Topiknyitó: Portfolio 2016. 02. 22. 22:26

Fideszesek fakadtak ki: halálgyárakká válhatnak a kórházaink  

Ugrás a cikkhez
Az oktatásról kérdezett kormánypárti képviselőket a 24.hu riportere az Országgyűlésben, azonban két fideszes honatya név nélkül az egészségügyről fogalmazott meg durva kritikát. A portálnak név nélkül két fideszes politikus is nyilatkozott a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=227591
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 08. 02. 09:32
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
Meleg étel helyett szendvicset kapnak az esztergomi kórházban a betegek

Nem tudnak melegétkezést biztosítani az esztergomi kórházban. Az intézet erről körlevélben tájékoztatta a betegeket – írja a HírTV.

A levél szerint, a kórház szerződést bontott azzal a céggel, amely az élelmezésért volt felelős. Az egyik beteg rokona híradónknak arra panaszkodott, hogy a napi három étkezés gyakorlatilag három szendvicset jelent, a speciális étrendet igénylők étkeztetését pedig csak a hozzátartozók segítségével tudják megoldani.
A konyha üzemeltetője, egy cég – gondolom, amelynek ez ki volt adva vállalkozásba vagy koncesszióba – nem kapta meg a számláinak az ellenértékét, és kivontul, befejezte, leszerelte a konyhát, ezért kapnak hideg élelmet. Több osztályról kaptam olyan információt, hogy ez a hideg élelem három csomag szendvics, tehát reggel, délben, este ugyanaz – nyilatkozta egy beteg hozzátartozója.
Törölt felhasználó 2016. 07. 25. 10:14
#299
10:08 | Hegyekben állnak a mentősök tabletjei a raktárban
elemes
elemes 2016. 07. 17. 19:28
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#298
Valóban úgy tűnhetett, hogy az ellenzékkel van gondom, de valójában a kádárrendszer örökségével van gondom.

Most speciel a Töröggábor interjúban jött elő ugyanaz a gondolat, amit sok más helyütt már láttam (Mérő László, Csányi Vilmos, Csepeli György).

Jó, gonosz, ezt mondtam volna?
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 18:46
Előzmény: #296  elemes
#297
Ahhoz képest, hogy 15 hsz-ben fejtetted ki ma, hogy miért utálod a pártalapú hitvitát, és ezért nem is érintesz politikai kérdéseket, ma már harmadszor vinnéd szekértáborokba a diskurzust, amikor szót se ejtettem róluk (és mindig az ellenzékkel van problémád)

Véletlen lehet, biztosan nem valami neurózis, vagy hogy te nem lennél képes másképp nézni, mint a jó és gonosz:)

elemes
elemes 2016. 07. 17. 18:35
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#296
vannak, akik (pitcairn) mindent a piacra akarnak bízni -- igazad van fiam, mondja erre az öreg rabbi.

mások szerint kádár elvtárs vagyis izé, az állam feladata minden probléma megoldása. -- igazad van fiam, mondja erre is az öreg rabbi.

de hát nem lehet mindkettejüknek igaza --neked is igazad van, fiam, zárja le az öreg rabbi.

Jó töröggábor interjú, nekem tetszik:

link

a magyar baloldalnak pont az a baja, ami ebben a cikkben ("jaj-jaj megszűnik az elfekvő") is megjelenik. panaszkodni tudnak, még helyezkedni is -- de dolgozni nem. a kádár-rendszer öröksége, hogy minden, döntést kívánó helyzetben csak jajgatni és mutogatni tudnak a magyarok, dolgozni nem. az nehéz.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 17:31
Előzmény: #294  elemes
#295
ja valoszinu res lehet a kapitalizmus testen, de majd most hogy nyomast kap a piac, minden megoldodik idovel
(sarcasm)
elemes
elemes 2016. 07. 17. 17:15
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#294
"1. minden bizonnyal, csak mely szakma kerdese?"

nem tudom, én csak egy modern taposóaknákat gyártó cégnél dolgozom, az egészségügyet (mint az veled beszélgetve már kiderült) csak dr google szintjén ismerem, meg néha ügyfélként, ambulanciás sebészet, szakmai ártalom.

"2. nem, nem fedtek le, sem mennyisegben sem minosegben"

- mennyiség: rés tátong a kapitalizmus testén?
- minőség: akkor miért baj a megszüntetés?

"ehhez kapcsolodva, eddig sem ugrott ra a piac erre a szegmensre, csak alapitvanyok (az meg korlatozott volt es lesz)"

most (kényszerhelyzetben) az állam kénytelen kivonulni a hospice szolgáltatásból, a piac kap egy határozott nyomást.
elemes
elemes 2016. 07. 17. 17:05
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#293
nem "viktornak" címeztem, ez egy értékelés a cikk szerzőjének: ő azt a terméket próbálta eladni, hogy "a kórházi elfekvő megszüntetése rossz dolog"

ez (szerintem) nem elég jó termék, amit leírtam, az eladhatóbb termék lenne.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 16:52
Előzmény: #288  elemes
#292
1. minden bizonnyal, csak mely szakma kerdese?

2. nem, nem fedtek le, sem mennyisegben sem minosegben

ehhez kapcsolodva, eddig sem ugrott ra a piac erre a szegmensre, csak alapitvanyok (az meg korlatozott volt es lesz)
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 16:46
Előzmény: #290  elemes
#291
ezt a nehany hozzaszolasodat rossz helyre cimzed, nem en vagyok viktor, meg nem is vagyunk ismeretsegben

amugy igen, talan mashogy is lehetne csinalni, gondolom ez ihlette a cikkirot is irasara
elemes
elemes 2016. 07. 17. 16:42
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#290
ez esetben talán más terméket kéne gyártani és azt eladni: ütemezni kellene az elfekvő osztályok felszámolását olyan ésszerű időre elosztva, hogy a piac reagálhasson az igényekre és kialakíthassa a hospice házakat.
elemes
elemes 2016. 07. 17. 16:39
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#289
"lehetne letrehozni egy jol mukodo hospice rendszert is"

Nosza.
elemes
elemes 2016. 07. 17. 16:38
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#288
"1. nem mindenkinek lehet jo megoldast adni korhazon kivul"

Ez minden bizonnyal szakmai kérdés -- ki a haldokló, aki olyan ellátásra szorul, amit csak kórházban kaphat meg és bármely hospice házban lényegesen rosszabb lenne az életminősége vagy sokkal rövidebb ideig élne.

"2. hany hospice haz van? es hany haldoklo?"

A kérdés értelmetlen: kevés, hiszen ezt az igényt eddig lefedték a "Bel III." osztályok.

"es mennyibe kerul?"

Gondolom az igénybe venni kívánt ellátás színvonalától függ. Tuti, hogy a biztosítók ráugranak erre a szegmensre, (hospice biztosítás).

"3. lehetne a hospice fele "terelni" a dolgot (ez igen udvos lenne), de a fidesz termeke nem ez, hanem a semmibe terelni az embereket"

Szerintem ez pont arra példa, ahol az állam éppen lehetőséget teremt a piacnak, hogy az igényekhez alkalmazkodva nyújtson szolgáltatást.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 16:38
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
egyebkent ez megint egy tok jo alkalom lenne, hogy valami jo iranyba valtozzon, strukturalis reform meg ilyenek...

lehetne letrehozni egy jol mukodo hospice rendszert is

ehelyett inkabb megint nem hagyunk senkit az arok mellett, lokunk rajta egy kicsit
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 16:33
Előzmény: #285  elemes
#286
nagyjabol
a szakmai javaslat nem tartalmaz alternativat, tehat a szakmai javaslat, hogy a hospice ellatast mindenki oldja meg ahogy akarja es tudja, azaz de facto a hospice ellatas megszunteteset javasolja, ezzel nem ert egyet a cikkiro
elemes
elemes 2016. 07. 17. 16:28
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#285
akkor (próbálom értelmezni)

van egy szakmai javaslat -- a hospice szolgáltatást ne az egészségügyi kassza terhére, ne kórházi keretek között, ne a kórházi ápolószemélyzet munkájával oldják meg.

a cikkíró nem ért egyet a változtatással, és ezt próbálja meg eladni egy nekem megható személyes történettel.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 16:24
Előzmény: #283  _pampa
#284
1. nem mindenkinek lehet jo megoldast adni korhazon kivul
2. hany hospice haz van? es hany haldoklo? es mennyibe kerul?
3. lehetne a hospice fele "terelni" a dolgot (ez igen udvos lenne), de a fidesz termeke nem ez, hanem a semmibe terelni az embereket
_pampa 2016. 07. 17. 16:14
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#283
Arra nem a hospice házak vannak?
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 16:06
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#282
a cikkiro termeke az apolasi osztaly,
a fidesz termeke a megszuntetes
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 16:05
Előzmény: #279  elemes
#281
a fidesz megszuntetne a termeket, amit a cikkiro megvedene, tehat szeretne neked a termeket tovabbra is eladni

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek