Topiknyitó: Portfolio 2016. 02. 22. 22:26

Fideszesek fakadtak ki: halálgyárakká válhatnak a kórházaink  

Ugrás a cikkhez
Az oktatásról kérdezett kormánypárti képviselőket a 24.hu riportere az Országgyűlésben, azonban két fideszes honatya név nélkül az egészségügyről fogalmazott meg durva kritikát. A portálnak név nélkül két fideszes politikus is nyilatkozott a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=227591
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 15:02
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#220
romlott glóbuszmustárt nyeldeklő borzokkal a világon semmire nem mész
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 15:01
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#219
jönnek elő a trollok sorra
gyalázat!
pfff

Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 14:58
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
Megmondom Macival felemelő a disputa!
Annyira élvezetes, hogy nem ért semmit!
Szórakoztató, engem legalábbis szórakoztat!
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 14:55
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#217
"Maci egyet kívánok neked az ombudsman helyett is: Soha ne légy beteg!"
- ezzel elkéstél, mert krónikus fidesz- és Orbánfóbiában szenved már igen régóta..olyannyira, hogy gyógyíthatatlan..de lehet hogy semmi baja igazából, csak jól fizetett bérrettegő (egyik kulcsszava, miszerint minden nem balliberális - azaz vele egyet nem értő - fórumozó "troll és fideszes") sokat mosolyogtam már a hozzászólásain, dehát kell a fekete humor is néha ;o) teszem hozzá ez nem is fekete humor hogy ezen mosolyogjon az ember, mert inkább tragikomikus
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 14:39
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
Maci egyet kívánok neked az ombudsman helyett is: Soha ne légy beteg!
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 14:28
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
Méltatlan és megalázó körülmények a gyermekkórházakban – az ombudsman közbelép


A rabok sorba nyerik a pereket a fogvatartás szűkös körülményei miatt és a pénzt az államtól, míg a kórházakra vonatkozóan nincs ilyen előírás. Az elhelyezett betegekre jutó minimum élettér négyzetméter mértékének normaként történő meghatározása nélkül nincs garancia arra, hogy a kórtermek ne túlzsúfolt „emberraktárként” funkcionáljanak és így sérülhet a betegek emberi méltósághoz való joga. Ezt Székely László ombudsman írta egy szülőnek, aki panaszt tett a Heim Pál Gyermekkórházban tapasztalt eljárás és áldatlan állapotok miatt. Tavaly a földre letett matracon pihenő anyák fotója bejárta a sajtót.
link
Törölt felhasználó 2016. 04. 27. 14:22
Előzmény: #213  emerald
#214
Van, ahol 40 napot is kell várni a járóbeteg-ellátásra
link
emerald 2016. 04. 27. 09:15
Előzmény: #212  bigyula
#213
Lenne itt pénz, csak hát kinek mi a fontos :)
link

És igen, igazad lehet azok a fideszesek akik kifakadtak h halálgyárak a kórházaink.....hát előfordulhat h az Ő hozzátartozójuk(anyjuk-apjuk..stb) is kálvárián ment keresztül, ha hirtelen sürgősségi ellátásra volt szüksége.-Így szembesültek a valósággal!
De egy ismert politikust valszeg eleve máshová visznek.
Így nem azonosak az érdekeik a "pór néppel"
bigyula 2016. 04. 26. 10:58
Előzmény: #211  _pampa
#212
"látod ezért írtam már annyiszor,értelmetlen a normális beszélgetés.....

pár mondat után jön Orbán,Lázár,Kövér,Mészáros,Habony, stb... "

Jó, ha nem akarod érteni, akkor átfogalmazom: ha az ország mindenkori vezetőinek és családtagjainak is csak a pórnépnek járó ellátás járna. Így PC neked?
_pampa 2016. 04. 26. 10:40
Előzmény: #209  bigyula
#211
Pl. ha Orbánnak, vagy Lázárnak, stb., illetve a közvetlen családtagjaiknak közkórházakban kellene igénybe venni a"

látod ezért írtam már annyiszor,értelmetlen a normális beszélgetés.....

pár mondat után jön Orbán,Lázár,Kövér,Mészáros,Habony, stb...

ellopják a pénzt" szlogen akkor lenne veszélyes, ha alapból meglenne a pénz az összes nagy ellátó rendszer működtetésére.... csak nem arra költenék hanem egyéb csatornákon saját zsebbe juttatnák....így azokban forráshiány lépne fel....

tehát maradjunk az @nyázás, és orbán t@karodj szinten....
annak van csak jövője ezen a felületen.

emerald 2016. 04. 26. 10:39
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#210
A többségünk sztem azt se bánná ha kaját nem is adnának.
Vagy csak megrendelésre jönne privát alapon.
Aki kórházba kerül, annak a szakorvosi/műtéti eljárás a lényeg.
A hálapénz mellett a napi cca:1500/2000ft mondjuk kajára befizetve egy ételkihordó cégnek semmiség :)

Remélem előbb-utóbb lesz akkora közfelháborodás mint a vasárnapi boltzár ügyben, és akkor talán tesznek valamit.
bigyula 2016. 04. 26. 10:14
Előzmény: #207  _pampa_
#209
Egyébként az egészségügyi rendszer most is kétszintű: van a pórnép, és vannak a kiváltságosak, akiknek a családjukkal együtt jár egy magasabb szintű ellátás. Pont ezért nem is értik, hogy mi a probléma az alapellátással, mert nem is találkoznak az ottani problémákkal. Pl. ha Orbánnak, vagy Lázárnak, stb., illetve a közvetlen családtagjaiknak közkórházakban kellene igénybe venni az egészségügyi szolgáltatásokat, akkor valószínűleg többet költenének erre is...
bigyula 2016. 04. 26. 10:01
Előzmény: #207  _pampa_
#208
"vagy lesz belőle vagy nem. ráadásul egy részük nem Magyarországon kezd el dolgozni."

Elenyésző százaléka! Óvoda-általános iskola-szakközép-gimnázium-főiskola-egyetem-utóképzés. Szerintem ez az oktatás. Az összes végzős tanuló hány százaléka az, aki egyből külföldön kezd? Szerintem elenyésző része. Kétségtelen, hogy a képzettebbek között több van, mert ők ismerik fel hamarabb, hogy itthon nem fognak boldogulni.

"ezért írtam, hogy úgy kell az oktatást átalakítani,hogy biztosítva legyen Magyarország munkaerő igényének az ellátása. sima szabályozás kérdése."

Lésgyszíves vázold fel, hogy Magyarország munkaerő igénye 10-15-20 év múlva pontosan mi lesz! Ha jós vagy, akkor menni fog...
_pampa_ 2016. 04. 26. 09:48
Előzmény: #199  bigyula
#207
Akkor nézzük: az oktatást mindenki használja, aztán adófizető állampolár válik belőle. Azaz, befektetés a jövőbe.

Az egészségügy meg pl. az aktív adófizetők fenntartása érdekében nem az ablakon kiszórt pénz. Mennyi ideig maradna fenn az állam, ha minden adófizető meghalna pl. egy influenza miatt?"

-Akkor nézzük: az oktatást mindenki használja, aztán adófizető állampolár válik belőle. Azaz, befektetés a jövőbe.

vagy lesz belőle vagy nem. ráadásul egy részük nem Magyarországon kezd el dolgozni.

ezért írtam, hogy úgy kell az oktatást átalakítani,hogy biztosítva legyen Magyarország munkaerő igényének az ellátása. sima szabályozás kérdése.

-Az egészségügy meg pl. az aktív adófizetők fenntartása érdekében nem az ablakon kiszórt pénz. Mennyi ideig maradna fenn az állam, ha minden adófizető meghalna pl. egy influenza miatt?"

látom te is látod a lényeget. ezért írtam már régebben,hogy az EÜ rendszert két szintűvé kell tenni.
az első ellátási szintre kerüljenek az adófizetők, családtagjaik és a saját jogon nyugdíj jogosultságot szerző emberek. mindenki más a második szintre kerüljön.

így azok kerülnének jobb helyzetbe akik megtermelik a szükséges forrást az EÜ működéséhez. ez is csak szabályozás kérdése.
Törölt felhasználó 2016. 04. 26. 09:34
Előzmény: #203  emerald
#206
Törölt felhasználó 2016. 04. 26. 05:19
Előzmény: #202  szivacs
#205
Mazochizmusomat gyakorolva javítanék:
Nem szándékos emberölés volna, akkor se ha ilyet bármikor is perelhetnének (mert hát nem)
De a nagyobb butaság, hogy a branül nem csak újrahasznált esetben fertözödhet.

A jogi kérdéshez :
A kormány és szerve, az Ántsz, úgy ad müködési engedélyt a magyar eü jó részének, hogy tudja, hogy a saját maga által meghatározott minimum feltételeknek nem felel meg. A minimum feltétel, a még biztonságos betegellátáshoz lett meghatározva. Azaz olyan eü szolgáltatást biztosít a kormány amely a saját fogalmai szerint sem biztonságos.

Fogod -e perelni a valódi felelöst és felbújtót, a kormányt szándékos emberölésért, és miért nem vagy hozzá elég bátor?
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 20:35
Előzmény: #202  szivacs
#204
"Annak ugyanis bontatlannak kell lennie és persze sterilnek. Aki nem ilyet tesz be, hanem fertőzött használtat, az szándékos emberölést követ el - azaz gyilkos."

A kórházakban választhatnak, vagy fertőtlenítik vagy nem műtenek.

link
emerald 2016. 04. 25. 20:24
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#203
A délpesti kórházban műtötték az egyik ismerősömet.
A wc mosdójában nem a szappan vagy a fertőtlenítő hiányzott, hanem maga a víz!
Nos egy intenzív osztályon ha beteget látogatók, v maguk a betegek nem tudnak kezet mosni egy széklet után.....milyen alapvető higéniai hiányosság már?! És mi lehet a következménye ennek egy intenzív osztályon?!
Agyrém.
Ezért egy mozit bezárna az ANTSZ.

Amúgy nem értem itt a topikba h ez miért párt kérdés.
Tény h az előzőek idején is jó szar volt már minden, na de nehogy az legyen a mentség h az azóta sokkal jobban lerobbant helyzetet ezek se oldják meg.
szivacs
szivacs 2016. 04. 25. 20:19
Előzmény: #182  David78
#202
"(ismerősöm kórházban dolgozik, az intenzíven sorra kapták el a fertőzést a betegek a fertőzött branültől," - akkor kérdezd már meg tőle, hogy ki volt az a gyilkos, aki tudta, hogy fertőzött a branül és mégis betette?
Annak ugyanis bontatlannak kell lennie és persze sterilnek. Aki nem ilyet tesz be, hanem fertőzött használtat, az szándékos emberölést követ el - azaz gyilkos.
Phylaxa 2016. 04. 25. 20:15
Előzmény: #117  Phylaxa
#201
Oups. Elnézést kérek Jávor Benedektől, nem állt szándékomban a nevét semmivel sem kapcsolatba hozni. Egyszerűen egy nemlétező magyar falunevet akartam írni. :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók