Topiknyitó: Portfolio 2015. 01. 06. 14:05

Matolcsy felminősítésre számít  

Ugrás a cikkhez
Nem olyan nagyon jó az olajárak meredek esése, mondja Matolcsy György, aki az Európai Unió válságkezelését sem tartja sikeresnek, és félti a deflációtól. Az MNB elnöke úgy látja, a jegybank a 2013-as fordulatával megakadályozta a hitelezés...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=208519
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2015. 01. 15. 19:17
Előzmény: #380  Drian875
#382
Ez egy nagyon gyenge írás. A Templeton már most elszenvedte a veszteséget, ha dollárban számolunk. Ha kiszáll, realizálja a veszteségét.

Persze még ez sem ilyen egyszerű. Ha 5 évvel ezelőtt vett magyar állampapírt magas kamatra, akkor még a leértékelődéssel sem olyan nagy az a veszteség.

Gyakorlatilag bármikor le lehet azt írni, ha egy nagy befektető kiszáll, akkor gáz lehet, ez egy roppant nagy közhely. És a kockázatok a kiszállásra nem nőttek jelentősen - szerintem.
Törölt felhasználó 2015. 01. 15. 17:06
Törölt hozzászólás
#381
Drian875
Drian875 2015. 01. 15. 17:01
Előzmény: #379  jumbo2
#380
jumbo2 2015. 01. 14. 17:23
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#379
De, sokakat érdekel és csökkent is a fidesz népszerűsége. Persze 3 év múlva senkinek sem lesz listája az eseményekről, csak azt tudja, kire fog szavazni, azt pedig befolyásolja a NAV ügy is.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 16:10
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#378
Ez világos, de azért ez csak egy kiélezett helyzetben (pl. 2002, 2006) dönthet. Jelenleg közel sincs kiélezett helyzet.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 16:08
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#377
Gondolj a Vida ügyre. Alig pár hónapja volt, semmi nem történt és lassan a kutyát sem érdekli.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 16:05
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#376
Általában a normál választásokra "előkészítik" a terepet.
Nagyon sok minden van időzítve a választásokhoz.
A választók pedig nagyon nem szeretnek visszaemlékezni.

szivacs
szivacs 2015. 01. 14. 16:05
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#375
Csakhogy szvsz elég sokan rájöttek már arra, hogy a választási program semmit nem jelent, mivel a választottak szabad mandátumot kapnak programhoz kötöttség nélkül - azaz azt csinálnak 4 évig a mandátumukkal, amit akarnak. Általában a saját egyéni hasznukra és a pártjuk, háttérszponzoraik hasznára fordítják. A választók pedig semmit sem tehetnek, nincs joguk ezt számonkérni rajtuk, nincs joguk utasítani a képviselőiket, hogy azt tegyék, amit ígértek nekik és nincs joguk visszahívni sem őket, ha elvesztette a bizalmukat.
Egy dolgot tehetnek, a következő választáson nem szavaznak rá, hanem valaki másra. Csakhogy az majd ugyanezt megteheti velük újra.
Na ezért is a pártokból nem kérők tábora messze a legnagyobb:
"A politikától távolságot tartók csoportja valamelyest megint bővült, jelenleg 41 százalékos, tehát 3,3 millió választó most nem kér a pártokból - közölte az Ipsos."
Ma ez a 3,3 millió választó alkotja a 2/3-os többséget.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 15:51
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#374
Mitől különbözik az előrehozott választás és a normál választás?
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 15:43
Előzmény: #366  jumbo2
#373
"Nyilván nem lesznek most előrehozott választások,"

Én sem gondolom hogy lesznek:(( Egy normál választáson pedig nagyon nehéz lesz a Fideszt leváltani.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 15:35
Előzmény: #371  szivacs
#372
"A két utolsó választáson nemigen láttunk részletesen kidolgozott programokat. "

Teljesen egyetértünk, viszont szerintem ha mostanában lenne előrehozott választás más lenne a helyzet.
Még akár abban is bíznék hogy nem a "legszebbet" ígérő nyerne, hanem végiggondolnák az emberek.
3 év múlva, normál választásnál, már sokkal kevesebb esélyt látok erre.
szivacs
szivacs 2015. 01. 14. 15:30
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#371
"..elő kelljen állni egy programmal és lehessen választani.
Szerintem lenne alternatíva, de így lehetetlen megismerni."

A két utolsó választáson nemigen láttunk részletesen kidolgozott programokat.
2010-ben a fidesznek elég volt annyi, hogy ők nem az mszp, tavaly meg már egy szavas programmal "álltak elő": folytatjuk! az ellenzék meg annyival, hogy "leváltjuk" de hogy mire, azon túl, hogy magunkra, arról fogalmunk sincs.
Nem hinném, hogy most sokkal komolyabban kidolgozott és valós alternatívákat tartalmazó programjaik lennének a pártoknak.
Ha lennének, akkor nincs akadálya, hogy bemutassák és azzal jelezzék, hogy ők komoly kormányképes alternatíva már most.
Egyedül a jobbik ambícionálja a kormányképességének a bemutatását, viszonylag részletes programmal. Az lmp csak hozzáállást és program töredékeket mutat fel, az mszp meg a fidesz tán még annyit sem.
Úgy fest, hogy a pártoknak nemigazán van mondanivalójuk a választók számára, mivel felismerték, hogy holmi programok nem számítanak, mivel úgysincs lehetőségük a választóknak arra, hogy számonkérjék, ha átverték őket és nem azt csinálták, amit a kampányban ígértek. Elég az ellenfelet lejáratni és néhány népszerű hívószót bedobniuk 4 évente. Protestszavazáshoz ennyi is elég jól működött.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 14:57
Előzmény: #366  jumbo2
#370
Sorry, valami van vagy a böngészőmmel, vagy a PF fórummal, előbb elszállt, nem is láttam, közben mégis megjelent. Sorry az ismétlésekért.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 14:56
Előzmény: #366  jumbo2
#369
Kizárható!

A Fidesznek elég nagy mozgástere van akkor is, ha sokat csökken a népszerűsége.

Lehetséges irányok:
- Fidesz-Jobbik. Nem feltétlenül koalíció, mert annak kisebb az esélye, de külső támogatás lehetséges.
- Fidesz-LMP. Igen, ez a felállás még koalícióban is reális lehet szerintem.

Az érdekes helyzet akkor jön el, ha a Fidesz gyengülése mellett valamelyes a bal oldal is magára talál és összefog, akkor nagyon könnyen lehet egy három pólusú szitu. Még akár politikai patthelyzet is előállhat.

Ne felejtsük el azt sem, amit már sokszor írtam, hogy övék a köztársasági elnöki pozíció, ahol 2017-ben, pont a választások előtt 1 évvel csere lesz. Most nem is a sokszor leírt Orbán lesz szöveg a lényeg, hanem az, hogy egy veszélybe került választási győzelem esetében elmozdulhat az eddigi full kormány és így miniszterelnöki központú magyar állami berendekedés egy félelnöki rendszer irányába kiszélesített elnöki jogkörökkel. Ez abszolút megváltoztathatja a viszonyokat, csökkentheti a kormányzat szerepét. Ennek éppen egy, az előzőekben írt patthelyzetben lehet különös jelentősége, de a feljebb írt külső támogatásokban is hozhat kormányképes felállást még egy jelentősen meggyengült Fidesz esetében is.

Összefoglalva. Szerintem kizárólag abban az esetben bukik a Fidesz 2018-ban, ha a baloldali ellenzék képes többséget szerezni a parlamentben. Csak ebben az egy esetben biztos ez, minden más esetben a Fidesz ilyen vagy olyan felállásban továbbra is kormányon marad.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 14:56
Előzmény: #366  jumbo2
#368
Kizárható!

A Fidesznek elég nagy mozgástere van akkor is, ha sokat csökken a népszerűsége.

Lehetséges irányok:
- Fidesz-Jobbik. Nem feltétlenül koalíció, mert annak kisebb az esélye, de külső támogatás lehetséges.
- Fidesz-LMP. Igen, ez a felállás még koalícióban is reális lehet szerintem.

Az érdekes helyzet akkor jön el, ha a Fidesz gyengülése mellett valamelyes a bal oldal is magára talál és összefog, akkor nagyon könnyen lehet egy három pólusú szitu. Még akár politikai patthelyzet is előállhat.

Ne felejtsük el azt sem, amit már sokszor írtam, hogy övék a köztársasági elnöki pozíció, ahol 2017-ben, pont a választások előtt 1 évvel csere lesz. Most nem is a sokszor leírt Orbán lesz szöveg a lényeg, hanem az, hogy egy veszélybe került választási győzelem esetében elmozdulhat az eddigi full kormány és így miniszterelnöki központú magyar állami berendekedés egy félelnöki rendszer irányába kiszélesített elnöki jogkörökkel. Ez abszolút megváltoztathatja a viszonyokat, csökkentheti a kormányzat szerepét. Ennek éppen egy, az előzőekben írt patthelyzetben lehet különös jelentősége, de a feljebb írt külső támogatásokban is hozhat kormányképes felállást még egy jelentősen meggyengült Fidesz esetében is.

Összefoglalva. Szerintem kizárólag abban az esetben bukik a Fidesz 2018-ban, ha a baloldali ellenzék képes többséget szerezni a parlamentben. Csak ebben az egy esetben biztos ez, minden más esetben a Fidesz ilyen vagy olyan felállásban továbbra is kormányon marad.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 14:03
Előzmény: #366  jumbo2
#367
Kizárható.

Szerintem a Fidesznek igen nagy a mozgástere még akkor is, ha sokat gyengül.
- Fidesz-Jobbik szövetség, a koalíció kisebb valószínűséggel, inkább külső támogatás.
- Fidesz-LMP, bizony szerintem ez is egy abszolút reális verzió.

A Fidesz-szoci koala tökéletesen kizárható.

Viszont 2018-ban további Fidesz gyengülés és valamelyes magára találó baloldal mellett érdekes három pólusú helyzet is előállhat. Ad absurdum politikai patthelyzet is.

De azt is hozzátenném, hogy a Fidesz számára még a köztásrasági elnöki pozíció is mozgásteret ad, amit már sokszor leírtam. Gyengülő Fidesz és veszélybe kerülő választások esetében kiszélesíthetik az elnöki jogköröket egyfajta félelnöki rendszer alakulhat ki, amiben a kormány háttérbe szorulhat.
jumbo2 2015. 01. 14. 13:56
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#366
Nyilván nem lesznek most előrehozott választások, de el tudom képzelni, hogy a következő választások előőt is valami hasonló lesz a választók pártválasztás, mint most, esetleg a Jobbik még erősödik valamennyit.

Szóval mi lenne akkor? Reális lehet egy fidesz-mszp nagykoalíció?
jumbo2 2015. 01. 14. 13:52
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#365
Lehet azon filozofálni, mi lett volna ha nincsen az öszödi beszéd 2006-ban, de ennek már nincsen értelme, a szoci teljesítményt a tények alapján tudjuk megítélni. A választók meg is ítéltek.

Ennek a mai napig hatása van, ugyanis a szoci 8 évnek köszönhetően a fidesz ma szinte bármit megtehet max. a jobbik erősödik, a baloldal nem igazán.

És ha valami nem jó, az a Jobbik erősödése, ebben azt hiszem sohasem lesz vita köztünk.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 12:10
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#364
" sőt előrehozott választás kellett volna, de utólag könnyű okosnak lenni"

Szerintem most is azt kellene.
Nagyon nagy hibának tartom akik azt mondják hogy nem kell, mert nincs a Fidesz helyett senki.
Ha tényleg így van, akkor újra nyernek, de elő kelljen állni egy programmal és lehessen választani.
Szerintem lenne alternatíva, de így lehetetlen megismerni.

Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 11:32
Előzmény: #361  jumbo2
#363
Ha megnézed a törekvéseket, akkor a szocik borzalmasan elkúrták 2002-2006-ot. Tényleg csak ültek a világgazdasági jó környezetben és nem csináltak semmit. De 2006-tól Gyurcsány már kifejezetten elkezdte rendbetenni a költségvetést, jött az EÜ reform, stb. De 2006 ősze mindent felborított, így aztán a világválság hiába csak 2008-tól jött, itthon már 2006 után gyakorlatilag tűzoltás folyt, egy fokozatosan egyre jobban ellehetetlenülő kormánnyal. Ez persze nem menti fel őket, utólag elég egyértelműen le kellett volna mondjon már sokkal korábban, sőt előrehozott választás kellett volna, de utólag könnyű okosnak lenni. Egy válságban ez nem olyan egyértelmű menetközben.
jumbo2 2015. 01. 14. 11:29
Előzmény: #360  watson
#362
Orbánt értékeli a tőzsde? Vicces.

A magyar tőzsde lassan a megszűnés felé halad, alig maradt pár nagyobb cég (OTP, MOL, Richter, MTEL).

Ha mind a négy céget felvásárolnák, akkor a magyar tőzsde meg is szűnhetne. És ennek semmi hatása sem lenne a magyar gazdaságra.
jumbo2 2015. 01. 14. 11:24
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#361
Ha visszanézel, 2003-2007 periódusról beszéltem általában. A válság 2008 közepén kezdődött csak, 2009 volt a GDP szempontjából a legnagyobb visszaesés. Ekkor jött Bajnai.
watson
watson 2015. 01. 14. 10:39
Előzmény: #357  jumbo2
#360
Ha már tőzsde fórum, így értékeli a piac Orbánt:
"brutálissá vált a magyar lemaradás" link
watson
watson 2015. 01. 14. 10:37
Előzmény: #347  Peterbond
#359
TESCO adó = "Brutális különsarc" link
700mrd x 6% = 42mrd
franchise-osok nem fizetnek: CBA, Real, Coop

MKB 17mrd volt kb.

RTL adó 5mrd kb.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 09:55
Előzmény: #357  jumbo2
#358
Felívelő világgazdaság mellett? Ez 2007-ig igaz. 2008-2010 között nagyon nem.
jumbo2 2015. 01. 14. 09:49
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#357
Nem is azt írtam, hogy Bajnai nem tett lépéseket a jó irányba.
Annyit állítottam, hogy

1. a hiány még így is 4,5% körül maradt
2. a fidesz a válság közepén nagyon rossz helyzetben kapta az országot
3. a Bajnai előtti szoci kormányok sokkal rosszabbak voltak, most a fidesz elmúlt 4-5 éve. Magas hiány, eladósodás felívelő világgazdaság mellett.
bigyula 2015. 01. 14. 07:42
Előzmény: #355  Bekre_Pal
#356
Nem is idézi a vezír ezen nyilatkozatát sem a Magyar Nemzet, sem a HírTV...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 01. 14. 07:26
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#355
jujj de kellemetlen
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 23:47
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#354
már a múlt se a régi;))))
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 23:46
Előzmény: #319  jumbo2
#353
"Stabilan eladósodott és lepusztult, az IMF akaratától függő országot kapott a fidesz."

Orbán Viktor 2010. november 10:

"A külföldnek kalapot kellene emelnie Magyarország előtt" címmel közölt interjút szerdán Orbán Viktorral a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A miniszterelnök szerint "Magyarország két egymást követő kormánya" olyan lépéseket tett, amik "összességében többet tesznek ki, mint amire bármely más európai ország vállalkozott. Tulajdonképpen ezért kijárna, hogy a külföld kalapot emeljen"
jumbo2 2015. 01. 13. 23:23
Előzmény: #348  Peterbond
#352
2009-ben és 2010-ben is 4,5% körül volt a hiány, amit tovább kellett csökkenteni. Az tény, hogy javult a 2003-2007 közötti felelőtlen szintekről.

És ne felejtsd el, a lakosságnak a válság 2010-ben még felfelé ívelt, ami lenyomta a fogyasztást, építőipart.

Szóval fidesz helyzete nem volt rózsás.
jumbo2 2015. 01. 13. 23:11
Előzmény: #346  kiegyezo
#351
1. Nem hazugoztam senkit. Csupán pénznyelőnek akartam rávilágítani, hogy nem ebben a stílusban kellene ide írnia
2. 25 ezer milliárd egy totál kamu hülye szám, teljesen értelmetlen
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 01. 13. 22:15
Előzmény: #349  Peterbond
#350
lehet, hogy úgy értette, hogy sok benne az agyilag lepusztult fogyatékos fideszcsicska

és ebben tök igaza van, még ha az elmúlt 3 hónapban a legkevésbé hülye egymillió le is falcolt
Peterbond 2015. 01. 13. 22:10
Előzmény: #348  Peterbond
#349
"Stabilan eladósodott és lepusztult, az IMF akaratától függő országot kapott a fidesz." "

Értem én hogy legyünk drámaiak de mi ez a lepusztult, IMF akaratától függő ország?

Az ország nem volt lepusztulva. Ukrajna keleti fele. Az le van pusztulva. Örményország az le van pusztulva. Afrika fele az igen. Magyarország azért átesett egy válságon de nem érintette súlyosabban mint más országokat. Csak kockázatosabbak voltunk a magas hiányunk miatt, de mint mondtam ez már lényegében kezelve volt addigra. Csak nem kellett volna olajat önteni a tűzre azokkal a jól sikerült nyilatkozatokkal.

És még egyszer nem megoldva volt a magas hiány de a helyzet kezelve volt, nem volt piaci pánik hogy meneküljön innen a tőke. Csak egy sima szinten tartással is megoldható lett volna a külföld bizalmának megőrzése és kiszámítható gazdaságpolitikával. Szerintem a Bóvliba vágás simán elkerülhető lett volna. De a politikai érdekek megint felülírták a gazdasági érdekeket és ment a szabadságharc mert azzal lehetett szavazatott nyerni nem a csendes munkával. Ami különösen viccess egy igen erőss 2/3 megléte esetén.
Peterbond 2015. 01. 13. 22:03
Előzmény: #319  jumbo2
#348
"Bajnai megszorításokkal lépett fel a válság ellen és az IMF-től kapott kölcsönnel. 2002-2007 között olyan szintre jutott az ország, hogy a régióból elsőként, a visegrádi államok közül gyakorlatilag egyedüliként kellett az IMF-hez fordulni. Ha nem tette volna Bajnai, akkor becsődölünk.

Hosszútávon közel sem biztos, hogy a megszorításokon alapuló válságkezelés, amit az IMF megkövetelt és Bajnai teljesített, sikeres lett volna. Rövidtávon nem volt más választás, ez világos.

" a válághoz képest egy viszonylag stabil országot kapott a Fidesz kézbe"
Stabilan eladósodott és lepusztult, az IMF akaratától függő országot kapott a fidesz."

1. Bajnai véghezvitte az összes olyan intézkedést ami népszerűség vesztést jelentene de szükséges megtenni. A Válság kezelését ha nem is hibátlanul de nagyon is jól megoldották mivel nem politikai érdeke mentén vitték végbe. Tették mindezt elég erős ellenszélben.

2. A Fidesznek ezek után átadtak egy lényegében egy nagymértékű még el sem költött IMF hitelt ( ami persze az ő hiányukat növelte de a fidesz költhette el ). És lényegében egy olyan helyzetet amikor már semmi tűzoltásra nem volt szükség. Minden népszerűtlent megcsináltak már és az ország nemzetközi megitélését visszahozta a normális szintre. Kockázatban a legközelebb voltunk a régiós átlaghoz ( Alábbi ábrám 2010 áprilisa 0,5% alatti különbség az átlagtól ).

3. A fidesznek e mellé jutott egy STABIL 2/3-ad amivel lényegében BÁRMI fontos strukturális reformot véghez tudott volna vinni amire már régtől szükség volt de egy ilyen kéttáboros orsázgban lehetetlen lett volna véghezvinni hisz az egyik csak azért se támogatta a másik elképzelését.
E miatt is reménykedtem hogy ezt a helyzetet kihasználva egy igen jó kormányzás és fellendülés lesz ( nem csoda csak fellendülés ).
Aztán lett ami lett belőle. A környező országok egyikében sem volt ennyire erős politikai háttere egy kormánynak sem és ilyen szabad keze.
Peterbond 2015. 01. 13. 21:53
Előzmény: #322  watson
#347
"Ha netadó, útdíj ... stb. apró cseppek a pohárban, akkor az alkotmány eltörlése, az eredmények helyett a bevételek adóztatása (pl. Tesconak 27% helyett 27+6=33%-os áfa, vagy RTL-nek 27 helyett 27+50=77% áfa...), brutális adómértékek diszkriminatívan, visszamenőleges törvénykezés= jogállamiság lerombolása (=nem bízhatsz egyetlen ma fennálló törvényben sem), sajtószabadság rombolása... stb. ezek akkor mik? a pohár letördelése?"

1. Számszerűsítve mennyit is jelentenek ezek az adók? pár 10 milliárdot? Egy olyan költségvetésben amit eleve 900 milliárdos minuszra terveznek?

2. Az "Alkotmány eltörlés" mint szó amúgy erős túlzás és nem a választások után hanem jóval elötte volt.

3. RTL adó választás elötti. Mellesleg megint a cégnek kurva sok az államnak apró pénz. Ebből is látszik hogy a cég ellehetetlenítése a cél.

4. Az összes többi mind választás elötti nem mellesleg egyik sem számszerűsíthető adó döntés ezért NEM gazdaságpolitikát érint. Szóval továbbra is tartom az állításom.

A NAGY mértékű döntések az olyanok mint a Manyup, az SZJA módosítás, Az MKB illetve Budapest Bank vétel, a Mol pakett vásárlás, a PAKS 2 üzlet, trafik és földpályázatok. E mellett vannak "közepes" méretű gazdasági döntések és vannak az ilyen cseprő 1-3-5 milliárd alatti döntések.
kiegyezo 2015. 01. 13. 20:31
Előzmény: #332  jumbo2
#346
25 ezer milliárd ... a nemzeti vagyon. Ezen a fórumon szerintem a nagyságrendekkel tisztában kellene lenni legalább annyira, hogy lássuk: ez az _éves GDP_ nagyságrendje. A nemzeti vagyon, minden pontos definíció nélkül, ennek a "nagyonsokszorosa".

"2013-ban a bruttó hazai termék értéke folyó áron 29 114 milliárd forint" (ksh.hu)

---

Személyes megjegyzés: roppant unalmas, ahogy hazugozzátok és számon kéritek egymást. Nem vezet sehova, nem fogjátok meggyőzni egymást és asszem mást sem, viszont kerülgethetjük a tartalom nélküli bejegyzéseket, mondatokat.

Üdv:
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 18:55
Előzmény: #343  jumbo2
#345
"A tévedsz egy sokkaludvariasabb formula."

A tévedés és a hazugság nem szinoním fogalmak. A tévedés vétlenül állított valótlanság, a hazugság szándékos valótlanság. Szivacs a lefelezett nemzeti vagyont egy politikai témájú topicban ismert múltbeli álláspontja és annak a hozzászólásnak az előzményei, stílusa, hangulata mellett bizonyosan szándékosan állította. Tehát nem tévedett, hanem hazudott.

Egyszerű ez.

Érdekes, 2006-ban valahogy könnyen osztottátok "hazugság", "tolvaj", stb. bélyegeket. Most mindenre bizonyítékokat akartok és még az sem elég...
jumbo2 2015. 01. 13. 18:30
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#344
Hol van a nyelvünk kedves penznyelo?
jumbo2 2015. 01. 13. 18:29
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
Egyedül a hazugozás motivált abban, hogy beleszóljak. A hazugozás nem szép dolog, főleg, hogy állandóan csinálod.
A tévedsz egy sokkaludvariasabb formula.
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 17:41
Előzmény: #340  jumbo2
#342
Rajta persze nem kérted számon. Nem hát, mert ugyanott van a nyelvetek.
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 17:40
Előzmény: #340  jumbo2
#341
Ő állított valami, neki kellett volna alátámasztania azt. De nem tette. Nem is tudná, mert nyilvánvaló kamu a szöveg.
jumbo2 2015. 01. 13. 17:08
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#340
Hazugozni könnyű.

Indokolni már nehezebben megy. Vagyis sehogy.
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 16:41
Előzmény: #337  jumbo2
#339
Úgyse fogsz válaszolni, mert nem akarod leírni, hogy szivacs szimplán csak hazudott egy nagyot. Ennyi.

Részemről lezártam a vitát. Úgyis mindig ez van.
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 16:33
Előzmény: #337  jumbo2
#338
Az nem válasz, amit adtál.
jumbo2 2015. 01. 13. 16:31
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#337
Én már válaszoltam. Most te jössz, miért hazugoztál? Hogyan számoltál?
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 16:26
Előzmény: #334  jumbo2
#336
"lefelezték a nemzeti vagyont."

Ez az eredeti állítása szivacsnak. Ez szerinted igaz vagy nem?
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 16:23
Előzmény: #334  jumbo2
#335
Mellébeszélsz.

Várom a válaszodat: szerinted hazudott-e vagy sem, igen vagy nem?
jumbo2 2015. 01. 13. 16:21
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
Ezért hazugoztad le? Szerinted nem hogy lefelezték, de az egészet elverték?

Vagy miért hazugoztál?Te hogy számoltál?
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 16:03
Előzmény: #332  jumbo2
#333
"A nemzeti vagyon 25 ezer milliárd (tippelek, mert nem segítettél a számolásban) és ebből levonva az államadósságot nem marad semmi."

Ebben az esetben biztosan nem igaz, amit írt. Azt írta ugyanis, hogy lefelezték a nemzeti vagyont. A 0 nem jöhet ki semmilyen felezés eredményeként, max. ha előtte is nulla volt...
jumbo2 2015. 01. 13. 15:57
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#332
Szerintem igazat, amit írt.

A nemzeti vagyon 25 ezer milliárd (tippelek, mert nem segítettél a számolásban) és ebből levonva az államadósságot nem marad semmi.

Most neked kellene leírnod, neked mi jött ki, amikor hazugoztál.
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 15:53
Előzmény: #330  jumbo2
#331
Nekem se így, se úgy nem jön ki, tehát szerintem hazugság...

Válaszolnod neked viszont még mindig nem sikerült.
jumbo2 2015. 01. 13. 15:50
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#330
Igen, ezt kérdezem, mit számolsz be a nemzeti vagyonba és mit nem.
Anélkül nem tudok válaszolni.

Érted lassan? Nem egy űrtudomány.
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 15:20
Előzmény: #326  jumbo2
#329
Szóval fuss neki mégegyszer, mert még mindig NEM VÁLASZOLTÁL.

Igaz, amit szivacs állította vagy nem, igen vagy nem?
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 15:20
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#328
+az MNYP ugyebár...
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 15:18
Előzmény: #326  jumbo2
#327
És a devizatartalék? Tudod, ami 17 mrd euróról 34 lett 2010-re.
jumbo2 2015. 01. 13. 15:08
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#326
És ha az államadósságot levonod az állami tulajdonból?
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 14:14
Előzmény: #324  jumbo2
#325
Nézd, én akármilyen kategóriára gondolok "nemzeti vagyon" alatt, mindegyik esetben nagy hazugság.

Várom a válaszodat: szerinted igaz vagy nem?
jumbo2 2015. 01. 13. 14:04
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#324
Nem értem, mit állított. Ezért fordultam hozzád magyarázatért. Te biztosan jobban értetted, mint én, mert lehazugoztad miatta.
Törölt felhasználó 2015. 01. 13. 13:20
Előzmény: #320  jumbo2
#323
"Igazad van, elnéztem, nem hülyéztél, hanem hazugoztál."

És azt is úgy írtam, hogy NEM a személyt minősítettem, hanem AMIT ÍRT. Nagy különbség ám.

Tehát: igaz-e szerinted, amit szivacs állított, igen vagy nem?

Ne dumálj mellé, unom már a terelést. Én válaszoltam neked még arra is, amit sokkal később tettél fel kérdésként, mint én azt, amire még mindig NEM VÁLASZOLTÁL.
watson
watson 2015. 01. 13. 13:01
Előzmény: #318  Peterbond
#322
Ha netadó, útdíj ... stb. apró cseppek a pohárban, akkor az alkotmány eltörlése, az eredmények helyett a bevételek adóztatása (pl. Tesconak 27% helyett 27+6=33%-os áfa, vagy RTL-nek 27 helyett 27+50=77% áfa...), brutális adómértékek diszkriminatívan, visszamenőleges törvénykezés= jogállamiság lerombolása (=nem bízhatsz egyetlen ma fennálló törvényben sem), sajtószabadság rombolása... stb. ezek akkor mik? a pohár letördelése?
jumbo2 2015. 01. 13. 12:59
Előzmény: #318  Peterbond
#321
Ebben egyetértek, a vitatott kérdések minimális tételekről folynak, a költségvetést elhanyagolható módon befolyásolják.

Ezért írom, nem tudom mit tesznek még a 4 év alatt, attól függ, kire szavazok. És attól, felbukkan-e valami új erő a politikai színpadon.
jumbo2 2015. 01. 13. 12:54
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#320
Igazad van, elnéztem, nem hülyéztél, hanem hazugoztál.

Csak éppen az állítást, amit lehazugoztál, magad sem érted. Hiába kérdezem, nem tudod pontosan leírni, miért hazugoztál.
jumbo2 2015. 01. 13. 12:51
Előzmény: #315  Peterbond
#319
Bajnai megszorításokkal lépett fel a válság ellen és az IMF-től kapott kölcsönnel. 2002-2007 között olyan szintre jutott az ország, hogy a régióból elsőként, a visegrádi államok közül gyakorlatilag egyedüliként kellett az IMF-hez fordulni. Ha nem tette volna Bajnai, akkor becsődölünk.

Hosszútávon közel sem biztos, hogy a megszorításokon alapuló válságkezelés, amit az IMF megkövetelt és Bajnai teljesített, sikeres lett volna. Rövidtávon nem volt más választás, ez világos.

" a válághoz képest egy viszonylag stabil országot kapott a Fidesz kézbe"
Stabilan eladósodott és lepusztult, az IMF akaratától függő országot kapott a fidesz.
Peterbond 2015. 01. 12. 23:03
Előzmény: #314  jumbo2
#318
"Ami a választások óta folyik, az nincsen rendben, de ezt mutatják is a közvélemény kutatási adatok.
Mi lesz ebben a 4 éves ciklusban összességében? Nem tudom. "

És tudod mi a vicc? Hogy ezek SEMMIK gazdaságpolitikai szinten. Semmiről veszekszik a nép. Egyszerűen népszerűtlen dolgok. Ezért mondtam hogy a Fidesz nem a gazdtetteikbe hanem annak a töredékét se elérő valami populista hülyeségbe fog belebukni.

A Net adó, az útdíj vagy a többi dolog ( leszámítva a korrupciós botráynt ) kb apró csprő ügy az ország életében. Kellemetlen dolgok és mint 20. csepp igen idegesítőek de ha ennyi lenne a fidesz mögött még most is Fidesz szavazó lennék.

Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 23:02
Előzmény: #312  jumbo2
#317
Hát persze, én válaszoljak neked, de TE NEM AKARSZ az én előbb feltett kérdésemre.

Megjegyzem: nem hülyéztem le szivacsot, tehát ez is egy valótlan állítás.

Most pedig te jössz a válasszal: igazat mondott-e szerinted szovacs?
Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 23:01
Előzmény: #312  jumbo2
#316
Hát persze, én válaszoljak neked, de nem az én előbb feltett kérdésemre.

Megjegyzem: nem hülyéztem le szivacsot, tehát ez is egy valótlan állítás.

Most pedig te jössz a válasszal: igazat mondott-e szerinted szovacs?
Peterbond 2015. 01. 12. 23:00
Előzmény: #313  jumbo2
#315
1. Ők is vastagon benne voltak hogy ide jutottunk. Ugyanúgy beleálltak az igérgetés cunamiba és minden reformot leszavaztak illetve ágáltak ellene.

2. Csodát nem de ETTŐL mindenképp többet. És rengeteg olyan lépést amit megigértek majd a totál ellentétét vezették be illetve egy csomó olyat nem kellett volna megtenniük amit megtettek.

3. NE jöjjön már senki az MSZP-vel. El lettek temetve és már nyomokban sincsenek itt azok a politikusok akik anno irányították az országot. Ellenben az ugyanúgy teljesítő fidesz politikusokkal.

"Most komolyan, a fidesz megkapott egy romokban heverő gazdaságú országot, eladósodva állami, privát és vállalati szinten, egy hitelválság közepette."

És erre ez a felelős kormány mit is kezdet el? " IMF/EU ellenes politika, Kósa Szíjgyártó interjúk. IMF szórakozás.

Mindent megtettek hogy a valutánk elértéktelenedjen ezzel növelve a lakossági és állami devizakitettség mértékét. Amikor megindult a válság utáni fellendülés a környező államokban akkor mi nem követtük őket mert itt mindenki ellenség volt aki külföldről jöhetett volna. És láthatóan az ország rendbetétele helyett az EU pénzekben csak a lopási potenciált látták meg pedig azzal az álítólagos rekord mértékű EU lehívással talán lehetett volna ösztönözni is a gazdaságot.

Az ingatlan piacnak meg talán jót tett volna a rezsi démon elleni harcban elvert milliárdokból felfuttatott lakás korszerűsítési projekt.

Nem mondom nehéz helyzetben vették át az országot. De MESSZE nem olyan nehézben mint Bajnai. És Bajnai eredményeit még maga Orbán is elismerte külföldön. Nem volt népszerű persze de a baj nagy részét kezelte és a válághoz képest egy viszonylag stabil országot kapott a Fidesz kézbe.
jumbo2 2015. 01. 12. 22:36
Előzmény: #313  jumbo2
#314
Szerintem a 2010-2014 közötti kormányzás rendben volt, az MSZP-SZDSZ ámokfutáshoz képest mindenképpen.
Ami a választások óta folyik, az nincsen rendben, de ezt mutatják is a közvélemény kutatási adatok.
Mi lesz ebben a 4 éves ciklusban összességében? Nem tudom.
Szavazok-e még rájuk? Nem tudom.
Szavazok-e a szocikra? Biztosan nem.
A Jobbikra? Rájuk utoljára.
Más egyelőre nincsen, de még hosszú az idő, kinőheti magát valaki, mint Szlovákiában is megtörtént.
jumbo2 2015. 01. 12. 22:30
Előzmény: #310  Peterbond
#313
És ugyanerről a linkről, ha a 2005-2009-es GDP összehasonlítást másolod be, akkor legalább ekkora a különbség - nem a javunkra sajnos.

Most komolyan, a fidesz megkapott egy romokban heverő gazdaságú országot, eladósodva állami, privát és vállalati szinten, egy hitelválság közepette. Az ország tömve volt eladatlan ingatlanokkal. Vagyis 0 esély volt fogyasztás növekedésnek, ingatlan beruházásoknak egyéni vagy vállalati szinten és nyögtük a magas kamatra felvett hiteleket.
Csodát vártál a fidesztől? Én biztosan nem, csodák nincsenek.

Egy ingatlan- és hitelválság lefutása minimum 5 év, de ez nagyon optimista, inkább 10. Lassan talán elérünk oda, hogy kicsit élénkülhet a fogyasztás, de túl optimista nem vagyok, még mindig magas a lakosság eladósodása.
jumbo2 2015. 01. 12. 21:36
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
Ha nem értetted te sem az állítást, akkor hogyan hülyézhetted le? Erre jó lenne válaszolnod.
Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 21:33
Előzmény: #309  jumbo2
#311
"Én pedig nem értettem a kérdést, rákérdeztem egy szóra pontos definíciójára.
Sajnos ameddig ezt nem kapom meg, addig nem tudok válaszolni."

Megismétlem: kérdezd meg szivacstól. Nem tetted fel nekk a kérdést.
Peterbond 2015. 01. 12. 21:22
Előzmény: #304  jumbo2
#310
Nézhetjük GDP-ben, a valuta mozgásában amiben csak szeretnétek. Elemezzünk. A CDS-t nem én hoztam fel. Viszont Már elnézést de továbbra is adom hogy érdekes mód 2010-ig bár a régió átlagától lemaradva de kb azonos távra voltunk. A olló azóta nő. Pontosabban az első megindulás pont a kormány 2010-es nyilatkozataival indult amikor talán a legközelebb álltunk a régióhoz.

De nézhetünk GDP alakulást is.

link

2010-2013 ( 2014 itt nincs sajna )

Lengyel:

3,7 / 4,8 / 1,8 / 1,7 = 12,5%

Hungary:

0,8 / 1,8 / -1,5 / 1,5 = 2,5 %

Szlovákia:

4,8 / 2,7 / 1,6 / 1,4 = 10,8%

Szlovénia:

1,6 / 0,6 / -2,6 / -1,0 = -1,8 %

Románia:

-0,9 / 2,3 / 0,4 / 3,5 = 5,3%

Bulgária:

0,7 / 2,0 / 0,5 / 1,1 = 4,3%

De vannak más összehasonlítások is. Nézzük a beruházási hajlandóságot az adott országokban?

Vagy a valuták alakulását is egymáshoz.

Nézhetjük az eladósodottság változását is ( ebben kifejezetten azt várnám hogy mi jobban teljesítsünk de meghagyom az ilyen érveket másoknak ).

Nem kell egy dolognál leragadni csak éppen becsapni se kell magunkat, hogy milyen jól is állunk.
jumbo2 2015. 01. 12. 21:05
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#309
Én pedig nem értettem a kérdést, rákérdeztem egy szóra pontos definíciójára.
Sajnos ameddig ezt nem kapom meg, addig nem tudok válaszolni.

Te biztosan tudod a választ, mert szivacs-ot már lehülyézted.
Vagy csak megszokásból hülyéztél?
Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 20:44
Előzmény: #302  jumbo2
#308
"A visegrádi országokról beszéltem."

Akkor nézd meg jobban azt a chartot is, amit te másoltál be. Narancsszemüveget vedd le előtte. (apró segítség: nézd meg a piros és a kék vonal közötti függőleges távolságot 2008-ban, 2010 tavaszán és a végén, 2012-ben).
Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 20:42
Előzmény: #301  jumbo2
#307
Választ kértem, hiszen kérdeztem. A melléduma nem érdekel. Fussunk neki mégegyszer: szerinted szivacs állítása igaz vagy nem?
valoigaz 2015. 01. 12. 20:39
Törölt hozzászólás
#306
jumbo2 2015. 01. 12. 20:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#305
Ismét a kultúrának egy bajnoka :)
jumbo2 2015. 01. 12. 20:30
Előzmény: #299  Peterbond
#304
Igen, egy kicsit nyílt az olló.
Nem csak a régióval mozgunk együtt, a belinkelt chart-omon is nemzetközi eseményeket jelez. A PIIGS ugyanígy hullámzik.

Kockázatban jó lenne az alacsony államadóssággal rendelkező csehekhez, szlovákokhoz vagy lengyelekhez hasonlítani magunkat, de a realitás inkább Olaszország, Spanyolország vagy Portugália. A görögöknél szerencsére azért sokkal jobbak vagyunk :)
valoigaz 2015. 01. 12. 20:25
Törölt hozzászólás
#303
jumbo2 2015. 01. 12. 20:04
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#302
A visegrádi országokról beszéltem.
Ezt láttam természetesen.
jumbo2 2015. 01. 12. 20:01
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#301
Ha te nem tudod, mit értett szivacs a nemzeti vagyon alatt pontosan, akkor hogyan hülyézhetted le?

És ha beleértette az államadósság növekedést is?

Nem védeni akarom az állítást, csak rámutatni a stílusodra, tűnjön már fel, mit művelsz ezen a fórumon.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók