Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 18:20
Előzmény: #1495  Törölt felhasználó
#1500
Nem hiszek benne ,annyira, amim van 240-250 között újra eladnám.Valmiért nem engedik 260 fölé és ezzel a sávozással legalább lehet keresni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 18:04
Előzmény: #1498  Törölt felhasználó
#1499
Bank?
Úgy érted a konzum?

Mer én úgy tudom nem bank, van konzum szaloncukor is, meg konzum hölgy ,de egyik sem az :DD

Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 17:58
Előzmény: #1497  Törölt felhasználó
#1498
a konzum mal kapcsolatban nekem is van névérték elképzelésem ... ez azé mégis csak egy bank !!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 17:57
Előzmény: #1496  Törölt felhasználó
#1497
szerintem ez a bux kosaras dolog is érdekessé teheti , és hát ugye a reklámipar ... hosszabb távon biztos vagyok benne , hogy jó lesz , ha nem ba**nak el semmit ... és akkor még mindig nem tudni , hol vannak a nagyok ...

következő menet tán 132-135 ft is megy el , de hát nem vagyok egy Nostradamus ...
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 17:34
Előzmény: #1495  Törölt felhasználó
#1496
bocs, 10-20 % , beh jó is lenne ha 1020% bármikor bene lenne :D
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 17:33
Előzmény: #1493  Törölt felhasználó
#1495
Szurka, most viccen kívül, megelégszel a duplával, nem hiszel benne, egy kicsit jobban? (eco)

konzummal kapcsoaltabn még Alekszandrosz írtad ,hogy 1020 % akármikor benne van ha kicsit meghúzzák, én nem ezért vettem, a névértéket várom, Merjünk nagyot álmodni gyerekek :D

Lásd syni, rába , foti, novo, na jó a csepelt nem írom ide, a novo sem illik a sorba, de ami igaz az igaz, nem kell kishitűnek lenni!!!

Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 16:10
Előzmény: #1486  Törölt felhasználó
#1494
szurka

szerinted az eco-ban van még tér az emelkedésre?
meddig mehet még?
kiváncsi vagyok a véleményedre!
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 14:29
Előzmény: #1492  Törölt felhasználó
#1493
valahogy pl. most a konzum mal vagyok ilyen hitben ...

röviden ennyi , AKS !!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 14:28
Előzmény: #1491  Törölt felhasználó
#1492
Nem veszem rossz néven , meg piszkálódásnak ,

nem vagyok egy sértődékeny fajta ...

csak próbáltam annak idején ( mán jó régen vót ) a felhőtlen eufóriát kicsit ellensúlyozni .

No meg jót röhögtem , hogy egyesek hogy tudnak ugrani a marhaságokra , akár én , akár más írja be ...

azért hál' Istennek én is jó pillanatban szálltam bele , még 6x eken ...

és én is hiszek benne , hogy tovább megy még ennél is ...

nem akartam én soha senkit bántani , időnként be is írtam ...
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 13:55
Előzmény: #1483  Törölt felhasználó
#1491
hát igen...
nem lehet ebből kirázni a spekit :)
mint a régi fotex - szép kis potenciál
csak ez meg a flax el tud érni egy jó 20%-ot a bevetett tőkére vetítve - de remélem, többet fognak.
amúgy az opciók verhetetlenek, ebbe csak olyat érdemes tenni, amit oda nem érdemes/nem lehet. Sok pénzt!
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 13:49
Előzmény: #1488  Törölt felhasználó
#1490
Szurka, az ECO szárnyalásával kapcsolatban mi a meglátásod? Kár volt fikázni? (lehet, már kérdezték)
nem piszkálásnak szánom...
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 13:48
Előzmény: #1488  Törölt felhasználó
#1489
NE VEGYÉL PHYLAXIÁT.Apósjelölt ott dolgozik kutatóként csak azon imádkozik hogy amíg nyugdíjas lesz kihúzza valahogy a cég.Nem azt mondom hogy néha nem lehet pár forintot keresni vele de nincs semmilyük mindent bérelnek és alapanyagot nem tudnak venni a kísérletekhez a kidolgozott szabadalmakat nem tudják törzskönyveztetni.De ha gondolod vegyél én 3 ft nem adnék egy részvényért...
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 13:36
Előzmény: #1487  akpo
#1488
Heyya , AKPO !

igggge , a phyl első helyen van nálam a konzum mal együtt , esetleg hosszú távra is ...

akár egy évet is várok a phyl lel pl.

a tvnetwork spekire , talán az eco miatt , és mert most esett és kis forgalommal is lehet rántani , de ez kevésbé biztos .

Émász t nem néztem még .
akpo 2007. 03. 11. 11:22
Előzmény: #1486  Törölt felhasználó
#1487
Szurka, ezen kivul melyiket nezted meg? Nekem a Phyl sincs rossz helyen itthon a listan es Emaszt is vennek, ha lejjebb menne meg kicsit.
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 10:52
Előzmény: #1485  Törölt felhasználó
#1486
KÖSZÖNÖM a válaszokat !!!

igggge , én ilyen papírkákra vadászgatok ...

az ECO - n hamarosan duplázni fogok , és most keresgélem a következő kincsesbányá kat !

meg is vannak a jelöltjeim ...

mégegyszer köszi a segítséget !!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 11. 00:31
Előzmény: #1484  Törölt felhasználó
#1485
Igazi Csipkerózsika,évente csak néhányszor ébred fel de akkor 10-20%-ot megy....
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 15:02
Előzmény: #1482  Törölt felhasználó
#1484
Amoylan alvó papír, ha az iylenekre vadászol, akkor fincsi :D
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 15:00
Előzmény: #1482  Törölt felhasználó
#1483
Szurka, te minden vacak papírba belenyúlsz? (lásd eco) :DD

Röviden összefoglalva, A Cég ingatlanvagyona nagy, 500 ft/részvény körül.

Több lábon áll, Kereskedelem, építőanyag kereskedelem, kérdőjellel építőipar? de ezcsak halvány feltételezés.
Az áruház felújítása befejeződött úgy tudni.

Névérték 400 ft
Pozitív eredményt produkált múlt évben, ha nem is sokat, de a felújítási köültségek, illetve, a megvásárolt építőanyag kereskedelmi cég kiadásai ellenére is ,pozitív lett kb 50 milla emlékeim szerint.

A mérleg alapján a nagyker és az áruház veszteséges működését az épíőanyag keresk. kompenzálta.

Nem tudom mond-e neked valamit az a név ,hogy greenspam, az ő szavaival élve ez egy lt story, bármikor megugorhat, de lehet hogy éveket kell rá várni, mostanság nagyon semmi nem indokolja a névérték alatti árat, az azt megközelítőt ellenben igen, az eddig leírtak.
Mindenképp a konyhafőnök ajánlata, csak igazi ínyencek részére :))

Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 14:40
Előzmény: #1481  Törölt felhasználó
#1482
Sziasztok !

mi várható ezzel a papírral idén ???

gondolkodom a vételén .
Törölt felhasználó 2007. 03. 09. 14:38
Előzmény: #1480  Törölt felhasználó
#1481
Mint mondtam nekem mindenképp kedves, kicsi pénzzel is kerestem vele... Nem a Konzum vásárlással várok, hanem minden mással is. Nem kockáztatok.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek