Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2016. 10. 03. 23:16
Előzmény: #20957  Dodo34
#20960
Nem fogod elhinni de a cig is ugyanígy otlott az eszembe mint neked)))
Dodo34
Dodo34 2016. 10. 03. 23:15
Előzmény: #20956  exmnbs1
#20959
Bogsch Erik egy karakter....ő nem enged "kurválkodást".....nem egy Csányi-féle nyalógép (MLSZ), vagy Hernády-féle krakéler (INA)...
Hathor
Hathor 2016. 10. 03. 23:15
Előzmény: #20952  Dodo34
#20958
Az a helyzet, hogy egy cégkivásárlásos piaci környezetben tök mindegy közgazdászként milyen rossz adatokat olvasol ki. Az a múlt.
Itt is a troll még azzal példálozik. Olvassa a tavalyi újságot a peronon, a gyorsvonat elrobog mellette és a jövőben jár már, de még mindig Onedin család, meg Sandokán műsorát olvassa, közben future filmek mennek már
Dodo34
Dodo34 2016. 10. 03. 23:13
Előzmény: #20954  exmnbs1
#20957
bakker...egyszerre írtuk :)) van telepátia :)
exmnbs1 2016. 10. 03. 23:13
Előzmény: #20955  Dodo34
#20956
A válság utan igazán nagyot a Richter tudott ugorni, de az szinten mas kategoria
Dodo34
Dodo34 2016. 10. 03. 23:09
Előzmény: #20953  exmnbs1
#20955
bár nem engem kérdeztél, de nekem csak a Plotinus jut eszembe....még a cig is egy hatalmas lebőgés lett, pedig komoly emberek sztárolták...
exmnbs1 2016. 10. 03. 23:08
Előzmény: #20953  exmnbs1
#20954
Hirtelen egy ilyen jut eszembe, a Plotinus, de az nem az a tipikus felll marketingelt
exmnbs1 2016. 10. 03. 23:05
Előzmény: #20948  Hathor
#20953
Teljesen korrekt amit leírt
Ilyen fell storyt sorolj mar párat ami sikertörténet lett
Dodo34
Dodo34 2016. 10. 03. 23:02
Előzmény: #20949  Hathor
#20952
én eleve minden részvénybe max. pár százezer ft-ot fektetek, mert egyetlen papírba, és egyetlen menedzsmentbe sem bízok...tisztelet a kivételnek, de bét-en jegyzett rv-ek jónéhányánál olyan eredményeket tartalmaznak a gyorsjelentések, ami egy bt., vagy kisebb kft. számára is szégyen volna....nekem sosem volt vállalkozásom, de azt közgazdászként és becsületes emberként tudom, hogy vannak olyan gyorsjelentések, ami olyan szégyenletes számokat tartalmaz, mintha csupa stadlerjózsibácsi működtetné őket...
Hathor
Hathor 2016. 10. 03. 22:58
Előzmény: #20950  Dodo34
#20951
Akkor veszteséget realizáltál. Kis papírban kár ugrbugrizni.
Dodo34
Dodo34 2016. 10. 03. 22:55
Előzmény: #20948  Hathor
#20950
nem szálltam ki, viszont nem is bővítettem. Összességében a befektetéseimben szeptemberem nem sikerült jól, ezért most óvatos vagyok, mert nem szeretem, ha csökken a tőkém....és még egy esetleg jobb októberrel is csak az augusztusi szintre kerülök/kerülnék vissza....nekem mostanság túl sokat "haldoklott" a konzum árfolyama ahhoz, hogy bátrabb legyek benne...
Hathor
Hathor 2016. 10. 03. 22:54
Előzmény: #20948  Hathor
#20949
És sajnos mindenki ezt a befektetői félelmet használja ki.
Sok kis papír 200-300-500-700-1000%ot emelkedett nemrégen.És mindenki partvonalról néz mindent és azt mondja, köszönöm én nem.
2008ban bele csúsztunk, most kifele tartunk.
Nem egy a kettő! Recesszióba menni, vagy konjunktúrába tartani.
Mindegy..
Hathor
Hathor 2016. 10. 03. 22:47
Előzmény: #20946  Dodo34
#20948
Ezt a befektetői félelmet használják ki a trollok.
Ne mondtam, hogy Te az vagy, nem is gondolom.
Tudom küzdesz velük Te is.Ellenben meglepnek mondataid, ugyanis itt zavargattad nemrég Őket. Kiszálltál esetleg a papírból félelemből?
Hathor
Hathor 2016. 10. 03. 22:45
Előzmény: #20945  Hathor
#20947
Portfolio is beadta a hírt, index alapján:

Megvették a Hunguest Hotelst
2016. október 3. 21:59
nyomtatás

"A Jászai Gellért fémjelezte Konzum érdekeltségei megvásárolták a Hunguest Hotels Szállodaipari Zrt.-t.

A Konzum a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hétfőn tette közzé, hogy a 90 százalékos tulajdonában álló KZBF Invest Vagyonkezelő Kft. megvásárolta a 12,48 milliárd forint jegyzett tőkéjű Hunguest 32,059 százaléknyi részvénycsomagját a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Révai Print Szolgáltató és Kereskedelmi Zrt.-től.

Továbbá a Konzum Nyrt. közvetlen és közvetett módon 30 százalékos tulajdonában álló Konzum Befektetési Alapkezelő Zrt. által kezelt Konzum PE Magántőkealap a tulajdonában álló gazdasági társaságokon keresztül közvetett módon megszerezte a Hunguest részvényeinek 67,896 százalékát. Közölték azt is, hogy a KZBF Invest Vagyonkezelő Kft. megszerezte az 543 millió forint jegyzett tőkéjű Legatum '95 Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 40 százalékos üzletrészét.

Jászai a vásárláshoz jelentős hitelt kapott az Eximbanktól, a hitelt ugyanaz az ügyvédi iroda intézte, mint Andy Vajna számára a TV2 megvételét. Sajtóhírek szerint Jászai közel áll Mészáros Lőrinchez, bár korábban a túloldalon, például Medgyessy Péter környékén is előkerült."
Dodo34
Dodo34 2016. 10. 03. 22:40
Előzmény: #20945  Hathor
#20946
ne kötekedésképpen, de "fel" terveket sok cég előadott már a tőzsdén (és azon kívül) is...és sajnos lett egy jópár nagy szopás belőle a részvény vásárlóknak...a teljesség igénye nélkül btel, norbi, e-star, est stb.....jelentős tőkevesztéssel a részvényt vásárlóknak...ez lehet, hogy egy sikertörténet lesz, de sajnos volt jónéhány olyan eset, amikor a jóhiszemű rv. vásárlók igencsak rosszul jártak....és ez nem trollkodás, még csak nem is "kispapírokon" vesztő ember véleménye...engem 2008 tőzsdei emléke még mindig kísért, és azóta mindenre sokkal óvatosabban nézek.
Hathor
Hathor 2016. 10. 03. 22:25
Előzmény: #20944  Törölt felhasználó
#20945
Köszönöm a többiek nevében!
Nem feledem a legkitartóbb kollégámat Konzumost, Gyurcsit,Metwolfot és a sajnos más kis topikban engem betámadó rubel kollégénkat. A taps nekik is jár.
Nekik több kijár. Itt a hír, de nekik többet ér, mint nekem.
Elmondtam, a hír már nekem közömbös.
Mondhatnám hú de jó, elszállás stb..
De nem. Nekem a pletyka érdekesebb.
Július környékén is mondtam a hír áprilisi turizmusos pletyka után nekem nem újdonság.
Nagyon sok pénzt, jó üzleteket, kívánok a Konzumnak, Jászai úrnak.
Várom édesapjával közös hírt, lesz-e, ahogy január körül írta a Figyelő.
Ebben különbözök a trolloktól.
Csak a felfele tervek érdekelnek.
Depressziós looserek nem érdekelnek
Törölt felhasználó 2016. 10. 03. 21:11
Előzmény: #20933  Hathor
#20944
GRATULÁLOK !
Törölt felhasználó 2016. 10. 03. 21:00
Előzmény: #20942  exmnbs1
#20943
A Magyar Idők keddi számában a Konzum Nyrt. elnöke, Jászai Gellért exkluzív interjúban ismerteti az adásvétel részleteit, egyben reagál a korábban megjelent sajtóhíresztelésekre is.

A Magyar Időknek megszólalt a Hunguest Hotels korábbi tulajdonosa, Leisztinger Tamás is, aki elmondta, politikai nyomásra adott-e túl a legnagyobb belföldi forgalmat bonyolító szállodavállalaton.
exmnbs1 2016. 10. 03. 20:08
Előzmény: #20938  Törölt felhasználó
#20942
Meglátjuk említve lesz-e az uj cikkben)))
Metwolf
Metwolf 2016. 10. 03. 20:05
Előzmény: #20939  Törölt felhasználó
#20941
Nem fog igazat adni neked semmiben hiába is várod, várjuk. Most is csak a kifogások jönnek meg hogy ez az egész nem is úgy van ahogyan. Holnaptól indul a rally, az irány fel!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek