Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 13:39
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#940
Aha, lehet ez a baj.
Nem hogy nem küldeném el a nagyit, de eszembe sem jutna, hogy őt küldjem el.
Használt kocsit autószerelővel vesz az ember. Legalábbis én.
Ha pedig bankügyeket kell intézni, akkor felhívtam bankos ismerőst, olvastam ászf et hirdetményeket, közleményeket.
Mondjuk volt olyan, hogy én vittem a kinyomtatott törvényt, és lobogtattam, hogy mi a megfelelő eljárás, mert senki nem tudta. Persze én sem vágtam fejből, na de én nem is ezzel foglalkozom, de utána lehet járni megkeresni, elolvasni, értelmezni. Persze, idő és sokszor a sok hivatkozástól keresztbe áll az ember szeme és agya is. De nem lehetetlen.
Igen ez a baj, az alapálláspontom, hogy azt hiszem mindenki úgy gondolkodik, mint én, pedig nem.
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 13:34
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#939
Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy a kocsivásárlás esetében a kereskedő felelősségre vonható tudatos megtévesztés miatt (pláne ha el is titkolta az autó hibáit), a hitelezés tekintetében meg még a bank sír, az ügyfél meg teljes felelősséggel szív.
Ez a magyar banki kultúra (nem beszélve a különböző hitel alkalmával ellopott adminisztrációs-, rendelkezésre állási-, értékbecslési-, orrfújási- és egyéb díjakról.)
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 13:27
Előzmény: #937  Törölt felhasználó
#938
Alapvetően igazad, van, csak nem mindenben.
Vegyünk egy példát.

Eltöröm a lábam, és ezért nagyanyámat elküldöm el autót venni.
Miután látja a kereskedő, hogy ki jött ide, DIREKT olyan autót sóz rá, ami olcsóbb a mellette állónál, de defektes a motorja. Mindezt azért teszi, mivel a nagyi úgysem ért hozzám, pedig jól tudja, hogy erre még költeni kell.
Természetesen a felelősség nagyié, mivel miért nem nézte meg a kocsit rendesen, miért adott ilyen sokat azért a kocsiért, DE a kereskedő is sáros de nagyon.
Kérdezheted, miért ment olyan kocsit venni aki nem ért hozzá. És itt jön be a kényszer. Mert én nem értem rá. Ö meg szegény nem tanulta meg az alapvető kereskedelmi stratégiát sem.
Sajnos a magyar lakosság többségben a nagyi szintjén van bankügyekben.
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 13:17
Előzmény: #936  McLain
#937
Kezdek azon gondolkodni, hogy az én hozzáállásommal van a baj? Én vagyok túl kocka fejű és az empátia nullára fokozódik bennem ezzel a kérdéssel kapcsolatban?
De miért? Pedig alapjáraton nagyon is empatikus vagyok, a bankokat sem kedvelem, te tudod.
De miért nem tudom több szemszögből nézni ezt a kérdést? Miért ragadtam bele az álláspontomba?
És ráadásul ez az a téma, ami mindig kiveri nálam a biztosítékot.
Nem is értem.
McLain 2011. 08. 02. 13:11
Előzmény: #935  Törölt felhasználó
#936
és attól tartok még nincs vége...
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 13:02
Előzmény: #924  Törölt felhasználó
#935
igen, én is mondhatnám, minek vette fel chf v. jpy hitelt, akkor olcsó volt, most drága.
De: Szabályozatlan volt a piac-ez kinek a felelőssége. Nem azért tartjuk a gazdasági szakembereinket köztük a politikusokat, ja és a pszaf-ot, hogy ők gondoljanak ilyesmire. Én, mint kicsi farok nem gondoltam volna, hogy a chf lassan 250-ig mehet és ki tudja még meddig?! Én is belefuthattam volna a csapdába, de hál Isten nem ez lett a történet vége. De sok embernél igen. Már a rokonok fedezetbe bocsátott ingatlana is úszik
McLain 2011. 08. 02. 12:58
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#934
pedig jól beszélsz!
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 12:42
Előzmény: #932  Törölt felhasználó
#933
link
Inkább ehhez hasonlítanám :)
Oké, megpróbálom.
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 12:38
Előzmény: #931  Törölt felhasználó
#932
ilyennel csak zölddel? link

másik gépnél vagyok, és rosszalkodik a netem

de D1-en az utolsó aljakat összekötve Neked is meglesz
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 12:24
Előzmény: #930  Törölt felhasználó
#931
:(
miért?
naaaaa... nagyra nyílt ártatlan zöld cicaszemekkel nézek... :)
Rossz helyre gyalogoltam?
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 12:21
Előzmény: #929  Törölt felhasználó
#930
nem
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 12:11
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#929
Nem adsz nekünk egy képet amin ott a vonalad sp re?
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 11:59
Előzmény: #926  Törölt felhasználó
#928
aranyat tartod még?
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 11:55
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#927
:))

Mondjuk az azért sokat elárul az akkori helyzetről az országban, hogy bementünk időpontot kérni az esküvőre és mondtuk, hogy a lehető legkorábbit szeretnénk és bármi jó. A pasi mosolyogva megkérdezte:
Gyerek vagy lakáshitel?
Hát... ja... akkor viccesnek tűnt, ma már nem annyira :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 11:43
Előzmény: #922  Törölt felhasználó
#926
hát én specko itt nem az snp -re próbáltam végig..

vigéckedtem ..

:))
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 11:41
Előzmény: #917  Törölt felhasználó
#925
Nem értek egyet.
Semmivel sem voltam több mint egy átlagember, tőzsdéhez közöm nem volt. 23 éves kis picsa voltam, amikor felvettem a lakáshitelt. Bankban mondták, hogy milyen lehetőségek vannak. A férjem csak egy dolgot látott, mint a legtöbb ember, azt hogy olcsóbb a törlesztő a chf nél. De ha előre gondolkodik az ember nem áll le itt. Kérdeztem kérdeztem kérdeztem. Azért még sehol nem rúgnak pofán. Igaz, hogy elfogyasztottam pár ügyintézőt, de választ kaptam a kérdéseimre. Elolvastam az ászf et. Végig néztem az akkori összes konstrukciót. És úgy döntöttem.
Ehhez nem kell jól informáltnak lenni, nem kell okosnak lenni, tudnod kell a saját anyagi helyzetedet, meg a terhelhetőségedet, csak törődni kell a saját jövőddel. Ki fog, ha az ember önmaga nem? A bank nem a te érdekeidet nézi, hanem a sajátját.
Mindenki maga döntött. Vállalja a következményeket. Lehet hogy szívtelennek tűnik amit írok, de ezek a dolgok azok ahol nem lehet azt mondani, hogy bicsi bocsi... elrontottam, mégsem ezt a lovat akartam. Akkor tessék körbejárni rendesen, ne utólag gondolkodni. Nem csak aláírni és minden vacakra hitelt felvenni. Arról nem is beszélve, hogy azért én azt látom, hogy sokan sírnak, hogy jajj jajj hitel... de azért van évente 2 szer "nyaralás", van kocsi, van hosszú hétvége, van kis kutya.... a hitel meg lóg...
Mégis mi a fontosabb?
Mindegy, tudom, hogy nem népszerű a hozzáállásom. :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 11:39
Előzmény: #921  Törölt felhasználó
#924
az a baj , hogy a hitel felvétel utáni crach segítése egyszer morális kérdés , ugyanakkor meg össztársadalmilag meg egy szükséges rossz..

a kettőt összekeverik és attól függően rántják elő amelyik adott helyzetben az impulzívabb .

nekem nem volt/van hitelem úgyhogy a partvonalról nézem a cuccot , holott benne vagyok leszek akaratlanul is valamennyire- gazdaságiadómorálisössztársadalmilag ..

Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 11:31
Előzmény: #918  Törölt felhasználó
#923
Te + én + pár ember rákérdez.
Nagytöbbség nem.
Nincs hivatali kultúránk, és sajnos nagyon sok ember buta.

Azzal én is egyetértek nanskrinnal, hogy a bank úgy értékelt, és fedezett, hogy a szerződésben kikötötte, hogy ezen felül IS a hitelfelvevő felel mindenért.
Akkor meg minek?

(Pl ház fedezet, de ha el kell adni - kényszerlicit ár alatt - , akkor is tartozol az egész összeggel. Akkor meg minek a fedezet?)
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 11:30
Előzmény: #919  Törölt felhasználó
#922
na most én vesztettem el a fonalat...

úgy ahngzik, mintha a nadrágodról (sliccedről) beszélnél, de snp futi pozíció is beleérthető. Help
Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 11:27
Előzmény: #917  Törölt felhasználó
#921
ja és ilyenkor szokták azt mondani, hogy senkinek a fejéhez nem tartottak pisztolyt, hogy a hitelt felvegye :(

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek