Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 14:51
Előzmény: #1795  hellforceone
#1800
Senki nem allitja hogy medve piac lenne.Inkabb folyamatosan probaljuk a figyelmezteto jeleket felfedezni.
A jelek szama pedig novekszik.Senki nem tudja napra,orara,percre elore hogy hol van a csucs.
Medve piac hivatalosan 20%-al az utolso csucs alatt kezdodik.Az igaz hogy az elmult evekben a kulonbozo orszagok indexeiben megfigyelheto volt hogy a korrelacio erosodott,de ez se igaz minden piacra.
Pomperj jo nehany figyelmezteto jelre felhivta a figyelmet, en is emlitettem parat.
Az ugy nem arrol szol, hogy kiszalltam ill. kiszalltunk minden rv-bol; sokkal inkabb arrol hogy a portfoliom osszetetele nem 100-120% long, hanem vannak long es short pozicioim, a short poziciok aranya a portfoliomon belul nott mint ahogy a keszpenz, a nemesfemek, alternativ befektetesek,krypto stb.stb.Ezzel szemben a long pozik aranya 50% alatt van (csokkent az elmult 2-2,5evben folyamatosan); ha ehez hozza veszem, hogy a long poziciok jelentos aranya nemesfem banyasz szektorban van ami nincs szoros korrelacioban az rv piaccal.
Ha a nemesfem banyasz rv-ken kivul megvizsgalom a long es short poziciok aranyat akkor kozel 5% longban vagyok; ha a banyasz cegek longjaival egyutt nezem akkor pedig kb.28-33% a rv piacon a long pozicioim aranya.
Szoval ha jon ma,holnap,jovo honapban vagy evben 1 recesszio vagy medve piac es a piac esne mondjuk 30,40,50%-ot akkor jol lathato hogy ez szamomra max 9-16% ha a kryptokkal es bullionokkal egyutt nezem akkor valahol 20-25% lehet a legnagyobb DD-m.
Szoval az en portfoliom egy ronda medveben (50%-os esesben) legrosszabb esetben ugy teljesitene mint 1 atlagos ember portfolioja amikor elkezd gondolkodni hogy lehet hogy a bika piac veget ert, de neki meg 30% lesz onnan lefele minimum.
Azzal pedig nem erdemes jonni hogy mit szalasztottam el, mert felulteljesitem a SPY es a XAO-t is nem is kicsit.
hellforceone 2018. 06. 29. 13:38
Előzmény: #1797  pomperj
#1799
OK, akkor medve, el kell adni mindent es full tokevel short - es persze attettel... Egyebkent ha szabad kerdeznem milyen aranyban shortolod most a piacot? Nem mondom, hogy nem lehet igazad, de - egyelore - ez meg nem tunik medvenek. Persze tevedhetek
bobsurf
bobsurf 2018. 06. 29. 13:31
Előzmény: #1797  pomperj
#1798
Akkor emelkedünk? :)
pomperj
pomperj 2018. 06. 29. 13:20
#1797

A nagy fehercipos brokerhaz mai helyzetertekeleset azert bemasolom. 
Van egy szo, ami 6-szor ismetlodik, es 3 alkalommal maskeppen de ugyazzal a jelentessel.
.
There is a Hindenburg Omen potential stock market crash signal on the clock, a three observation H.O. In other words, trouble is brewing for Global markets, and the U.S. will eventually be affected negatively. 


Once wave v-up completes, a plunge will strike U.S. markets.  


Our HUI goldminer key trend-finder indicators remain on a Sell signal Thursday. Metals and Miners look to be finishing triangle patterns, with upside breakouts coming once the current decline completes. 


Our Blue Chip key trend-finder indicators moved to a Sell signal June 21st, 2018 and remain there Thursday, June 28th. 


The Purchasing Power Indicator component triggered a Sell signal Thursday, June 21st. 


The 14-day Stochastic Indicator generated a Sell on June 14th, and the 30 Day Stochastic Indicator generated a Sell on June 15th, 2018. 


Our intermediate term Secondary Trend Indicator generated a Sell signal Thursday, June 21st, and remains there Thursday, June 28th, rising 4 points (out of a possible 9 points), to negative -1, needing to rise above the positive + 5 threshold for a new Buy. Demand Power rose 1 to 380 Thursday while Supply Pressure fell 4 to 394, telling us Thursday's rise in Blue Chips was mild. 


This DP/SP Indicator moved to an Enter Short Signal Wednesday, June 27th, and remains there Thursday, June 28th, 2018.

bobsurf
bobsurf 2018. 06. 29. 11:01
Előzmény: #1795  hellforceone
#1796
Én abban bízom, h ez a mostani felpatt csak a hó, meg félév végi kozmetika és délután beöntik. Úgy még elég jó hetes és havi gyertya s lehetne. Viszont ha így marad, vagy még ralliznak, akkor kuka.
hellforceone 2018. 06. 29. 10:02
#1795
Mondjuk ezt en sem mondanam meg, hogy annyira medve piac lenne. Persze senki nem tudja, hogy mikor ut be, de ha megnezed a dow havi chartjat, akkor volt egy nagy also kanocos februari gyertya, majd egy marciusi piros gyertya es azota stabilizalodas, oldalazas. Persze nem tudni, hogy mikor indul meg az ujabb hullam, de cca. 7-8 %-al a mindenkori csucs alatt “medvet“ kialltani talan tul korai meg. es talan pont jo indikator ez a nagy negativizmus, mert lehet, hogy pont ettol fog majd fordulni a lapjaras. Mondjuk abban mar kezdek en is ketelkdeni, hogy ebbol egy ujabb szignifikans csucs lehet. Inkabb azzal szamolnek, hogy vagy egy kicsivel az ATH alatt lesz egy duplacsucs es onnan lefele vagy pedig csinalnak egy nagy trukkot es az ATH fel rantjak az indexet lendulettel vagy 3-5 %-al es utana onnan hirtelen le. Ezt mondjuk el tudnam ugy is kepzelni, hogy az uj csucsrol kepeznek egy olyan lefele rest, ami az elozo ATH alatt nyit es onnan szakadek. Na az nagy megszivatasa lenne a longosoknak es egy abszolut lezarasa ennek a bika piacnak. Persze ezt senki meg nem mondja elore, senki sem lat a jovobe…. Amugy eddig amikor erintettuk a 200 napost, akkor altalaban inkabb egy ujabb rally indult rola. Nem mondom, hogy most is igy lesz, de szerintem ez meg nem az osszeomlas…
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 09:44
#1794
pomperj
pomperj 2018. 06. 29. 09:10
#1793
Azsiaban az oversold allapot feloldaasara  korrekcios rally indult. 
A korrekcio Kina SSEC indexben +1%, de Russia +1.6%, Brazil es Mexico  2.9%. 
Az EEM atlag 1%. 
Hasonlora lehet szamitani mashol is, BUX-nak is van  eselye tobb napos fel-korrekciora.
Aki tradelni akarja, nyilvan a legerosebben oversold es nagy betaju felvezetoket fogja nezni.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180629v00oie9mu.jpeg
 
atiska83 2018. 06. 29. 08:54
Törölt hozzászólás
#1792
opandup 2018. 06. 29. 08:47
Előzmény: #1790  opandup
#1791
Ami egyébként némi bizalomra ad okot az nem más, mint, hogy a DOW már harmadik napja zár a MA200 alatt..Ha elég erős ellenállásnak bizonyul akkor innen dél felé vezet az út...meglátjuk..
opandup 2018. 06. 29. 08:41
Előzmény: #1789  bobsurf
#1790
Sajnos eddig tényleg elég gyenge a lefelé mozdulás, ahhoz képest, hogy az Európai és Ázsiai piacok mekkora korrekciót tudtak eddig összehozni...Nem adják könnyen magukat ezek az amcsik..
bobsurf
bobsurf 2018. 06. 29. 06:45
Előzmény: #1787  pomperj
#1789
"Most meg medve van, szoval ovatosan . "
Ezt mire alapozod? Esett annyit? Zárt valami fontos szint alá? Konfirmált valamit?
Én sajna ilyeneket nem látok.
czm 2018. 06. 28. 23:51
#1788
arany tisztan mozog fibo szintek kozott
kov megallo lefele 1210 magassagaban
ma az ereszkedo csat aljan koppant
(extended meg igy is lehet, akar mar holnap ami 1235re mutat)
-
mai USA emelkedes okat nem tudom
viszont:
The United States is due to unveil restrictions on foreign investment in U.S. technology companies on Friday, and President Donald Trump said they would not be confined to China.
-
https://uk.reuters.com/article/uk-china-trade-usa/china-should-take-self-defence-measures-in-trade-war-global-times-idUKKBN1JN04G
-
mikor Trump felvetette multkoraban a bevandorlasi kvotat techszakikra is kiterjeszetve, volt egy kisebb beeses USA piacokban
pomperj
pomperj 2018. 06. 28. 23:49
#1787
AMZN ujra  orrbavagta a  piac gyogyszer-retail szegmenset. 
Megvettek egy online patikat, a Pillpack elore csomagolt gyogyszert szallit 50 allamba. 
.
Ettol bepanikoltak a patika invesztorok, a nagy patikahalozatok oriasit estek. Koztuk a DOW ujonc Walgreen egyenesen -10%  zuhant. De nem sokkal jart jobban a tobbi  se ( CVS, CAREMARK, RiteAide) 
.
AMZN mostantol versenyez Express Scripts  es mas online patikakkal. Mi varhato? 
.
Nos, mintanak van egy pelda. Eppen  1 eve megvettek WholeFoods elelmiszer halozatot, es akkor az elelmiszer nagykereskedok zuhantak meg, mint Kroger  Costco, Walmart es Supervalue. Az eses akkor 15-35% nagysagrend lett. Aztan...aztan fel even belul nagyreszt visszamasztak  …   igaz, akkor  meg bull piac volt.
.
Most Walgreen patika  idei varakozasa Eps=6.0 USD, az osztalekot is megemeltek. 
A WBA mai zaro ara 59.70, szoval eppen PE=10, ami igen kellemes annak, aki most veszi. De meg alighanem tartani fog 2-3 napig a panik, talan tovabb is, de aztan jon a dead-cat-bounce. Akkor az ellemiszeresek 3 het utan 10%korul visszakapaszkodtak. Erdemes ranezni az akkori chartokra, mintanak. 
A valos recovery azert 2-3 honappal azutan indult meg, es vissza is mentek egeszen. Szoval, ez lehetosegnek latszik, lehet rajta keresni.  Persze, akkor meg bull piac volt.  Most meg medve van, szoval ovatosan . 
pomperj 2018. 06. 28. 23:45
Törölt hozzászólás
#1786
pomperj 2018. 06. 28. 23:36
Törölt hozzászólás
#1785
Törölt felhasználó 2018. 06. 28. 22:38
Előzmény: #1781  McDee
#1784
Boole 2018. 06. 28. 18:48
Előzmény: #1781  McDee
#1783
Összefoglalva Én arra a következtetésre jutottam, hogy semmivel nem különb, mint a kisebb társaságokra jellemző gazdasági paraméterekkel megáldott cég, amelyben nincs több, mint egy esetleges dupla lehetősége hosszabb távon. Én az ilyeneket nem szívesen vásárolom, de elfogadom, hogy mások másképpen látják.
Likviditás I / Készpénz Ráta:226,65%
Likviditás II / Quick Ráta:306,90%
Likviditás III / Current Ráta:355,49%
Adósság / Forrás ráta:35,41%
Dynam. Debt / Equity Ráta:205,22%
bobsurf
bobsurf 2018. 06. 28. 18:41
Előzmény: #1780  pomperj
#1782
Nálam sajna nem jön be a kép.
Értem én, h kellhet korrekció, de kicsit több mint 3%-ra? Úgy, h tegnap napközben az addigi "esés" több mint 40%-át korrigálta?
Januárban kicsit máshogy nézett ki. És még az sem volt igazi esés...
Én drukkolok egy kis normalizálódásnak, de úgy látom, még nem jött el az ideje 
McDee 2018. 06. 28. 18:12
Előzmény: #1760  Boole
#1781
Nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de a teljes képhez talán érdemes a következőket is figyelembe venni:
 Amennyire utána tudtam nézni, lényegében részvénykibocsátásból finanszírozzák magukat immáron mintegy 15 éve. Erre abból következtetek, hogy az eredménytartalék mindig negatív volt és konzisztensen nőtt ennek abszolút értéke mostanra -300Mil-re, miközben évről évre növekedett a részvényszám. 
https://files.fm/u/hr6zzan8
 A közelműlt fejleménye, hogy a 14-16 napi értékesítés kintlevőség megnövekedett 80 napra. Ez nyilván javítja a számviteli eredményt, de a cash flow-ra nem éppen üdvözítő. Ennek hatása látszik az utolsó gyorsjelentésben.
 Az sem jó ómen, ha a net margin nagyobb, mint az operatív margin.
 Ugyan van kb. 2% insider részarány, de insider vásárlást nem találok a teljes cégtörténet során.
Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs benne fantázia, pusztán némi kitekintés.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók