Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 16. 11:56
Előzmény: #6537  Törölt felhasználó
#6540
És amint "tiszta" leszel újra, meglátod, hogy az esetleges tőkevesztés ellenére onnantól eredményesebb leszel.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 16. 11:54
Előzmény: #6538  Törölt felhasználó
#6539
Az alhullámok számozása kihívásokkal küzd, de az egészet tekintve a nagyjából elveknek megfelel és egy lehetséges párhetes forgatókönyvet ábrázol.
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 11:32
Előzmény: #6526  Törölt felhasználó
#6538
csináltam nektek egy ilyen euro genyát ..

azé jó lenne ha szarvas előzetesen leellenőrizné, mert nem biztos hogy tuti

link

Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 11:18
Előzmény: #6533  szarvasvadasz
#6537
Fúúú milyen igazad van, hogy pszichés zavart okoznak ezek a pozik.
Pontosan ezt írtam le.
Amikor jelet látok, leteszem a longokat, nem sokkal ezután feltehetően napos) korrekcióra short beszállóm is lesz.
Amikor H4 en jelem lesz leteszem az összes shortot. Ehhez lenne ideális 1.34, de ha ez fentebb lesz, akkor a különbözetet, buktam, ez van.
A tiszta fej visszatéréséhez nekem olyan számlára van szükségem, amin nem lesz pozi.
Újra kell gondolnom sok mindent, ehhez pedig ez kell.
Ezt próbálom megcsinálni úgy, hogy a lehető legkisebb veszteséggel érjen véget ez a fejezet.
Moony 2011. 10. 16. 11:17
Előzmény: #6533  szarvasvadasz
#6536
Üdv vadasz!
Rápillantanál esetleg az ezüstre, hogy mit látsz? Az én olvasatomban hiányzik még egy lefelé hullám új aljra 22-24 környékére.
Jól gondolom?
Köszönöm előre is,
Moony
forest_30 2011. 10. 16. 11:13
Előzmény: #6534  Törölt felhasználó
#6535
A medve találkozik a nyuszikával.
- Mit csinálsz nyuszika?
- Elásom ezt az üveg pálinkát, 10 év múlva kiásom, akkor sokat fog érni!
Másnap ugyanitt a rókával találkozik, aki szintén egy gödröt ás.
- Mit csinálsz róka koma?
- Elásom ezt az EDDA kazettát, 10 év múlva kiásom, akkor sokat fog érni!
Harmadnap a két betemetett kupac mögött egy harmadik kupacot lát a
medve, tetején a vakond énekel tök részegen:
- A köööör közepééén állok...
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 11:05
Előzmény: #6530  Törölt felhasználó
#6534
Itt is ülhetsz a pozin, csak gyilkolja az idegeidet és a marginod. Illetve megbénít.
Szerinted mennyire voltam nyugodt, amikor az 1.4728, 1.4611, 1.4599, 1.4521 ről nyitott longokkal végig néztem 1.32 őt?
7 számjegyű lebegő mínusszal...
Mondjuk az azóta felvett poziknál használom az slt rendesen. És ha jól emlékszem talán kettő kivételével valóban meg is védtek.:)) Hogy ezt megjegyezzem arra jó volt, egyébként kinyírta az idegeimet.
Long nyitás ötlete jó, erre valóban nem gondoltam. Túlságosan lefoglalt a meglévő pozik likvidálási terve. :)
Hmmm... újra tervezek :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 16. 11:00
Előzmény: #6532  Törölt felhasználó
#6533
Azt mondtad pár napja, hogy összességében van már egy alapvetően jól működő szisztémád, te vagy benne a leggyengébb láncszem. Mi van, ha félreteszel minden, a rossz pozikból eredő érzelmedet egy pillanatra és az első, szisztémád szerint tetőzésre utaló jelnél lezárod a longjaidat (és annak zavart okozó pszichés terhét) és tiszta fejjel egyszerűen vársz a szisztémád által előálló következő jó set-upra?
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 10:42
Előzmény: #6528  szarvasvadasz
#6532
Jogos :) Úgy értettem, hogy a szinteket pontosan kell tudnom.
A mi van akkor, ha... esetekre.
Értelemszerűen nem előre meghatározott fix értéknél gondoltam, hogy zárok. Ha 50-100 pippel erre vagy arra megcsúszik a történet, nem fog meghatni. De ideje rendet tennem.
Igen, naposon nekem is ez a korrekciós szint 1,352 magassága. És szerintem itt fog eldőlni a merre tovább.
Ezért néztem kb 1,34 el a történetet. (persze kicsit optimistán)
1,3377 ha esik, akkor szerintem megyünk hetesen lentebbre és persze akkor ott a havi is. Vagy megfordul 1,3377 felett és akkor fel egy ideig.

Igen, csak esélyeket latolgatunk.
Azt gondolom, ha naposon nem fog megfordulni, akkor nagyon messze az alja. Ha fordul, még mindig zárhatom a shortokat és nyithatok longot.
Még mindig inkább legyen tiszta a számla és nyeljek be valamennyi mínuszt, mert nem éri el 1,34 et és megfordul, mint megint végig nézzem ahogy a longok eszik a számlámat. És a lebegő mínuszom csak nő és nő és nő.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 16. 10:22
Előzmény: #6524  Törölt felhasználó
#6531
Feldmárt részemről nagyon köszönöm, néhány "ébresztő" jellegű gondolat tőle:

...Szóval a probléma szerintem az, hogy mindannyian nagyon mély hipnózisban élünk. A kérdés csak az, hogy hogyan lehet fölébredni. Hogy lehet fölébredni a valóságra, vagy a valóság egy annál jobb megközelítésére, mint amire megtanítottak, félrevezettek minket? Ez nagyon kellemetlen kérdés, mert azok, akik megpróbálják, rettenetesen nehéz helyzetbe kerülnek. Abban a pillanatban ugyanis, amikor elhagyjuk azt a valóságot, amiben az emberek közös megegyezéssel megállapodtak, rettenetes erők fognak ránk hatni azért, hogy visszatereljenek a közös látásmódhoz. Előrebocsátom, hogy a pszichiátria a világon mindenütt a rendőr szerepét játssza. Visszatereli mindazokat, akik véletlenül rájöttek arra, hogy másként is lehet látni a világot, mint úgy, ahogy megtanítottak bennünket. Ez nem egészségügyi, hanem politikai dolog. Kezelésnek hívják azt, amit azokkal az emberekkel csinálnak, akik így „elkalandoztak”. Remélem, 50-100-150 év múlva – ha még lesznek emberek a földön – akkor pont úgy fognak ránk gondolni, mint ahogy mi gondolunk a sötét korokra. Szerintem a pszichiátria a modern inkvizíció. Nem tudom, ismeritek-e az elektrosokk kezelést. Szerintem az rettenetes büntetés. Ha valaki azt mondja, hogy ha ezt vagy azt csinálod, akkor elektrosokkot kapsz, akkor kétszer is meg fogod gondolni, hogy megteszed-e. Nem? Képzeljétek el, hogy a szeretteitek közül valaki – testvér, szerető, anya, apa, gyerek – megbolondul. Mit tudtok csinálni az ilyen emberrel? Kórházba vinnétek azért, hogy elektrosokkolják őket?...

...Ha már a darabokról beszélek: az egyik legrosszabb metafora az, hogy az ember valamilyen gép. Nem tudunk pontosan rájönni arra, hogy az ember miért nem pontosan olyan, mint egy gép, pedig valójában nagyon egyszerű: minden gépet darabokból raktak össze. Egy gépnek vannak darabjai. Az embereknek nincsenek darabjai. Nagyon fontos, hogy erre komolyan ráébredjetek. Az ember úgy keletkezik, hogy az apa és az anya valamit csinálnak, és két sejtjük összetalálkozik. Olyankor van egy pillanat, ami olyan, mintha valaki villanyt gyújtana. Amíg az apám spermiuma nem találkozott az anyám petesejtjével, addig nem léteztem, addig nem voltam én. Lehet, hogy a szellemem létezett, de nem voltam én. Abban a pillanatban azonban, amikor a petesejt leharapja a spermium fejét – mert az történik – és a spermium kipakolja a genetikai anyagait a „bőröndjéből”, ezek az anyagok összetalálkoznak azokkal, amik a petesejtben voltak, és én létrejövök. Az az egy sejt minden most bennem lévő sejt ősapja vagy ősanyja. Én abból az egy sejtből nőttem. Senki nem rakott össze...

...Ha ismerek egy jó szerelőt, akkor az autómat rá merem bízni. Ha esetleg elrontja az autómat, az nem zavar annyira. Engem azonban nem lehet megjavítani. Olyan nincs! A testemet meg lehet javítani, bár még ezzel kapcsolatban is vannak kételyeim. (Vannak olyan törzsek, akik az ő világukban nem választják el a testet a lélektől.) Azt azonban senki sem tudja, hogy milyen egy jó Feldmár András. Ha például eltöröm a karomat, akkor szívesen elmegyek egy olyan orvoshoz, aki tudja, hogy milyen egy jó kar, hogy hogyan kell elhelyezkedni a csontoknak. Örülök annak, hogy vannak ilyen orvosok. De nincs olyan tervrajz, amely megmutatná, hogy milyen egy jó Feldmár András. Ha valaki azt mondja, hogy „nincs ugyan ilyen tervrajz, de azért csak bízz bennem, én majd megjavítalak és akkor egy nagyon jó Feldmár András leszel”, akkor ezt nem fogom neki elhinni...

Pár hónapja olvastam egy hasonló témájú könyvet, amely jóval messzebb megy Feldmártól. Akkor azon gondolkodtam el, hogy ha minden egyes ember elolvasná ezeket (jelenleg elvileg ennek nincs igazi akadálya), valóban "felébredne" az emberiség?
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 10:06
Előzmény: #6526  Törölt felhasználó
#6530
Nehéz ügy, és nem is ua., mint a rv. piac, mert ott "ülhetsz" a pozin, itt nem.
Én eddig azt tapasztaltam, hogy a realizált bukóim (rv. piac!) MINDEGYIKE felesleges volt, mert mindig nyerőbe fordultak.
pl. szept. végén a bef. hitel miatt zártam MTEL, ZWACK, E-STAR pozíciókat, AZÓTA csak felfelé jöttek, nem keveset.

Miért nem nyitsz akkor még long pozíciókt tágabb sl-vel, ha felfelé várod, és húzogatod egyre feljebb az sl-t.
Aztán max. 0-ban zárod ezeket, meg a fentebbi longokat.
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 10:01
Előzmény: #6524  Törölt felhasználó
#6529
Régebben nagyon sok Feldmárt olvastam, érdekes a pali, mint az antipszihiátria atyja, de a fő áramlatnak ő sem tud ellen menni.
Meg hát az élet sosem fekete, meg fehér... hanem egyenletesen szürke :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 16. 09:53
Előzmény: #6526  Törölt felhasználó
#6528
"Egy dologban biztos vagyok. Holnap reggel úgy kell ide leülnöm, hogy pontosan tudnom kell mit fogok csinálni."

Akkor vegyük sorra, mit "tudunk":
- 1.40 környékén jó esélye van, hogy véget ér a teljes októberi elején kezdődött fel kör
- trükkös lesz valószínűleg, először 1.392 környékén formálódik egy "átmeneti" tető, sokan sortot nyitnak itt.
- aztán le 1.386 körülre (de nem 1.383 alá)
- aztán ismét fel 1.398 környékére (valahol itt tetőzünk igazából, esetleg 1.40 fölött valamivel)
- a lefelé korrekció léptékét/arányait tekintve a párhetes emelkedéshez mérhető kell legyen -> 400-500 pip
- az, hogy egy nagyobb le korrekció elejét látjuk már, legkorábban 1.383 alá érve gondolhatjuk, 1.374 alatt már eléggé valószínű
- az, hogy egy nagyobb le korrekció van folyamatban, 1.3681 alá érve "érvényesül" csak
- ideális célára az 1.3540 - 1.3440 tartományba esik
- valahol itt legkésőbb nagyon valószínű, hogy fordulunk és ennek a jellege segít majd megítélni, hogy:
-- innen szárnyalunk tovább 1.42 fölé
-- vagy párnapos 50-62%-nyi fel korrekció jön csak és megyünk tovább 1.31 alá.

Esélyeket mérlegelünk csupán, ezért mindig lehet másként. Részemről megvárom, amíg a szisztémám szerint a piac kialakít egy set-up-ot valamelyik irányba és aszerint pozíciót nyitok.
forest_30 2011. 10. 16. 09:48
Előzmény: #6526  Törölt felhasználó
#6527
szóval a legtöbb embernek merre fájna ha menne ?
mindenki shortra vár ? :)
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 08:26
Előzmény: #6525  Törölt felhasználó
#6526
Gondolkodtam.
Ha a kis drága elmenne 1,395-1,4 magasságára és lenne bennem elég hmmm... nem tudom mi, hogy behúzzam az összes bukó longot (ezt már tőke terhére) és rányissak egy shortot, akkor ha csak 1,34 ig viszem a shortokat, tőkénél lennék.
Bármennyi pozit is zárjak bármennyivel is 1,34 alatt, az már nyerő.
Ha csak azt amit 1.4 en most nyitnék, meg amik már régebbről vannak 1.41 ről vinném tovább, 1,31 nél az azt jelenti, hogy tőkére vetítve 10% + ról beszélek kb. Ha valami csoda folytán vinném az összes pozit 1,31 magasságába, akkor ez kb +20% lenne.
És nem mellékes körülmény, hogy tiszta lenne a számlám.
DE
Természetesen azt is megnéztem, hogy mi van abban az esetben, ha lezárom az összes longot és maradnak a nyitott shortok és ellenem megy a piac.
Ha semmit nem csinálok és minden short nyitva marad, nagyságrendileg 1500 -1800 pipet bírok ki felfelé úgy, hogy 200-300% ra essen a marginom. Az azt jelenti, hogy 1,55-1,58.
Természetesen a kisördög bennem van, mi van, ha nem jól látom a helyzetet és csak shortot akarok látni a chartokon.
Továbbra is a havi grafikon jelenlegi longos állapota nyugtalanít és az ahogy jelenleg az októberi gyertya kinéz.
Hiszem, hogy esni fogunk, de nem tudhatom, hogy meddig megyünk előtte.
Kicsit úgy érzem és nyugodtan nevessetek ki... hogy kaptam egy utolsó esélyt arra, hogy rendbe tegyem az elcseszett longokat tőke vesztés nélkül.
A kérdés persze most is az: Hiszek e annyira a saját elgondolásomban, hogy megtegyem. Illetve el tudom e viselni az újabb giga bukók behúzását. Az elmúlt hetekben viszonylag könnyen húzogattam be a bukó longokból, hiszen az addigi nyerő terhére ment a történet. Ezzel a behúzással viszont tőkéből húzok és sokat.
Nem tudom miért írtam le, csak gondolkodom. Egy dologban biztos vagyok. Holnap reggel úgy kell ide leülnöm, hogy pontosan tudnom kell mit fogok csinálni.
Törölt felhasználó 2011. 10. 16. 00:07
Előzmény: #6524  Törölt felhasználó
#6525
Gyerekkoromban mindig azt akartam, hogy az Alice-t link olvassák nekem este lefekvés előtt. Nem érdekelt a Hófehérke, sem a Piroska. Csak a Beszélő Nyúl, Április Bolondja, meg a Szívkirálynő történeteire voltam kíváncsi. Akkor még úgy gondoltam , ez egy mese. Amikor aztán sikerült megtalálnom a kulcsot, az "Érzékelés Kapuihoz" kiderült, hogy nem is az. A legkisebb lurkóm 7 éves. Nem nagyon tanítgatom Őt semmire. Na jó! Pókerezni megtanítottam. Elég sokat heads up-olunk. Viszont rengeteget játszunk, meg zenét hallgatunk. AC/DC-t link , meg Rammstein-t link , és közben léggitározunk. Ő a kis játék gitárján, én meg egy öreg, jól behangolt fejes vonalzóval.
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 23:28
Előzmény: #6523  Törölt felhasználó
#6524
Néhány érdekes gondolat Feldmártól:

"Amikor a fiam kicsi volt, akkor engem nem érdekelt, hogy hova kakál és hova pisil. Ha pelenkában akart járkálni, az sem érdekelt. Nem álltam semmiféle versenyben az idővel azért, hogy egy, két vagy három éves korában már ne legyen pelenkája. Addig viselte, amíg akarta. Egyetlen pillanatra sem gondoltam azt, hogy huszonöt éves korában még mindig pelenkában fog járni. Látta, hogy nekem sincs pelenkám és az anyjának sincs, ezért nem kellett erről külön beszélni. Három és fél éves korában ellátogattunk valahova. Egy három és fél éves kislány is volt azon a helyen, én pedig éppen cseréltem a fiam pelenkáját. A kislány azt mondta neki: „Te ugyanolyan idős vagy mint én, és még mindig van pelenkád? Nekem már két éve nincs.” A fiamat ez nem érdekelte. Engem sem érdekelt. Amikor már úgy négy éves lehetett, akkor azt mondta, hogy a pelenkája már nem kell, és onnantól kezdve valóban nem kellett neki. Nem kellett vele emiatt veszekedni. Ha az embernek mindig megmondják, hogy mi a jó, akkor soha nem fogja magától megtapasztalni. Ha úgy nőttem föl, ahogy az apám vagy az anyám akarta, akkor honnan tudjam, hogy én az vagyok, aki vagyok? Honnan tudom, hogy akkor nem vagyok-e hamis? Talán egész életemben csak azt tanultam, hogy valakinek, aki akart tőlem valamit, mindig oda kell adnom, amit az illető akar? Ez nagyon fontos kérdés. Szerintem a megbolondulás pontosan akkor kezdődik, amikor egy fiatalember vagy egy fiatal nő rájön arra, hogy nem tudja, hogy ki. Azt tudják, hogy hogyan kell teljesíteni valakinek a kívánságát, de azt nem tudják, hogy ők mit akarnak. Erre rádöbbenni nagyon ijesztő. Ez egy krízis. Nagyon sokan akkor döbbennek rá, hogy nem tudják, mit akarnak, amikor pszichológushoz fordulnak. Olyankor gyakran nagyon gyorsan meggyőzik az embert arról, hogy menjen csak vissza, és csinálja tovább azt, amit mások akarnak."

Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 22:38
Előzmény: #6522  Törölt felhasználó
#6523
szia!

Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 22:35
Előzmény: #6521  Törölt felhasználó
#6522
:)
Megyek pihentetni az agyam. Ma nem jutottam el a pénzügyi mérleg elemzésig. Holnap hajnalban fincsi lesz :)

Jó éjt Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 22:25
Előzmény: #6520  Törölt felhasználó
#6521
Engem főiskolán nagyon sok* "basztattak" mert nem értették a gondolatmenetem, és 1 óra múlva jutottak oda, ahova mondtam... de aztán megszoktsm... ez van...

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek