Topiknyitó: Portfolio 2015. 01. 06. 14:05

Matolcsy felminősítésre számít  

Ugrás a cikkhez
Nem olyan nagyon jó az olajárak meredek esése, mondja Matolcsy György, aki az Európai Unió válságkezelését sem tartja sikeresnek, és félti a deflációtól. Az MNB elnöke úgy látja, a jegybank a 2013-as fordulatával megakadályozta a hitelezés...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=208519
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2015. 01. 13. 12:54
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#320
Igazad van, elnéztem, nem hülyéztél, hanem hazugoztál.

Csak éppen az állítást, amit lehazugoztál, magad sem érted. Hiába kérdezem, nem tudod pontosan leírni, miért hazugoztál.
jumbo2 2015. 01. 13. 12:51
Előzmény: #315  Peterbond
#319
Bajnai megszorításokkal lépett fel a válság ellen és az IMF-től kapott kölcsönnel. 2002-2007 között olyan szintre jutott az ország, hogy a régióból elsőként, a visegrádi államok közül gyakorlatilag egyedüliként kellett az IMF-hez fordulni. Ha nem tette volna Bajnai, akkor becsődölünk.

Hosszútávon közel sem biztos, hogy a megszorításokon alapuló válságkezelés, amit az IMF megkövetelt és Bajnai teljesített, sikeres lett volna. Rövidtávon nem volt más választás, ez világos.

" a válághoz képest egy viszonylag stabil országot kapott a Fidesz kézbe"
Stabilan eladósodott és lepusztult, az IMF akaratától függő országot kapott a fidesz.
Peterbond 2015. 01. 12. 23:03
Előzmény: #314  jumbo2
#318
"Ami a választások óta folyik, az nincsen rendben, de ezt mutatják is a közvélemény kutatási adatok.
Mi lesz ebben a 4 éves ciklusban összességében? Nem tudom. "

És tudod mi a vicc? Hogy ezek SEMMIK gazdaságpolitikai szinten. Semmiről veszekszik a nép. Egyszerűen népszerűtlen dolgok. Ezért mondtam hogy a Fidesz nem a gazdtetteikbe hanem annak a töredékét se elérő valami populista hülyeségbe fog belebukni.

A Net adó, az útdíj vagy a többi dolog ( leszámítva a korrupciós botráynt ) kb apró csprő ügy az ország életében. Kellemetlen dolgok és mint 20. csepp igen idegesítőek de ha ennyi lenne a fidesz mögött még most is Fidesz szavazó lennék.

Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 23:02
Előzmény: #312  jumbo2
#317
Hát persze, én válaszoljak neked, de TE NEM AKARSZ az én előbb feltett kérdésemre.

Megjegyzem: nem hülyéztem le szivacsot, tehát ez is egy valótlan állítás.

Most pedig te jössz a válasszal: igazat mondott-e szerinted szovacs?
Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 23:01
Előzmény: #312  jumbo2
#316
Hát persze, én válaszoljak neked, de nem az én előbb feltett kérdésemre.

Megjegyzem: nem hülyéztem le szivacsot, tehát ez is egy valótlan állítás.

Most pedig te jössz a válasszal: igazat mondott-e szerinted szovacs?
Peterbond 2015. 01. 12. 23:00
Előzmény: #313  jumbo2
#315
1. Ők is vastagon benne voltak hogy ide jutottunk. Ugyanúgy beleálltak az igérgetés cunamiba és minden reformot leszavaztak illetve ágáltak ellene.

2. Csodát nem de ETTŐL mindenképp többet. És rengeteg olyan lépést amit megigértek majd a totál ellentétét vezették be illetve egy csomó olyat nem kellett volna megtenniük amit megtettek.

3. NE jöjjön már senki az MSZP-vel. El lettek temetve és már nyomokban sincsenek itt azok a politikusok akik anno irányították az országot. Ellenben az ugyanúgy teljesítő fidesz politikusokkal.

"Most komolyan, a fidesz megkapott egy romokban heverő gazdaságú országot, eladósodva állami, privát és vállalati szinten, egy hitelválság közepette."

És erre ez a felelős kormány mit is kezdet el? " IMF/EU ellenes politika, Kósa Szíjgyártó interjúk. IMF szórakozás.

Mindent megtettek hogy a valutánk elértéktelenedjen ezzel növelve a lakossági és állami devizakitettség mértékét. Amikor megindult a válság utáni fellendülés a környező államokban akkor mi nem követtük őket mert itt mindenki ellenség volt aki külföldről jöhetett volna. És láthatóan az ország rendbetétele helyett az EU pénzekben csak a lopási potenciált látták meg pedig azzal az álítólagos rekord mértékű EU lehívással talán lehetett volna ösztönözni is a gazdaságot.

Az ingatlan piacnak meg talán jót tett volna a rezsi démon elleni harcban elvert milliárdokból felfuttatott lakás korszerűsítési projekt.

Nem mondom nehéz helyzetben vették át az országot. De MESSZE nem olyan nehézben mint Bajnai. És Bajnai eredményeit még maga Orbán is elismerte külföldön. Nem volt népszerű persze de a baj nagy részét kezelte és a válághoz képest egy viszonylag stabil országot kapott a Fidesz kézbe.
jumbo2 2015. 01. 12. 22:36
Előzmény: #313  jumbo2
#314
Szerintem a 2010-2014 közötti kormányzás rendben volt, az MSZP-SZDSZ ámokfutáshoz képest mindenképpen.
Ami a választások óta folyik, az nincsen rendben, de ezt mutatják is a közvélemény kutatási adatok.
Mi lesz ebben a 4 éves ciklusban összességében? Nem tudom.
Szavazok-e még rájuk? Nem tudom.
Szavazok-e a szocikra? Biztosan nem.
A Jobbikra? Rájuk utoljára.
Más egyelőre nincsen, de még hosszú az idő, kinőheti magát valaki, mint Szlovákiában is megtörtént.
jumbo2 2015. 01. 12. 22:30
Előzmény: #310  Peterbond
#313
És ugyanerről a linkről, ha a 2005-2009-es GDP összehasonlítást másolod be, akkor legalább ekkora a különbség - nem a javunkra sajnos.

Most komolyan, a fidesz megkapott egy romokban heverő gazdaságú országot, eladósodva állami, privát és vállalati szinten, egy hitelválság közepette. Az ország tömve volt eladatlan ingatlanokkal. Vagyis 0 esély volt fogyasztás növekedésnek, ingatlan beruházásoknak egyéni vagy vállalati szinten és nyögtük a magas kamatra felvett hiteleket.
Csodát vártál a fidesztől? Én biztosan nem, csodák nincsenek.

Egy ingatlan- és hitelválság lefutása minimum 5 év, de ez nagyon optimista, inkább 10. Lassan talán elérünk oda, hogy kicsit élénkülhet a fogyasztás, de túl optimista nem vagyok, még mindig magas a lakosság eladósodása.
jumbo2 2015. 01. 12. 21:36
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
Ha nem értetted te sem az állítást, akkor hogyan hülyézhetted le? Erre jó lenne válaszolnod.
Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 21:33
Előzmény: #309  jumbo2
#311
"Én pedig nem értettem a kérdést, rákérdeztem egy szóra pontos definíciójára.
Sajnos ameddig ezt nem kapom meg, addig nem tudok válaszolni."

Megismétlem: kérdezd meg szivacstól. Nem tetted fel nekk a kérdést.
Peterbond 2015. 01. 12. 21:22
Előzmény: #304  jumbo2
#310
Nézhetjük GDP-ben, a valuta mozgásában amiben csak szeretnétek. Elemezzünk. A CDS-t nem én hoztam fel. Viszont Már elnézést de továbbra is adom hogy érdekes mód 2010-ig bár a régió átlagától lemaradva de kb azonos távra voltunk. A olló azóta nő. Pontosabban az első megindulás pont a kormány 2010-es nyilatkozataival indult amikor talán a legközelebb álltunk a régióhoz.

De nézhetünk GDP alakulást is.

link

2010-2013 ( 2014 itt nincs sajna )

Lengyel:

3,7 / 4,8 / 1,8 / 1,7 = 12,5%

Hungary:

0,8 / 1,8 / -1,5 / 1,5 = 2,5 %

Szlovákia:

4,8 / 2,7 / 1,6 / 1,4 = 10,8%

Szlovénia:

1,6 / 0,6 / -2,6 / -1,0 = -1,8 %

Románia:

-0,9 / 2,3 / 0,4 / 3,5 = 5,3%

Bulgária:

0,7 / 2,0 / 0,5 / 1,1 = 4,3%

De vannak más összehasonlítások is. Nézzük a beruházási hajlandóságot az adott országokban?

Vagy a valuták alakulását is egymáshoz.

Nézhetjük az eladósodottság változását is ( ebben kifejezetten azt várnám hogy mi jobban teljesítsünk de meghagyom az ilyen érveket másoknak ).

Nem kell egy dolognál leragadni csak éppen becsapni se kell magunkat, hogy milyen jól is állunk.
jumbo2 2015. 01. 12. 21:05
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#309
Én pedig nem értettem a kérdést, rákérdeztem egy szóra pontos definíciójára.
Sajnos ameddig ezt nem kapom meg, addig nem tudok válaszolni.

Te biztosan tudod a választ, mert szivacs-ot már lehülyézted.
Vagy csak megszokásból hülyéztél?
Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 20:44
Előzmény: #302  jumbo2
#308
"A visegrádi országokról beszéltem."

Akkor nézd meg jobban azt a chartot is, amit te másoltál be. Narancsszemüveget vedd le előtte. (apró segítség: nézd meg a piros és a kék vonal közötti függőleges távolságot 2008-ban, 2010 tavaszán és a végén, 2012-ben).
Törölt felhasználó 2015. 01. 12. 20:42
Előzmény: #301  jumbo2
#307
Választ kértem, hiszen kérdeztem. A melléduma nem érdekel. Fussunk neki mégegyszer: szerinted szivacs állítása igaz vagy nem?
valoigaz 2015. 01. 12. 20:39
Törölt hozzászólás
#306
jumbo2 2015. 01. 12. 20:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#305
Ismét a kultúrának egy bajnoka :)
jumbo2 2015. 01. 12. 20:30
Előzmény: #299  Peterbond
#304
Igen, egy kicsit nyílt az olló.
Nem csak a régióval mozgunk együtt, a belinkelt chart-omon is nemzetközi eseményeket jelez. A PIIGS ugyanígy hullámzik.

Kockázatban jó lenne az alacsony államadóssággal rendelkező csehekhez, szlovákokhoz vagy lengyelekhez hasonlítani magunkat, de a realitás inkább Olaszország, Spanyolország vagy Portugália. A görögöknél szerencsére azért sokkal jobbak vagyunk :)
valoigaz 2015. 01. 12. 20:25
Törölt hozzászólás
#303
jumbo2 2015. 01. 12. 20:04
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#302
A visegrádi országokról beszéltem.
Ezt láttam természetesen.
jumbo2 2015. 01. 12. 20:01
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#301
Ha te nem tudod, mit értett szivacs a nemzeti vagyon alatt pontosan, akkor hogyan hülyézhetted le?

És ha beleértette az államadósság növekedést is?

Nem védeni akarom az állítást, csak rámutatni a stílusodra, tűnjön már fel, mit művelsz ezen a fórumon.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek