Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2008. 09. 09. 21:44
Előzmény: #34198  exmnbs1
#34200
Tisztelt Civin Úr!

Hétfőn fontos határidejük lesz, hogy állnak a termelés, kereskedés Reanálba telepítésével?

Mekkora költségmegtakarítást várnak ezektől a lépésektől?
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:35
Előzmény: #34197  Jovi
#34199
Ha nincs befektetni való pénz akkor nincs.Csak akkor lesz emelkedés ha jók az eredmények és fantáziát látnak a cégben .Minden részvény bukik , most nem lehet pénzt kersni csak a hatival ez van.
exmnbs1 2008. 09. 09. 21:33
Előzmény: #34177  Törölt felhasználó
#34198
puritan!
"Mivel ilyen árfolyamon céget venni nem lehet, így marad az „ócsó” papírok óvatos piacra dobása, de mivel már egyre kisebb a felvevőpiac, így folyamatosan süllyedünk!!!"

Lehetne rosszabb is, ha virtuális cégek vásárlásával manipulálnának, olyat valszeg kapnának ilyen árfolyamon is

Jovi 2008. 09. 09. 21:28
Előzmény: #34195  Törölt felhasználó
#34197
Tibor, senki nem írta,hogy nem jó a cég. Az nagyon is jó, csak mi abból nem profitálunk, mert egyre nagyobb a részvényszám.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:27
Előzmény: #34191  Törölt felhasználó
#34196
Civin ur !

On es a ceg, most egy nehez periodusba estek, bar szerintem a Humet rt. elmult 3 eve mindenkepp egy dinamikus fejlodest mutat, tudhat maga mogott. MOst, egy idore , rosszabbul fog menni a szeker, a kutya utol kell erje a gazdijat, vagy a gazdi a kutyajat, mert vagy ez , vagy az, tul elore szaladt. Tudom, hogy nem konnyu erzes, mivel , leven On, ebben mar igen tapasztalt, tudja, hogy ujra kemeny munkak varnak a cegvezetesre, annak erdekeben, hogy jobban fusson a szeker. Nem elso alkalom, s ha meg marad a Humetnel , sokaig, akkor valoszinuleg nem is ez lesz az utolso. De errol mar nosztalgiazni is lehetne akar, hogy milyen idok jarnak most a ceg es annak iranyitasa korul.

A reszvenyeseknek meg megkene ertenieuk, hogy a cegvezetesnek, nem mindig az elsodleges feladata, a kisreszvenyesek erdeke, ami konkretan annyit jelent - kisreszvenyes fejjel gondolva es mondva - , hogy az arfolyam optimalis legyen. Persze,ha egy arfolyam tobb mint felezodik, es nagy valoszinuseggel a mostani arfolyamhoz kepest is atelhet a kurzus egy tovabbi 40-50%-os esest , ezt igy nehez megerteni. De lenyegebe mondva, ez van. Aki nem realizalta a profitjat, vagy nem stoppolta a vesztesseget, vagy beugrott az olyan reszvenytranzakcioknak amiket peldaul egy lentebbi hsz-ben olvashattunk, az hiaba dobalozik, mert a tapasztalatlansag az tapasztalatlansag, es aki nem erzi magan ezt a jelzot, es raadasul meg tapasztalatlan is, az porul jar. Lhet itt atkozni Civint, meg a sub-prime valsagot, meg a lengyel alapot a Morgan Stanley-vel egyutt, meg stb , stb-t, de a lenyeg , hogy bukni ezzel a papirral csak ugy lehetett az utobbi egy evben, hogy azzal en inkabb nem dicsekednek senki helyeben ! 5-10 ev mulva vegye elo a memoriajabol, mert szuksege lesz ra, attol fuggetlenul, hogy mibe fekteti a penzet, es foleg, hogy milyen indittatasbol !
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:20
Előzmény: #34189  Törölt felhasználó
#34195
Érdekes mennyire ütitek veritek Civint, A helyzet pedig egyszerű , ha a jó eredmények láttán jönnek befektetők akkor lesz árfolyam emelkedés, ha nem akkor nem.
Másrészt halkan jegyzem meg , amikor 130 volt az ár akkor sem öntötték a tulajok meg most sem ha szükségükvan egy kis apróra mert házat épit kocsit vesz ez még nem bűn , csak max a sárga irigység működik jó esetben. Vagy csak azért lebzselnek itt egy páran hogy elijeszék aki venni szeretne és esetleg vegyen mást mert ott még semmi sincs csak propaganda és nagyon kell a pénz

El kellene gondolkodni azon az OTP hitelen is.Ma Magyarországon csak az kap kölcsönt aki hitelt éremlően bizonyitja hogy nincs is rá szüksége.Mért nem öntötték rá az ócsot a piacra mért hitelt vettek fel.??Ha az OTP_nek jó a cég akkor nekem is( halkan jegyzem hogy az OTP immár 50%bukott , de mégsem anyáznak ,a MOL-ról meg ne is beszéljük )

Szóval ez ami itt megy az előre kifundált tudatos hitelrontás amit egy két forúmozó főállásban végez.A kérdés az ,hogy minek és kinek vagy ök veszik a sok 48-at????talán...

Én bevásároltam és boldog leszek a februári beszámoló után amikor felveszik a BUX kosárba a humit és tartosan 100 felett lesz az ára.

A Humet csapat képes lesz a 10 milládos céget megcsinálni az eddigi teljesitmény alapján ez realitás lehet 1-2éven belűl

10 millárdos cég =166 FT árfolyam ne vezesétek félre az embereket

Tibor
Jovi 2008. 09. 09. 21:20
Előzmény: #34191  Törölt felhasználó
#34194
Civin úr,
még mindíg úgy gondolja, hogy helyes döntés volt a legutóbbi tőkeemelés? Nem volt már se vészhelyzet, se cselekvési kényszer, mégis 60 százalékkal értékelte le részvényesei vagyonát.Mindezt egyetlen tollvonással.Korrektnek tartja ezt?
Tisztelettel:
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:17
#34193
Számítok Önre, jó Buxer

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:11
Előzmény: #34191  Törölt felhasználó
#34192
Majd Én csinálok itt emelkedést elnök úr, ha itt lesz az ideje.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 21:03
#34191
Jó Perfekt,

valamit elfelejtettem. Köszönöm a gratulációját. Én azellen sokat nem tudok tenni, hogy az árfolyam miként mozdul el - bár egy ekkora fundamentális alap összehozatala, van, akik szemében megfelelő teljesítménynek tűnik. Pár napja írtam egy kis dolgozatot ide, hogy miként változik majd a kép, amit valaki kritizált is. Olvassa el, és ha nem realizált veszteséget, "nem topisodott le", mert a HUMET egy erős vállalat és a tőkepiac előbb-utóbb magához tér, csakúgy, mint az elmúlt öt-hat évszázad összes válsága után.

Még egyszer köszönöm a gratulációját.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:55
#34190
Jó Perfekt,

amit eddig írtam az ott és akkor igaz (volt) és lehetőség volt. Én nem árfolyamprognózist adok - ha erre gondol -, hanem közlöm, hogy én magam milyen árfolyamsávot tartok nem extrémnek. Az, hogy az árfolyam extrémen alacsony, vagy netán magas - lásd az utalásaimat a 2000, 2001 évi közleményekre - igaz.

Jó Puritán,

tényleg kezeltetnie kell magát, mert ez könnyen súlyosbodhat. Mint mondtam és írtam, az "ócsóért" - 159 forint/darab áron eddig 3,3 milliárdos saját tőkenövekedést "öntöttem".

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:18
Előzmény: #34186  Törölt felhasználó
#34189
Különben örülök a sikereihez ideje lenne ha az árf.-ban is látszana,mret ez a mi sikerünk lenne.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:16
Előzmény: #34182  Törölt felhasználó
#34188
"Maga által vett értelemben árfolyam politikánk nincs és nem is lehet, mert nem az a dolgunk, hogy tőzsdézzünk, hanem napi 8-10 órában dolgozzunk – vállalatot építsünk."

Kedves Fórumozók!
A cégvezető igazat ír, ugyanis tényleg nincs a baráti kezeknek árfolyam politikája, ők csak úgy öntik az ócsót, ahogy az érdekük megkívánja.

Mennyit is öntöttek a 2007-es évben???:
CREDINGTON Ltd. = 1.032.769 db
Dr. Csucska Elek alapítvány = 4.106.282 db
GALAMB Vilmos dr. = 50.000 db
DMC Pharma = 135.000 db
CIVIN János = 200.000 db
SENERGIE Zrt. = 600.000 db

A cégvezető árfolyam politikája 2008-ban:
(az eddigi bejelntések alapján)

A bejelentések szerint idei "ócsó" eladások:
Dr. Csucska Elek alapítvány = 450.648 db
SENERGIE Zrt. = 176476 db

Szeretettel várjuk a cégvezető újabb bejelentéseit!!!

"A Credington Ltd ezúton bejelenti, hogy 2008. augusztus 29-i nappal (tőzsdén
kívül) átruházott 1.400.000 darab HUMET részvényt a Dr. Csucska Elek
Alapítványnak, így a HUMET Nyrt-ben fennálló befolyása 5.983.954 darabra,
azaz 9,97%-ra változott."

Ezekkel a tranzakciókkal nem tudnak megtéveszteni minket!!!!

FIGYELÜNK!!!
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:16
Előzmény: #34185  Jovi
#34187
Vajon eszébejutott már valakinek a "Humifulvát tartalmú gyógyászati készítmények" helyett higanyfulmináttal operálni a cégen belűl?
:)
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:13
Előzmény: #34183  Törölt felhasználó
#34186
jó Civin ez ügyes dolog gratulálok, de itt vagyunk mi is letopisodva, mert hosszu távon is kilátástalan a helyzetünk. Amit eddig irt semmi sem bizonyult igaznak,
Jovi 2008. 09. 09. 20:11
Előzmény: #34184  Törölt felhasználó
#34185
Az igazság fáj, ezért hazudunk...
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:09
#34184
Jó Perfekt,

hív a kötelesség. A mi szükség van erre? kérdésére egyszerű a felelet - a részvényesek a főnökeim - olyanok, amilyenek. Értelmes kérdések, hozzászólások segítenek abban, hogy a HUMET az legyen, amivé lehet. Sajna, ahhoz, hogy ezeket meglássam, bele kell olvassak végig és az ostobaság elborzaszt.

Egyébként én nem magyarázkodom, nekem nincs miért. Én magyarázok, mert kétség kívül nem mindig érthető első látásra (hogy is lenne az) egy tőzsdei cég vezetőinek döntése.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:04
#34183
Jó Perfekt,

amit hintek, nem üres szózat. Sok tanulság és jó lecke körültekintő döntések meghozatalához.
Akit megzavar, amit írok, annak nem szabad tőzsdéznie. Melyik alkalmazott cégvezető képes egy - a tőzsdén - hatmilliárdot érő céget összehozni, majd egymilliárd veszteséget helyrehozva újra három milliárdos vagyont csinálni?

Megtisztelne, ha válaszolna.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 19:48
Előzmény: #34180  Törölt felhasználó
#34182
Jó Civin úr .
Miért kell beleszólni a topik menetébe ha csak zavart kelt .Melyik cégvezető hinti az üres szózatokat . Mi szükség van erre ?
Egy komoly vezető nem irógat hanem csinálja a dolgát ,és nem magyarázza a bizonyitványt . Ha jók a kilátások meglátszik az eredményen és nem igényel magyarázkodást .Ez a papir nagyon zavaros lett. Itt nem magyárázkodásra van szükség
mert az nem teremt értéket a részvényeseknek akiknek a pénzükért elvárásaik vannak . Hisz Ök is nagyban hozzá járulnak egy sikeres cég megteremtéséhez . Maradok tisztelettel
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 19:40
Előzmény: #34180  Törölt felhasználó
#34181
: ) : ) : ) : ) : )

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek