Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 14. 17:05
Előzmény: #13378  rice1
#13380
Ez igen!Szép összeszedett!
Boavista 2014. 03. 14. 16:31
Előzmény: #13377  realmadrid
#13379
"A nagy tulajok elvannak, nekik mindegy mennyi az árfolyam"
Igen, jelenleg az..de ha akvirálnak és részvényekkel fizetnek, akkor nyilván már nem mindegy!
Csak egy kis segítség, hogy értsed miért kell Freesoftot venni..
rice1 2014. 03. 14. 14:59
Előzmény: #13375  realmadrid
#13378
Régebben volt 1 elemzés a cégről amiben gyakorlatilag azt írták,hogy szerintük túlértékelt 1 kicsit a papír.Akkor az árfolyam 2200 és 2500 közt liftezett.A lényeg,hogy akkor a cég 200millió nyereséget szeretett volna elérni!!!Tehát a 200 millás tervre írta 1 bróker cég vagy gazdasági újság elemzője,hogy kissé túlértékeltnek tűnik.A kissé az nálam kb.20%,ami azt jelenti,hogy a céget 200millás nyereségnél 1700-2000ft közé teszi.2013-ban 600milliós nyereség volt.(Nem terv!!!)Tehát a nyereséghez arányosítottam 3X200=600 és így én megszoroztam az árfolyamot is azaz 5100-6000 jött ki és erre írtam a min.4000-et.
Miért vegyen Freet?Hát pont azért mert a cég jó.Nyereséget termel és folyamatosan növekedik.(Nem 1 sztorit vetet meg a vezérkar,tudom te erre ugrasz,eredmény látszik is nálad)
Itt a sztori az lesz amit Móricz nyilatkozott talán még 2008 elején,hogy nagy céggé fejlesztik fel és majd 8000ft körül ő is csökkenteni fogja a részvényeit,"azért,hogy nagyobb legyen a közkéz és alapok valamint multi is érdeklődjön a részvény iránt"Ezt ő kb. akkor így mondta.Akkor úgy gondolta,hogy ez kb.4-5 év.Na erre tett be a válság és kb.mostantól kell számolni a 4-5 évet.
Tudom te ezt nem nagyon érted meg.Ezért nem leszel soha befektető,csak 1 kis speki.Spekik többségben buknak,befektetők többségben nyernek.
Nézd meg azokat a papírokat amivel a spekik tele voltak:Econet-EST,RFV-ESTAR,Humet-tököm tudja most mi,Phyl-tököm tudja most mi,Panny,Synergon,KEG,Fotex,Genessys-tököm tudja most mi,stb.Hol vannak most?és 4-6 éve?Hány milliárdot buktak rajtuk a kicsik?Véleményem szerint több 10milliárdot.
Az a lényeg,hogy megbízható cégbe kell fektetni.Nem olyanba ahol a nagyok szórják a részvényeket és egymást bátorítják a kicsik,hogy elszedik a papírokat,de csak ők lesznek egyre többen:)Lásd a saját példádat.Vannak akik már a Pannyból mentek át a Synergonba,hogy ott is bukjanak.Tudod miért mentek át?Mert a pszichológia működik.Egymást bátorítják és meggyőzik,hogy jó a papír.
Te itt lassan már pénz nélkül írogatsz és megkeseredtél és a Freere haragszol,pedig csak nem kellett volna Synergont venned.
realmadrid 2014. 03. 14. 14:04
Előzmény: #13376  Boavista
#13377
A csúcs 4500-nál volt.

A napi forgalom, a régi több millióról , lényegében nullára esett vissza. Vevők nélkül hogy emelkedne?

Miért vegyen valaki Free-t?
Osztalék nincs , bankbetét is jobban megéri, napizni nem lehet vele.

Mitől várjátok a nagy emelkedést?

A nagy tulajok elvannak, nekik mindegy mennyi az árfolyam, a kicsik nem veszik , pénzügyi befektetők ( pl. nyugdíjpénztárak) nem veszik, likviditás nulla.
Mitől kellene hogy emelkedjen?
Azért mert nyeresége?
Amikor veszteséges volt akkor is ennyi volt az árfolyam.
Boavista 2014. 03. 14. 13:54
Előzmény: #13375  realmadrid
#13376
Madrid barátom, Én teljes mértékben egyetértek Rice-vel, nem látod a fától az erdőt:-)
meg vagyok róla győződve, hogy nem is olyan távoli időpontban új csúcsra is fog menni az árfolyam...hiszen a cég is történelmet ír a nyereségével és az árbevételével egyaránt!
realmadrid 2014. 03. 14. 13:42
Előzmény: #13374  rice1
#13375
Amit írtál az csak a te elképzelésed, de valóság más.
5 éve várod a csodát, már 5 éve is 3000-es árfolyamról írtál.
Gyűjtögesd, legalább te karbantartod az árfolyamot, mert más nem veszi.
A 4000-es értéket honnan veszed?

Többször írtam, elismerem hogy jó a cég, nyereséges, szépen javul, fejlődik de mivel senkit nem érdekel , vevők nincsenek ezért az árfolyam nem tud megindulni.

Bármely más cég részvénye ilyen eredmény javulás mellet duplázódott volna, de ez a részvény kikerült mindenki érdeklődési köréből.
Sem befektetési szempontból,sem kereskedési szempontból nem éri meg venni.
rice1 2014. 03. 14. 10:00
Előzmény: #13371  realmadrid
#13374
Szerinted mekkora a közkéz most?Csak találgatni lehet,de nagyon kevés és a nagyok szívják ki a papírokat.(Ezen az árfolyamon a 10% 440milliót jelentene a kicsiknek.)
Szerinted vajon miért veszik a nagyok???(Más cégeknél a papírokat a kicsikre öntik)
1,Azért veszik mert olcsónak tartják.
2,További nyereség növekedést várnak a cégtől.(Még a tavalyi sem épült be az érfolyamba,kb 4000-nél kéne lennünk minimum:)
3,Akvit akar a cég.Előtte simán meg tudják reptetni az árfolyamot,mert nincsenek ellenállások a papírban.Minél kevesebb kicsi,annál könnyebben repül a papír.(Mivel nem lesz eladó)
4,Külföldön is meg akarnak jelenni.Nekem úgy tűnik,hogy nem 1-2 kis céget akarnak hanem a kicsik mellett 1 nagyot akarnak megszerezni.(Olvass vissza a Freenél nagyobb volt a Humansoft mikor megvették!!!
Ilyet a BÉTen nem nagyon csinált más cég.Itt a főtulajok a cég érdekeit nézik,mert hosszú távon gondolkodnak.A cél az,hogy 1 nagy K.Európai vállalatot hozzanak létre és majd eladják 1 nagyobb multinak.Móricz másképp nem tud szabadulni a papíroktól magas áron és nagy nyereséggel.Meglátod meg fogja csinálni:)Azt,hogy te ezt még nem érted,azon pedig nem csodálkozom.Ha itt lettél volna régebben akkor talán a Grafosifthoz tudnád hasonlítani a céget.
600milliós nyereség 1 informatikai cégtől válságban nagyon nagy eredménynek számít.Van pénze,hitele a cégnek.Most már tényleg itt az idő,hogy 1-2 céget bekebelezzen.Sokáig nem húzhatjákmert a szektorban javulást várnak.Ha javul akkor viszont a cégek értéke is felfelé megy és drágábban tudnak majd akvizni.Szerintem pont ezért bármikor kilőhet a papír árfolyama és simán áttörheti a 3000-et.

Mit gondolsz 300-nél hányan fognak itt írogatni,hogy meddig mehet?Akvinál hányan lesznek,hogy a robogó vonatra ugorjanak?
2-3 éve írogatom,hogy lassan elfogyunk,hogy alig vagyunk kicsik és venni kell mert kiszívják a papírokat ésha indítják nehézz lesz pakkot gyűjteni.Nekemmeg van a pakkom és ha marad még az árfolyam veszem még tovább.Inkább ezt mint 1 hullókésbe nyúljak amivel sokan már megégették magukat és buktak.(Te is Syniben)Ott hetente jönnek ki hírek,hogy a kicsik ugorjanak rá,mert a nagyok adják.
Itt nincsenek hírek,ígéretek mert a cég jó és a nagyok vennék a papírt.2-3 hónapja még azt írtad,hogy 1800-on-és 1900-on rengeteg eladó és vissza 1500-ra meg 800-ra:)Synergonban okoskodjál,hogy miért esik és azt megyerázd meg,ha megérte venned 440-en most 200-on miért nem veszed???
Én a Freet 800-ért is vettem:)és azóta folyamatosan és lehet 3000-ért is veszem mert úgy érzem sokkal többet ér.
akibaci 2014. 03. 14. 09:49
Előzmény: #13371  realmadrid
#13373
Azért erre se vegyetek mérget. A Shoplineban 5% körüli a közkéz és szinte kötés sincs benne, ráadásul az árfolyam ugyanúgy 600 forint körül van, mint amikor mér a Libri nem került be a cégcsoportba, tehát még oka is lenne az emelkedésnek. A nagytulajok jól elvannak a meglévő papírjaikkal, a kicsiket meg lesz@rják.
akibaci 2014. 03. 14. 09:49
Előzmény: #13371  realmadrid
#13372
Azért erre se vegyetek mérget. A Shoplineban 5% körüli a közkéz és szinte kötés sincs benne, ráadásul az árfolyam ugyanúgy 600 forint körül van, mint amikor mér a Libri nem került be a cégcsoportba, tehát még oka is lenne az emelkedésnek. A nagytulajok jól elvannak a meglévő papírjaikkal, a kicsiket meg lesz@rják.
realmadrid 2014. 03. 14. 09:14
Előzmény: #13370  bet4more
#13371
Azért , mert úgy látom minél több részvényt akarnak kivenni a kicsik kezéből és lehetőleg minél olcsóbban.

Ez emelkedni akkor fog amikor amikor már 10 % alatt lesz a közkéz. Akkor lehet hogy robbanni fog az árfolyam.
bet4more 2014. 03. 13. 12:40
Előzmény: #13369  realmadrid
#13370
Ha a nagytulajok mozgatják, akkor miért csak a lefelé irányt tudod elképzelni?
("Még az is elképzelhető hogy újból 800-ig nyomják le")

Miért ne tehetnék fel akármikor az árfolyamot, ha úgy akarják?
realmadrid 2014. 03. 12. 21:29
Előzmény: #13368  rice1
#13369
Ez neked forgalom?

A free-t 5 év után adtam el bukóban és ha most adnám el még mindig bukóban lennék.
A synergonnal is tudok várni 5 évet.
Azért nem csak ez a kettő részvény van a tőzsdén.
A synit soha nem cserélem free-re, free egy mutyi papír amit a nagy tulajok mozgatnak. Még az is elképzelhető hogy újból 800-ig nyomják le, itt semmi esélyt sem látok a további emelkedésre. emelkedésre
rice1 2014. 03. 12. 18:27
Előzmény: #13367  realmadrid
#13368
Ha nincs vevő,akkor,hogy volt ma forgalom???
Synergonban szóltam neked,hogy 200 alá be fog nézni.Hát ma be is nézett.Többször mondta,hogy cseréld vissza Synergon-Free,de te csak ülsz az egyre nagyobb veszteségben és nem hiszel a szemednek.A 440-en vett papírjaid,már felét sem érnek.Buktál 55%-ot,ha itt maradsz és nem adod el a Freet akkor nyertél volna mai áron 55%-ot és nekem így az a szám jött ki ha 1milla Freed volt eladáskor és tartottad volna most lenne 1,55millió ft-od és helyette most van 450eft.Több mint 3X-os a különbség!!!
Ha holnap a Syni nem tud visszaugrani 200 fölé,akkor 180-ig szerintem beesik.
realmadrid 2014. 03. 11. 13:44
Előzmény: #13366  bet4more
#13367
Majd egyszer.
Milyen sok eladó lett 2350 környékén, vevő meg sehol.
bet4more 2014. 03. 11. 11:50
Előzmény: #13365  realmadrid
#13366
Aki ott vett, az azért csak magasabbra várja...majd egyszer :)
realmadrid 2014. 03. 11. 10:13
Előzmény: #13364  realmadrid
#13365
Volt kötés 2350 felett, szinte hihetetlen.
realmadrid 2014. 03. 06. 10:21
Előzmény: #13363  rice1
#13364
Ezen a szinten mindig van eladó, öt éve ezen a szinten szippantgatják ki a részvényt, nem véletlen hogy nem tud 2350 fölé menni.
A cég jó- a q1-ből kiderül hogy folytatódik a tendencia- de az árfolyamot ez nem befolyásolja.
rice1 2014. 03. 06. 10:01
Előzmény: #13361  realmadrid
#13363
Majd meglátjuk.Úgy legyen igazad mint eddig:)

Tegnap is 1db-al lökte valaki 2200-ra.Itt ezen a szinten szippantgatják a papírokat,mert előkerülnek az eladók.Sokan pont a Synergonba (meg a Pannyba)ugranak át,mert azok a részvények hatalmasat estek.

A nagyok lenyomhatnák az árfolyamot 1000-ig,de most miért tennék???Akitől tudták már elvették a papírokat olcsón.Most amikor a cég 600millió nyereséget termelt szerinted ki adná oda 1000-ért???Inkább többen vennének ott a jelenlegi tulajok közül!Sokan megvilágosodtak,hogy szándékos beejtés volt a 800.Gyakorlatilag a nagyok segítettek a cégnek,hogy olcsón vegyen saját részvényt.A BÉT-en még nem történt hasonló eset.A többi papírban a nagyok csak a saját érdeküket nézik.
Itt a lassan járj,tovább érsz elv működik.Nem etetik a kicsiket ígéretekkel,csak dolgoznak és jól teszik a dolgukat.Ezért nem veszik a spekik,mert nekik nagy ígéret kell és állandó hír,mert ha az van már az sem számít,hogy a cég veszteséges és állandóan cserélik a fővezért:)
Lesznek majd itt is hírek és igen akkor már 3000 felett lesz az árfolyam,mert a nagyok nem akarják,hogy a kicsik olcsón vegyenek.
MKY 2014. 03. 06. 09:42
Előzmény: #13361  realmadrid
#13362
Várjátok csak a 3000-et. Forgalom nélküli részvényben! Tulajok pár nap alatt 1000 alá is beküldhetik stromanokon keresztül!
Addig örüljetek amig OV rá nem teszi a keszét a cégre és 500Ft-ért felvásárólja.
realmadrid 2014. 03. 06. 09:24
Előzmény: #13360  rice1
#13361
A nyereség és várakozások évek óta nem épül be az árfolyamba ennél a részvénynél.
Ez a részvény egy parkolópálya, az ide befektetett pénznél a bankbetét is jobb.
Itt nincsenek vevők, nincs likviditás.

Synivel ráfaragtam de még mindig jobban bízok abban hogy 500 lesz mint hogy a freesoft 3000.

Jó hír hatására a syni emelkedő pályára áll, a freesoft stagnál.

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek