Topiknyitó: Portfolio 2016. 02. 22. 22:26

Fideszesek fakadtak ki: halálgyárakká válhatnak a kórházaink  

Ugrás a cikkhez
Az oktatásról kérdezett kormánypárti képviselőket a 24.hu riportere az Országgyűlésben, azonban két fideszes honatya név nélkül az egészségügyről fogalmazott meg durva kritikát. A portálnak név nélkül két fideszes politikus is nyilatkozott a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=227591
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2016. 04. 28. 14:14
Előzmény: #259  bigyula
#260
Lázár: "Sikerült megteremteni 500 ezer új munkahelyet az ígért 1 millióból - mondta."

link

Mi vagyunk az 500 ezer új közmunkás országa. Tényleg jó irány, hogy mi leszünk az 1 millió (majd 2-3 millió) közmunkás országa?
bigyula 2016. 04. 28. 14:08
Előzmény: #258  upgrayeddAKS
#259
Hát, a statisztikai módszertan megváltoztatásával több százezer létminimum alatt élő került ki a kimutatott szegények közül... Ők már statisztikailag nem szegények... A propaganda szerint...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 04. 28. 14:04
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#258
"Kormány részéröl reakció?
A minimum feltételek redukálása. "

Kb. olyan ez, mint amikor a napi kalória-beviteli igényt csökkentették annak érdekében, hogy kevesebb legyen a mélyszegénységben élők / nélkülözők száma...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 04. 28. 14:01
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#257
Már csak azt kellene megmagyarázni, hogy ha 3% körüli a hiány, akkor mégis mitől csökkenne az államadósság?
(Költői kérdés volt, és a megoldás az, hogy az államadósság a "hivatalos" statisztikák szerint is növekszik nominálisan, GDP-arányosan meg kb. stagnál. Ha megnéznék a devizaadósság értékét is, akkor valószínűleg rosszabb képet kapnánk, mint amit a "hivatalos" statisztikák sugallnak, hiszen a HUF sokat gyengült, a devizaadósság meg nem épült le, de őszintén szólva nem bogarásztam végig, hogy mi hol nem stimmel - akár az is lehet, hogy mindent korrekten számolnak. Mindenesetre elég gyanús...)
Szóval közel 3e mrd. HUF-nyi MNYP-pénz bedarálása után nominálisan emelkedett az államadósság, GDP-arányosan meg érdemben nem változott (btw. pont néhány évvel ez előttig sokat romlott, mivel csökkent a GDP, és nőtt a nominális adósság... csak aztán "beindult a jobbanteljesít", és össze sikerült hozni egy szerény GDP-növekedést...)
(Vegyük úgy btw., hogy tettem egy kísérletet a probléma megvilágítására az összefüggések -kissé felületes- elmagyarázásával. Ez persze teljesen más, mint amit az unterkurmány propagandaként tol, sőt kevésbé blikkfangos, talán egyenesen unalmas - de legalább konzisztens :)
Ott van a baj amúgy, hogy a magát jobboldalnak nevező komcsi bagázs mindent bevesz, amit a vajda bead nekik. Sajnos saját kútfőből nem tudnak táplálkozni, mert nincs a kútban semmi :)
Így aztán -jobb híján- azt béget a birkanyáj, amit a vezérürü "röfög" nekik - hogy egy kis költői túlzással zárjam a képet...)
Törölt felhasználó 2016. 04. 28. 13:02
Előzmény: #237  szivacs
#256
A magyar kormány meghatározta a biztonságos gyógyellátáshoz szükséges minimumfeltételeket. A magyar állam ellenörzö hatósága megállapította, hogy nincs olyan magyar kórház, ahol ezek a minimális feltételek kivétel nélkül teljesülnének. Hol jobban, hol kevésbé vannak ettöl elmaradva.
Ellátási jog felfüggesztése sehol nem történt.

Kormány részéröl reakció?
A minimum feltételek redukálása.

Magyarázom: ma a magyar betegek túlnyomó részét olyan kórházak gyógyítják, ahol a kormány szerint nincsenek meg ahhoz a feltételek.

