Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 19:22
#34180
Jó Perfekt, jó Vad úr,

Szíves engedelmükkel azért hozzászólnék ehhez a kérdéshez. Ha lehet most hadd fogalmazzak teljesen világosan:

1.) Az, hogy ennek a részvénynek (HUMET®) mennyi az árfolyama a piaci kereslet dönti el. Én nem értékpapír-kereskedőnek (market maker) szegődtem ide. Ennek több példája is adódik, 200 forint (2.000) körüli árfolyamnál is jeleztem a nyilvánosságnak, hogy a papír nem ér 40 (400) forintot; meg is dorgáltak érte. Az én dolgom, hogy egy vállalatot (értsd: a fundamentális alapjait) felépítsem. Ha fundamentális alapokkal szemben a piac kevesebbre értékeli a papírt, mint amennyit ér, akkor azok, akik józan eszűek, de beszorultak kivárnak, vagy hozzávesznek (leátlagolnak), vagy azok, akik józan eszűek, de nem szorultak be, azok vesznek.
2.) Engem lehet szidni a 29, majd 6 és 29 forintos kibocsátásokért, ha nincs jobb dolguk, de egy biztos – 380 millió adósságból (amit az adóhivatal csinált nekem) kimostam ezt a jó sorsra érdemes céget majd egy qrva fillér nélkül, hitelképtelenül összevásároltam ezekből a sokat kritizált nyomdatermékekből maguknak (HUMET® részvényeseknek) a fél világot (kb.: három milliárd forintos értéket). Aki nem akarja, ne értékelje. Aki tudja, csinálja utánam.
3.) A tököm tele van azzal, hogy olyanok kritizálnak (Vad úr), olyanok tiltanának ki innen (Perfekt) akiknek halvány fogalmuk sincs ennek az egész folyamatnak a példaértékéről és egy 70%-os pénzkivonást elszenvedett tőkepiacon azt várják tőlem, hogy szárnyaljon az árfolyam. Nézzék a blue chipeket és rájönnek, hogy a chartunk ugyanaz, holott én a semmiből a HUMETet egy minimultivá, a 16 szorosára növeltem, ők meg tették a dolgukat, de egy hatalmas évtizedek óta működő, prosperáló vállalattal, infrastruktúrával és finanszírozással (bank, olaj, gyógyszer) a hátukban.

Őszinte hívük

Jó Puritán Virág,

Egyet sose’ felejtsen: MAGA ELMEBETEG!
Csa-csi nem HUMET dolgozó, és a Maga által vett értelemben árfolyam politikánk nincs és nem is lehet, mert nem az a dolgunk, hogy tőzsdézzünk, hanem napi 8-10 órában dolgozzunk – vállalatot építsünk. A személyes hasznom a Maga hülyeségén derülni, meg a jól végzett munka öröme….

Kézcsókkal
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 19:04
Előzmény: #34175  csa-csi
#34179
Kedves Csa-csi!
Nem tudom ki vagy, csak remélni tudom, hogy nem HUMET közeli személy. Írni nem szoktam, de általában olvasom a fórumot és részvényem is van. Minden véleménynek szokott ellenpólusa is lenni. Ezen a fórumon ez te vagy. A felsőbbrendű stílusod viszont irritáló. Természetes, hogy minden beragadt befektető ideges. Főleg, ha úgy érzi, hogy nem a gazdasági környezet szívatja.
Ha megtennéd, hogy visszavennél az arcodból és orvost nem másnak ajánlgatnál, az megköszönném...
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 18:58
Előzmény: #34177  Törölt felhasználó
#34178
Érdemes megnézni Humet ügyben:

link
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 17:48
Előzmény: #34176  Törölt felhasználó
#34177
Soha el ne felejtsük:
csa-csi az a humi dolgozó, aki minket humi fórumosokat (egyben humi tulajdonosokat) csőcseléknek nevezett!!!!

Egyre lejjebb süllyedünk!
A látottak alapján kijelenthetjük, hogy a cégvezető és csapatának áldásos árfolyam politikája mély nyomokat hagy!! (ehhez másnak semmi köze!!!)
Köszönjük!!!!

Ezek után tényleg nem értem, hogy miért beszélnek egyesek a cégvezetővel arról, hogy milyen sokat is ér a cég, illetve a most vásárolt ingatlanok?

Nekünk nem teljesen mindegy, hogy mi mennyibe kerül?
A tapasztaltak alapján elmondhatjuk, hogy csak a személyes hasznuk érdekében cselekszenek.

Mivel ilyen árfolyamon céget venni nem lehet, így marad az „ócsó” papírok óvatos piacra dobása, de mivel már egyre kisebb a felvevőpiac, így folyamatosan süllyedünk!!!

Hiába vásárolt be egy-két nagypénzű a részvénybe, ők is ráfáztak, s csak hatalmas bukóval tudtak kiszállni. (Ilyen a tőzsde mondogatják, a beépített humi dolgozók …)
Biztos ilyen? Szerintem ez humi specialitás!!!!

Egy-két szám a 2007-es évről:

CREDINGTON Ltd. = 1.032.769 db
Dr. Csucska Elek alapítvány = 4.106.282 db
GALAMB Vilmos dr. = 50.000 db
DMC Pharma = 135.000 db
CIVIN János = 200.000 db
SENERGIE Zrt. = 600.000 db

Kíváncsi lennék arra, hogy az életben még egyszer vesznek e humit akik ennyire ráfáztak?????
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 17:36
Előzmény: #34175  csa-csi
#34176
Kedves csa-csi !
Nekem még a fogorvosom is ajánlotta de sajnos már fogam sincs . Attol még lehet vonzó más számára hátha kinő a foga .
Legfeljebb uj fogakat csináltat ha marad pénze .
csa-csi
csa-csi 2008. 09. 09. 17:27
Előzmény: #34174  Törölt felhasználó
#34175
Kedves perfect!
Célszerű lenne, (egyéb megbízás hiányában) ha kizárólag a magad nevében beszélnél. Nem kellene fölöslegesen pánikot keltened.
Kicsit úgy érzem mintha kényszeres HUMET-vásárlónak tüntetnéd fel magad, ("nekünk csak a drágább jut")
akit bottal vertek, amíg nem vásárolt e papírból. Persze lehet, hogy csak a kapzsiság kényszere hajtott...
Felhívnám a figyelmedet a profitline.hu viszonylag korrektnek elemzésére, ahol kimondottan rád gondolva jegyzik meg, (néhány sorral lejjebb nemrég sokadszorra belinkelte valaki) hogy
"A részvény vásárlását kizárólag erős idegzetű, kifejezetten spekuláns befektetőknek ajánljuk."
Tehát ha úgy érzed, "szakad a cérna", ajánlom, hogy keresd fel kezelőorvosodat majd gyógyszerészedet.
Amúgy tényleg izgalmas az utóbbi napok kereskedése, mert ha a 48 Ft. megfogja, (ma sajnos gyengült ennek az esélye de még nem kizárt) akkor végre akár hír nélkül is elindulhatunk a realitások világába.





Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 16:50
Előzmény: #34173  Törölt felhasználó
#34174
T.Civin úr .
Ön egy nagy pokerjátékos rezzenéstelen arcal vezeti félre a befektetöit . Minden héten fellép a topikban és elöadja az aznapra meg komponált elöadását .Szerintem elönyös lenne mindenki számára ha többé nem jelenne meg a topik podiumon .Igy nem vezetné félre a halgatoságot . Ugyan is Önnek a hatforintos belépőjegy elviselhető de nekünk csak drágább jegy jut , és sajnos egyre többe kerül .Tanulni meg nem sokat tudunk Öntől esetleg a végén azt hogy lehet a becsületes embereket csöbe huzni . Köszönettel sok lerongyosodott humet részvényes .
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 15:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#34173
Tisztelt Civin Úr!

Nem adom "lúzerkedésre" az eszem és szerintem Ön végképp nem az. Távol áll tőlem. Szerencsére. Ahogy a "kisbüfik" hitegetése is. Nem az én dolgom. Ez az Ön területe. CSak tudja én már sokat láttam ebben a kis országban.
Amikor az ország olyanokat lát, hogy hatalmas bank (Posta) egyik pillanatról "nesze fogd meg semmit jól" lesz belőle és a felelősök kik tehetnek róla még dorgálást sem érdemelnek, akkor mikor a volt szoc. rendszer fenegyerekei voltunk szó szerint dübörgő gazdasággal és vállalatokkal erre 18 év politizálás után fenegyerekből fekete báránnyá "maszturbált át", elnézést de egy "kis" cégnek (jelen esetben Ön) hogy hihet az ember? Hogy bízhat egy vezetőben mindezek mellett, főleg ha az előre "felelőtlen" kijelentésekkel hitegeti a szerencsétlen befektetőket. Ne haragudjon, de én olyan ember vagyok akinek a SZAVA mindennél fontosabb. Ha mondok valamit akkor az ha törik, ha szakad de úgy LESZ! Megígértem anno nem fektetek Humetbe (miután ösz. 100.000db-os rv. állományom kb. -20% veszteséggel eladtam). Nem is fektettem.
Ennek ellenére töretlenül hiszem, hogy Ön még komoly sikerek elé fog nézni (ez persze nem azt jelenti, hogy a rv. tulajdonosok is!!!).

Minden tiszteltem az Öné, ahogy egykori (és jelen) országvezetőinké is, hogy képesek voltak ilyen tökéletesen irányítani kicsiny országunkat. (Persze CSAK saját érdekeiket szem előtt tartva!)

Őszinte híve, Vad László
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 12:36
Előzmény: #34171  zotya32
#34172
A BÉT-en a mai napig közzétett "Kibocsátói hírek" szerint:
a Dr. Csucska Elek alapítvány
2007.12.31 és 2008.04.03 közötti időszakban 450.648 db "ócsót"

a SENERGIE Zrt.
2008.03.27-én a bejelentett 226.476 db. részvény helyett csak 176.476 db-ot adott el.

Azóta nem volt érdemleges bejelntés a baráti kezek tranzakcióiról!!
Ami valójában nem azt jelnti, hogy nem is adtak el, csak éppen a változásokat még nem jelentették!!!!
zotya32 2008. 09. 09. 12:12
Előzmény: #34170  Törölt felhasználó
#34171
2 lehetséges válasz:
1. Nem tudni.
2. 6ft-ost adnak, aminek végtelen az utánpótlása.
:-)
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 12:00
Előzmény: #34169  Törölt felhasználó
#34170
sejti valaki, hogy ki ad el ennyi ideje és ennyit?

hol a vége?

Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 11:49
#34169
micsoda remek lépés lett volna bekerülni a bux kosárba. Na majd legközelebb talán...
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 10:04
#34168
Most "hogyé" adod?-:))
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 08:38
Előzmény: #34166  harlem
#34167
Egy friss elemzés:

link

Az 51-es szintet át kell tépnünk ma!
harlem
harlem 2008. 09. 08. 23:12
Előzmény: #34163  forest_30
#34166
Forest, látsz Te itt ezen fordulást?
link
Szvsz short tovább.

Helyesen : folytatódik
kissherceg 2008. 09. 08. 20:58
Törölt hozzászólás
#34165
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 20:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#34164
Zsihaha,
Nincs messze tőle Calgary.
:)
Szép, szabályos, merőleges utcák ...
Jó hely. Még a környéke is ...
forest_30 2008. 09. 08. 20:03
Előzmény: #34162  Törölt felhasználó
#34163
kissherceg !

Szerinted EUR/USD short fojtatódik
el mehet akár 1,35 ig ?
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 19:58
Előzmény: #34130  Törölt felhasználó
#34162
rutyutyuty

"El vagy tévedve látom...akkoriban (lassan 1 éve) mikor erről szó volt, még a 100 ft-okat verdeste a papper..."

Ja, 100-nál én sem fogadtam volna 50-re.
De most felcsillant a szemem.
:)
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 19:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#34161
jól látom, h 4x nél járunk?

akor beállok a vételi oldalra!

46 jó lesz?

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek