Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:31
Előzmény: #34219  exmnbs1
#34220
Ticca meg túl sokat tud )))
exmnbs1 2008. 09. 09. 22:29
Előzmény: #34217  Törölt felhasználó
#34219
wicca, semmi baj, látszik, hogy emberből van
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:27
Előzmény: #34217  Törölt felhasználó
#34218
Mi meglepo van abban, hogy Civin ur azt irja, hogy a "tokom tele ...." Engem 5 evvel ezelott, ugy teremtett le, hogy ne baszogassam mar.

Civin ur, igaza van abban; a daytraderekkel aztan egyaltalan nem kell foglalkozni....mert csak a veletlen muve az, hogy befektetokke valtak !
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:24
Előzmény: #34214  martin36
#34217
Nem védeni akarom C. urat, (a kifakadása engem is meglepett) de teljesen megértem, sőt csodálkozom, hogy mostanáig ilyen jól bírta. Ami itt megy, az néha tényleg kiborító tud lenni.
Azért C. úrnál ez még bocsánatos bűn, neki ilyen a stílusa. Már abból, hogy szóbaelegyedik egy netes fórumon a kisbefektetőkkel látszik, hogy nem szokványos.
Az én emlékeimben élénken él az a negyedéves beszámoló, melyben valami ilyesmit írt: "...hát mit mondhatnék? 10eFt-os fizetési problémákkal küszködünk..."
A "sznob" elemzők nagyon lehúzták a stílusát.
Én meg (úgy érzem) értettem, miről írt, sőt ez az egy mondat többet mondott az egész cég akkori állapotáról, mint a rengeteg szám a mérlegben...
Az egyik szemem sírt (mert a helyzet keserűsége kiérződött a sorok közül) a másik meg nevetett, hogy lám, van aki még ilyen helyzetben is megőrzi a humorát.
;)
Jovi 2008. 09. 09. 22:16
Előzmény: #34211  Jovi
#34216
Civin úr,
én soha nem írtam és nem is feltételeztem, hogy lopnak ,csalnak stb. Én ezt az okfejtést értem, csak az nem derül ki soha, hogy Ön érti-e azt amit én írok.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:14
Előzmény: #34211  Jovi
#34215
Szívesen. Egyébként ha engem kérdezel, a kosárba kerülésnek inkább negatív hatásai vannak egy részvényre. 1) Még egy réteg spekuláns rángatja a papírt... :(
2) Függővé válik a világpiaci folyamatoktól. (Láttuk, hogy az MS milyen hatással volt most is.)
Szval kösz, én inkább nem kérnék a kosárból...
Épp elég baj, hogy az általános szentiment így is átragadt. Pedig lássuk be, a szekér jól megy, amerikai jelzálogpiaci kitettsége meg (tudtommal) nincs a Humetnek, ugye... :D
martin36
martin36 2008. 09. 09. 22:12
Előzmény: #34205  Jovi
#34214
Tisztelt Civin Úr!

Minden egyes alkalommal élvezettel olvastam hozzászólásait,még ha negatívan is álltam hozzá,akkor is.Viszont elszomorodva konstatáltam,hogy a -joggal-érzett felháborodásában,mérgében már olyan kifejezésekre ragadtatta magát,amit nem érzek egy nívójuval Önnel.Még az is megfordult a fejemben,hogy nem is Ön írta a post-ot.
Az ember annyi ábrándjáról lemondhatott már,kérem ne tartozzon Ön is ezek közé,és ne veszítse el a türelmét,még akkor sem,ha ez teljesen érthető az Ön részéről.
Nem bort iszok és vizet prédikálok,nagyon is szoktam én is káromkodni(meccs,minden egyes 1 forint humi esés,stb),de kérem őrizze meg higgadtságát a késöbbiekben is,hogy a nyugodt intelligens hozzászólásait így bárki jóérzéssel olvashassa majd a közeljövőben is!
Tisztelettel:

Varjasi Tibor
exmnbs1 2008. 09. 09. 22:12
Előzmény: #34210  Törölt felhasználó
#34213
wicca, szépen kiderült kinek mije mivel van tele)))))))

"A tököm tele van azzal, hogy olyanok kritizálnak (Vad úr), olyanok tiltanának ki innen (Perfekt) akiknek halvány fogalmuk sincs ennek az egész folyamatnak a példaértékéről és egy 70%-os pénzkivonást elszenvedett tőkepiacon azt várják tőlem, hogy szárnyaljon az árfolyam."
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:12
Előzmény: #34207  Törölt felhasználó
#34212
Civin ur !

Kerem, legalabb nekem ne erveljen. Mondhatnam, bizonyos szempontbol, en is ebbol akarok elni, a Tozsde az iskolam !

De,ahogy On is irja, ne legyen felreertes; Civin ur , nincs felreertes. Igaz, mas-mas szekbol ervelunk !

Tovabbi jo munkat kivanok!
Jovi 2008. 09. 09. 22:08
Előzmény: #34208  Törölt felhasználó
#34211
Wicca, köszi a választ!
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:06
Előzmény: #34207  Törölt felhasználó
#34210
"...és tele a kezünk munkával, megrendeléssel..."
Ez a lényeg.
exmnbs1 2008. 09. 09. 22:05
Előzmény: #34207  Törölt felhasználó
#34209
Civin Úr,
"Nem ez a legnagyobb horderejű ilyen jellegű feladat, amin most dolgozunk."

Kérem beszéljen kicsit a szóban forgó nagyobb horderejű feladatokról.

Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:00
Előzmény: #34205  Jovi
#34208
Jovi, a nagyobbik részvénysorozat. (A kosárba ugyanis az egyes sorozatokat teszik be.) Tudtommal kettő van, egy 37-es és a multkoriban kibocsájtott 23-as. Ez a kettő adja ki a 60-at. Na persze nem néztem utána, lehet, hogy a 37-es többől áll. Akkor rossz hírem van, a 23-assal kell számolni, ami 207-nél jóval magasabb árfolyamot jelent. :)
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:59
#34207
Jó Jovi,

Teljesen érthetetlen, hogy a cég leértékeléséről beszél. Pont fordítva van.

Az első részvényért-vagyont konverzió a csődmegegyezés lelke volt. Akkor kb.: 330 millió adósságot konvertáltunk részvényekkel nullára.
A második ilyen tranzakció – ki tudja hányadszor írom le – 159 forintos árfolyammal – több mint 3 milliárdos vagyont generált.
A harmadik tranzakció nyitánya hangzott el, és – mint Ön is tudja – nem költöttünk semmi radikális dologra még.

Aki számolgat, néhány százezer részvényt nem talál. Egyrészt – ahogyan látom – találgatás folyik – másrészt rossz adatokból indul ki, harmadrészt eltéveszti az időrendet, negyedrészt pedig tudni kell, hogy a 6, illetve 29 forint, valamint az akvizíciós vételár közötti különbség árfolyamnyereség adója 25% - ezt ki kellett és ki kell fizetni.

Visszatérve az elejére – többször leírtam, hogy mi, miért történt, illetve történik. Nem világos ez?

Egy pénz nélküli vállalat a kibocsátással begyűjt a nagyrészvényeseitől készpénzt is – nem sokat – de egy olyan poolhoz jut, amivel valamennyi részvényes vagyonát növelheti. A nagyrészvényes alapvető érdeke, hogy a magvolt pakkja érjen végre - fundamentális alapokon is – valamit. A nagyrészvényes nem kiszállni akar (most), hanem a részvényesi értéket növelni, hogy akkor, amikor kiszáll, megalapozott áron és biztonsággal tehesse.
Ez történik, senki sem vesz jachtot, Bentleyt, stb. hanem keményen dolgozik, hogy minél nagyobb és kezelhető méretű céget építsen és egyszer majd kiszáll. De ennyi munkával síbolni… Ennél azért lenne egyszerűbb megoldás is, ha lopni akarnék. Ezt az egészet egyszer egyetemen kell majd tanítanom, ha ennek az országnak a lakóinak nem csökken olyan mértékben az IQ-ja és az elmeállapota, amint azt itt egyesek példájából elborzadva látni, olvasni kényszerülök.

Jó exmnbs,

hétfőn szeptember 15-e lesz, amikoris a beadványoknak kell elkészülniük (OGYI és OÉTI). Az ügy jogi iratainak elkészítésének és a logisztikai váltás határideje szeptember 30. A HUMET jelentős költségekkel egy kis szervezetben gyártotta és forgalmazta (vitte ki a nagykerekbe) a termékeket, ez most a Reanal feladata lesz, amely napi szinten, más termékekkel ezt csinálja közel száz éve. A költségek tehát a HUMETben etekinteben a nullára csökkennek, a gyártás önköltsége áttelepül a Reanalba, ahol a készletezés, nyilvántartások, kommunikáció, szállítás eddig is napi feladat volt. Forintra ezt én nem tudom megmondani, hogy mekkora előnnyel jár, de nem is érdekes, mert az előny milliós nagyságrendű havonta. Ez egy evidens döntés volt. Nem ez a legnagyobb horderejű ilyen jellegű feladat, amin most dolgozunk.

Jó JP

Ne legyen félreértés, a szekér most is megy, jól megy és tele a kezünk munkával, megrendeléssel, szóval nem panaszkodom. Most valóban nem fontos az árfolyam a stratégiai célokat – hál’Istennek – megfelelő árfolyamok mellett értük el. A kisrészvényesek érdeke – írja – most nem fontos…. Dehogynem, az is kisrészvényesünk aki most vesz, meggyőződésem szerint extrémen olcsó áron. A spekulánssal, a daytraderrel nincs mit csinálni; elolvassuk az irományait és passz.

Köszönöm az észrevételeiket, őszinte hívük
exmnbs1 2008. 09. 09. 21:58
Előzmény: #34203  Törölt felhasználó
#34206
Hírek is voltak? Most is lehetnének, a konszolidáció eseményeiről, eredményeiről.
Vagy az mást nem érdekel?
Jovi 2008. 09. 09. 21:57
Előzmény: #34203  Törölt felhasználó
#34205
Wicca, lehet csak én nem értem, de a 37 millió darab az mi?
exmnbs1 2008. 09. 09. 21:55
Előzmény: #34203  Törölt felhasználó
#34204
Már egy jó kis profit warningnak is örülnénk)))))
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:53
Előzmény: #34202  exmnbs1
#34203
Nem, azt nem. Csak poénnak szántam. Tőlem lehet a jövő hónapban is 207. :)
De azért lássuk be, 2005-ben hírek is voltak. Most viszont a jó negyedéveseken kívül másra nem számíthatunk.
Sztem.
Aztán a franc se tudja...
exmnbs1 2008. 09. 09. 21:51
Előzmény: #34201  Törölt felhasználó
#34202
wicca, kizárod, hogy a történelem ismétli önmagát? ( 2005/2006)
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:47
Előzmény: #34195  Törölt felhasználó
#34201
"...a februári beszámoló után amikor felveszik a BUX kosárba..."
Végeztem egy gyors számítást:
5mrd/37millió db/63%-os közkézhányad
és az jött ki, hogy a Humet nagyobbik részvénysorozata 207Ft-os féléves átlag fölött bekerül a BUX kosárba.
Most már csak egy kérdésem maradt: melyik év február? :)

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek