Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 01. 19:32

Kétharmados többségben a budapesti olimpia ellenzői  

Ugrás a cikkhez
Több mint kétharmados többségben (68 százalék) vannak azok, akik nem támogatják a rendezést, mert azt gondolják, hogy túl sokba kerülne, és azt a pénzt inkább hasznosabb dolgokra kellene fordítani - olvasható a HVG cikkében. A hetilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 02. 06. 12:11
Előzmény: #659  Törölt felhasználó
#660
Igazolást szerettem volna kérni tőled, tőletek, hogy hogyan számítottátok ki a még el nem nyert és főképpen meg sem rendezett olimpia költségeit (csak költségeit 3000 milliárdról kellene elszámolnotok, úgy hogy az olimpia még a túloldalon?

Legyetek szívesek ne a kormány szájába adjátok a véleményetek és számításitokat és aztán ezzel riogatni az adófizető polgárokat.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 12:00
Előzmény: #657  Vazsmegyei
#659
mivel a kormány alakította és pénzeli
tán nem?
ne hazudj! szólok előre.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 11:59
Előzmény: #642  salve
#658
1, hiába csűrödcsavarod ballibek MOST vannak hatalmon
2, orbánod a migráncsokról is népszavaztatott, akkor az olimpiáról miért nem lehet?
3, teljesen mindegy, ki kezdeményezi, a fővárosnak kellett volna, mielőtt egyáltalán kandidál
4, álcivilek, baszki, ezt a narratívát nem is értem - mit jelent? ha álcivil akkor nemcivil tehát rendőr,katona, kormányhivatalnok? vagy mi?
Vazsmegyei 2017. 02. 06. 11:57
Előzmény: #653  bigyula
#657
Egy szóval nem említetted a nemzetközi civileket milyen kormány támogatja?

Nekem ne beszélj norvég meg soros civilről, mert a cöfösöket nem támogatják.

Minden ország "civiljei" beavatkozhat minden ország civil belügyeibe?

Minden ország kormányát támogathatják civilek, csak az Orbán-kormányt nem?

Neked kellene dönteni mit mondanál és mit döntenél?
salve 2017. 02. 06. 11:57
Előzmény: #647  Törölt felhasználó
#656
a CÖF az szerintem civil, mert akkor alakult amikor az EU parlamantben a Tavares jelentést megelőző antiorbánista hecckampánysorozatot szervezte itthonról az álbaloldal - ekkor nagyon sok fideszbarát szavazó (tudod a 2010-ben rá szsvazók) azt mondták no ebből elég volt, megyünk Bp.-re a békemenetre. az egy full spontán akció volt, mármint az h. saját pénzükön szervezték meg rá a buszokat a fidesszimpatizánsok, h. összejöjjön itt Bp.-ten a kb. 180 ezer (vagy ki tudja mennyi) ember. ezt konkrétan onnan tudom h. vannak fideszes ismerőseim vidéken. amire te utalsz az persze más kérdés: az, h. azóta mennyire szállta meg a fidesz a cöf-öt, vagy sem? nem tudom nincs közöm hozzájuk, de egyet tudok: a balliberális oldal az Operához kezdett el akkor ilyen kormányellenes naggyűléseket szervezni, ahol töredéke sem jött össze soha a békemenetek résztvevőinek. kivétel volt a Bajnai féle naggyűlés 2012-ben amiről kiderült, egyszerinek és megismételhetetlennek bizonyult! leegyszerűsítve: civilitás a politikában = spontán tömegmozgalmak. ne feledd: akkor mindenki azt gondolta mint te is, hogy CÖF = fideszmutyi fiedeszpénzből. csakhogy ezt megcáfolta a 2014-es választási eredmény: akkor kiderült, hogy a CÖF mögött valóban tömegek álltak, bajnaiék mögött pedig szintén, csak töredékakkorák. és még 1x: 2010 óta itt egyszer volt csak valódi civil mozgalom a kormány ellen, ami nagyot is szólt, ez pedig a netadó elleni menet volt - és meg is hártált a kormány, éppúgy, ahogy most a román kormány! remélem érzed a különbségeket?!
bigyula 2017. 02. 06. 11:54
Előzmény: #654  Vazsmegyei
#655
"Senki nem beszélt rajta(d)tok kívül az olimpia előzetes költségeiről."

Érdekes, mert több tanulmány is született már a témában, illetve többször is át lett dolgozva, aktualizálva lett. A kúrmány részéről is elhangzott egy kb. 1200 milliárd körüli összeg. Ezeket Te nem ismered?
Vazsmegyei 2017. 02. 06. 11:50
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#654
Okokat mondjál és igazoljad azt a 3000 milliárdot amibe szerinte(d)tek az olimpia kerül!

Senki nem beszélt rajta(d)tok kívül az olimpia előzetes költségeiről.

Ha meggyőztél a számításai(d)tok helyességéről el tudnám dönteni, hogy megrendezem az olimpiát.

Persze előtte azért vagy megpályázom vagy nem amennyiben igazol(d)játok mire számíthatok.
bigyula 2017. 02. 06. 11:48
Előzmény: #652  Vazsmegyei
#653
Most "Soros" civiljei, vagy az USA civiljei? Döntsétek már el! :)

Meg vannak "norvég", és "svájci" civilek is, mert ugye van norvég alap, és valami svájci is, tehát a norvég komány, és a svájci kormány is beavatkozik Orbán belügyeibe. Meg minden ország, ami nem a kormányt támnogatja. :)
Vazsmegyei 2017. 02. 06. 11:40
Előzmény: #648  bigyula
#652
És a nemzetközi civil az milyen kormány civilje?

kell hozzá elejtett nyilatkozat, vagy fogadjuk el nemzetközinek? Az, hogy hogyan lett nemzetközi azt ne firtassuk?
salve 2017. 02. 06. 11:39
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#651
leírtam a választ neked a (#543)-ban. és ismétlem: nem vagyok szakember, nincs teljes képem arról h. a magyar olimpiát támogató és szervező csapat mit hogyan tervez. csak aarra akartam felhívni a figyelmet (lásd Szabados G és #543 amit nem olvastál el figyelmesen), hogy Szabados pl. független elemző mint én, és nem érzelmi alapon közelíti meg a kérdést, ez = azzal, hogy nem prtpolitikai alapon mint egyesek. azt is leírtam csak nem tudtad felfogni: szerintem nem is lehet objektíve eldönteni, megérné-e nekünk egy olimpia vagy sem! mert mindkét oldal érzelmi alapon akarja, vagy ellenzi. ha pedig úgy gondolod vkinek nincsenek önálló gondolatai, akkor ne indulj ki magadból
Kolyok
Kolyok 2017. 02. 06. 11:37
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#650
A pártirodán ez az álcivilezés maradt meg benne, már az is szép, hogy legalább ennyit megjegyzett... Viszont azóta lehet összeszarja az udvart, mert a wc használati részt törölte az álcivilezés...
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 11:37
Előzmény: #642  salve
#649
Ja, és még mindig adós vagy azon beruházások listajával, amelyek amúgy is szükségesek, és az olimpiával megvalósulnak. Akkor is egy agyatlan ballibezéssel intézted el a "vitát". Amúgy tudod mit jelent a baloldali és mit a liberális? Mért általában a legtöbb hozzád hasonló kádárista-orbánista proli nem tudja, csak szitokszóként használja.
bigyula 2017. 02. 06. 11:32
Előzmény: #647  Törölt felhasználó
#648
A CÖF nem "álcivil", hanem kormánycivil. Nemrég egy elejtett nyilatkozatból kiderült. :)
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 11:31
Előzmény: #642  salve
#647
De ha már álcivilezel, mit gondolsz a CÖF-ről? Ők civilek, álcivilek vagy egyik sem? Tudom, rossz megfogalmazás a gondolsz, inkább úgy kellene kérdeznek, hogy mi az álláspontja a gazdáidnak.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 11:30
Előzmény: #642  salve
#646
Pár nappal ezelőtt komolyan leálltam vitatkozni veled, vártam az érveidet, de csak a Fidesz által szádba adott kliséket hallottam vissza. Most ismét egy ilyen, az álcivilezés. Komolyan kérdezem, milyen lehet önálló gondolatok nélkül létezni?
bigyula 2017. 02. 06. 11:23
Előzmény: #642  salve
#645
"a népszavazással csak annyi baj van: álcivilek szervezik"

Tudod mit? Igazad van! Ezt a kormánynak kellett volna szerveznie! Mármint a népszavazást arról, hogy a magyar állampolgárok akarnak-e Olimpiát rendezni a saját költségükön.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 11:22
Előzmény: #643  exmnbs1
#644
++))
exmnbs1 2017. 02. 06. 11:20
Előzmény: #642  salve
#643
Alcivilek am a fizetett cofos szimpátia tüntető id, meg akiket Lengyelországból hozattak
salve 2017. 02. 06. 11:13
Előzmény: #620  Törölt felhasználó
#642
a népszavazással csak annyi baj van: álcivilek szervezik! mármint az ötlet az álcivilektől jött, ezért! civilek = 100 ezres, spontán(!!) tömeg Bukarest és még xx db román város utcáin, az ottani álbaloldal szemétségeit megelégelvén (nálunk a netadó ellenes utcáravonulás is ilyen volt, mert az is spontán volt)! álcivil = pl. Tanítanék mozgalom, amiből legfőbb alapítója Puki I. is régen kiábrándult = kb. 1,5 ezer izzadtságszagúan előre szervezett ember a Kossuth téren. Tanítanék mozgalom = álcivil, hiszen ha az oktatás ügye érdekelné, rég leült volna a közoktatási kerekasztalhoz tárgyalni a kormánnyal, ahová folyamatos meghívása van..de "véletlenül" sohasem megy el oda, csak hisztikampányol! nolimpia mozgalom = álcivil, hiszen, pártolói 2004-ben még amellett kampányoltak, hogy szuper lenne nekünk egy olimpia, pályázzunk! szerintük akkor, még friss EU tagként és nem jobb helyzetben mint ma (sőt!!), reális lett volna az olimpiarendezés.. ha akkor az lett volna, akkor ma méginkább az lenne, mondhatja erre a pártatlan szemlélő. de szerintük ma már nem reális olimpiára pályázni, hiszen akkor nem lehetne antiorbánista hisztiket rendezni, pár +szavazat reményében 2018-ra...merthogy szarul áll jelenleg a ballib oldal..
exmnbs1 2017. 02. 05. 20:28
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#641
Az ország lenne ha megkapna az olimpiát

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók