A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
szegény lombardosok így védik a pozikat pedig rosszul teszik , hogy ezt likvidálják mivel illikvid a jegy, viszont 90 napon belül jönnek majd az ápv-s ajánlatok, legalábbis jönni kell. Egyébként egyre többen perelnének kamatokkal együtt , fontolandó de nem itthon kellene hanem Brüsszelben.
Itthon az állam ellen sok esélyed nincs, de mivel ez kötelezettség megszegése ezért minden jogi alap adott. Én mégis azt mondom, hogy jó lesz szerencsezrt-t jegyezni 1742-ön is. mentem, szippantjuk tovább!
köszönöm mindenkinek akitől kaptunk az elmúlt napokban és kapni fogunk így legalább sok új papírt jegyezhetünk jövőre, edge a kértek:
p:1039
t: 90
y:67%.
edge a kérdésedre infórmálódunk a folyamatban lévő perekhez és azok csatlakozási lehetőségeihez, a lényeg essen a piac így tudunk venni. A beszariak adják csak pár hónap múlva meg majd csodálkoznak. :)
Ezt találtam még róluk a jogiforumon, ha valaki tud róluk kérjük írjon.
A kárpótlási jegy, mint értékpapír által megtestesített, az állammal szemben fennálló követelés kielégítésénél nem lehet különbséget tenni a kárpótlási jegy tulajdonosai között. A szervezet által megindított jogi eljárások addig folytatódnak, amíg a kárpótlási jegyek törvény szerinti felhasználhatóságát vagy kifizetését nem biztosítják - hangsúlyozzák a közleményben.
Korábban már fizetési meghagyást is beadott a Fővárosi Bíróságra az egyesület.
Megalakult a Kárpótlási Jegytulajdonosok Érdekvédelmi Egyesülete - tájékoztatta Zsoldos János elnök szerdán közleményben az MTI-t.
A közlemény szerint az egyesület célja a jegytulajdonosok érdekeinek védelme.
Az ország felelős vezetői a privatizációs folyamatot befejezetté minősítették, az ÁPV Rt. a privatizáció befejeztével nem tud megfelelő állami vagyont biztosítani a jegyek felhasználására, így esedékessé vált a privatizációhoz szorosan kapcsolódó kárpótlási jegyek sorsának lezárása is - áll a közleményben.
Az egyesület azzal a kéréssel fordult az illetékesekhez, hogy tűzzenek ki méltányos határidőt a kárpótlási jegyekben megtestesülő államadósság névértéken történő kiegyenlítésére.
Az egyesület úgy véli, hogy a részleges kárpótlásról szóló törvény már nem tesz eleget a jogbiztonság alkotmányos követelményének, mert az 1994. december 31. óta folyamatosan értéktelenedő kárpótlási jegy nevű értékpapírnak nem szab meg lejáratot, illetve egyéb feltételt végső bevonására.
Az állam a közlemény szerint határidő híján saját belátása szerint dönthet arról, mikor törleszti a kárpótlási jegyben megtestesülő adósságát, ha úgy tetszik, egyfajta önkéntes békekölcsönként kezelheti a jegyeket, míg a kárpótoltak egy része, illetve az államnak hitelező többi jegytulajdonos jogilag kiszolgáltatott helyzetbe kerül. - Ez sérti a jogállamiság alkotmányos alapelvét, s nem tesz eleget a jogbiztonság követelményének - szögezi le a közlemény.
Ha az illetékesek nem jelölnek meg méltányosan közeli időpontot a kárpótlási jegyek névértéken történő kifizetésére, akkor az egyesület jogi eszközöket is igénybe kíván venni a jegytulajdonosok érdekeinek érvényesítésére.
Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509