Emiatt pl nincs kézfertötlenítö, nincs kesztyü, nincsenek egyéb eszközök, és így -minden jószándék, ügyesség, stb mellett is - sokkal többen fertözödnek meg akár branültöl, mint ahol a minimum dolgok rendelkezésre állnak.

Tehát vannak betegtartásra vonatkozó elöírások, a kormány által, csak azokat a kormány maga leszarja.
Törölt felhasználó 2016. 04. 28. 12:48
Előzmény: #234  szivacs
#255
Az alkalmazás során fertözödik, a megfelelö higiéniás és sterilitási szabályok be nem tartása miatt (söt, akár azok betartása esetén is van rá valamekkora esély)
Pl. Nem megfelelö kézfertötlenítés, kesztyühasználat, börfertötlenítés.

A branült amúgy nemigen szokták újrasterilizálni, nyugaton olyat használnak, amit nem is lehet újra felhasználni, de ez még itthoni viszonyok között sem fordul elö.

Tehát a szándékosság annál van, aki nem biztosítja a higiéniás szabályok betartásához szükséges (minimum) feltételeket.
Pereld szándékos gyilkossági kísérletért az ÁNTSZ-t és a kormányt.
Törölt felhasználó 2016. 04. 28. 10:52
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#254
Méltatlan és megalázó körülmények a gyermekkórházakban – az ombudsman közbelép
Heim Pál Gyermekkórház, Budapest - Fotó: RepliCarter / Wikipedia
Heim Pál Gyermekkórház, Budapest - Fotó: RepliCarter / Wikipedia


A rabok sorba nyerik a pereket a fogvatartás szűkös körülményei miatt és a pénzt az államtól, míg a kórházakra vonatkozóan nincs ilyen előírás. Az elhelyezett betegekre jutó minimum élettér négyzetméter mértékének normaként történő meghatározása nélkül nincs garancia arra, hogy a kórtermek ne túlzsúfolt „emberraktárként” funkcionáljanak és így sérülhet a betegek emberi méltósághoz való joga. Ezt Székely László ombudsman írta egy szülőnek, aki panaszt tett a Heim Pál Gyermekkórházban tapasztalt eljárás és áldatlan állapotok miatt. Tavaly a földre letett matracon pihenő anyák fotója bejárta a sajtót.
link

a trollnak még egyszer
mert ez a téma nem pedig a hajrá fityesz

Törölt felhasználó 2016. 04. 28. 10:46
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#253
tök mindegy hogy DK-s vagy, esetleg Mszp-s vagy Együtt-es, mert ezek mind ugyanonnan, az MSZP köpönyegéből bújtak ki. Hogy vszínűleg fizetett bérrettegő (is) vagy, az abból derül ki, hogy érvekre sohasem érvekkel válaszolsz (hiszen azok nincsenek, legalábbis saját kútfődből nincs), hanem azzal hogy kínodban letrollozol/ultrázol/uszítózol bárkit, aki vitázna veled bármiről. Vagyis csak egy hecc-elem vagy itt, és semmi több. Egyébként vannak részvényeim, csak nem kereskedek és nem fórumozok minden nap, kevés időm van az egészre.
Oszo 2016. 04. 27. 22:10
Előzmény: #251  szivacs
#252
Jaja látom, figyelmetlen voltam! Amúgy továbbra is arra hajlok, hogy nincs ilyen szabályozás a mondottak miatt. (Gondolom, olyan eu-s előírás sincs, hogy tilos az uniós polgároknak golyóstollal döfködni saját bal szemüket, pedig több számillió üvegszem komoly költség lenne :))
szivacs
szivacs 2016. 04. 27. 21:16
Előzmény: #250  Oszo
#251
Nem írtam, kérdeztem, mindkét lehetőséget nyitva hagyva:

Ezzel egyetértek, kellene mielőbb.
Kérdések:
- ha van eu előírás a rabtartás körülményeire, miért nincs a betegtartásra is?
- ha van a betegtartásra is eu előírás, az mikor lépett hatályba és az akkor aktuális kormány (lett légyen az bármelyik is) miért nem hozott azzal összhangban álló törvényt?
Oszo 2016. 04. 27. 19:38
Előzmény: #249  szivacs
#250
Ne őrits meg baszki!

"Kérdések:
- ha van eu előírás a rabtartás körülményeire, miért nincs a betegtartásra is? "
Ezt te írtad! Erre válaszoltam, hogy talán....

A nyavalya tudja, hogy van-e? Te írtad, hogy nincs.
szivacs
szivacs 2016. 04. 27. 19:28
Előzmény: #248  Oszo
#249
tehát szerinted nincs eu direktíva a betegtartás körülményeire?
Oszo 2016. 04. 27. 19:25
Előzmény: #247  szivacs
#248
Nem azt mondtam, hogy a brüsszelieknek nem jut eszükbe a gyermekek ellátása, hanem azt, hogy az nem jut eszükbe, hogy erre törvényben kellene kötelezni kultúr (-nak vélt) államokat. Merthogy természetesnek veszik! Hát a mi kormányaink meg ezek szerint nem...
szivacs
szivacs 2016. 04. 27. 18:19
Előzmény: #238  Oszo
#247
Szerintem kizárt.
Nem tudok elképzelni olyan embert még Brüsszelben sem, akinek a bűnözők fogvatartási körülményeinek szabályozása hamarabb jutna eszébe, mint a gyermekek ellátásáé.
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 18:07
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
ignore
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 17:58
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
Nono Macikaaa! Trollok már pedig sokan rólad vennék a példát a jó viselkedés bemutatásával! Mutass példát!

Aki a trollok közé keveredik azt felfalják!
A sorsát senki sem kerülheti el!
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 17:51
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#244
kisfiam először is nem vagyok "dékás" másrészt meg trollkodj tovább az ultrás haverjaidnak de ne nekem.

én nem etettem többé a trollkodásaidat
részvényt vehetnél a bérpénzből
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 17:49
Előzmény: #241  Oszo
#243
Gondold meg vándor és igyál!

Gondolom ez az utolsó gondolatod, amit kínodban, bátran megengedtél magadnak, válasz helyett!
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 17:46
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#242
DK-s bérrettegőcském, az "uszítás-uszulás" torzképei és tárgyai igazából csak ate fejdben léteznek, és miattuk kellene kezeltetned magad.. bár ha belegondolok, nem kaphattál elég jó kiképzést Gréczytől, a DK-s szóvivőtől, azért iylen szegényes a szókincsed, hogy az "uszítás, ébresztő" kulcsszavakon kívül nem sok mindent tudsz magadtól leírni..
de hogy a topikhoz is hozzászóljak, mert rád tényleg felesleges aszót vesztegeni, szóval:
mint alább leírtam már ebben a topikben, az egészségügyben folymatosan iylen állapotokat találhatsz 1990 óta, hiába akarod amai állapotokat rákenni a Fidesz elmúlt 6 évére. Kifejtettem azt is: igen, a Fidesz sem tudja a csodaszert az egészségügy megmentésére - ahogy egyetlen ellenzéki párt sem tudja!! és miért: azért mert szegény az állam, roskadozik az adósságoktól! Elvtrsaid 2002-10-ig majdnem megduplázták az államadósságot, ami 2010 óta ha kis lépsekben is, de csökken! Gyurcsány egyébként elismerte a Klubrádióban kb. 3 hete, hogy a makroszámok ma rendben vannak, nincs már 6-9%-os költségvetési hiány, mint 2010 előtt. De a 25 év alatt akkor hátrányba került az egészségügy (félbemaradt reformok, toldozás foldozás, rossz gazdálkodás stb.), hogy gigantikus pénzekből lehetne csak felhozni, annyiból, amennyi nincs, és nem is lesz! És nyugi bele, az ommbudsman yilen állapotokat talált ott 2010 előtt is, meg 2006 előtt is, meg 1998 előtt is, ok?
Oszo 2016. 04. 27. 17:44
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
Te teljesen hülye vagy!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók