Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2024. 05. 07. 09:42
Előzmény: #3317  Istvan78
#3320
Azért mégiscsak az van, hogy Orbán rendszerének volt önkéntesen a tagja, míg az ellenzéki pártok kényszerböl indultak úgy 2022-ben, ahogy. Mindenki tudja, hogy miért. 
Akkor ha valamit kijelenthetünk, hogy utóbbi kisebb probléma, mint az elöbbi, most meg olyanokat olvasok, hogy ez pont fordítva van, ami nonszensz.
vaczak 2024. 05. 07. 09:42
Előzmény: #3317  Istvan78
#3319
Engem speciel korántsem zavar, hogy honnan jött, felőlem Lázár János is megpuccsolhatná Orbánt, ha cserébe mozgás lenne a brezsnyevi pangás helyett, de a helyzet az, hogy objektíve nézve MP igencsak lelkes ifjúgárdista volt a NER-ben, Brüsszelben is politikai feladatokat látott el, itthoni "szakmai" megbízásait is politikai alapon kapta. De ezzel sincs baj, végtelenül kontraproduktívnak tartom pl. amikor a hvg/444 kommenterek szétszedték Ürge-Vorsatzot, hogy miért csak a CEU elüldözése kapcsán nyilatkozott meg. Jelenleg a polip csápjai annyira hosszúak, hogy a NER másod és harmadvonalának részleges átállítása nélkül nem igen lehet majd változást elérni. 
Istvan78 2024. 05. 07. 09:39
Előzmény: #3314  vaczak
#3318
Fontos az a része is a kommentednek, hogy távolabbra kell tekinteni, 26-ra. Az lesz igazán fontos mindenkinek és MP kérdés is akkorra tisztulhat le. Letisztulhat, hogy lesz-e kitartása, komolyan gondolja-e a nagypolitikát, letisztulhatnak a nézetei, megszerveződhet a mögötte lévő párt, szakértői bázisa és választási programja alakulhat ki. Sok minden világossá válhat addigra. Június 9 nem lényegtelen milestone, de a projekt 26-ra kell elkészüljön.
Istvan78 2024. 05. 07. 09:32
Előzmény: #3302  signal2
#3317
"mennyire jó olyannal összeállni, aki 15 évig leklesen építette Orbán rendszerét"
Azért lehet összeállni vele, ha ilyesmi kell egyáltalán, mert vele megdönthető Orbán. Elfelejtetted?
Egyébként csak sározás az, hogy 15 évig lelkesen építette a NERt. Inkább csak jó pénzekért szakmai feladatokat látott el, miközben persze többé-kevésbé azonosult a rendszerrel. Figyelembe kell venni, hogy sokáig az EU-ban dolgozott, ahol a belpolitikai változásokat kevésbé követhette. Másrészt az Orbán rendszer is folyamatosan romlott, kezdetben jobban tudhatott azonosulni, később már több problémát (nevezzük most csak így) láthatott. Szóval, lássunk differenciáltan, lássunk folyamatában dolgokat, ne legyünk dogmatiklusak, mint szokott lenni realmadrid.
user01
user01 2024. 05. 07. 09:31
Előzmény: #3314  vaczak
#3316
Akkor rosszul látod. Az, hogy a múltról múltidőben, tényként megírom, hogy mi volt, az szerintem eléggé evidens. Azt, hogy a jövőről azt írom, hogy lehet, az szerintem megint csak okés. Mondjuk ugorjunk vissza 2 hónapot oda, amikor leírtam azt, hogy orbánék baromira nem szeretnék azt hallani, hogy orbán, gyurcsány takarodj... MP az elmúlt 1 hónapban messze túlteljesítette azt, amit én számára elérhetőnek gondoltam. Ja és nem gondolom azt, hogy ez a végtelenségig fog tartani. Írtam már azt is, hogy én a helyében ősszel jivel folytatnám.
Amivel vitatkozok: amikor a múlban sokszorosan elbukott, jelenleg már a létükben fenyegetett pártok még most is megmondják a tutit. Tudod milyen ez nekem, amit ők nem vesznek észre magukról? Mintha Kunhalmit hallanám, a MSZP jövőjéről beszélni. Ezt nem veszik észre...
Istvan78 2024. 05. 07. 09:25
Előzmény: #3300  euler
#3315
Ez a nyilatkozat április közepi, már túlhaladott.
Egyébként azt hiába is várjuk, hogy MP minden kérdésben olyan álláspontot fog képviselni később is, ami száz százalékban oké neked, nekünk. Egy DK-snak sose lesz eléggé balos, mivelhogy jobbos ideológiájú pártot akar. A nyilvánvalóan rossz álláspontokat (pld. ukrán kérdés) reméljük kinövi.
Tudom, fájdalmas lehet most a kis pártoknak az MP jelenség, de a fő, közös célra kellene fókuszálni.
vaczak 2024. 05. 07. 09:22
Előzmény: #3306  user01
#3314
Úgy látom azért, hogy te is már kész tényként kezelsz olyan dolgokat MP és pártja kapcsán, amelyek jórészt egyelőre remények, illetve kétségtelen pozitív trendek. Ezen remények és reménybeli tendenciák alapján hajlamos vagy a "cél szentesíti az eszközt" alapon óriási "hitelt" adni MP-nek és helyenként megkérdőjelezhető kijelentéseinek, ugyanakkor végtelenül szigorú vagy minden korábbi ellenzéki erővel, akiket ugyanezen "cél szentesíti az eszközt" jellegű kényszerű együttműködést folytattak (rosszul). Amúgy ez is teljesen érthető, úgy látod mivel a korábbi pártok rosszul kampányoltak és nem hozták az eredményeket, MP pedig jól kampányol, remélhetőleg hozza majd az eredményeket. Június 9-én MP nem is nagyon vallhat kudarcot, a semmiből indulva ér el majd vélhetően jó eredményeket. A nehezebb része számára majd később jön, mert a szavazóbázisa több százezernyi olyan bipoláris ellenzékiből is áll, akik 2018 után verték az asztalt, hogy "hülyék, miért nem álltok össze, a Fideszt csak egy közös jelölttel lehet megverni", majd 2022-ben csalódottan közölték, hogy "hülyék, miért álltatok össze, megmondtuk nektek, hogy ha összeálltok, az nem adódik össze, sőt visz szavazatokat". Ameddig MP tudja hozni a számokat, kitart a hype és a szerencse, addig van tér a növekedésre. 
user01
user01 2024. 05. 07. 09:20
Előzmény: #3310  signal2
#3313
Én is várom az eredményt, nem hirdettem ki előre.
Tipp: a momentum 3% alatt lesz. A mihazánk 5% alatt. A DK 10% alatt. A kutyák 5% körül.
Istvan78 2024. 05. 07. 09:19
Előzmény: #3302  signal2
#3312
Nem igaz, hogy a 22-es teljes összeállés az optimum. Az lenne, ha az emberek gépek lennének, de nem azok, hanem egy DK-s inkább otthon maradt, minthogy Jobbikosra szavazzon és fordítva. Vagy egy Jobbikos inkább egy MiHaMosra szavazott. Mert a másik szélen lévő jelöltre szavazást kevésbé tartotta fontosnak, mint Orbán megbuktatását. Ha egyáltalán ezt ilyen sarkosan végiggondolta. Szóval, inkább kellene nagyobb kb. homogén ideológiájú pártoknak kialakulni és a választás után szövetséget kötni kormány alakításhoz. 
user01
user01 2024. 05. 07. 09:18
Előzmény: #3309  signal2
#3311
Mi az, hogy nem változott?
A fidesz se változott? Ugyanaz, mint 14 éve volt? Biztos, hogy semmi se változott?
Kitartás, a momentum mutatja majd neked, hogy semmi se változott. 
signal2
signal2 2024. 05. 07. 09:16
Előzmény: #3308  user01
#3310
èn pl kivárom. Egész addig nem jelenthetö ki, hogy maás pártért kár. Söt. Számomra nem az mondja meg, hogy melyik pártért kár, hogy hány szavazója van, hanem, hogy mit képvisel.
signal2
signal2 2024. 05. 07. 09:15
Előzmény: #3305  user01
#3309
Ember, értelmetlen, amit írsz. Egy ócska megtévesztés, önbecsapás. Ahány választás votl az elmúlt 10 évben, annyiféle konstrulcióbna indult az ellenzék. Rádasul az induló köre is mindig változott. Soha nem csinálták ugynaazt, soha nem jártak egy úton. Tehát nincs is mit folytatni. Most a tisza az új együtt vagy az új momentum. Ès? Ettöl aztán kurvára semmi nem változott. Azt meg ne írjuk MP javára, hogy a kegyelmi ügy, és az elmúlt 2 év recessziója miatt pár százalékpontot csökkent a fidesz népszerüsége. 
Valójában pont a messiásvárók azok, kaik folytatják a messiásvárást. Ami kb abban nyilvanul meg, hogy az ellenzéki térfél átrendezödik, a fidesz meg marad. A fidezsnekj az tökéletes, ha a tisza nem áll majd össze senkivel, mert akkor újra lehet 2/3 akár 44%-kal, mint 2014-ben. Hajrá!
user01
user01 2024. 05. 07. 09:14
Előzmény: #3304  Heisenberg
#3308
"Ha ennek lehetősége, azaz a győzelmi oddsz nem változik - ez majd a júniusi választáson derül ki először -, akkor nekem, mint szavazópolgarnak semmi pluszt nem hozott MP. "
 
Tehát a két hónapos párt fideszhez mért eredménye alapján már ki tudod majd jelenteni, hogy "semmi pluszt nem hozott MP". 
Arra esetleg gondoltál, hogy a júniusi válszatás után is még történhetnek dolgok? A fidesz 1994-ben 7%os párt volt. Hogy a picsában van most az, hogy ez a 7% párt 2/3dal irányít? Ha 7%ot ért csak el? Pedig akkor már 5 évesek voltak. 
Visszatérve a 2 hónapos pártra, ami semmi pluszt nem hozott neked.... Kivárod, hogy 4 vagy 5 hónaposokmis legyenek, vagy ez már júniusban lezért téma?
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 07. 09:03
Előzmény: #3306  user01
#3307
Hol hirdettem eredményt? Ha a választáson pl 60-58/40 -42 lesz az ellenzék/ fityesz szavazási arány, akkor szerintem az egy fejlődés. Ha mondjuk 50/50, vagy nagyobb kormany győzelem akkor az kb semmi.  Akkor ugyanott tartunk, csak más összeállításban.
Egy dologban kell most bízni, hogy MP elvisz olyan szavazókat is, akik eddig nem az ellenzéki partokat támogatták, vagy egyáltalán nem voltak szavazni legutóbb.
user01
user01 2024. 05. 07. 08:57
Előzmény: #3304  Heisenberg
#3306
Magyarán a 2 hónapos tevékenység után végeredményt hirdetsz. Hidd el, értem én, hogy mit mondazs, abban nem vagyok bittos, hogy te is érted-e, hogy mit mondazs.
user01
user01 2024. 05. 07. 08:55
Előzmény: #3302  signal2
#3305
Ne tedd, ott a momentum neked. Ők azok, akik elfogadtatták veled, hogy csak úgy lehet nyerni, ami sokadszorra is 2/3-os vereséget hozott. Ha te ezt gondolod jó útnak, akkor csonáld tovább, néha azért nézz rá az eredmenykijelzőre.
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 07. 08:55
Előzmény: #3299  user01
#3304
Lehet, hogy nem értetted: a politika egy olyan szakma, ahol csak a győzelem, vagy legalábbis a győzelem lehetősége, annak növekedése számit. Az Orban rezsim leváltása a fontos, az elsődleges. Ha ennek lehetősége, azaz a győzelmi oddsz nem változik - ez majd a júniusi választáson derül ki először -, akkor nekem, mint szavazópolgarnak semmi pluszt nem hozott MP. 
user01
user01 2024. 05. 07. 08:53
Előzmény: #3300  euler
#3303
Kettős beszéd folyik, a folyamatokat látod. Nem kell errőlmteoretikusan beszélni, ott folyik előtted.
 
A külső héj is agymosott. Az agymosás nem olyan, hogy csak két állapota lehet. 
signal2
signal2 2024. 05. 07. 08:52
Előzmény: #3293  user01
#3302
Nem tudom, mennyire jó olyannal összeállni, aki 15 évig leklesen építette Orbán rendszerét.... 
2022-ben egyértelmmü volt az optimális választási stratégia, és ezzel a válsztók nagyon nagy része is tisztában volt. Teljesen értelmetlen lett volna egymásra ráindulni. Ezért találták ki az elövälaszutást, ahol EGYMÀS ELLEN indultak. A Momentum is azt hitte, hogy majd jól lenyomja a DK-s jelölteket. NEked, és másoknak is azt kellene tudomásul venni, hogy bizony van 600 ezer ember, akinek Gyurcsány kell. Ha fejre állsz, akkor is. Ö mindenképpen ott lesz a parlamentben. Az elövälasztás és a közös lista pont arra volt jó, hogy minél kevese4bb gyurcsányista kerüljön a parlamentbe. Az ellenzéki választókon múlt, hogy mennyi lesz ez végül. 
Soval igehn, logikus és optimális megoldás volt a 2022-es indulási forma. Hozzáteszem, hogy egyetlen oka volt, a listaállításhoz szükséges egyéni jelölti létszám 71-re emelése. 
user01
user01 2024. 05. 07. 08:51
Előzmény: #3298  signal2
#3301
A jelenlegi parlamenti ellenzéki pártok készüljenek arra, hogy ha sokkal rosszabb eredményt érnek el a 2022-es választásihoz képest, akkor a következő két évük arról fog szólni, hogy a fidesz minden szinten meg fogja kérdőjelezni a legitimásukat. Azt, hogy mégis kiket képviselnek ők a parlamentben. Én ezt tenném a fidesz helyében.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók