Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2008. 09. 07. 10:58
Előzmény: #34119  Törölt felhasználó
#34120
Nem, felvásárolja a Humet))))))
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 10:23
Előzmény: #34118  Törölt felhasználó
#34119
50-edelik az OTP árfolyamát ? :))
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 10:16
Előzmény: #34117  Törölt felhasználó
#34118
Én OTP-t vennék 100Ft-on. Készpénzben fizetek azonnal, bármekkora mennyiséget!
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 21:01
Előzmény: #34116  Törölt felhasználó
#34117
én is vevő bagyok 6ft-os áron 10 milla paperre---lehet fizetni kp!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 20:21
Előzmény: #34113  Törölt felhasználó
#34116
"1) Negyedelje le a névértéket. (Adminisztratíven)"

1 forint 50 fillérre??

"Soha többé nem lesz gondja a részvény esése miatt... 1 euró lesz."
????????????

nem lesz többé korrekció, meg medvepiac?
meg válság?
lesz erről törvény is?
lehetne, hogy nátha se legyen többet?
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 17:28
Előzmény: #34114  Törölt felhasználó
#34115
jav.

helyesen;
A papir magatol is eleri majd az illikvid statuszt , "hazipenzzel" forgatas hijan.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 17:26
Előzmény: #34113  Törölt felhasználó
#34114
Tudod Buxerkam, vannak idok amikor ezt egy cegvezeto megteheti, de vannak idok, amikor egy cegvezeto keptelen ezt megtenni. Nos, ez az ido meg nem jott el. Ahogy anno a kis spekik, iszonyatos beragadasa magas arfolyamrol azt a helyzetet szulte meg, hogy nem engedhettek meg maguknak azt a luxust, hogy egy akkora mervu rv higitas, megingassa oket, igy nem is kovetkezett be limites esesek sorozata, csak amolyan csorgas, igy egy 6 forintos tokeemelest konnyebben a torkukra lehetett kenyszeriteni. Ez , a psichologiai faktor megragadasa batorithatta a cegvezetest erre a legutobbi tokeemelesre is. Na ugyanigy, jelenleg nincs nem tehet tobbet a cegvezetes a kisbufikert, mint vegzi a dolgat a termeles es ertekesites kornyeken, es az arfolyamot mit van mit tenni, mit nics, tobbe-kevesbe magara kell hagyni. Nem teljesen, de ugy, ahogy Te irod, az most azzal egyutt, ha meg is lepik cegvezetes reszerol, az arfolyamnak annyi. Velemenyem szerint, ehhez a lepeshez Civinek most inkabb nem fognak hozza. A papir magatol is eleri majd az illikvid statuszt "hazipenz" nelkuli forgatas hijan.

Reszvenykibocsatasi moratorium? Meglehet probalni, de, ha mar ki lesznek razva a spekik, akkor mar minek ?!!

Gazadgodoval szolva, a papirnak mar reg vege ....azt meg nem hinnem, hogy orok idokre szokta erteni !
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 17:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#34113
Elnök úr! Az a próbléma, hogy az 1929-et túl élő cégek árfolyam normalizálódásából csak iszonyatós mázlival tudtak részesedni kisbefektetők.
1) Kivezették az első adandó alkalommal az orruk előtt.
2) zárt körben folyamatosan tőkeemeléssel csökkentették az egy részvényre eső hasznot.
3) Mire beindult a piac, jött a külföldi konkurencia.
Most ne ajánja spekiknek, mert vissza adják pont akkor amikor szüksége lenne a cégvásárlásokhoz egy stabil árfolyamra.
Javaslataim.
1) Negyedelje le a névértéket. (Adminisztratíven)
2) Rázza ki a spekiket.
3) teljes "hírzárlat", nulla komonikáció
4)Amikor a legutálatosabb papír lesz ölje meg a likviditást pufferekkel félévre.
5) Hírtelen hívjon össze egy közgyűlést és hírdessen moratoríumot a részvény kibocsátásra!
Soha többé nem lesz gondja a részvény esése miatt... 1 euró lesz. Üdv buxer.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 16:23
Törölt hozzászólás
#34112
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 15:20
#34111
Jó Spade,

Nem így zajlott, zajlik valóban, ugyanis a XXI század más. A példám így jó, ahogyan van.
Kiegészítésképpen: A XXI század nagy előnye a tömegtermelés, a szállítás és a fizetések hatékonysága és kifejlődött gyakorlata és ezek globalitása; a pillanatokra lerövidült reakcióidő (lehetősége). Ezen körülmények lehetővé teszik, tehát ebben a folyamatban lehetett alacsony kamatokat tartani egy darabig, hiszen Kínát és Indiát nem érdekli a kamat – amerikai kötvényei vannak, képes vele prompt fizetni, de tarthatja is és ezért előbb utóbb erős dollárt (olcsó árut) kap.
A lényeg az, amit írtam, hogy egy terület válsága eladósodottságot jelent, ez zavart okoz, majd az adósság fejében (is) kereslet generálódik és az adott gazdaság szállítani tud (mert erős) és fejlődésnek indul.

Így sem komplett, de teljesebb.

Őszinte híve

Jó Zsihaha,

A HUMET® részvényeiről azt mondtam, hogy egy komoly esés után már más lesz, nem spekulatív kategória. Tévedtem ebben is, mint sok minden másban, de ma már a spekulatív szinten mozognak az instrumentumok (jól szituált kötvények árfolyamai omlanak össze egy hét alatt és helyi háborúk, kellően nem várt és értékelt politikai döntések tesznek volatilissá nagyságrendekkel komolyabb fundamentumokkal rendelkező papírokat, mint a HUMET® részvényei. Mindent eladni? Mit kap érte? Készpénzt? Az árfolyamai annak is változnak és hihetetlen elszállások lehetségesek. Árut? Mit? Mindent nem lehet eladni, mert minden, az áru, is a készpénz is, a nyersanyagok is, az indexek, a műtárgyak egyszóval minden - mára rövidebb-hosszabb távú spekuláció tárgyai lettek. A spekuláció lételeme a XXI század emberének és a sikere azon múlik, hogy…... (lásd még a Pénzkeltető, a ser és a sör, a tyúk meg a tojás stb. titkait).

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 15:00
Törölt hozzászólás
#34110
spade 2008. 09. 06. 14:55
Előzmény: #34107  Törölt felhasználó
#34109
Jó Civin Úr,

A "Tény, a Túltermelés, a Beavatkozás, a Recesszio" részek se történetileg MOST nem így történtek, lényegüket tekintve meg kiváltképp nem. De arra persze jó hogy szemléltesse egy XIX századi gazdasági ciklus tipikus lefolyását....

Mindenesetre a további megjegyzések beteljesüléséhez kívánok sok sikert, erőt és egészséget !
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 14:02
Előzmény: #34107  Törölt felhasználó
#34108
bölcs gondolatok
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 13:01
#34107
Jó Mindenki,

Megfontoltan kell eljárnunk – a következők miatt.

Tény – alaphelyzet

A baráti Egyesült Államok állami költségvetése deficites volt, mielőtt megindította volna a háborút Afganisztán és Irak ellen és ezt a deficitet a mai napig, szolid kalkulációk alapján napi egymilliárd dollárral, azaz közel egybillió dollárral növelte. A deficitet minden költségvetés államkötvényekkel (hitelekkel) finanszírozza és, hogy ezt a kötvényt vegyék, kamatokat kellett emelnie, ami köztudomásúan lassítja a gazdasági növekedést.
A gazdasági növekedés szükséges; és ténye alapvetés, mert a demográfiai növekedés (egyre több fogyasztó egyre több fogyasztás) 1-6%-kal több termelést és/vagy szolgáltatást generál.

Túltermelés

Ez a fajta túltermelés soha nem lehet teljesen egészséges, mert túlkínálatot teremt, ami egyes vállalkozásokat (iparágakat) egy ideig fejlesztésre (növekedésre) ösztönöz, majd egyes vállalkozások (iparágak) esetében komoly bajok (csőd) keletkezik, amit vagy relatíve magas kamatú hitelekkel lehet finanszírozni, vagy tőkét kell bevonni mert a piac, a vevő a felesleget nem finanszírozza, nem veszi meg. (Lásd a Megjegyzés # 1.)

Beavatkozás

E túltermelés jeleit észlelve megelőzően adódóik minden esetben egy mesterség piac felduzzasztás; az embereknek béremelésekkel (Medgyessy dr.), olcsó hitelekkel (subprime, stb.), állami megrendelésekkel (vissza a háborúhoz) pénzt adnak át, amely keresletet generál és elodázza a válságot, de a válság bekövetkezik.

Recesszió

A válság mélysége az érintett gazdasági terület (ország, országcsoport) a válságot megelőző piacnagyságától függően cseng le – ha a gazdaság nagy volt (magas GDP), akkor a gazdasági terület képes külső segítség nélkül elviselni a válság okozta károkat.

Megjegyzés # 1

A HUMET a válság jeleit látva, alkalmas időben tőkét generált (nyomda) és ebből három működő vállalatot vásárolt egyetlen iparágban, lokálisan (Vancouver) koncentráltan a HUMET® számára elérhető és kezelhető nagyságban. Ennek megfelelően és ehhez szükségesen megvásároltuk a hazai gyártóbázisunkat (Reanal).

Kilábalás

Okkal (ez lehet pl.: a háború költségeinek csökkentése, a háború sikeressége esetén új piacok elérhetősége, a megvolt piacokon eső árak miatti hatékonyságnövekedés a gazdaságban, stb.) újra megindul a fogyasztás növekedése és újabb – más pozíciókban (hiszen sokan csődbe mentek) – újra generálódik az a profit, amely minden növekedés velejárója (ide értve a béremelkedést, a vállalati jövedelmeket és az állami adóbevételeket).

Megjegyzés # 2

A HUMET® egy eső gazdasági szférában alkalmas pozíciókat épített ki és vannak tartalékai ahhoz, hogy a gazdasági növekedés megindulását kivárja – és időközben is a profittermelő (tehát nem stagnáló) vállalkozások egyike. Az árfolyamai nem tükrözik a reális értéket, de extrém esetek vannak – a legextrémebb példa: az 1929-es nagy gazdasági válság idején adott cégek ezreinek a kapitalizációja a bankszámlaegyenlegük alatt volt!

A fent írottakról

A teljes folyamatra vonatkozóan állapította meg Kosto, hogy a tőzsde viszonya a reálgazdasághoz képest olyan, mint a parkban sétáló ember kutyája. Hol előrerohan, hol lemarad, de soha sincs a gazda mellett, azaz soha nem tükrözi a valós értékeket. A tőzsdeindexek – amióta mérik őket – folyamatosan emelkednek, de komoly ingadozások láthatók. A spekuláns a hullámvölgyben vesz, a hullámhegyen elad, mert tudja, hogy egy növekvő világgazdaság valamennyi tőzsdeindexe folyamatosan emelkedik. A legkisebb időtáv, amit itt értékelni érdemes az hat-tizenkét év!

Megfontoltan eljárni, írom e dolgozat elején. Igen. Sajnálom, de aki rövid távú adatokban (értsd: árfolyamokban) gondolkodik, és abból von le következtetéseket egy vállalat állapotáról, pl.:
 rohangálna befektető után (puritán)
 fogad árfolyamokra (Gazdagodó)
 csalózza le a vállalkozás vezetőjét (Don Laca)
az nem lehet mérvadó, vagy meghatározó egy vállalkozás vezetője számára – bocsánat, de én így gondolkodom – főleg nem, ha az illetőnek immár (sajnos, hál’Istennek) huszonhatodik éve van szerencséje vállalatot vezetni.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 12:25
#34106
Jó Don Laca,

A fogadásról. Valóban vesztettem (volna), de a jó Gazdagodó nem kötötte meg velem a fogadást, mondván, hogy manipulálom a piacot. A tét egymillió forint volt (ezt buktam – volna), tízezer ellen.
Mint tudjuk, a rendelkezésem alatt több, mint tízmillió darab HUMET® részvény van, azaz egy forint több, mint tízmillió forint nem realizált veszteséget jelent(ene). Aki ezek után azzal lép vissza, hogy egymillió forintért manipulálom a piacot és ezért lép vissza, annak nem ez a konkrét oka, hanem ő (Gazdagodó) sem hitte, hogy 50 alá megyünk.
Na ennyit erről.

Eladtam HUMET® részvényeket, erről már sokat írtam, 159 forint volt darabja és ezeket így eladva a HUMET számára produkáltam kb.: három milliárd forintos tőkét, termékben, készpénzben, ingatlanban, P/E-ben (nyereségben). A saját hasznom ezek után, ha van (ha lenne) az általam deklarált 83-146 forintos nem extrém árfolyamokon – lévén több, mint tízmillió darab HUMET® részvény a rendelkezésem alatt – 330,000.000,- usque 1.090,000.000,- forint (10,000.000 szorozva a két szélső érték mínusz 50 forint különbségével).

A fenti levezetés értelmében én nem ha**g cs**ó (kimaradt betűkből: zuáv!), vagyok, ahogyan Ön írta, jó Don, hanem egy lúzer. Nekem vannak tapasztalataim, türelmem stb. és ezért meggyőződésem, hogy ilyen lúzerekkel teletömve a hazai gazdasági élet színvonala egyre közelebb kerülhetne a nyomorgó kanadaiak színvonalához. De hát csak tessék, tessék, folyton folyvást….. Hát én, a beismerten és indokoltan lúzer tisztelettel megkérem, hogy a szidalmakkal párhuzamosan (vagy inkább ezt követően) adja a fejét Ön is effajta lúzerkedésre és akkor már ketten tettünk valamit, hogy mi magyarok, lesüllyedhessünk a mély recesszióban ücsörgő észak amerikai népesség nyomorszintjére.

Gratulációját mély meghajlással köszönve, tisztelettel várja a közgyűlésen, vagy bárhol, bármikor,

őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 10:42
Előzmény: #34104  Törölt felhasználó
#34105
ta alapján a chart 40 alá mutat!
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 10:38
Előzmény: #34100  Jovi
#34104
Jovi, nem fogalmaztam pontosan, természetesen tudom, hogy mi okozta a 130-50 lejtmenetet. Az nem a szentiment miatt volt. (Bár a szentiment volt az, ami 130-ig vitte, csak pozitív, mivel a cég akkor még 50-et sem ért, csak 36-ot.) Aki követ, az tudja, hogy én 50 és 72 közé teszem most a reális árfolyamot. Tehát pontosítok:
Itt 50 ALATT extrém olcsó.
Venni azért nem veszek, mert 1) bukóban nem veszek már rá semmire 2) Amit rá szántam, az már benne van.
Egyébként egy érdekes adalék: "nagyoknban" is van egy kis pénzem, és némelyikben nagyobb bukóm van %-osan, mint a Humetben. Tiszta szerencse, hogy kisebbek a "nagy, megbízható stabil" céges pozijaim. :)
Ha mást nem is csinálnék, mint most bukóban kiszállnék, és átraknám a pénzem a nagyokba, már jobban jártam volna, mintha eleve ott lett volna a pénzem...
Na ennyit erről az értéktelen, megbízhatatlan vacak papírról. :)
Törölt felhasználó 2008. 09. 05. 20:09
Előzmény: #34102  Törölt felhasználó
#34103
vagy ő adja ))))
Törölt felhasználó 2008. 09. 05. 20:03
#34102
wicca

Ha olyan olcsó akkor higítsd!

:)
Törölt felhasználó 2008. 09. 05. 20:02
Előzmény: #34088  Törölt felhasználó
#34101
Kedves Wicca !

Eloszoris egy tevedesem korrigalasaval kezdenem;

"igy gondolkodni a tozsden = a bukassal " ...nos ez hianyos megallapitas, ugyanis a tozsden (is) sok fele "model" szerint lehet bukni.

Nem tudnek kongruens jelet huzni kozted es kosto kozt, de parhuzamot, egy kis hasonlattal, talan sikerul huznom, kozted es kosto kozt. Olvasd el a "beszelgetes johannes gross-szal " konyv 70 -dik oldalatol, onnan , hogy "Talan meghalt Hitler ? " resztol. Ha vegig olvastad, rajossz, hogy a kosto nem kockaztatott semmit se tovabb, mentette az eletet, es menekult. A parhuzam ott van kozted es kozte, hogy mig kostonak az eleterol volt szo, neked csak a befektetesedrol es annak ertekerol, ezert , hogy megertsd a parhuzamot, fel kell fogd, hogy kosto azt mentette ami szamara a legertekesebb, Te meg a folott rendelkezel - ezesetben - ami szamodra a legertekesebb , a befektetesednek az erteke ! Kosto felismerte az esemenyekben a cselekves nelkulozhetetlen kenyszeret es lepett. En nem tudom, hogy Te mit ismertel-e fol, mit nem, es azt sem, hogy mit leptel. GYanitom , hogy az "elozmeny"-ben olvashatoak szerint, es alapjan, kicsit atertelemben mondva; kosto ba ott maradt parizsban es a gestapo elol probalt elbujni, sikeresen, vagy sikertelenul !

Tessek, jo elmelyulest , remelem hasznos hazi feladatot adtam !

Sok penzt!!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek