Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 10. 08:45

Magánkasszás vagy? Jól jártál, hogy eddig nem kérted az állami nyugdíjat  

Ugrás a cikkhez
Jól jártak azok a magán-nyugdíjpénztári tagok, akik hat évvel ezelõtt nem léptek vissza az állami rendszerbe, hanem azzal legalább tavaly év végéig vártak. Hat éve egy, a TB-be visszalépõ tag átlagosan 70 ezer forintot kapott
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 18:20
Előzmény: #118  szivacs
#120
Amúgy mi benne az önös érdekem egyébként? Én nem is voltam manyup tag. Viszont veled szemben van morális érzékem, és nem komálom a lopást. Nyilván ti kommunisták az ilyet nem ismeritek.
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 18:18
Előzmény: #118  szivacs
#119
Ok, értem, tehát akkor te hangosan tapsikolni fogsz akkor is, mikor munkáltatói befizetést fognak lenyúlni az önyupból, hiszen az nem egy teljesen leadózott jövedelem, hiszen sima bérként többet adózott volna. Nem, nem, a magánvagyon akkor is magánvagyon, ha kedvezményesen került be a pénztárba. Akkor is, ha korábban az a közösbe ment. Arra pedig, aki ennek még tapsikol is, a kutyámat sem bíznám, és erkölcsileg ugyanolyan mélyen vany mint akik a padlás söprésnek tapsijoltak.
szivacs
szivacs 2017. 05. 11. 18:01
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
csak annyiban, hogy önös érdekből szándékosan hülyének tetteti magát az, aki összemossa a kötelező magánnyudíjpénztárba az államiból átett vagyont a leadózott magánvagyonnal
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 16:59
Előzmény: #114  Vazsmegyei
#117
De miben másabb, ha egy multi vagyonáról beszélünk? A multinak is vannak részvényesei, kicsik, nagyok egyaránt. Miben másabb, ha valakinek a manyup megtakarítasait lopta el az állam, mint ha holnap a házadat viszik?
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 16:56
Előzmény: #108  kukutyinbenko
#116
Jó, csak ha azt mondom kommunisták, akkor abba beletartozik József Attila is a kommunista korszakában, aki nálad a mezei tinó kategória, ezzel egyetértek, de Rákosi is kommunista volt, és őt már nem tudom oda sorolni, ahogy a talpnyaló egykori párttitkarokat sem. Az Orbán rendszer emberei és híveinek jó része nem az előbbi, hanem utóbbi kategória, és rájuk is ráillik a kommunista jelző.
Vazsmegyei 2017. 05. 11. 16:20
Előzmény: #109  kukutyinbenko
#115
Erre szeretnék visszatérni, mert megér egy misét! Mindenesetre egészen "fiatal" magántulajdonosokról írtál. Vannak náluk sokkal gazdagabbak is akikről ezt nem lehet elmondani! Remélem lesz még időm, mert most elfogyott!
Vazsmegyei 2017. 05. 11. 16:16
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#114
Bitang kevés időm van, de most csak röviden: A kapitalista magántulajdon amivel ma a "multik" élnek és az évszázados banki tőkefelhalmozás. A tényleges magántulajdon az enyém, tied, övé amit "enged" a törvény, hogy rendelkezhetsz mint magánember és nem jogi személy! Ennél azért sokkal több a mérhető vagyonelem, amiket be lehet még emelni a meghatározásokba! Ez az én véleményem.
kukutyinbenko 2017. 05. 11. 15:43
Előzmény: #111  cumi01
#113
Én is olvastam, nem kifejezetten volt tárgyszerű a cikk, de meg fogjuk látni igaza volt-e. Az azért bizakodásra ad okot, hogy már igencsak milliárdos nagyságrendű volt a vagyona, amikor még mindig nem vett sem palotát sem repülőt. Egyébként ezért fogalmaztam óvatosan és nem tényként közöltem a visszajuttatásokat.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 11. 15:43
Előzmény: #111  cumi01
#112
cumcsi, akkor ez a többéves szóbeszéd eljutott végre hozzád is, jó munkához idő kell a gond az, hogy számszakilag már akkor se volt megalapozott állítás
cumi01 2017. 05. 11. 15:38
Előzmény: #109  kukutyinbenko
#111
Nemrég olvastam egy cikket (nem emlékszem már melyik portálon), hogy a Zuckerberg miért "ajándékozta" el a vagyonát (egy alapítványnak) örömében, mikor megszületett a lánya. Mint gondolhatod, nem jótéknyságból, hanem "adó-optimalizálás" céljából.
Peterbond 2017. 05. 11. 15:27
Előzmény: #105  szivacs
#110
Az a 2900 mar inflacioval novelt osszeg. Az allampapirok jo esetben 1-2 szazalekkalvoltak indlacio felettiek. Apropenzrol beszelsz ahhoz kepest hogy tovabbra se latod be nem csak a manyup miatt volt hitelfelvetel. Minden mas ugyanugy beleszamit. A legjobb pelda ra hogy csak iden a terv hogy 1200 milliard uj hitelt veszunk fel. Mikozben 5 eve nincs manyup.
kukutyinbenko 2017. 05. 11. 15:23
Előzmény: #99  Vazsmegyei
#109
" Mai napság akkora a magántulajdon egyesek birtokában, ami már az emberiség fejlődésének a gátja." Ez azért vitatható, mert nem a vagyon méretén, hanem a gazdája személyiségén múlik a dolog. Spec a világ két leggazdagabbja deklaráltan -ahogy ők fogalmaznak- "visszajuttatják a társadalomnak" vagyonuk majd egészét. A gyűlöletes Soros is ezt teszi évtizedek óta, A Facebook tulaj Zuckerberg hasonlót jelentett be, de egy norvég milliárdos is erre készül. Jelzem ezek egyike sem az adófizetőktől közpénztelenítette amije van. A mi nagyjaink meg szinte kivétel nélkül az állammal "üzletelve" szedték meg magukat, adni viszont egyik sem ad semmire a focin kívül. És ezt is nehéz lenne a cocializmus utóhatásaként tálalni. Egyszerűen a magyar társadalom megrekedt a döbrögi gondolkodásmódnál és képtelen polgárosodni.
kukutyinbenko 2017. 05. 11. 15:08
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#108
Akkor egyszerűbben fogalmazok, van az egyszerű mezei tinó, aki teljes szívből hinni akar/tud az egyenlősdiben, és van a gátlástalan haramia akit csak a szerzés érdekel. Azért a klasszikus maffiózó is védelemről hadovál kezdetben, meg üzleti társulásról :)
Rotel 2017. 05. 11. 15:06
Előzmény: #105  szivacs
#107
Aztán nézd már meg azt is, hogy milyen állami elvonás mellett csorgott némi apró a magánnyugdíjpénztári számlákra. A bruttóm felét vittem haza. És a munkaadóm még fizette a további sarcot. Most, a nagy adócsökkentés után viszem haza kb. a felét a bérköltségemnek. EU szinten még ez is röhejes. A Kisgömböcnek semennyi pénz nem volt elég. Azt, hogy hitelt vettek fel, nem kéne a manyup nyakába varrni. Ennyi erővel a költségvetés kiadási oldalán bármelyik tételt kiragadhatnánk, hogy "no ez már hitelből ment".
kukutyinbenko 2017. 05. 11. 14:54
Előzmény: #105  szivacs
#106
"...ez az a 3.000 milliárd, amit kiszakítottak a nyugdíjkasszából és átutalták a manyupokba és kb. ugyanennyi is ment vissza oda." Ez egyrészt nem igaz, mert volt reálhozam, másrészt ennél sokkal szerencsétlenebb időpontban nem zárhatták volna le a nyitott pozíciókat. Sem az állampapír (jó része törvényi kötelezettség miatt az volt) , sem a részvény állomány nem optimális árfolyamszinten került realizálásra. " Ennek a 3.000 milliárdnak viszont voltak költségei, mégpedig a hitelkamatok, amit 13 éven át fizetnünk kellett emiatt." Ezt már párszor megvitattuk, nem volt kötelező hitelt felvenni, kiadást is lehetett volna csökkenteni. Csakhogy mindig volt valami nagyon fontos halaszthatatlan (béremelés, nyugdíjemelés, autópályaépítés, gázár nem emelés, lakástámogatási rendszer stb.) És ne kezdj emútnyócévezni mert előtte, utána, sőt ma is ez megy. Nem tud annyi extra bevétel a nyakunkba szakadni, hogy ne találnának valami jó helyet neki. Had ne soroljam a halaszthatatlanul fontos és kicsit sem túlárazott sport, infrastruktúra beruházások véget nem érő listáját. Mindezt úgy hogy nullás, vagy pluszos költségvetés az elmúlt vagy 40 évben nem volt. Tehát nem a MANYUP miatt adósodtunk el, sőt. Az legalább felhalmozott megtakarításként megmaradt, ráadásul a jövő állami nyugdíj kiadásait is jelentősen mérsékelte volna ha marad.
szivacs
szivacs 2017. 05. 11. 14:26
Előzmény: #78  Peterbond
#105
Nem. "A magánnyudíjpénztári rendszer államháztartási terhei reálértéken A beszedett munkavállalói járulékokból a magán nyugdíjpénztáraknak utalt összegek pótlására a költségvetésből a Nyugdíjbiztosítási Alapba utalt összegek, illetve azok valorizált (inflációval növelt) halmozott összege: 2 985,9 milliárd Ft" - ez az a 3.000 milliárd, amit kiszakítottak a nyugdíjkasszából és átutalták a manyupokba és kb. ugyanennyi is ment vissza oda. Ennek a 3.000 milliárdnak viszont voltak költségei, mégpedig a hitelkamatok, amit 13 éven át fizetnünk kellett emiatt.
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 14:13
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Sőt, tovább megyek, szerintem a valóságban Robin Hoodok erkölcstelenebbek, mint a maffiavezérek. Mert utóbbiak legalább őszinték, előbbiek viszont a jó szerepében tetszelegnek.
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 14:09
Előzmény: #98  kukutyinbenko
#103
Bármely tolvaj ideológiailag meg tudja magyarázni. Nézd meg, ezek is itt kikérik maguknak a kommunista jelzőt, ugyanakkor ugyanúgy a közjóval akarják alátámasztani a lopást. Nincs lényegi különbség aközött, hogy valaki azzal jön, hogy azért lop, hogy a szegényeknek adja, vagy azért lop, mert szerinte ő és a klikkje felsőbbrendű, ez nekik jár. Mindkettő csak önigazolás.
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 14:07
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#102
komcsi módszer, komcsi fideszdsz bizony
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 14:05
Előzmény: #97  Vazsmegyei
#101
Mi a különbség a kapitalista magántulajdon és a tényleges magántulajdon között?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek