Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 19:09
Törölt hozzászólás
#2900
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 19:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#2899
Akkor csináljuk együtt kézenfogva..
Mt4 chartot látod.

Felső menüsor NÉZET menü NAVIGÁTOR pontja.

Ekkor a bal oldalon ott lesz a navigátor ablak.

A listában megkeresed az első indit.
Felé állsz egérrel bal egérgombot lenyom, indit megfog (nem engedni el!!), és áthúzod a chart fölé. Ott egeret elengedni, és már ott is figyel az alsó soron.
Második indit ugyanígy megfog, és húúúzon.. húúúúzod.. de nem a chart fölé, hanem az előbb felrakott indi ablakába. Na ott engedd el !
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 18:51
Törölt hozzászólás
#2898
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 18:45
Törölt hozzászólás
#2897
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 18:25
Előzmény: #2892  Törölt felhasználó
#2896
És az indik tudnak védekezni? Vagy majd a végén még kis indik is lesznek? :))
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 18:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#2895
Sose bánd, rég voltál erre.

Erről jutott eszembe:
Nemrég olvastam egy könyvet Eric Berne: Emberi játszmák
Ez a könyv eredetileg pszichológia tankönyvnek készült, de vette a nagyközönség is ezért finomítottak rajta és közérthetőbbé tették. A címéből adódóan a különféle játszmákról szól, amelyeket életünk során begyakorlunk és alkalmazunk különféle helyzetekben. Illetve a játszmák megtöréséhez, elkerüléséhez ad ötleteket. És részletesen magyarázza persze a miérteket a valódi ok-okozati összefüggéseket egy egy játszmára.
Szóval, ebben a könyvben az egyik okos dolog, ami megfogott a "simogatás" témaköre. A könyv szerint az emberi kapcsolataink "simogatásokban" mérhetők.
Van például X Úr és Y Úr. Ők reggelente találkoznak. Ilyenkor rendszerint köszönnek, és megkérdezik egymástól, hogy hogyan van a másik. Persze a válasz mindig egy köszönöm jól. Ez egy alap két "simogatásos" kapcsolat. Abban az esetben, ha egyikük elkezdene panaszkodni, vagy éppen az örömét mesélni a másiknak akkor zavar lépne fel a kapcsolatban. DE! És ez az igazán érdekes. Ha Y Úr tegyük fel elmegy egy hétre nyaralni. Akkor kimarad napi 2 "simogatás" amit egymásnak szoktak adni. Amikor Y Úr vissza jön a nyaralásból, akkor a következő zajlik le.
Köszönés (1-1 simogatás)
Rég láttam, hogy van? (2 simogatás)
Válasz - visszakérdezés (2 simogatás)
És elkezdenek egy rövidebb beszélgetést lefolytatni, amivel úgymond pótolják a kimaradt "simogatásokat". A beszélgetés addig folytatódik, míg mindketten meg nem kapták azt a mennyiségű "simogatást" a másiktól, amit az egy hét alatt elmulasztottak.
Következőnap pedig minden megy tovább. Mert ez a kapcsolat két "simogatásos".
Vagyis másnap reggel, megint:
Köszönés
És hogy van?

Érdekes. Szerintem. :))
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 18:21
Előzmény: #2885  Törölt felhasználó
#2894
Én a híreket mindíi elolvasom, és jót röhögök rajtuk, hogy már megint hogy kommunikálnak egyes dolgokat.
Mert mire a hírt leírják, addigra az árfolyam már rééég beépítette (ha nem 2 héttel hamarabb).
Még az adatra is hamarabb reagál a chart minthogy kiírnák..

Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 18:09
Előzmény: #2881  Törölt felhasználó
#2893
Hopp itt baj lesz..
Ha te a DAX letörésre játszol, akkor abból hogy lesz EUR fel???
Ez máris kétséges..
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 18:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#2892
Az egy külön indi lesz a jobb felső sarok.
A indik pároztatása :) egy nagyon egyszerű művelet.

Fogod az első (legyen a fiú) indit és ráhúzod a chartra.
Aztán fogod a lány indit, és ráhúzod a fiúra (tehát nem a chartra hanem a másik indire) és már párosultak is :))
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:54
Előzmény: #2890  Törölt felhasználó
#2891
kérem ÐÐÐ

Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#2890
Jóóó, hát ezek a komolytalan fel, meg le... ezeket helyén kezeli az ember.
Én most hasonultam meg magammal a napokban.
Nanskrin a megmondhatója, de ha olvastad a topikot, akkor tudod, hogy már mióta a long mellett vagyok. A kutya nem hitte el. És mire hiszik, én már elbizonytalanodtam. Változott valami? Semmi olyan ami miatt fel kellett volna adnom az álláspontomat. Napos, hetes, havi... azért ezek nem változnak olyan könnyen. Mégis elkezdtem feladni... elkezdtem azt hinni, hogy én látom rosszul. NagyBarnaMackó mentett meg attól, hogy feladjam a long elméletemet. Pont jókor jött a grafi amit ide belinkelt.
Köszönet érte!

Vadász elemzéseit én is bírom, bár ha csak betenne egy linket nem sokat értenék belőle. Az elliott külön tudomány szerintem. Ezért szeretem, ha ír is hozzá. Vele csak egy baj van (Bocs vadász)... bár talán nem is vele van baj, hanem az emberek felfogásával.
Mindenki most és azonnal akar minél többet keresni. De vadász elemzései nem órákra, nem pár napokra szólnak. Szerintem őt pont ezért sokan félre értik. Ő nagyobb léptékben és hosszabb távokban gondolkodik. Ha ezt megérti az ember akkor tud "vele" gondolkodni. Ezt gondolom. Szerintem ő most is mosolyog a talán nem is létező bajusza alatt azon, hogy 1.5 ket írunk. Vadász nem 1.5 ig lát szerintem vadász már látja az 1.7-1.8 lehetséges verzióját is. :)

Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:44
Törölt hozzászólás
#2889
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:38
Törölt hozzászólás
#2888
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:25
Törölt hozzászólás
#2887
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:16
Törölt hozzászólás
#2886
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#2885
Csak hiszed...
Minden, amit elolvasol, minden amit megnézel, mindenki akit meghallgatsz benne marad a fejedben. És nem tudsz gépként gondolkodni.
Én már megfigyeltem, hogy ilyenkor hétvégén tudom megcsinálni a grafijaimat, mert ilyenkor az élet leáll és még viszonylag "tiszta" vagyok, de ahogy telik a hét egyre "koszolódom". És ugyanaz a dolog hétközben már nem is olyan világos és egyre csak homályosabb.
Amikor béteztem, volt, hogy elvesztettem a realitás érzékemet. Akkor volt az, hogy azt csináltam, hogy (ha jól emlékszem) 1 hétig nem néztem tv-t (ez megmaradt azóta is), nem olvastam híreket, és nem topikoltam. Senkivel nem voltam hajlandó sem politikáról, sem gazdaságról beszélgetni. Csak a grafikon, semmi más. Nagyon sikeres hét volt. És akkor azon az egy héten olyan magabiztosan tudtam végig csinálni minden trademet, mint se előtte, se azóta soha. Nem voltak külső "zavaró" tényezők.
Hogy ez forexen mennyire működne, nem tudom.
És az is lehet, hogy csak én vagyok nagyon érzékeny a külső ingerekre. Vagy kishitű és/vagy bizonytalan saját magammal szemben.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 16:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#2884
azért van nálam is "benne" a stochastic-ban :)

a macd histo nekem arra jó (jobb, mint a sima macd), hogy a 0 pontot ki tudom használni a kitörésekre szépen.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 16:52
Előzmény: #2869  Törölt felhasználó
#2883
Jó, azért azt mindenki látja gondolom, hogy ezek kizárólag technikai alapon hozott következtetések.
Ha holnap atombomba robban akárhol, azt azért nem kalkulálhatjuk bele.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 16:45
Előzmény: #2875  Törölt felhasználó
#2882
Nyugodt vagyok, csak fáj. Tudom, hogy holnap zárni fogom és kész.
És tényleg amiatt fáj amit írsz. Hogy tudtam mit várok, még el is mondtam előtte, hogy ez csak egy korrekció naposon...
Stopot kellett volna tennem... rövid időtávra nyitottam be és a fentebbi időtáv pedig ellenem volt... értelmetlen volt megtartani.
Nagyon nagyon nehéz különböző távú pozikat kezelni egyszerre.
Mindegy, túlélem :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 16:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#2881
K@va jól magyaráz a csávó!!! (angold, de könnyen érthető)

így kell ezeket kereskedni:

kitörés:
link

illetve a fals kitörés:
link

nekem nagyon bejött, idegeskedés nélkül hozta az elvárt dolgot (persze előtte teszteltem)igazából h1-től fölfelé érdemes foglakozni vele, de naposon a buli!

pénteken nem nyitottam shortot se dj, se dax, de hétfőn már bent lesz a sell stop order, mert naposon dax törte az aljat!

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók