Topikgazda: jancsika 2007. 10. 02. 05:50

Megdöbbentő adatok a hazai adócsalásról  

Ugrás a cikkhez
Annak ellenére, hogy ismerjük a magyar adómorál katasztrofális helyzetét és a szürke gazdaság kiterjedtségét, megdöbbentő eredményekre jutott két szakértő, amikor az adóelkerülést és magyar adórendszert vizsgálta. Az alábbiakban Krekó Judit és P. Kiss Gábor tanulmányainak főbb megállapításait ismertetjük. (Krekó Judit - P. Kiss Gábor: Adóelkerülés és a magyar adórendszer)

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=88197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 10:03
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Rapista!ne vegyél mérget arra,hogy a multik nem csalnak áfát!A legnagyobbak között vannak: a tacskó, meg az ösán!A körhintáztatós cégek legjobb vásárlói a multik...hidd el tudom.
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 09:49
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
szerecsen-mosdatás nem volt ? DDD
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 09:43
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
Az okos vállalkozó 123 tevékenységre jelentkezik be, utána bármilyen számlát kénytelen az APEH elfogadni, és sajnos a vállalkozói kivétre már csak a minimálbér marad. Most leírnám, hogy milyen számlákat fogadott el az APEH, más topikot ma már nem is olvasnátok. (pl: rágógumi vagy halott mosdatás és öltöztetés stb)
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 09:39
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
kicsit elírtam mert ebben a kérdésben hitetlen VAGYOK :DDD
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 09:38
#24
APEH elvtárs csodálozik?

ha csak diszkrimanativ módon a Mercedes gépkocsik üzembentartóit vizsgálnák, és mindegy mikori kiadású a kocsi............akár még az általános iskolai végbizonyítvány és a forgalmi engedély összevetése is hozhatna eredményt :-)))

Még egy diszkriminatív ötlet, a Merci és a kopaszra borotvált fej együttálása :DDD
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 08:44
#23
Felébredtetek?
Az APEH is? a gyurci is?

Nem sokára bevezetjük az Adópengő mintájára az új fizetőeszközt: Euró helyett Qúró ....
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 23:23
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#22
Haverok ! Az elkeseredés érthető, de ha a multinál vásárolsz olcsóbb, pedig fizet áfát, csak őt máshonnan tömik zsetonnal...más adót engednek el neki és MEGENGEDIK , HOGY AZ ERŐFÖLÉNNYEL VISSZAÉLJEN a beszállítói és a dolgozói felé------------így igaz!

A kisboltban pedig szobadísz a pénztárgép, az áru drágább, de ő kp-val fizet a kasszanál, ahol összeszedi az árut - nem 90 napos hitlere! Bérleti díjat fizet és csal az alkalmazottjai bérével, mindennel, mégse megy neki jól...de jobban megy neki mint a nyugdíjasnak, aki a járókerettel csak a kisboltig jut el..

Ilyen a világ, de azért van olyan cég, amelyik még "hazai", ha itt ad munkát...még ha a részvényei cápák páncéljában pihennek, de azok legalább a mi cápáink............és nem lépnek le holnap Kinába...és ott van még a vitrinben a lenin és pártkönyv...mert a legtöbben 88-89-ben szedték meg magukat, és segítettek átfesteni a cégtáblát, mert az kicsit át van festve---------vöröscs heineken, a cégtábla sarkán meg cococola....
hill 2007. 10. 02. 23:07
Előzmény: #20  tokos.
#21
Na én éppen a 80-100 ezer forintos fizetések miatt nem dolgozom másfél éve. Nem érdekel lesz e nyögdíjam , de ennek a gusztustalan társaságnak én nem dolgozom. Ha itthon maradok jobban járok.
Ferenc úr Most éppen az összeférhetetlenségről rizsál. Meddig birják elterelni a témát az Mszp válságról, hogy lenyúlták a pénzeket. Az összeférhetelenségi törvényeket pedig 2010 re tervezi, persze most 2007-ben. Megint csak beszél , rizsál, és nem csinál semmit. Hol lesz ő 2010 ben?? MSzP-sek , hol lesz???
tokos. 2007. 10. 02. 13:23
Előzmény: #1  portfolio
#20
Én tulajdonképpen nem döbbentem meg.
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 13:22
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Miért?
Olyan balek van mutyisztánban aki ezeknek DOLGOZIK?
NE MÁ!
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 13:16
Előzmény: #17  tokos.
#18
Az a ciki, hog amíg pl. a németeknél kinézik azt, aki nem adózik, addig itthon: "Ügyes vagy, hogy csináltad? Én is így fogom..." És ne mondja nekem senki hogy az itthoni adókulcsok milyen alacsonyak, és hogy milyen jó helyzetben vagyunk ilyen szempontból. Jah, csak azt felejti el mindenki, hogy amikor a 80-100e Ft-os fizetést hazaviszed, akkor a baromi alacsony adókulcs meg a baromi alacsony árak miatt örülsz, ha még kajára futja, miután kifizetted a rezsit, és a mindennapi szükséges dolgokat (pl.: tisztálkodószerek).

Aki megteheti, hogy az adójával variáljon meg is fogja tenni mindaddig, amíg ilyen mocsosul kihasznál az ország "dicső" vezetése minket. Nekik kéne elgondolkozni, hogy ha majd a munkás ember éhenhal a fene alacsony adóinktól, akkor ki fog elmenni kapálni? Elképzelem, ahogy Fecó nakiál kapálni.... vagy a fenemód luxus hátsófelét behelyezi egy klimatizált luxus kombájnba, majd pont ő..... Persze az, hogy ő lopja az államot a többi "harcos társsal" együtta tök természetes... Undorító!
tokos. 2007. 10. 02. 12:54
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
"A szépen formatervezett üvegű fekete színű szénsavas üdítőital vonalkódja is 599-cel kezdődik. "

Az üveg tartalmának 95%-a magyar. A víz.
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 12:34
Előzmény: #12  jancsika
#16
Jancsika!

599 mire jó? A szépen formatervezett üvegű fekete színű szénsavas üdítőital vonalkódja is 599-cel kezdődik. A minap meg egy 599-es kódú német joghurtot sikrült levennem a polcról.
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 12:27
Előzmény: #14  guildenstern
#15
helyes.
megnézném az egész politikai-gazdasági elitet a ketrecben!!!!
guildenstern
guildenstern 2007. 10. 02. 12:20
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#14
Igazad van, intelligens ember vagy, vagy legalábbis jól mentegeted magad. De vigyázz, majd amikor a gyerekedet beviszik a kórházba, vagy te nyugdíjba mégy, nehogy azt mondják majd, hogy nincs ellátás, mert "ezeknek senki sem adózik".

Egyszerűen börtönbe zárnám az adócsalókat, és kész.
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 11:45
Előzmény: #12  jancsika
#13
akkor kinek?
fogyasztó nem is tud áfát csalni mert ki kell fizetnie.
én erről beszéltem.
az áfacsaló vállalkozó lehet csak.
jancsika 2007. 10. 02. 11:43
Előzmény: #11  matgab
#12
Matgab ! Nem neked írtam.

Azért a megszorítások között is hajrá 599......
matgab 2007. 10. 02. 11:42
Előzmény: #10  jancsika
#11
nem csalásról beszéltem, hanem a fogyasztás visszafogásáról...
És az környezetbarát is jelen világunkba nem termelem a sok hulladékot...
jancsika 2007. 10. 02. 11:38
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
Sztem nem értettem félre semmit, hiszen az SZJA illetve TAO bevallásokból nyerték az infot.

Aki pedig ÁFát csal az tényleg szégyelje magát akár milyen "elv" alapján teszi. Szerintem ez pitiáner dolog.
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 11:34
Előzmény: #8  matgab
#9
Hát sajna nehéz azt kerülni, mert nemcsak a fogyasztási cikkekben, de pl. a rezsiszámlában, benzinben mindenben benn van.
vissza kell tőlük szedni segélyként, támogatásként, valamilyen ellátás formájában mittudomén.
Akkor alszok nyugodtan tiszta lélekkel.
matgab 2007. 10. 02. 11:31
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
én ÁFa-t is kerülöm...
Nem fogyasztok...:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 11:30
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
NA EZ KONKRÉTAN NEM FENYEGET SEMMILYEN ESETBEN SEM, CSAK ÚGY ÍRTAM.
egyszerűen rosszul érezném magamat és lelkiismeretfurdalásom lenne ha én ezeknek adóznék.
legalábbis szja-t, mert az áfát nem tudom kikerülni, de azt visszaszedem így vagy úgy tőlük!
matgab 2007. 10. 02. 11:28
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Itthon nemzeti kötelesség az adócsalás...Legyen bármelyik jelenlegi pártunk az uralkodó...
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 11:25
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
bodtikutya

Legyél.
Kivert eb.
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 11:05
Előzmény: #3  guildenstern
#4
az un. honatyák és holdudvaruk szétlopják csalják az országot, akkor a prolinak miért ne lehetne?
sőt KÖTELEZŐ!
én ezeknek nem fizetek egy fillért sem, inkább legyek hajléktalan!
:-))))
guildenstern
guildenstern 2007. 10. 02. 11:02
Előzmény: #2  jancsika
#3
jancsika, félreérted a tanulmányt. az írás pont az adóból származó és a máshonnan nyerhető infókat veti össze, és ebből állapít meg eltagadási hajlandóságot. szóval az írás sem feltételezi, hogy az adózási infók jók, sőt, épp ennek torzítását (eltagadását) méri.
jancsika 2007. 10. 02. 08:28
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ez egy kissé eltúlzó cikk, s sajnos megint hibás, s részben megalapozozott adatokból indul ki.
Hogy miért? Azért mert az, hogy mennyi a magyar lakosság pontos jövedelme azt még az APEH sem tudja.
Hogy miért? Azért, mert az SZJA bevallások "b...f...sz" módon lettek kitalálva, így például nem kell jelezni, ha ingo értéken 200.000 Ft-nál kisebb nyereségre teszz szert az adózó, illetve pl az EVA-s osztalékot sem kell beírni. Gondoljuk csak meg a 100.000 feletti EVA-s kör kb 100.000 önfoglalkoztató (akár a másik cégében is bejelentve), s itt nem éri meg a minimálbérnél nagyobb járulékokat fizetni.
Hogy miért? Mert nem tudja senki megmondani., hogy 1 Ft munkabérből kb mennyi nyugdíj lesz, s a számítás módját is most refolmálják (egyébként helyesen), az egészségügyi ellátás meg változatlan (azaz a fizetett járuléktól független).
Visszeté rve az SZJA bevallások adattartalmára, azért azt se felejtsül el, hogy számos magánvagyon cégekbe áramlik- legális csatornákon keresztül. (offshore, Trust)
Szóval lehet itt elemezgetni, adózásban még mindig mi vagyunk a Nr.1

Topik gazda

jancsika
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek