A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
Igaza van Jankunak, az egyetlen kockazati tenyezo szvsz az idő. Ha nem lesz okt.végéig javaslat én úgy érzem nem lesz akkor minden bizonnyal megy tovabb a per ha nem tevedek és az el is húzódhat évekig. Reméljük nem ez lesz.
Itt nem az a lenyeg,hogy mi lesz a spekulansokkal, ha lezarnak a karpotlasi folyamatot akkor az is egy valasztasi fogas, eddig ez egy kormanynak sem sikerult, mint pl a 4 es metro atadasa, felteve ha kesz lesz -:)
A megoldas meg attol fugg majd, hogy aki meghozza a vegso dontest az mennyire erdekelt benne.
Hazudni nem hazudtam itt. Sose teszem. Augusztus végén, szeptember legelején, amikor azt írtam, hogy nincs, még nem is volt. A per napján és utána, amikor elindult, vettem bele (mert láttam, hogy megy - ettől még pontosan tisztában voltam a kockázatokkal, amiket írtam, de észrevettem, hogy a piac ezt másképpen értékeli, tőzsdésként ezért lépnem kellett). 588 volt a vételi átlag, 1019 az eladási (tegnap, meg adtam).
Pénznyelő! Nagyra értékelem, hogy utólag beírtad, hogy neked is van jegyed, bár jónéhányunk eddig se tudta mással magyarázni az aktivitásod. :-)
Rendben, hogy illikvid, meg stb, de darabszám és átlagár nélkül eddig is vallhattál volna - szerintem.
Ez nincs így. Ha így lenne, akkor agyon nyomatnál itt a papírt, miközben adok. Ilyet sose csináltam, sose írtam ellenkező véleményt, mint amit éppen a piacon teszek, csak azért, mert azt gondolom, hogy lehet egy fórummal manipulálni. Amiben nem is hiszek igazán, de az azért tény, hogy ilyen szélsőségesen illikvid instrumentumnál tényleg lehet valamelyest manipulálni. De én ezt a fórumokon sose tettem. Inkább hallgatok, amikor éppen teszek valamit, vagy semleges véleményt írok.
A kockázatokat is simán leírom, amikor van éppen, szóval nekem egyrészt nem a pozim határozza meg a véleményemet, másrészt nem szoktam se le, se felbeszélésre használni a fórumokat csak mert valamilyen irányban érdekelt vagyok.
Ha így lenne, ezen a héten tuti agyon ajnároztam volna a jegyet, nem tettem.
920-tól felkötögettem ideág, néhány valódi vevő is jött, de nem sok.
Jelenleg én is leginkább azt gondolom, hogy október végén nem lesz semmi érdemleges hír. (ha valóban foglalkoztak volna eddig az üggyel, akkor nem vártak volna egy perig ezzel, csak egy ilyen perre meg néhány hét alatt nem fognak összedobni egy ad-hoc valamit, nincsenek kényszerben ugyanis).
meglátjuk , én azt látom, hogy 1000 felett nincs komoly vevő egyenlőre.ne legyen igazam.én is érzek egy visszatesztet benne. Én attól tartok,hogy okt.végéig nem lesz semmi majd..az meg nem jó hír mert egy per évekig elhúzódhat pláne kishazánkban. Üdv mindenkinek és sok nyereséget!
Ez így igaz. De ezt neked soha senki ne fogja megfizetni. Ez az összehasonlítás inkább arról szól, hogy egy inflás, magas kamatkörnyezetben igen nehéz olyan alternatív befektetést találni, ami reálhozamot produkál. Az ilyen hosszú távú összevetések igen tanulságosak ebből a szempontból.
Ha megnézed bármelyik részvényt, az OTP és talán a MOL, meg az Egis kivételével egyikkel sem kerestél ilyen hosszútávon reál értelemben...
Ha eladtal, vagy meg nincs, venni akarsz olcsobban. Ez ilyen egyszeru. Egyebkent, csak a talalgatas megy itt sokak reszerol. Kevesek reszerol meg biztos penz.
Ez is egyszeru.
Azért meg utólag elnézést kérek, hogy 1 hónapja abban a tekintetben nem voltam teljesen korrekt, hogy nem írtam meg, mikor szálltam be. Nyilván egy ilyen illikvid cuccnál az ember előtte, menetközben ilyet nem ír meg.
A 430 forintos kárpótlásijegy-ár az 1992 végi forint értékére átszámítva csak 63 forintot ér, ami kevesebb, mint nyolc százaléka a 800 forintos első tőzsdei, piaci árnak, és hat százaléka az ezer forintos kezdeti névértéknek (címletértéknek). A kamattal növelt értékkel talán már nem is szükséges megbonyolítani a dolgot, hogy lássuk: a kárpótlási jegyet bizony csúnyán elinflálták az idők során.Sőt, valójában egy 1992. decemberében eladott kárpótlási jeggyel azóta bőven az infláció feletti eredményt lehetett elérni, banki és állampapír szerint az akkori 800 forint ma legalább nyolcezret, de inkább 12-13 ezret érhet kamatoztatva. Ez a mai 400-450 forintos tőzsdei árnak 20-30-szorosa is lehet.
Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509