Topiknyitó: Portfolio 2016. 02. 22. 22:26

Fideszesek fakadtak ki: halálgyárakká válhatnak a kórházaink  

Ugrás a cikkhez
Az oktatásról kérdezett kormánypárti képviselőket a 24.hu riportere az Országgyűlésben, azonban két fideszes honatya név nélkül az egészségügyről fogalmazott meg durva kritikát. A portálnak név nélkül két fideszes politikus is nyilatkozott a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=227591
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2016. 04. 25. 20:03
Előzmény: #131  kismarton
#200
Na ezaz!
Ezt még így senki nem írta le, de gyakorlatilag a magyar emberek zsebéből lopták ki így-úgy azt a pénzt.
Olyan volt ez mint egy extra különadó mindenkinek(hisz az import árukon keresztül mindenki fizette az árát) de a devizahiteleseknek felért egy vagyon elkobzással.
Cserébe a bankokra kenték a balhét mint közellenség.
bigyula 2016. 04. 25. 19:26
Előzmény: #193  _pampa_
#199
"és az oktatást ? EÜ-t?

ezt a két nagy rendszert azok is használják akik sohasem fizettek a közösbe. "

Akkor nézzük: az oktatást mindenki használja, aztán adófizető állampolár válik belőle. Azaz, befektetés a jövőbe.

Az egészségügy meg pl. az aktív adófizetők fenntartása érdekében nem az ablakon kiszórt pénz. Mennyi ideig maradna fenn az állam, ha minden adófizető meghalna pl. egy influenza miatt?
Phylaxa 2016. 04. 25. 19:19
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#198
A stadionokra költött pénzek egyszeri kiadások, tehát egyszeri dolgokat lehetne finanszírozni belőlük. Lenne mit az biztos, de semmi köze az egészségügy rendszeres finanszírozásához.Ez a véleményem.

Abból a kis stadion pénzből viszont sok berendezést meg lehetne vásárolni és nem halnának meg emiatt gyermekek és felnőttek. Ez pedig a másik véleményem.
_pampa_ 2016. 04. 25. 19:05
Előzmény: #195  csendben
#197
nem.

én egy folyamatot írtam le.

"Akkor fizessék ki a belépőjegyek árában. :) Aki használja, fizessen. :) "

erre reagáltam.

aki használja az fizessen érte!

szerinted nem így kellene lennie?
csendben 2016. 04. 25. 18:55
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#196
Ráittál?
csendben 2016. 04. 25. 18:54
Előzmény: #193  _pampa_
#195
Várj már egy pillanatra!
Jól értem?: Te egy kalap alá veszed a stadionokat az oktatással és az eü.-vel?
Mert ha igen,akkor valami nagy baj van az értékrendeddel!
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 18:36
Előzmény: #191  bigyula
#194
hajaj, aki sportol saját maga, vagy a gyerek sportol az tudja, hogy a sportolás az manapság nem inygen van! tehát nagyon is megvalósul az, mit itt te számon kérsz!
"stadionokra költött közpénz SOHA nem fog megtérülni," - akkor l. tömegközlekedésre se költs, indíts mozgalmat hogy ne újítsák fel a 3. metrót sem, hiszen pl. a tömegközlekedés is a világ legnagyobb részén (cáfolja meg aki tudja, ezért fogalmazok óvatosan), veszteséges!! lásd már be, hogy ezek nem összehasonlítható dolgok! felteszem újra a kérdést: szoktál otthon bútort cserélni 20 évente, amikor már rongyosra kopott és kiáll belőle a rugó? ha igen akkor értsd már meg végre, hogy a sport infrastruktúrával is ez volt a helyzet, köztük a stadinokkal is, mert 40 év alatt elavultak!
baloldali értékek: igazad van, a Fidesz léynegében egy baloldalinak mondható programot valósítgat meg hellyel-közzel..és ez Kopasztóbiás, meg Gyurcsány szégyene, hiszen ők neoliberális politikát folytattak kormányzásuk alatt, és jól bele is buktak! leírtam már itt: a Fidesz csak következmény, nem kell szeretni! Az álbaloldal magának köszönheti a 2010-es kétharmadot, jól és hitelesne kellett volna kormáynozni 2002-10-ig, mert akkor egyrészt nem lett volna 2/3, másrészt nem duplázódott volna meg majdnem az államadósság! tehát ne Orbánra haragudj, ő csak kihasználta és -ja a 2/3 adta lehetőségeket! hülye lett volna nem így tenni, ne nézd hülyének mert nem az!
_pampa_ 2016. 04. 25. 18:20
Előzmény: #191  bigyula
#193
stadionok: szerinted értelmetlen rájuk költeni, akik pedig hazsnálják, azok ennek nagyon örülnek!"

Akkor fizessék ki a belépőjegyek árában. :) Aki használja, fizessen. :)

és az oktatást ? EÜ-t?

ezt a két nagy rendszert azok is használják akik sohasem fizettek a közösbe.

szerinted nem lenne az jó megoldás,hogy aki nem fizet adót,gyermekként él és az egyik szülő sem fizet adót,nem saját jogon szerzett nyugellátást fizessen ezekért? és fizessen minden más olyan szolgáltatásért ami másoknak kedvezményes vagy ingyenes.
csendben 2016. 04. 25. 18:17
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#192
Elnézve a hsz-ket,be kell látni,hogy van(volt) abban némi igazság,hogy meg kell(et)reformálni az oktatást. :-)
Ebben az esetben viszont a cél nem szentesíti az eszközt!
bigyula 2016. 04. 25. 18:11
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
"stadionok: szerinted értelmetlen rájuk költeni, akik pedig hazsnálják, azok ennek nagyon örülnek!"

Akkor fizessék ki a belépőjegyek árában. :) Aki használja, fizessen. :)

A stadionokra költött közpénz SOHA nem fog megtérülni, és a stadionok fenntartását is folyamatosan állam fogja állni közpénzből!

"A Komjádi Uszodát is azért fogják most majd pl. felújítani, mert 50 éva latt elavult, képzeld el"

Semmi kifogásom a Komjádi Uszoda felújítása ellen. Sikersportág az úszás/vizilibabda/stb. Látod, ez értelmes dolog.

"...én úgy látom, eddig ez a 6 év még az eddig ismerrt anomáliákkal együtt is többet hozott Mo.-gnak, mint az álbaloldal 8 éve, ennyi!"

Ebben nem értünk egyet! Az "anomália" nagyon finom szó arra, ami az elmúlt 6 évben történt. Az a duma meg, hogy "álbaloldal" számomra értelmezhetetlen. A fidesz olyan baloldali értékeket tett magáévá, hogy egy-két kommunista pát is simán elbújhatna szégyenében.
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 17:57
Előzmény: #189  bigyula
#190
stadionok: szerinted értelmetlen rájuk költeni, akik pedig hazsnálják, azok ennek nagyon örülnek! A Komjádi Uszodát is azért fogják most majd pl. felújítani, mert 50 éva latt elavult, képzeld el! Az ha nem szeretd a sportot az nem jelenti azt, hogy le kéne nézni a sportolói társadalmat és sajnálni tőlük a pénzt, ismétlem, 40 évenként egyszer.
El kezdtek már köteni az egészségügyre. DE az előbb ismerted el hogy arra nagyon sok pénz kell, annyi, hogy szinte kilátástalan az egész! Ne feledd, nemcsak tőlünk hanem Szlovákiából meg lenegyleből is vándorolnak ki az orvosok..sajnos..ne hidd hogy ez csak nálunk van így!
Én nem vagyok fidesznyik, én egy független gondolkodó vagyok és próbálom használni az eszem! És az jó, ha te is ilyennek gondolod magad! Én csak azt javasolnám neked, hogy globálisan nézd a dolgokat: én úgy látom, eddig ez a 6 év még az eddig ismerrt anomáliákkal együtt is többet hozott Mo.-gnak, mint az álbaloldal 8 éve, ennyi!
És végül: nem gondolom úgy hogy a fidesznek szsbad lopni, és maszopnak pedig nem volt szabad! Éncsak azt mondom: ne légy naív és ne hidd, hogyha visszszavaznád az álbaloldalt, akkor ők meg tudnák oldani mindazt, amit 8 évig nem tudtak korábban! És a korrupciót soha sehol nem fogod tudni megszüntetni sehol a világon, mert a politikusok is csak emberek! - mint te meg én..

bigyula 2016. 04. 25. 17:42
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#189
"úgy telik staionokra, hogy azok a költségvetésnek kb. 0,4-0,8 %-át viszik el."

Nem lehetne értelmesebben elkölteni?

"Az egészségügybe viszont ennek sokszorosát kéne költeni ahhoz hogy érdemi változás következzen be, de nem akarod megérteni, hogy annyi pénz nincs!"

Képzeld, tudom. De, el kellene kezdeni rá költeni. Sok kicsi, sokra megy. Mégis röhelyes, hogy magánszemélyek, egyéni vállalkozók gebinben festik/újítják fel a korházi szobákat.

"De arra válaszolj, az miért nem baj számodra, hogy 2002-10-ig majdnem megdplázta az államadósságot a ballib kormány?"

Ezt honnan veszed? Miért gondolja minden fidesznyik, hogy aki az orbánkúrmányt kritizálja, az "Gyurcsányhívő"? Miért gondja azt, hogy ha az előző garnitura lopott, akkor ennek is lehet?
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 17:39
Előzmény: #185  csendben
#188
én feladtam.. felesleges
re csőlátás
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 17:36
Előzmény: #172  csendben
#187
kösz az aggódást, de nyilván magadból induslz ki mert én jól vagyok, kutyabajom :o) Szerintem duplaadogot vehttél be, ennyi.. egyébként ha már ennyire aggódsz az egészségügyért, jelzem hogy ténylegesen is segíthetsz te is! Az OMSZ (Orsz. Mentőszolgálat) Alapítvány egész évben szívesen fogad adományokat bárkitől tőled is! Az 1%-odat is adhatod nekik! Én rendszres támogatójuk vagyok, küldenek csekkeket és évvégén falinaptárat, hogy vmivel honorálják a segítséget. Nem vicc, ne csak fórumoz hanem állj be segíteni! A pénzt a mentősök támogatására és eszközbeszerzésre fordítják egyébként.
_pampa_ 2016. 04. 25. 17:36
Előzmény: #185  csendben
#186
látod....a felvetések nem érdekelnek... te is a "személlyel" foglalkozol....

ezt csinálod állandóan.

ezért értelmetlen a beszélgetés.
ezt is már annyiszor leírtam...
csendben 2016. 04. 25. 17:30
Előzmény: #184  _pampa_
#185
"nem akarok parttalan vitákba sodródni"

Ezen jót nevettem!
A héz vicce (így hétfő délután!)
_pampa_ 2016. 04. 25. 17:26
Előzmény: #182  David78
#184
lehet, nem akarok parttalan vitákba sodródni....

de az oktatáshoz csak annyit, ha már a tanárok is azt mondják,hogy a tesi órák számát kellene csökkenteni...eltörölni a hittant...lecsökkenteni a kötelező heti órát 22-re ,szabadon választhasson tankönyvet,emeljék vissza a korhatárt 18 évre....

és ezek a "problémák" ott azért nagy bajról nem beszélhetünk....
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 17:21
Előzmény: #182  David78
#183
ahogy írod!!!!!

David78 2016. 04. 25. 17:17
Előzmény: #177  _pampa_
#182
"az oktatás most nagyvonalakban rendben van"
nemtom van -e gyereked, de én az enyémeknek nehezen találtam olyan sulit, ahová jó szívvel adnám be.
Szóval nincs rendben.
Előtt sem volt rendben, kurmányunk jó érzékkel hozzányúlt és ezzel a lendülettel még jobban elrontotta.
EÜ sem volt rendben. Hozzányúltak. Most már kész halálgyár az egész (ismerősöm kórházban dolgozik, az intenzíven sorra kapták el a fertőzést a betegek a fertőzött branültől, volt akinek a karját kellett levágni)
Amihez nyúlnak elszaródik vagy lába kél (elveszti közvagyon jellegét, offshore-ba vagy Mészáros féle strómanokhoz kerül, vagy szimplán elutalják maguknak).
Nem mondom, volt olyan is 6 év alatt, mit véletlenül jól csináltak, de ez még enyhítő körülménynek is kevés.
csendben 2016. 04. 25. 17:17
Előzmény: #179  csendben
#181
és a tények:

link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók