Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 01:21

megélek a tőzsdéből  

Korábban elhangzott, hogy valaki vissza nem menne már munkahelyére "gürizni", mikor lazán megél tőzsdézésből.



Ez a "mottó" nekem úgy hangzik, mintha egy pókeroldal fórumának alapgondolata lenne...



30% hozam már szép haszonnak mondható egy nem spekulánstól. Ez mondjuk jelentsen 25% többlethozamot a banki betéthez képest. Ennyiért adjuk kockázatra a fejünket. Mondjuk egy 120e ft-ot nettóban manapság már meg lehet keresni. Évente ez legyen 1,5M ft. Tehát 6 M ft-tal kell 30% haszon mellet tőzsdéznünk, hogy pótoljuk a kieső munkabért. És ezt minden évben, minden körülmény között produkálnunk kell! Nyugdíjunk nem lesz, egészségbiztosításunk pedig szintén nincs így. Nem vagyunk egy lakásvásárlásnál hitelképesek. És akkor még több is lehet a fizetés.



Valószínű 18-24 évesen valaki kiesik az iskolapadból és 6 misije van tőzsdézni, na meg persze a 30% stabil hozamhoz több éves tőzsdei tapasztalatal rendelkezik!!



NEM a spekulatív befektetésekről beszélek, ott nyilván lehet a duplázás és a "semmizés".
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 23:27
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
zborde „Én nem szeretnék a tőzsdéből élni, úgy érezném, hogy semmi értelmeset nem csináltam egész életemben”

Ez nekem nagyon tetszik. Szvsz Zborde szépen fog keresni ebből, ha eddig ez nem sikerült (nem tudom természetesen, nem is rám tartozik). Persze nem ez lesz a cél, de úgy gondolom, jó eséllyel sikerülni fog neki a tőzsde.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 23:20
Előzmény: #10  zborde
#99
zborde „Én nem szeretnék a tőzsdéből élni, úgy érezném, hogy semmi értelmeset nem csináltam egész életemben”

A tőzsdén a spekulánsok likviditást biztosítanak. Lehetővé teszik, hogy minden befektető bármikor el tudja adni a részvényeit, ezért hasznos társadalmi tevékenységet folytatnak. :)
Krumenaker 2007. 07. 15. 22:26
Előzmény: #96  bpmcwap
#98
Kohn panaszkodik Grünnek: - Egyre rosszabbul megy a bolt, a vevõ ritkább, mint a fehér holló, bezzeg a rezsi nagy, minden este kasszát csinálok, és azt látom, hogy nõ, egyre nõ a veszteségem! Grün: - Akkor mibõl élsz? Kohn: - Hétvégén zárva tartok...

Én is abból élek, hogy a tõzsde hétvégén zárva tart. (Azok a döntéseim a jók, amit kereskedési időn kívül, a hatásoktól kitisztult fejjel hozok.)
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 22:23
Előzmény: #85  banyaiz
#97
Köszi banyaiz, de nagy tőkeáttétet csak rövid ideig használok, nem ülök benne sokáig. Ha baj van, már mehet is a francba a papír.

Concorde egyik vezetője nyilatkozta azt 98'-ban, hogy a rájuk bízott vagyont 1994-98 közt 20X-ra növelték - ők ráadásul nem bánhatnak olyan szabadon az instrumentumokkal mint mi a saját pénzünkkel.
Azóta ez a benchmark, amit persze nem tudok elérni, sőt megközelíteni sem...
bpmcwap
bpmcwap 2007. 07. 15. 22:11
#96
hát csak én szedek itt béres cseppet.... ???? Bakker.... ezért tünők én itt ilyen beképzelt elszállt csávónak.... Az itt felhördült némely nickről azt hittem jobban keres mint én, erre évi 20%on elkezdünk rágodni?????? meg höbörögni.....
Nos akkor én ezúton szertnék mindenkitől bocsánatot kérni a "nagyarcságomért"!!!!

Elöszöris kismadár nem olvastam soha egy kosztót sem... Két könyvet olvastam... az egyik a használati instrukciókat tartalmazta tömören a cime Kis pénzel a tőzsdén.... valamikor 12-14éve volt.... a másik a nem rég ujra kidobott Bárkiből lehet tőzsdés cimü könyvet egyrészt történelmi emlékesztetőül, másrészt hátha tanulok belőle valamit.... hát nem nagyon tanultam belőle semmit, de olyan volt mint szöszinek egy romantikus novella... :)
top... természetesen nincs több milliárdom, plusz nem is egy millával kezdtem hanem 150000 HUFal... de köszönöm, egész jól vagyok, bár kissé telhetetlen, de nem panaszkodom.... :)
---
"Ha ezt valaki elolvassa,vakon tolja a pénzét a tőzsdére,és abban a pillanatban baszól a főnökének is,hogy kirúgja.
Szerintem nem ilyen egyszerű a dolog. "
A kérdés nem az volt hogy egyszerü vagy sem és nem is irtam egy szóval sem hogy szoljon be bárki is a fönökének... Amugy aki bármit is ad vadidegenek szavára ilyen szinten az meg meg is érdemli hogy olyan sorsa jusson amilyenre... felelőtlenül ilyen méretű döntéseket meghozni előtanulmány nélkül már önmagában nem egy életbiztositás...
banyaiz 2007. 07. 15. 22:07
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#95
Önfegyelem, stop ezek nélkül elkezdeni tőkeáttételezni tényleg orosz rulett. Éppen az a probléma, hogy hosszú távon nagyon nehéz mindig betartani a szabályokat. Biztos mindenki volt már úgy, hogy az előre eltervezett stratégiát felrúgta, pillanatnyi döntéseket hozott, mert éppen fáradt volt, vagy rossz napja volt, vagy úgy gondolta, hogy most majd minden másképp lesz és már nem esik tovább még aláveszek stb..., stb... Na így lehet mindent (meg mégy egy kicsit elveszteni), és ezért olyan nagy király Warren Buffet az évi átlagos 20-30%-os hozamával.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 22:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#94
eco, phyl, genesis - ezekkel melyik tőzsdén lehet kereskedni?
;-)
kissherceg 2007. 07. 15. 22:04
Törölt hozzászólás
#93
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 22:02
#92
Sziasztok!
1 éve kezdtem és én látom hogy most a hűlye is nyer mert minden megy de biztosan lesz egy bazinagy korrekció azt kell full cashben végignézni na ezt csak okoskodásból írom de szerintem a tőzsde csak kiegészítésnek jó kell egy cél Nálam
egy Q7- es az ,aztán ha összetudod hozni
akkor király vagy ha nem akkor nyomni kell
a gombokat tovább ami szerintem kemény meló.
Sztori:
Kérdezik a kollégák mi alapján kereskedek
Mondom figyelj ide nyagyon egyszerü
amikor piros akkor venni kell amikor kék akkor meg eladni!
Azt mondja erre a gyerek ( full szerencsétlen)
bameg akkor nekem ez se menne kérdem mért?
Mert színtévesztő vagyok!!!?????.......

Na Csá!

Ja a héten humi tépni fog geni szétnéz két emelettel lejjebb ecót rábát figyelni ricsi egis éledezik a többit nem érzem!
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 22:00
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
csak egyszer kell megérzeni a tőkeáttétel erejét, utána már nem fog jól esni anélkül kereskedni.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:55
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Soha nem tdt-tem
Nem is fogok.
Addíg nyujtózkodom amig a takaróm ér.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:54
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
hát nem tudom, tőkeáttéttel "kissé" másképp kell viselkedni, jóval óvatosabban kell a beszállókat/stoppokat tenni. 1%-os elmozdulásnál már ki kell vágni, ha bukó van. Nem lehet úgy kezelni, hogy 5-tel beszorzom a nyerőt aztán kész...
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:52
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
úgy látom ti még nem buktatok eleget a TDT-n, de jó úton jártok a bukás felé.....
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:49
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Na azért ezt nem hiszem,valóban jól nyomhatja a hsz-i alpján.
Neki sikerült ő abba a 10%-ba tartozik.
Ide azért bátorság is kell!
Kereshetsz itt 100k-t 1 nap de áttéttel,10x annyit is.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:43
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
jonasjozsef, nem kell komolyan venni bwcamp-ot, gondolom látott valami brókeres filmet, belebotlott valami Kosztó könyvbe és elolvasott valami önfejlesztő könyvet (gondolom onnan halászta elő ezeket a önfegyelem, stb kifejezéseket) és menyitott egy excel fájt ahol kiszámolta, hogy ha tőkeáttéttel kereskedik valaki akkor 5* többet lehet keresni.
Valamit azért elárul a mágusról, hogy talán kb egy hete minősítette kimondottan olcsónak az OTP-t. Teljes homály, hidrogénszőkére kihipózott agy...
banyaiz 2007. 07. 15. 21:40
Előzmény: #79  bpmcwap
#85
Szvsz. a Warren Buffet féle évi átlagos 30%-ot (ami emlékeim szerint inkább közelebb van a 20%-hoz) minimum 20, de inkább 30 éves időtávra számolták ki.

Kíváncsi lennék azokra akik azt mondják, hogy éves 20% hozam b...na, hogy egy 20-30 éves időtávban mit fognak összehozni.

Linkelek ez a 150 szerezés nagyon nagy eredmény gratulálok. Érdekes lenne azt is megnézni, hogy azok közül akik szintén ilyen nagy tőkeáttétekkel nyomták az elmúlt 10 évben hányan maradtak meg
a piacon és kik vesztették el mindenüket. Szvsz kb. 10% nyerő, 90% bukó, a 90-ből minimum 1/3, de inkább a fele mindent elvesztett.

Amcsiban kimutatták, hogy a tőzsdén résztvevők 80 , vagy 90%-a nem emlékszem pontosan az index hozama alatt teljesít, és nagy % vesztesen jön ki a buliból.

Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy gratulálok azoknak akik ilyen profin nyomják a dolgot, és az éves átlagos 30% nem jó üzlet nekik, de szvsz. aki kezdőként, vagy minimális 1-2 éves tapasztalattal mindent felrúg és csak a tőzsdéből próbál megélni nagy meggondolatlanságot követ el. Ez kevés embernek sikerül. Kb. olyan ez mint a lottó ötös azt is volt aki már megnyerte....
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:34
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
100k phy is nagy pakk egy ilyen topikban. A tobb az mese habbal.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:31
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Nem kell ebbe belekötni szerintem.
Mindenkinek annyi a hozama,amit kiokoskodott magának!
Se több,se kevesebb.
Nem vagyunk egyformák.
Milliárdosok is irogathatnak ide,és ruppótlanok is.
Ez a lényegen nem változtat.
A tőzsdéből élni,kellő tapasztalat nélkül öngyilkosság szerintem.
Nem elég a szerensze,ide tapasztalat kell!
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:26
Előzmény: #79  bpmcwap
#82
"Ha nulla tőkeáttételle tőzsdézel akkor is elkaphatsz havonta 5-10%ot csak a bluechippekkel."

Nyilván visszamenőleg én is látom mit és hol, így jön ki a havi 5-10%, de ez még jobb:

"a fenti példából kiindulva(havi 5-10%) tőkeáttétellel, határidővel a hozam meg ötszöröződik... azaz havi 25-50% elérhető és még mindig csak a bluechipekről beszélünk"

Ezek szerint barátom Te havi 25%os hozamot tudsz csinálni ami éves 14-szerező, mivel magad mondtad, hogy

"én nem irok %ot de annyit irok hogy az utobbi 4-5évben igen is lehetett csodákat művelni a piacon."

feltételezhető hogy ezt az elmúlt 4 évben is művelni tudtad, ez pedig 44800-szorozó (és soha nem tévedtél (egyszer sem!!!) és nem lett a +25%ból -25%).

Ebben a pillanatban beleér a bilibe a kezünk és felébredünk, mert az akkori 1 millióból mára 45 milliárd lett(lenne ha ez igaz lehetne). Még egy év és beelőződ Csányit, és Rahimkulovot. Gratulálok!

Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 21:23
Előzmény: #79  bpmcwap
#81
Bp.
Ha ezt valaki elolvassa,vakon tolja a pénzét a tőzsdére,és abban a pillanatban baszól a főnökének is,hogy kirúgja.
Szerintem nem ilyen egyszerű a dolog.
A havi fizetésért oda lehet állni az ablakhoz,és fel lehet venni.
A tőzsdén nem.
Ha sikerült van pénz,ha nem,várunk,amig bejön a számításunk.
A biztosat,a bizonytalanért?
A tőzsdén sem teszünk ilyet!
Én kezdő vagyok itt,1 éve kezdtem,de át éltem 1-2 hülyeségemből adódó meleg dolgot.
A lényeg,ha valaki mint te is 4-5 éves tapasztalattal rendelkezik,gondolkodhat rajta,hogy meg tud e élni a tőzsdéből.
Addig szerintem kell 1 biztos pont!

Topik gazda

attiati
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek