Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 22. 15:27
Előzmény: #13399  rice1
#13400
Megnéztem a forgalmat évekig visszamenőleg ... hát ez valami burtálisan illikvid papír kereskedési szempontból (jó tudom "B" kategória) ... kis túlzással 1 millával akár duplázhatnám az árfolyamot ... kérdésem már csak annyi, hogy OK, a cég rendben van, de hogy lehet egy jelentősebb emelkedés után kiszállni, anélkül, hogy nem bontanád le az árfolyamot a mélybe, akár 1 millával is ...
1-2 százassal meg nem olyan vonzó ilyen papírban mászkálni, nem gondolod ?
rice1 2014. 03. 22. 14:42
Előzmény: #13398  rice1
#13399
"Növekedési kilátások biztatóak"
link
Jönnek a cikkek amik a hazai informatikai piacra hívják fel a figyelmet.Tavaly már javult és a következő 3 évben folyamatosan nagyobbat is javulhat.

Szerintem pont ez miatt nem várhat majd a Freesoft vezetése az akvikkal.Sokkal olcsóbban lehet cégeket venni,hogy még nem dübörög az informatikai piac.Most úgy gondolom,hogy 1 éven belül megkezdik a cégek vásárlását.(2009-ben akartak több céget venni,de nem volt pénz)
Hatalmasat javult a cég.A tavalyi 600milliós nyereség és majd az idei nyereség,már akár 1 nagyobb cég megvételére is elég.Ha azt nézzük,hogy most az alacsony kamat miatt"olcsón" tudnak kölcsönt szerezni vagy akár kötvényt kibocsátani.Mivel a cég stabil,simán +1milliárdhoz is juthatnak így.Ez a tavalyi és idei várható nyereséggel kiegészítve már több mint 2 milliárd felett van!!!Ha felhúzzák a részvényt akkor akár fizethetnek rv-ekkel is.Sok cég bele is menne,ha fele készpénz,fele részvény a vételkor.Na így akár robbanhatna 4milliárdos akvi is.Akkor lehetne belföldön és külföldön is 1Xre cégeket venni.

Nekem valami azt súgja,hogy nyár végéig megy a gyűjtés és csipkedik a papírt és majd ősszel feltornásszák magasabb szintekre az árfolyamot.Akkor jönnek majd a bejelentések és az izgalmak:)addig marad a csend.
rice1 2014. 03. 21. 06:35
Előzmény: #13397  bet4more
#13398
Na javulni kezdett az ágazat végre:)
link
bet4more 2014. 03. 20. 14:55
Előzmény: #13396  realmadrid
#13397
2350 / 800 ~ 3
realmadrid 2014. 03. 20. 08:33
Előzmény: #13394  rice1
#13396
Azért mert annak idején 1 milláért vettem Synergont , ami ma a felét sem éri , még maradt pénzem.
Nem csak Freesoft és Synergon létezik a BÉT-en.
Freesoftot 5 éve vettem 2245-ért , most ér 2350-et , ez a nagy üzlet?
Annak idején azért vettem mert hozzád hasonlóan láttam a jövőjét, de rá kellett jönnöm , hogy hiába jó a cég , szépen fejlődik, de ez az árfolyamban nem látszik.
Itt az árfolyam mindig annyi amennyit a nagy tulajok akarnak,(pl. szépen fejlődik a cég , a részvény árfolyam pedig 2000-ről 800-ig esik vissza).
Röviden mutyi az egész.
Nem véletlen hogy már nem kell senkinek , sem kis büfik nem veszik, sem komolyabb befektetőt nem érdekli.

Synergon:
Párszor már írtam, hogy ráfaragtam vele, de ott 5 év alatt eltudom képzelni a mostani árfolyam triplázását, sőt többet is.
Likvid papír , még nem ábrándultak ki belőle a kis büfik, 1-2 jó hír és már szárnyal is.
Ahogy elnézem mi zajlik a Bét-en , 10-ből 8 kis büfi még mindig inkább Synergont vesz mint Freesoft-ot.

Gondolom Rice a te pénzed sem mind Freesoftban van, és azt sem hiszem hogy mindig csak nyersz és soha nem vesztesz a tőzsdén. Veled ellentétben én a veszteségeimet is leírom.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 21:45
Előzmény: #13394  rice1
#13395
T kategória -t törölném az egészet nem kell.Stamdard -ből:ehep,estmedia,hunmining,konzum,nordtelekom,nutex,opimus,törölném a jó büdös picsába ezekből én már nem veszek soha az biztos,tolvaj részvények,syniben nem tudom mi van mert nem nézem de ég a lové rendesen az biztos amikor utoljára néztem valami 380-nál volt nem rémlik,hogy olyan rég lett volna.forintozok korszaka "véget ér"t"tolvaj papíroknál ilyesmi mozgások voltak megfigyelhetők többnyire.egymást kiforgatták a vagyonukból,közbe a cég vezetések meg jól is lakatták őket.sajnálom mert hiányzik a büfik pénze a piacról! Üdv.
rice1 2014. 03. 19. 19:47
Előzmény: #13393  Törölt felhasználó
#13394
Ő másik.van előtte 1 -
Régen 1x én is össze kevertem őket.
A mi madridunk ide írogat és a Syniben bukik.Arra sincs lóvéja,hogy 440 után belevegyen 200 alatt.

Érdekesnek tartom,hogy sok kis papír történelmi minimum közelében van és itt a Freeben pedig lassan elfogynak azok akik 2300 alatt eldobják.Lehet lesz még 1 hinta lefelé,de most úgy látszik,hogy kisebb pakkot is csak akkor lehet venni ha 2500-ra felviszik.(kisebb pakk nálam 4-5edb)
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 19:01
Előzmény: #13392  rice1
#13393
FHB-val jól kellett keresnie szerintem.
rice1 2014. 03. 19. 18:08
Előzmény: #13391  poreci
#13392
Nincs pénze,lenullázta magát.
poreci 2014. 03. 19. 15:05
Előzmény: #13390  realmadrid
#13391
madrid, kilóg a lóláb, te venni akarsz, csak spúr vagy! :-)
realmadrid 2014. 03. 19. 13:48
Előzmény: #13389  realmadrid
#13390
Itt már senki nem mer belevenni pedig van eladó bőven.
realmadrid 2014. 03. 19. 13:46
Előzmény: #13388  MKY
#13389
Rice öt éve várja, szerintem öt év múlva sem lesz 3000.
Volt egy nagyon jó évük, de további eredmény javulás nem várható.
MKY 2014. 03. 19. 13:16
Előzmény: #13385  realmadrid
#13388
Mikor várjátok a 3000-et, mert akkor érdemes vissza szállnom. Választások után ?
poreci 2014. 03. 19. 12:11
Előzmény: #13385  realmadrid
#13387
lehet ezt úgy is értelmezni, hogy többen adják a synit bármilyen árszinten, mint a Free-t...
Mert ha vennék, akkor csak nem esne az árfolyama, nem?
Vagy te fordítva ülöd meg a lovat is?
poreci 2014. 03. 19. 12:11
Előzmény: #13385  realmadrid
#13386
lehet ezt úgy is értelmezni, hogy többen adják a synit bármilyen árszinten, mint a Free-t...
Mert ha vennék, akkor csak nem esne az árfolyama, nem?
Vagy te fordítva ülöd meg a lovat is?
realmadrid 2014. 03. 19. 11:20
Előzmény: #13384  rice1
#13385
Mindegy mit írsz, a Free-t akkor sem veszik , míg a Synit minden árszinten veszik, van forgalom.
Továbbra is az a véleményem , a Synergon előbb lesz 400 mint a Freesoft 3000.
rice1 2014. 03. 18. 19:06
Előzmény: #13383  realmadrid
#13384
Madrid beteg vagy.

Én emlékszem,hogy ide beírtad,440-nél,hogy innét már csak felfelé megy az árfolyam:)Hát jól felment.Nekem úgy tűnik,hogy 185 lett a Syni záró.
Ha nem lehet venni mennyiséget mert ugrik az árfolyam,az pont azt jelenti,hogy nincsenek eladók!!!Régebben mindig azt írtad,hogy tele van eladóval.Akkor most miért is ugrik az árfolyam?
Vedd észre,hogy a Syninél 2-3 "jó hír"már volt és így ültettek be téged is.Azért dobták be,hogy a nagyok el tudják adni a részvényeiket.Beugrottál te is és nagyon sokan.Az az érdekes,hogy a Synergon topikban lassan már elfelejtik,hogy 440ft is volt az árfolyam,mert érdekes módon,most mindenki már azt írja,hogy 300-ról,meg 200 valahányról van benne.
Ide a magad formájú szerencse vadász nem is kell.Több emberrel eladattad a Free-t,mert állandóan csődöt írogattál.Érdekes módon most fordítottál,mert 1 csődközeli papírt favorizálsz.
Neked már többször írtam:Fordítva ülsz a lovon.Most már tudom,hogy te meg vagy győződve,hogy a feje a farka és a farka a feje,úgy,hogy jó helyen vagy:)
realmadrid 2014. 03. 18. 07:35
Előzmény: #13382  rice1
#13383
Azért veszik a kicsik inkább a Synit mint a Free-t mert,
1., Olyan alacsony az árfolyam hogy
innentől már csak jobb lehet

2., Több millió Ft értékben vesz Synit az árfolyam az Ő vásárlásától nem fog megugrani , míg Free-nél olyan alacsony a közkéz hogy nem lehet venni részvény mennyiséget mert ugrik az árfolyam

3., Ha most Free-t vesz valaki akkor az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja hogy 5 év múlva is itt lesz az árfolyam , míg a Syninél egy jó hír elég ahhoz hogy 10-20 % -ot nyerjen valaki ha most vásáról.
Syniből ide biztosan nem fognak jönni vevők, de a többi kicsiből sem (Estar, Eco, Phyl stb.)
rice1 2014. 03. 17. 23:16
Előzmény: #13381  Boavista
#13382
Igen teljesen igazad van.Tényleg nehezen bírom,hogy ne írjak,de egyébként többet nem fogok.Ezeket a beírásokat több mint 90%-ék támadásnak veszi.Egymást bátorítják és ha valaki a valóságot leírja nekik,az számukra hihetetlen.
Én egyébként nem azért írok oda,hogy itt vegyenek részvényt,mert a többség sajnos csak bukni tud és még majd ez is nekiáll esni:) (Na ez vicc akart lenni.)
Azért írtam már több topikba esést vizionálva,hogy a kicsik pénzét megóvjam.Rájöttem,hogy valami miatt ezt a kicsi papírokban tényleg nagyon jól észre tudom venni.Nem értem,hogy miért.
Econetben 50-től vettem és 235-nél is benne voltam utolsó papíraimat 137-en adtam el.Volt haverom akit alig tudtam rábeszélni az eladásra(most már istenít)Ugye most az árfolyam ha jól számolom 0,7ft a 137-hez képest.Előtte a Phylbe és a Genessisbe is írogattam,hogy esés meg szar.(Legnagyobb nyerőm a Genessisben volt egyébként)Majd a MNYP-ak államosításánál írtam a Panny és az RFV vagy talán akkor már E-STÁRba,hogy nagyobb esést várok.1-2 éve néha írok a Synibe,hogy gond van a céggel.Hiába írtam,mert a kicsik megvették a nagyok eldobott részvényeit.Írtam régebben ide,hogy hallottam pletykát,hogy a Free megveszi Synit.Szerencsére csak pletyka volt,mert akkor mi is a csőd szélén állnánk.

Azt kell csinálni amit a Kosztó is mond.Gyűjteni a jó cég papírjait és várni azt amikor a csorda majd észre veszi.Utána tartani,mert jönnek majd még többen.Jó drágán meg majd eladni.Én gyűjtöm a Freet és igazából nem érdekel mikor jönnek a spekik.Veszem tovább,de tudom,hogy a lényeg az,hogy a cég javuló pályán van.Ezt majd többen észre fogják venni.
Boavista 2014. 03. 17. 21:30
Előzmény: #13380  Törölt felhasználó
#13381
Látom Rice már nem bírod, és néha be beírsz a synergon topicba..
Számomra is érthetetlen, hogy azt a rakás szart mennyien piszkálják, veszik, reménykednek, ahelyett hogy a Freeben gondolkodnának! Csak belegondolok, hogy mekkorát emelkedne, ha csak 20-30 kicsi onnan ide jönne csipegetni..
De inkább a masszívan veszteséges synit veszik nemhogy a bődületes évet záró, történelmi nyereséget elérő Free-t vennék! Hát hol itt a logika...:-))

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók