Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ohnetatto
ohnetatto 2018. 06. 13. 13:02
Előzmény: #61138  bvdpwb
#61140
6.08-án még ezt írtad:
KONZUM story#60672Már nincs részvényem ML-ben, de március-áprilisban nem kerestem rosszul vele, azóta meg csak mozi. Szóval nem aggodalmaskodom és nem is sírok, csak eszmecserét szeretnék folytatni, beszélgetni. Neked is van egy teóriád, nekem is van, lehet Tiéd jön be, lehet az enyém, lehet egyikünké sem. Ennyi, csak beszélgetünk.
Most van vagy nincs részvényed?
Seismic
Seismic 2018. 06. 13. 12:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#61139
ezért jó a prezentáció, amelyeben látszanak a fő területek:
Turizmus
Ingatlankezelés
Pénz és Tőkepaic, ill. Biztosítás
Vagyonkezelés
Az Mkb mellett a BB is el akarják adni, ahol az MKB nem zárkozott el, mint jövendő vevő
Biztosítás: bármely állami cégre, közszolgákra köthetnének megállapodást,
Ingatlan: elég  Tónira és az ügyleteire gondolni...anno volt egy felvetésem, hogy a BIF-et is beviszik, de ahogy elnézem a srác nem Fidess szimpatizáns, csak az anyja
Turizmis: pályázatok+közpénz..talán itt a legegyszerűbb "idegen forrást" találni
Vagyonkezelés: Cig alap, Diófa /bár az az opiban van, ha jól tudom/..egy jó pf manager elég sok pénzt össze tudna hozni /lsd Zsiday/
Ebből a banki vonal talán a legvonzóbb
bvdpwb 2018. 06. 13. 12:49
Előzmény: #61136  ibolya5
#61138
Teljesen egyetértek, szerintem hiába várnak nagy halakat vagy intézményi befektetőket. Aki közel áll hozzájuk az már benne van, aki meg nem áll közel az inkább kerüli. Szerintem ebben az elmúlt hónapok csak megerősítették a kívülállókat. Benne ülök én is a Konzumban, de nagyon csekély hányaddal, pont azért mert játékpénzként tekintek erre a befektetésre. Ha nem megy sehova az sem baj, ha hirtelen ugrik, akkor meg realizálok (mint bárki más). Úgy érzem magam, mintha egy új hullámvasútra ültettek volna fel bekötött szemmel, háttal.
Törölt felhasználó 2018. 06. 13. 12:49
#61137
szerintem olyan kicsi a valós közkéz, hogy ezért sem akar menni egyik irányba sem. Akik megunják a várakozást, azok bedobank néhányat és lejön 3150-ig,3190-ig de nem több, a többiek nem adják már el ennyiért!
ibolya5 2018. 06. 13. 12:37
Előzmény: #61134  Clint
#61136
Ránéztem erre a cikkre, azért első ránézésre annyi mindenképpen lejön, hogy nagy itt a kavarás, ha lenne pár mrd-om- mint nagybefektető-amire sokan áhitoznak- nem biztos hogy beszállnék- mert egyértelműen átláthatatlan. Persze a könyvelő feladata hogy kristálytisztán átlássa, a befektetőnek a lényeg a nyereség, dehát a nagy rallik megvoltak már.  Azért egy OTP vagy MOL mégiscsak tisztábban működik- vagy mennék a nemzetközi piacra.
Szalmabol_Egeret 2018. 06. 13. 12:34
Törölt hozzászólás
#61135
Szalmabol_Egeret 2018. 06. 13. 12:19
Törölt hozzászólás
#61133
Clint
Clint 2018. 06. 13. 12:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#61132
Javaslom, hogy olvass bele a napi átlag 100 hozzászólasodba. Talán még magad is meg fogsz lepődni, hogy miról is szólnak. Talán elgondolkozol rajta és felkeresed a háziorvosodat. Én itt befejeztem veled.
TomBombadeal
TomBombadeal 2018. 06. 13. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#61130
Clint jófej és használja az agyát, nincs vele semmi baj, sőt
ezt a baszogatós stílust hagyjukmeg az Opi fórumnak szerintem, elég kár, h ott az értelmetlenség uralkodik már jó ideje
Szalmabol_Egeret 2018. 06. 13. 12:06
Törölt hozzászólás
#61128
Seismic
Seismic 2018. 06. 13. 12:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#61127
ok..nem kell mindenkit kedvelni, de ezért nem is kell minden hszre betámadni..a vége olyan lenne mint az opus topikban...100hszre jutna egy érdemi beírás..ezzel be is fejeztem a szent beszédet:) Sok sikert!
 A 3500at nem tudom mikor bökjük meg :) / ha egy árfolyam 2szer elért egy szintet, nagy valószínűséggel 3x is eléri, /bika piacon/ , növekvő, eredményes cégnél/
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 13. 11:48
#61126
Még mindig csak beszállás megy, kíváncsi vagyok, hogy meddig tart a vásárolgatás.
Szalmabol_Egeret 2018. 06. 13. 11:40
Törölt hozzászólás
#61125
Szalmabol_Egeret 2018. 06. 13. 11:35
Törölt hozzászólás
#61124
Seismic
Seismic 2018. 06. 13. 11:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#61123
Nem értek veled egyet...a topic célja a tájékoztatás, tájékozódás lenne. Különbözőek vagyunk, ezért mindenki más szempszögből ítéli meg egy a papír teljesítményét. Nem mindenki lóg itt állandóan, így a sok hsz között elveszik a lényeges a információ /én pl ezért ismétlem magam/, de inkább beírom többször is, mert akkor én is jobban emléxem, hogy mi volt egy hónapja. Elég nehéz átlátni az eseményeket így én is szívesen veszem, ha valakivel meg tudom vitatni a történéseket. Néha olyat is kérdezek, ami másnak triviális, lehet, hogy már egy hónapja is kérdeztem, de a cél nem a le vagy felbeszélés, hanem a minél reálisabb kép kialakítása a befektetésünkről. Ehhez az is hozzátartozik, hogy más is megosztja az elképzelését. Nyilvánvalóan egy jobb hír hatására euforikusabb a hangulata az embernek, ami tükrőződik a hsz-ekben is. Abban nem hiszek, hogy a topicba beírt le/fel dumákkal változtatni lehetni lényegesen az árfolyamon /ez nem az EST /.Ráadásul a fórumon vannak sokkal tapasztaltabbak is akiktől elég sokat lehet még most is tanulni.
Metwolf
Metwolf 2018. 06. 13. 11:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#61122
Oké Csoki, minden rendben! :-)
Inni nem de arra megkérlek, feltétlen igyál a részvényesek egészségére helyettem is! ;-)
Törölt felhasználó 2018. 06. 13. 11:07
#61121
inkább vásároljátok a részvényt, mert a veszekedéstől nem lesz 4000 az árfolyam! :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek