Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:55
Előzmény: #34239  Törölt felhasználó
#34240
Hol vannak azok, akik eddig mindig "megmondták", hogy ki, kik adnak el?

Nem akarom elhinni, hogy ezt a baráti kezek tennék???!!!
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:51
#34239
Nem mondod?-:))És pedig?-:))
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:48
Előzmény: #34236  El_Kebir
#34238
Csunyán átvert minket ez a Civin.
martin36
martin36 2008. 09. 10. 10:48
Előzmény: #34236  El_Kebir
#34237
Úgy tűnik inkább a vevő volt puffer,azonnal ki is állt az öntés után.
El_Kebir
El_Kebir 2008. 09. 10. 10:45
#34236
de szép volt... :-)
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:28
Előzmény: #34231  exmnbs1
#34235
ennek vege mint a botnak, ugy mint az egesz tozsdezesnek meg kb 3 evig!
kurnyikova
kurnyikova 2008. 09. 10. 10:20
#34234
Én most is ráérek Kissherceg.Mérkőzés labda következik.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:17
Előzmény: #34232  forest_30
#34233
Ez a papir rövid időn belül 40 alatt fo stagnálni, mivel sok kis bádog mühelyből eszkabálták össze. Átláthatatlan struktura. Csak pénznyelésre jó!!!!!!Az egész cég egy nagy nyomdává kezd kialakulni,a részvényesek meg a mozinézők,ólcso jegyárak mellett. Lassan már film sem lesz., mert a vetitő kilép.....
forest_30 2008. 09. 10. 09:10
Előzmény: #34231  exmnbs1
#34232
Végre eladoi puffer
exmnbs1 2008. 09. 10. 09:01
Előzmény: #34222  Törölt felhasználó
#34231
Civin Úr, köszönöm részletes válaszát.

Mennyibe kerül az AMEX-ra bevezetni a cégét? A NASDAQ-os min 1.5m USD-s költség tükrében elég költséges dolognak tűnik.
Jovi 2008. 09. 10. 07:23
Előzmény: #34229  Törölt felhasználó
#34230
Tisztelt Civin úr!
Mint korábban írta , Ön mindent precízen kiszámol mikor és mennyi tőkeemelésre van szükség.A cél egy 10 milliárdos cég. Kb. mikor, és milyen részvényszámmal tervezi ezt elérni?
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 00:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#34229
T. Civin úr!

"...Cél a Bulletin Borad vagy az American Exchange..."
Ez mikorra van betervezve?
kissherceg 2008. 09. 09. 23:21
Törölt hozzászólás
#34228
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 23:09
Előzmény: #34223  Törölt felhasználó
#34227
"...Az ENSZ hivatalos nyelve az arab, a francia, a kínai, az orosz és spanyol..."
Forrás: link
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 23:06
Előzmény: #34218  Törölt felhasználó
#34226
JP, ez nagyon igaz, befektetőkké váltunk sokan...
csa-csi
csa-csi 2008. 09. 09. 23:06
Előzmény: #34223  Törölt felhasználó
#34225
Soha meg sem szólalnék, ha a ma esti színvonalon, folyna itt a diskurzus.... mert tanulságos, szórakoztató és emberi.... :)
Jó benneteket olvasni. Gratulálok.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 23:05
Előzmény: #34217  Törölt felhasználó
#34224
wicca, váltottatok...megjött a felmentősereg?
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:52
Előzmény: #34220  Törölt felhasználó
#34223
Megkerestem, itt a portfolión volt az ominózus "lehúzás":
link
Sajnos fizetős.
De az éves jelentés megvan a bét-en:
link
A "10eFt-os" részt nem találom, de ettől függetlenül nagyon olvasmányos, jót derültem rajta most is. Aki tudja, olvassa el a d) szekciót, nagyon jó!
Érdeklődést felkeltendő, idézek:
"...piaci pozícióit szétverte az, hogy az
ENSZ valamennyi hivatalos nyelvén a menedzsment magyarázkodni
kényszerült, hogy nem lopott ki semmit a cégből,..."
2005-ben!
2008-ra annyit változott a helyzet, hogy már csak magyarul és már csak a kisbefektetőknek kell "magyarázkodni". ;)
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:40
#34222
Jó Varjasi úr,

Néha nekem is szükségem van arra, hogy elengedjem magam… Képzelje magát az én helyembe. Kb. 200 részvényes tudhatja a telefonszámomat és néha tízperceket hallgatok arról, hogy „az a h…. Puritán miket írt már megint. Miért nem tűnik már el innen?”

Havonta nettó két órám elmegy ezzel. Ahogyan valaki itt írja: emberből vagyok.

Jó Jovi,

Nem feltételeztem, hogy azt feltételezi, hogy lopok, de leírva így világos, amit mondani akarok. Én értem, amit Ön ír (remélem), de nem foghatom fel, hogy miért kerül szóba a részvényesi érték 60%-os csökkentése, meg ehhez hasonló megfogalmazások, ha számtalanszor leírom, hogy egy Vállalati Részvényopciós és Akvizíciós Program azt a célt szolgálja ….. leírtam százszor legalább.

Jó JP

Teljesen igaza van, néha nem látom a fától az erdőt. Nem vitatkoznom kell Önnel, hanem felfognom, amit ír. Köszönöm.

Jó exmnbs,

Először is tisztázni kellett, hogy mit gyárt(at)unk, milyen eszközökkel, hogyan tároljuk, milyen logisztikai módszerrel juttatjuk el a vevőkhöz és hogyan garantáljuk a minőséget.
Fel kell mérni a (raktározási, minőségbiztosítási és humán erő) kapacitásokat és a piaci lehetőségeket.
Tisztázni kell, mik a legfontosabb (folyamatban lévő) beruházások és mennyi pénzből, mennyi idő alatt lehet (kell-e?) őket elindítani.

Körülbelül itt tartunk, ha a vállalatok napi működésének kérdéseit veszem. Ezen kívül vannak általánosnak tekinthető (az egész csoport működését érintő) feladatok (honlapok, jogi ügyek, HUMET-PBC részvények PR-ja, komplex (átfogó) ellenőrzési szisztéma a számomra).

Néhány konkrét példa a rengetegből a teljesség igénye nélkül.

A kanadai négy vállalatból kettő bulk termékekkel dolgozik, a másik kettő késztermékekkel. Ebből a négyből lehetőség szerint egyet, de legalább kettőt kell fabrikálni. A legkevésbé érzékeny pont a beszerzés, ezt most centralizáljuk, december végére ez kész.
A késztermékek önköltsége relatíve magas (Kanada), mert relatíve keveset adunk el és több cégtől keveset vásárolunk, kis mennyiségeket szállítunk a vevőkhöz. Két fontos váltásról kell döntenem: a meglévő két használható ingatlant cseréljük-e el egy nagyobbra, vagy ebben a kettőben valósítsuk meg a fejlesztéseket. A fejlesztések egyike a packaging line, ez lerövidíti az átfutásokat – hamarabb tudjuk a készletet áruvá konvertálni, a másik egy-vagy két kapszulagyártó sor kiépítése. Alkérdés, de fontos, hogy ez utóbbit Vancouverbe, Budapestre, vagy Teheránba telepítsük-e. Még nem vagyunk döntési helyzetben.

A Reanalba átszerveztük (túlzás, de közel a vége) a HUMET minden olyan tevékenységét, ami a termékekhez kapcsolódik. Áttekintettük, hogy miféle infrastruktúrát kell kiépíteni és áthelyezni, valamint a bérgyártók milyen kondícióban vannak. (Ez fontos, ha a jelenleginél nagyobb megrendeléseket generálunk.) Dolgozunk azon, hogy a HD oldatok gyártását hogyan lehet újraindítani.

Igen nagy munka építési-szerelési (műszaki) feladatok megtervezése, beárazása finanszírozásuk beillesztése a lehetőségeink közé (az üzleti tervbe).

Jelentős munka a HUMET-PBC reporting company-vá alakítása. Kapcsolatban állunk azokkal, akik ebben segíteni tudnak, vagy ezt engedélyezik. Cél a Bulletin Borad vagy az American Exchange, el a Pink Sheetről.

Vívunk a kínaiakkal, ami egyre kevésbé fontos, mivel van saját disztribúciós pontunk Hong Kongban.

Újra és újra felbukkannak újabb termékek, amelyeket innen oda kellene eladni, vagy fordítva. Ezeket listázzuk és alkalmas időben visszatérünk rá.
Újra és újra befektetési ajánlatok jönnek, amelyeket értékelünk és alkalmas időben visszatérünk rá.

A legfontosabb, hogy dr. Galamb, Teréz lányom, Csereklei Gábor meg én azt csináljuk, amit kell és a most már meglévő humán erő vegye le rólunk azokat a feladatokat, amiket mi végeztünk, de ebben a szisztémában már nem a mi dolgunk.

Please that’s all, in nutshell, good old exmnbs.

Őszinte hívük
Jovi 2008. 09. 09. 22:34
Előzmény: #34220  Törölt felhasználó
#34221
Mi az, egy brazil szappanoperába tévedtem?:-))

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek