdésrõl kezdeményez országos népszavazást az Országos Nyugdíjas Parlament - jelentette be a szervezet hétfõn közleményben. Ha megvalósulnak a javaslatok, akkor az alapjaiban írhatja át a nyugdíjak számítási módját is.
Ismert trollmódszer. Személyeskedésnek hívják. Legalább megtudtam, hogy betegesen ragaszkodom például a felosztó-kirovó nyugdíjrendszerhez, a hálapénzhez vagy a pártállam titkosszolgálati tevékenységének rejtegetéséhez vagy mszmp utódpártjaihoz.
Ismert trollmódszerrel kerülted ki a választ. Másról írtál mint #10-ben. és másról, mint amit kérdeztem. Ebben e hozzászólásban vannak olyan gondolatok, amikkel egyetértek, de például a mindenki maga gondoskodjon a nyugdíjas éveiről nem működik. Az emberek többségének többet ér egy mai okostelefon vagy okostévé, mint az, hogy mekkora lesz a nyugdíja évtizedek múlva, miközben az várható, hogy emelik a nyugdíjkorhatárt is. Egy alkoholistának vagy kábszerfüggőnek sokkal fontosabb az a szenvedélye, aminek a betege. Mindketten akaratunk ellenére bele a felosztó-kirovó rendszerbe és mire átláttam, hogy miről is van szó, már levontak tőlem egy csomó járulékot és szétosztották az előző nemzedék nyugdíjasai között. Benne vagyok, akár tetszik, akár nem. Ilyen alapon az adózást is el kellene törölni. Ha valaki úgy látja, hogy rossz a közbiztonság, rossz az oktatás, akkor utalja át magától az erre szánt összeget a rendőrség vagy a valamelyik iskola, egyetem számlájára. Természetben is adózhat. Ha nem tetszik neki, hogy négyszázezer migráns gázol át az országon, akkor lemehet a határhoz és kedvére rugdalhatja azokat a jöttmenteket, akiktől az szuverén(?) állam képtelen megvédeni a határait.
Lehetne éppen években is számolni. Ahhoz egységes, fix összegű befizetések kellenének. És számolni: januárban jött, pipa, februárban jött, pipa, márciusban nem jött, iksz, ... A jelenlegi rendszer jövedelemarányos, nincs plafon, valamennyi kiegyenlítés, szolidaritás belefér, persze.
Ha az NVB jóváhagyja a kérdéseket és a szervezetnek sikerül összegyűjtenie kétszázezer aláírást, akkor tarthatnak népszavazást ezekről. ----- Ez a népszavazási kezdeményezés fenyegetésnek jó lehet, de a helyzet az, hogy az utolsó érvényes népszavazást több mint tíz éve, 2008-ban tartották és abba bele is bukott a kormánykoalíció. Amióta a fidesz van hatalmon és a sajár szája íze szerint írta át a választási törvényeket, senkinek sem sikerült érvényes népszavazást összehoznia. Még magának a kormánynak sem. A kvótanépszavazás is érvénytelen volt.
A nyugdíjrendszer arról szól, hogy aktív korodban fizeted a járulékokat és nyugdíjasként igénybe veszed a szolgáltatást. A tőkefedezeti rendszer a felhalmozott vagyonodból "tart el", a felosztó-kirovó pedig a következő nemzedék befizetéseiből. Ha valaki azért nyomorog, mert nem fizetett vagy nem fizettek utána elegendő járulékot, az szociális probléma és nem a nyugdíjrendszere kell terhelni. Tőkefedezetiben nem is nagyon lehetne. Ezt mondod, hogy" átlag nyugdíj kell a ledolgozott évek után". Az milyen rendszer, hogy éveket raksz bele és nem éveket akarsz kivenni belőle, hanem másnak a pénzét? Gazdasági fórumon vagyunk.
mármint, úgy értem: . (3) bevezetni itthon is . (5) ekkor, ugye, szűkül a kínálat, a versenyképtelenek kiesnek, a többiek (úgy értem: Lőrinc :-) ) árat emelhetnek, lesz miből kigazdálkodni a többletköltséget. . És akkor majd signal2 (bocs, má'!)is maga eldöntheti, hogy vesz-e far-hátat Szerénkének.
Tehát, Károly bácsinak és Irma néninek (meg Lukréciának és Szerénkének) signal2 vásároljon (majd, ha nyugdíjba mentek) be, mert a cégük "kénytelen" adót csalni, mert az osztrák állam így meg úgy ... Marha jó ötletnek tűnik. . Én azonban mégis egy másik utat követnék: 1. Megvizsgál(tat)ni, hogy tényleg ez-e az osztrák eljárás . 2. Ha igen, szabályos-e, nem tiltott állami támogatás-e? . 3. Ha (1) igen, és szabályos -> bevezet(tet)ni és ellenőrizni a szabályos foglalkoztatást, bér és adófizetést. . 4. Ha (1) igen, és (2) nem szabályos -> megtámadni . 5. Ha (1) nem, akkor hulljon a férgese.
""Akarja-e, hogy a Nyugdíjbiztosítási Alapból folyósított nyugdíjak év
eleji megemelése úgy történjen, hogy az átlag alatti nyugellátásban
részesülők százalékosan magasabb, ugyanakkor az átlag feletti
nyugellátásban részesülők százalékosan alacsonyabb nyugdíjemelésben
részesüljenek?" Kilóg a lóláb. 1. Ha a nyugdíjasok már maguk között a saját parlamentjükben már megbeszélték, hogy az átlag fölötti nyugdíjasok átcsoportosítják a nyugdíjuk egy részét az átlag alattiakhoz, akkor ehhez mi köze népnek? Hiszen a nyugdíjasok már megegyeztek egymás között. Egy professzor méltán érezheti igazságtalannak, hogy nem fizetett annyival több járulékot, hogy átlag fölötti nyugdíjával szégyenítsen meg egy takarítónőt. 2. Az a hamis látszat keletkezik, hogy Orbán doktor szemben áll a nyugdíjasokkal, le sem tojja a nyugdíjas parlamentet és a nyugdíjasok delegáltjai belátták, hogy Orbán csak az erőből ért és a népszavazás puszta felvetése esetén ugyanúgy megfutamodik, mint tette azt azt a vasárnapi boltzár vagy az olimpia rendezése esetén.
Miért omlana össze? Ha MINDEGYIK egyszerre bejelent, akkor kivel szemben kerül versenyhátrányba? Egymással szemben nem, a nyugati cégekkel szemben sem, hiszen ott eleve be vannak jelentve, és magasabb bérre. Maximum a nálunk alacsonyabb bérszínvonalú EU-s tagállamok cégeivel szemben, de olyan már nem nagyon van, másrészt ott is hamar felfutnának a bérek.
Volt ugye járulék- és ezáltal nyugdíjsapka + korábban rendszeresen emelkedett a minimális nyugdíj is, tehát valamennyire kordában volt tartva. Most 10 éve nem emelkedik a minimálnyugdíj, és már vannak 2 millió feletti nyugdíjak is. Azt a verziót egyébként támogatnám, hogy legyen egy egységes minimálnyugdíj, mondjuk a nyugdíjas létminimum, ennek megfelelő járulékszint, és ezen felül mindenki takarékoskodjon úgy, ahogy tud vagy akar. Persze ehhez is hosszú átállási idő kellene.
"De akkor most nyissunk vitat arrol is hogy amugy minden munka egyenlo es
mindenki egyseges bert kapjon? Nem volt eleg nekunk 40 ev kommunizmus
hogy rajojjunk nem mukodik?" . Nem erről van szó, hanem az ország minden területét egységesen kellene fejleszteni, vagy egy szintre hozni. Legalább annyit kellene tenni mint az Unió a támogatásokkal. A jelenlegi rendszer oda fog vezetni, hogy az ország egy része el fog néptelenedni. Én már tudok olyan településről ahol szinte visszafordíthatatlan ez a folyamat. Akik elmennek azok nem az ország más területére mennek, hanem külföldre.
"De ugye ez ugye nem a dolgozótól függ, viszont a következménye (nyugdíj) őt érinti." . Kezdjuk ott hogy mar legalabb a feketemunkast ( pontosabban a szurket hisz a minimalberre bejelentett kezbe kapo az) nem veditek bar neki ugyanugy sot meg jobban kedveznetek a rendszeretekkel. . De akkor most nyissunk vitat arrol is hogy amugy minden munka egyenlo es mindenki egyseges bert kapjon? Nem volt eleg nekunk 40 ev kommunizmus hogy rajojjunk nem mukodik?
"Mert JARULEKOT kevesebbet fizettek" . Most vezette be a kormány hogy a családi kedvezmény levonható a járulékból is. Akkor ők is kevesebb nyugdíjat fognak kapni?
" akkor miért kell a nyugdíjszámításnál különbséget tenni, ha értékben, minőségben egyenlő munkát végeztek el aktív éveik alatt...." . Mert JARULEKOT kevesebbet fizettek. Marpedig a nyugdijat abbol fizetik. A banknal illetve a munkahelyen reklamaljon magasabb fizetesert az aki szerinte termel annyit mint egy Pesti. Mobdjuk en termelek annyit mint egy luxemburgi megse luxemburgi nyigdijat kerek.
"Vidéken próbálj meg magas bejelentéssel dolgozni! Itt nem arról van szó, hogy elmegyek vagy nem megyek, hanem ha élni akarnak (enni, ruházkodni, fűteni, lakás rezsit fizetni stb.) akkor el kell vállalniuk bármilyen munkát." . Bocs de ez akkor amikor 2 szamjegyu bernovekedesek vannak 3% os munkanelkuliseg es tizezrevel jonnek az ukranok annyira nincs munkaero nem eppen erv. Tele van hirdetesekkel rendes bejelentett allasra az orszag nem mernok hanem betanitott munkas szinten is. Aki akar talal most munkat rendesen bejelentetten is. Persze kezbe kapva adot elkerulve konnyebb. En is ha nem kerek szamlat afa nelkul olcsobb. Akkor szolok a boltban hogy mostantol en ugy fizetnek. TE fizesd csak az afat. Ugy gondolom sokkal igazsagosabb lenne.
"Ne keverd hogy a banknak mennyi erteket alitott elo azzal hogy mennyivel finanszirozta az allamot." . De ugye ez ugye nem a dolgozótól függ, viszont a következménye (nyugdíj) őt érinti. Hasonló ez a minimálbérhez. Az országban vannak területek, ahol a munkanélküliség 8-10 %. Sajnos az ország teljesen két részre szakadt, szerintem amíg így van, addig nem is lehet egységesen kezelni.
"Tisztességes bérre történő bejelentéssel (nem minimálbér) az összes magyar fuvarozó vállalat összeomlana!" . Ha ez igy van akkor azok a vallalatok eletkeptelenek. Aki csak adocsalassal marad meg egy piacon az rosszul vezeti a vallalatat vagy akkor mindenki adot csal ott. Utobbi esetben ha az adocsalast mindenkinel ugyanugy szankcionalnak akkor mindnek ki kell termelnie az adot is ergo nem lesz versenyhatrany abbol hogy valaki adot fizet. Versenyhatrany az ha rad vonatkozik valami a versenytarsadra meg nem.
Mi lesz a magyar nyugdíjakkal? Öt radikális javaslat érkezett
Ugrás a cikkhez