Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 01. 19:32

Kétharmados többségben a budapesti olimpia ellenzői  

Ugrás a cikkhez
Több mint kétharmados többségben (68 százalék) vannak azok, akik nem támogatják a rendezést, mert azt gondolják, hogy túl sokba kerülne, és azt a pénzt inkább hasznosabb dolgokra kellene fordítani - olvasható a HVG cikkében. A hetilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 17:29
Előzmény: #641  exmnbs1
#700
Vazsmegyei 2017. 02. 06. 17:09
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#699
Hát sokat visszavettél az előző beírásodból.
Egészen emberi! Ezt is eszembe vésem.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 17:05
Előzmény: #697  Vazsmegyei
#698
Egyáltalán nem próbalok csalni, sőt undorodom tőle. Pl. ezért egy csomó olyan helyzetet kerülök, amit nem kéne amúgy, pl. nem merek elmenni orvoshoz, szerelőt hívni, mert utalom az olyan helyzeteket, mikor meg akarják oldani okosban. Nem vagyok tökéletes,bha az lennék, elhúznék más orszagba vagy aktívan lépnél fel a mutsi ellen.
Vazsmegyei 2017. 02. 06. 16:16
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#697
Hát nem mondom, jól elhatároltad magad minden korrupciótól, lopástól, csalástól, de ennek ellenére bárkit korrumpálhatsz, bárkit lopással gyanúsíthatsz és ugyanúgy próbálsz csalni, de azt kikéred magadnak.

Már majdnem tökéletes vagy. Majdnem!
Vazsmegyei 2017. 02. 06. 16:11
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#696
""a románokról pedig annyit, hogy szidják őket a magyarok, de ott nem tűrik akorrupciót""

Romániában amerikai típusú korrupció van! Felderíthetetlen és nem kegyelmez!

Kivéve a gyevi bírót! Akarom mondani a szövetségi bírót, akit a románokkal is lenyelettek.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 16:08
Előzmény: #668  bigyula
#695
Semmi értelme az átlagból kiindulni,amiben írtózatos szórással egyaránt benne van pl. a 2 md $-ba kerülő atlantai,vagy az 50 md feletti szocsi olimpia
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 15:56
Előzmény: #691  salve
#694
Ha megnézed kik a vezetői, mind-mind a Fideszhez erősen kötődő emberek, a legrosszabb fajtaból, akik ugyanúgy nyaltak anno a kommunistak hátsóját is.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 15:55
Előzmény: #689  salve
#693
Először is ki az a ti? A baj az, hogy mivel te Fideszdroid vagy, ezért aki nem ért veled egyet egy kérdésben, az neked a masik oldal droidja, mert egyszerűen el sem tudsz képzelni mást.

Csak hogy egy példát mondjak, annyira nem ül ez a "ti", hogy az itt szintén az olimpia ellen kommentelő fórumozóval kölcsönösen nem szólunk egymáshoz egy másik témában lévő nézeteltérésünk miatt. De pl. az általam amúgy tudása miatt tisztelt pénznyelőnek is keményen megmondom, ha valamivel nem értek vele egyet (legutóbb tömegközlekedés - buszsávok témaban).

Elfogult ebben a témában egyedül amiatt lehetek, mert láttam már élsportot közelebbről, így nem tudom már idealizálni az olimpiát vagy más élsport versenyeket, mint a lakosság jelentős része teszi. Nem tartom értélnek az aranyérmeket, legalábbis nem látom aranyosnak azzal, ahány gyerek életét tönkreteszik. Ezzel együtt ezt igyekszem szétvalasztani,hiszen mindez olimpia nélkül is lenne, ha az olimpia várhatóan nyereséges lehetne, én tamogatnám attól függetlenül, hogy mit gondolok róla érzelmileg.
salve 2017. 02. 06. 15:52
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#692
én nem a nővéren, hanem a naivitásán nevettem mindig - azon hogy ő is azt elhitte már a legelején, hogy egy valódi civil mozgalomhoz csatlakozik amikor elfogadta a Tanítanék mozgalom ölelését. mellesleg ő maga egy civil tiltakozóként indult, ez kétségtelen.
ja és mivel nem cáfoltad ez azt jelenti, elismerted, hogy baloldali kormány meg politikusok is lehetnek korruptak, hát még ilyet?! ez létezhet?! :o) akik (baloldal) minálunk 2004-ben még maguk is olimpia renedezést szerették volna kiharcolni Bp.-nek! akkor tudjuk már hogy miért :o)
salve 2017. 02. 06. 15:44
Előzmény: #688  Törölt felhasználó
#691
igen, köszi a pontosítást! valóban, sokan elfelejtik a Cöf-fel kapcsolatban hogy lényegében az öszödi beszéd generálta spontán népharag egyik távolabbi elágazásaként, nulla gazdasági háttérel jött létre, amikor még bőven ellenzékben volt a Fidesz. ezért mertem civilnek nevezni az indulását, mert békés formában szervezte újjá és öntötte formába a 2006 őszi események nyomán kialakult elégedetlenséget
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 15:35
Előzmény: #687  salve
#690
kár gúnyolódni a nővéreken mert a szrból ők pucolnak ki igaz szr pénzért

a másik dolog, amire már többször figyelmeztettelek, hogy hiába játszod meg magad, a tény tény marad: jelenleg, itt, moszkovita ballib van hatalmon.

a románokról pedig annyit, hogy szidják őket a magyarok, de ott nem tűrik akorrupciót

orbán haverod mészáros mellett lenne már rég a bukaresti börtönben

hogy te milyen szitán látsz át nem tudom

végezetül: álcivil a cöf ezek szerint és a polgári körök voltak
salve 2017. 02. 06. 15:35
Előzmény: #686  Törölt felhasználó
#689
"mert a véleményem a tieddel ellentétben független attól, hogy ki mikor mit mondott " - szerintem nagy hiba ez a részedről mert megsúgom, azok a jó alanyok a politikusok számára akik így gondolkodnak!! szóval droidozhatsz akit akarsz - ha magad is droid vagy, akkor hiteltelenül teszed
"jellemző a teféle droidokra, hogy amint létrejött egy mozgalom, máris karaktergyilkossággal, összemosással ráugrotok " - no, képzeld el, hogy akik szeretnének olimpiát, azok pontosan ugyanezt mondják: azt, hogy ti karaktergyilkossági kísérletként ugrottatok rá a magyar olimpiai pályázatra és az olimpiai eszmére. most akkor kinek higyjek?
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 15:28
Előzmény: #656  salve
#688
A CÖF nem a 2012-es Békemenettel, hanem 2009-ben a szoclibek agóniája idején jelent meg, rögtön egy százezres nagyságrendű demonstrációval a Hősök terén, az előrehozott választások követelésével.
salve 2017. 02. 06. 15:23
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#687
2. persze, bármiről lehet népszavazni - én csak arra utaltam, olimpiai népszsvazás ügyben vagyunk egy páran, akik átlátunk a szitán :o)
4. álnaív kérdésekre nem szoktam válaszolni, de kivételt teszek: álcivil = civilnek álcázott politikai aktivista - abban a kontextusban amiben én használtam, ezt jelenti
a többi pontod szóra sem érdemes :o) ja és jiut eszembe, válaszolj már még 2 kérdésemre te is:
1. a román civilek most százezrével a romániai korrupció és azon kormánydöntés ellen özönlöttek ki az utcára, amivel hatalmon lévő balliberális kormánynak maga felé hajlott a keze (szerette volna admin úton eltussolni a saját korrupciós szennyesét) - szóval a kérdés: szerinted hogy lehet az, hogy egy baloldali pártról is kiderülhet, hogy korrupt volt?
2. sajnos nem figyeltem eléggé vagy rossz híradásokat hallottam, de hátha meg tudsz nyugtatni: hová lett a feketeruhás nővérke? mert nem hallottam hogy ő is ott szépelgett volna most a tanítanék-tüntetésen a hétvégén, ahogy szokott.. márpedig nagy kár, mert most is jókat mosolyogtam volna biztos a kis monológján, amit el szokott mindig mondani :o)
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 15:02
Előzmény: #683  salve
#686
Azt kellene felfognod, hogy ez nem pártharc kérdése. Arról van szó, hogy a NOB balek országot keres. Adnak az olimpiára egy összeget, ami jó ha ötödét fedezi annak, amit elvárnak, a többit az adott ország fizetheti, és ennek más úton is csak töredéke térül meg. A politikusok meg kampanyolnak az olimpia rendezéssel, első körben mindig alábecsülve a költségeit, felülbecsülve a turizmus varható bevételeit, a cechet aztán az adófizetők fizetik. Mindenki jól jár,a NOB, a politikusok, kivéve persze az adófizetőket...

És rohadtul nem érdekel, hogy narancsos vagy vörös színű politikusok asszisztalnak ehhez a lehúzashoz. Nem érdekel mit mondtak a másikak 2004-ben, mert a véleményem a tieddel ellentétben független attól, hogy ki mikor mit mondott. Az persze jellemző a teféle droidokra, hogy amint létrejött egy mozgalom, máris karaktergyilkossággal, összemosással ráugrotok, és az éeveik még csak nem is érdekelnek.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 14:36
Előzmény: #683  salve
#685
Én is olvastam amit Szabados írt, és ő sem sorolta fel mely dolgok azok, amik megépülnének. Nem véletlenül kérdeztem tőled, mert te hivatkoztál az ő véleményére. De válasz helyett csak egybitesen ballibeztél.

Az, hogy racionális döntés-e, nem azon múlik, hogy az olimpia ellenzői akarnak-e szavazatot szeretni az üggyel. Ahogy az is teljesen irreleváns, hogy Kálmán Olga mikor mit mondott. Mert mi most itt ebben a topicban az olimpiáról vitatkozunk, nem arról, hogy politikailag melyik pártnak mi jó, mi lenne jó. Amíg nem tudsz elszakadni a ballibezéstől, addig te vitaképtelen vagy.
salve 2017. 02. 06. 14:28
Előzmény: #683  salve
#684
pontosítás a végéhez: Bp. nem lehetne = Rio-val - szerintük
salve 2017. 02. 06. 14:26
Előzmény: #663  Törölt felhasználó
#683
ez csak vagdalkozás amit csinálsz. világosan leírtam az elejéről hogy 1. arra hagyatkoztam amit Szabados G-tól hallottam, 2. amire korábbról sajtóhírekből emlékeztem. arra utaltam vele amit fenntartok, h. határeset egy olimpia megrendezése, azaz nem fekete/fehér = csak bukás lehet vagy csak siker! ballibezés: ehhez jogom volt is van is, hogy a mostani no-limpiát mozgalomról kimondjam amit szintén állítottam és fenntartok: kétségbeesett akció a balos álcivilek részéről és az olimpiához semmi köze - köze csak ahhoz van h. kevésnek tűnik a jövő évi választásra már meglévő balos szavazó, és aláírásgyűjtéssel most új szavazókat + címlistákat szereznek a mögöttük álló pártok számára. és még 1x: ez azért fontos mert tudjuk, soha egyetlen olimpiát sem az észérvek, hanem az olimpia mögöttes, magasztos, az ókori oimpiák álttal teremtett eszmeisége okán akart eddig is mindenki rendezni = full érzelmi alapon! azt is hiába ismételném neketek, hogy a mostani szerevzők azt állítják, ők Barcelonáig, 92-ig visszamenőleg iygekeztek minden rendező ország hibáiból is tanulni, azaz Bp. nem lehetne = Rio-val
Vazsmegyei 2017. 02. 06. 14:22
Előzmény: #681  Phylaxa
#682
+++))
Phylaxa 2017. 02. 06. 13:45
Előzmény: #679  Vazsmegyei
#681
Hááát eddig ami adópénzből épült Nálunk az bizony pariban van a máshol épültekkel. Inkább abban lehet mazsolázni, hogy melyik került többe. :)

De ha valaki megmondja, hogy mennyi lesz a kamat 40 év múlva, akkor hazudik. Annyit viszont tudunk, hogy ennyi nem marad mint most. :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók