Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 17:24
Törölt hozzászólás
#117760
lohran 2021. 05. 16. 17:20
Előzmény: #117755  tihamer
#117759
Az ingatlan valóban jó lenne HA nem kellene törödni vele,ápolni,újítgatni és állandó ,néha komoly rezsi költségek terhelik.
Idő,pénz,energia rengeteget visz.
Különösen most amikor a Malós áranyárban dolgozik.
Maradok a rossz Mápban 5,47% kamaton 
infin 2021. 05. 16. 17:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#117758

Megnéztem, de őszintén? Azon a 18nm-en olyan sokat változtatni nem lehet már. Teljesen korrektül kihasználja a mostani elrendezés a helyet, amennyire látszott a képeken. Én nem raknék ebbe még plusz pénzt bele, hanem alkudnék keményen, és ha nem jön be az alku normális árra, akkor vennék néhány nm-rel nagyobbat kicsit többért. Vagy másik ilyet emeleten és lehetőleg úgy is kicsit olcsóbban ehhez képest:)))
Félre ne érts, nem lebeszélni akarlak mindenáron de ennyi pénzért ez abszolút nem jó üzlet sztem. (16-16,5M) Alkudj keményebben :D
Pénzügyi probléma elég alku nélkül: Azt kiszámoltad, konkrétan mi van, ha 800e/nm-re értékelik a lakást? Azt a különbözetet is tudod állni konkrétan?
PS: A bútorok nem tétel egy ekkora lakásnál és a festés se annyira:). Ne ez döntsön, hanem a fentiek
infin 2021. 05. 16. 17:00
Előzmény: #117755  tihamer
#117757

Hát nekem is több pénzem van ingatlanban, mint bitcoinban
És én sem szoktam alapból nagy kockázatokat vállalni, így persze a nyereség sem akkora, ha véletlenül bejönne a dolog:) a bitcoin ez a kategória, ha vki sokat rak bele (többet mint amennyit megengedhet magának ezen a lottón).
infin 2021. 05. 16. 16:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#117756

Számomra nem tűnik túl racionálisnak továbbra sem az, hogy az "albérlet az rossz és kész". Van, aki motel vagy kollégium helyett inkább albérletben lakna (és nem venne saját lakást). Nekik mit javasolsz?
Azt értem, hogy szegényebb környékekről írtál, de az eredeti téma az önkormányzati lakások volt, abból még Budán is vannak nagyon leharcoltak, meg más normális (nem full szegény!) környéken is, mert az önkormányzat nagyon gyakran rossz gazdája a lakásoknak. Sajnos.
Aztán kockázatos/nem legális stb. Azt arra írtam, amit te írtál, hogy szegény környéken fektetne be valaki lakáskiadásba olyan hozzáállással, amit te leírtál. Mert az szerintem már abba a kategóriába tartozik. Szerintem a befektető, ha nemcsak megveszi, hanem bele is tesz, hogy kipofozza, felújítsa a lakást, hozzájárul a társasház karbantartásához, azzal abszolúte értéket teremt, attól függetlenül hogy jó, átlagos vagy szegény környéken fektetett be.
Az eredeti hozzászólás pedig, amire írtad az egészet, arról szólt, hogy a befektető lehet felelősebb gazdája a kiadásra megvett lakásnak, mint az önkormányzat. És bizony ezzel teljes mértékben egyetértek. Szóval ennyi a lényeg részemről.
tihamer
tihamer 2021. 05. 16. 16:56
Előzmény: #117753  infin
#117755
Az én mentalitásomnak az ingatlan kiadás rendszeres havi "osztaléka" felel meg.
A folyamatos tőke nyereség meg hab a tortán.
Az évtizedek meg telnek szépen gyarapodva.
TIK-TAK
TIK-TAK
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:54
Törölt hozzászólás
#117754
infin 2021. 05. 16. 16:49
Előzmény: #117748  tihamer
#117753
Hát az ingatlan *enyhén szólva* nem annyira volatilis:) megvan ennek az előnye meg a hátránya is. Aki bitcoinba beszállt időben, annak nagyon jól jött az utolsó néhány hónap, főleg ha már kiszállt belőle mielőtt most lement volna ennyit. :) (Nem vagyok teljesen kívülálló btc témában:) De a teljes vagyonomat nem fektetném bele én se...)
infin 2021. 05. 16. 16:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#117752

Igen, ezt írtam én is, hogy ez nem rossz, nem látok egyelőre semmit ami kizáró ok lenne:) csak a pénzügyi rész nem tiszta ugye. Mit csinálsz, ha kevesebbre értékelik a hitelhez a lakást?
És mennyiért vennéd meg, mennyire alkudnád le?
Milyen lakáskialakításra gondolsz amúgy, erre kíváncsi vagyok :)
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:44
Törölt hozzászólás
#117751
infin 2021. 05. 16. 16:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#117750
Nem mindennel értek egyet ebben a hozzászólásban (nyilván azzal nem, hogy a befektetők soha ne dolgoznának a lakásokkal, persze olyan is van) de... azt megértem, ha airbnb vörös posztó. Az tényleg külön extrém felhajtja az árakat és nincs társadalmilag annyi hozzáadott értéke a dolognak, csak annak igazán jó aki kiadja a lakásokat rövidtávra, senki másnak nem jó annyira, sőt. Társadalmi szinte mindenki a terheit viseli. Bár a turizmust kicsit erősíti, annyi előnye van, de ilyen áron...?!
tihamer
tihamer 2021. 05. 16. 16:41
Előzmény: #117748  tihamer
#117749
20 millióról 14 millió forintra❗
tihamer
tihamer 2021. 05. 16. 16:39
#117748
Off
Bitcoin 1 hónap alatt közel 20.000-ről 14.000-re esett. Cirka MÍNUSZ 24 %❗
🤣🤣🤣
Továbbra is maradok az ingatlanoknál❗❗❗☝️
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:37
Törölt hozzászólás
#117747
berlini
berlini 2021. 05. 16. 16:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#117746
elkerülte egymást a két beirás.
Fontos az indukciós főzőlaphoz külön áramkör.
berlini
berlini 2021. 05. 16. 16:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#117745
De ha már statikus megy, (az is ember) akkor pár ötlet, amit illik megnézni, megkérdezni:
- villamos felújitás volt-e és ha igen mikor. Miyen anyaga jelenlegi. Mikor készült az elosztó, Van-e érintésvédelmi kapcsoló.
- gyengeáramú kábelezés? 
- gépészeti felújitás teljes körű volt-e (teljes csövezés) (fűtés és annak karbantartása)
- Van-e fürdőben teknőszigetelés? (Érdemes lenne bekopogtatni előzőleg az alatta lévő lakásba, volt-e beázás)
- Hogy néz ki a lakás hangszigetelése a közös fallal, födémmel biró lakásokhoz. (Az egyik nagy hiba ezt nem előzőleg kideriteni. Itt lehet szétvert közös falba épitett hangos gépészeti egység, aminek a révén együtt zuhanyozol a szomszéddal éjjel félálomban, de hiányző lépéshangszigetelésnél már fapapucs sem kell hogy a fölötted rohangáló gyerek minden lépéséről tudmást szerezz. )
- válaszfalak miből vannak, vastagság.
- van-e penészes fal, sarok (az is gyanús ha részben kifestett falakat látsz. rákérdezni!!!) Szekrények mögé kukkantani.
- nyilászárók minősége. (mindegyiket minden állásban kipróbálni! redőnyöket szintúgy.)
- konyha, egyéb beépitett bútorok kora állaga (beépitett konyhai gépekkel együtt.)
- szellőzés: konyha, fürdő. Működik? Van-e visszacsapó szelep a strangoknál?
Sokat segitene, ha az eladó bevállalná, hogy készit egy rövid műszaki leirást a lakáshoz. egyfajta lakás életrajzot.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:33
Törölt hozzászólás
#117744
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:29
Törölt hozzászólás
#117743
infin 2021. 05. 16. 16:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#117742

Szerintem többre mész statikus helyett azzal, ha a közös képviselővel beszélsz hogy van-e bármi gond a házzal. Ezt mindenképp ajánlom. Meg amit berlini írt, hogy nézze meg valaki még az egész lakást, aki tud jó tanácsokat adni.
A roló az égvilágon semmit nem számít:))
Ja amúgy akkor ez földszinti ugye? Akkor borítékolom hogy a 915e/nm az tuti sok. Földszintes, emellett Dél-Pesten van messze kint, régi ház (értem hogy csúszózsalus, az nem lehet rossz, de akkor sem új), stb.
infin 2021. 05. 16. 16:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#117741

Megnéztem a linkeket. :) Szólnék, hogy én nem ismerem a környéket egyáltalán vagy a házat vagy az ottani lakókat, de ránézésre nem rossz - persze a kompromisszumokkal - és simán belefér a költségvetésedbe. De... szerintem sem ér 915e/nm-t. Ha nem Dél-Pesten lenne vagy ha újabb lakás lenne, akkor lehet érne annyit. Nem hívnám az ilyen lakásokat elképesztően likvidnek sem, ezt a tulajdonos vagy vmi ingatlanos mondta rá? Mivel nagyon mini garzon, valószínű hogy nem lehet túl gyorsan eladni alapból, főleg nem ilyen áron, szerintem.
De rendben van, ha téged ez nem zavar, mert úgyis sokáig laknál ott vagy mert bevállalod, hogy kicsit macerásabb lehet túladni rajta - nyilván emiatt is olcsón lehet csak megvenni és eladni is, de neked konkrét összegből kell gazdálkodni szóval ez csak a kompromisszumok egyike szerintem, nem kizáró ok.
Ha a fentit tudatosan bevállalod, akkor én a helyedben csak azt gondolnám meg nagyon, hogy mindenképpen alkudni kéne... ezt a kb 900e-t nagyon-nagyon soknak érzem, bár tényleg nem ismerem a környéket stb., csak így általánosságban érzem hogy sok, figyelembe véve a kerületet, a házat, a lakás méretét, a lakás belsejét.
Ha te vagy az első komoly érdeklődő, az is jelzi azt, hogy egyrészt valszeg túl drágán kínálják, másrészt valszeg tudsz alkudni belőle. :)) De gondolom amúgy is akarsz alkudni:) Mindenképp próbáld meg szerintem! (Ha írtad már hogy fogsz, akkor bocs, nem láttam)
Ja. Írtad, hogy állítólag elvittek egy másikat hasonló áron, de azzal értek egyet, aki szerint ez önmagában nem megbízható információ. Vagy szerencséje volt az illető eladónak. Vagy az ingatlanosnak nagyon jó rábeszélőkéje volt. Ettől ez még nem lesz jó áron 915e/nm-ért. Ilyen nm áron szerintem szinte újat is kapsz arrafelé.
PS: megfogadnám annak a tanácsát is, aki jelezte, hogy 1M-nál nagyobb lehet a különbség a banki értékbecslésben. Ez simán elképzelhető ezeknél. Ha pl. csak 800e/nm-re becsülik ezt a lakást.... ezt érdemes kiszámolnod, hogy akkor mi van. Szóval, szerintem erről mindenképp tájékozódj a biztonság kedvéért, mert különben még elbukhatod a dolgot.
Sok sikert:)
berlini
berlini 2021. 05. 16. 16:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#117740
Könyörgöm, amit leirtál az mind fontos, csak nem statikus kell hozzá.
Olyat vigyél, aki némi szemrevételezés után észrevesz olyat amin átsiklottál.
Segit az alkuban és annak megbecsülésében hogy milyen felújitás esedékes és milyen sorrendben, várható költséggel.
berlini
berlini 2021. 05. 16. 16:14
Előzmény: #117734  bpwjk
#117739
fontosabb lenne egy gyakorlatban jártam szakember.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:11
Törölt hozzászólás
#117738
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:09
Törölt hozzászólás
#117737
infin 2021. 05. 16. 16:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#117736
Okés!
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:00
Törölt hozzászólás
#117735
bpwjk 2021. 05. 16. 15:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#117734
Egyébként egy társasházban mit tudsz nézetni a statikussal?
tihamer
tihamer 2021. 05. 16. 15:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#117733
És legyen tartaléktoll, vagy három.😁
A zár ráér később.🤣
infin 2021. 05. 16. 15:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#117732

Szóval. Az hogy valaki "zsiványkodik" vagy értéket teremt valódi munkával, az bizony nem attól függ, hogy mi a tevékenységi kör: megveszed felújítandó állapotút, felújítod, drágábban tovább adod VS megveszed, felújítod ha felújítandó, kiadod albérlőnek.
Mindkettőt lehet korrektül csinálni meg szemét/csaló módon is. Mindkettő szolgáltatás, ha korrektül csinálják.
Ezért nem értem, miért gondolod, hogy aki másképp fektet be ingatlanba, mint te, az csak "zsivány" lehet. Szerintem következetlen vagy ezzel az általánosító ítélkezéssel másokról, hiszen te is nyersz pénzt ingatlanból.
Ezzel nem támadni akarlak, szerintem gondolkozz el rajta.
...
És magáról a hozzászólásról még: miért gondolod, hogy aki megveszi kiadásra, az tuti úgy akar belőle lóvét kicsavarni, ami fenntarthatatlan hosszabb távon és kockázatos, vagy akár nem is legális? Szóval pl itt miért ne akarna betenni a társasház felújításába? Miért lenne ellene ilyen célból a társasháznak befizetendő összeg emelésének? (Magasabb közösköltség/külön célbefizetés) Hiszen, ha van karbantartás azzal a befektető is jobban jár. És jobb szolgáltatást is tud nyújtani utána annak akinek kiadja bérletbe a lakást. Vagy ha továbbadja a lakást, többet kap érte ha jobb állapotban van minden (és ez utóbbi az amit te csinálsz, ugye).
infin 2021. 05. 16. 15:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#117731

Félreértettél. Nyilván nem rólad beszéltem amikor általánosan fogalmaztam. Miért is gondolnám, hogy a lakásmaffia tagja vagy? Ami megintcsak nem ugyanaz, mint a sima ingatlanbefektető, még ha n+1-edik lakást is veszi az illető:)
Írsz aztán még zsiványságról vs értékteremtésről, láttam másik hozzászólásod, mindjárt reagálok ott ezzel kapcsolatban.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 15:37
Törölt hozzászólás
#117730
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 15:16
Törölt hozzászólás
#117729
XisCixis 2021. 05. 16. 15:09
Törölt hozzászólás
#117728
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 15:09
Törölt hozzászólás
#117727
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 15:00
Törölt hozzászólás
#117726
XisCixis 2021. 05. 16. 14:57
Törölt hozzászólás
#117725
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 14:53
Törölt hozzászólás
#117724
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 14:52
Törölt hozzászólás
#117723
XisCixis 2021. 05. 16. 14:45
Törölt hozzászólás
#117722
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 14:41
Törölt hozzászólás
#117721

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek