Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 12. 19:01
Előzmény: #14618  Törölt felhasználó
#14620
Hát juliushoz kepest 4 misi virtualis minusz, varjuk a B hullamot meg a mikulas rallit
KrisztinaI 2022. 10. 12. 18:40
#14619
Placi, a munkádat kiszervezték egy robotnak: a CEO munkáját egy robot végzi
https://www.arabianbusiness.com/industries/technology/10-billion-chinese-gaming-giant-appoints-worlds-first-ai-robot-ceo
Törölt felhasználó 2022. 10. 12. 18:15
Előzmény: #14617  Törölt felhasználó
#14618
Hogy áll a porfolio Cicoria?
Törölt felhasználó 2022. 10. 12. 17:15
Előzmény: #14611  szieszta
#14617
Es nem tiszta aflatoxinos a kukoricája?
szieszta 2022. 10. 12. 16:08
Előzmény: #14613  stolz
#14616

Igen, erre hivatkoznak a felvásárlók, hogy dél-amerikában jó a kukoricatermés.
Kínában soha nem látott aszály volt, de  a franciák és olaszok is óriási kieséssel számolnak.
A másik oldalon meg nem fogy a sör, nem kell a sörárpa, az állattenyésztőknek meg nincs pénzük megvenni a takarmányárpát, így inkább leépítik az állományt.
Oroszok búzáját nem fogadhatná senki, az ukránok meg nem tudják szállítani a tavalyi beraktározott termést. Állítólag ukránoknál is 1/3-ával kevesebb termés lesz.
KrisztinaI 2022. 10. 12. 15:46
#14614
stolz
stolz 2022. 10. 12. 15:33
Előzmény: #14612  szieszta
#14613
Világszinten semmiből sincs hiány...
szieszta 2022. 10. 12. 15:29
Előzmény: #14611  szieszta
#14612

Ennek ellenére a terménynek meg megy le az ára, a kezdeti pánikfelvásárlások óta közel 30%-ot estek.
Állítólag már a piac nem bírja el ezeket a magas árakat, más megoldásokat keresnek.
A repce ára is beszakadt, pedig olajból meg hiány van.
Ki érti ezt???
szieszta 2022. 10. 12. 15:23
#14611

Ma beszéltem egy gazdával, aki azt mondta ,14 mázsa kukoricája termett hektáronként egy 90 hektáros parcellán. Tavaly, az üzemi átlaga 97 mázsa volt. Az egy dolog, hogy őt majd megmenti Viktorunk és a területalapú támogatás, de a raktárak üresek maradnak. Ennek a kevésnek a szárítása megháromszorozódott.
Még jó, hogy tud üzletelni az ársapkás gázolajjal, így a kamionos olcsóbban szállította el, mert traktorral elszállítani 75 kilométerre eléggé macerás lett volna.
Azt azért mosolyogva mondta, hogy a szomszéd letárcsázta a kukoricáját, mert a leszedése drágább lett volna, nála a kombájn hektárhozam mérője 4 mázsát mutatott. Olyan pici csövek voltak, hogy átcsúsztak a szedőrészen. A kombájn tulaja intézte a szállítást, de a szállítóeszközt órabérért adta, mert 8 órát várakozott a kamion, mikorra megrakták
offshort
offshort 2022. 10. 12. 15:21
Előzmény: #14607  KrisztinaI
#14610
jah, 
csak az erős jelzésüeket érdemes figyelni! 
az kb 8-10 doji! 

de itt egy jó játék ahol hamar le lehet tesztelni a D1 dojikat, szinteket, mozgoátlagokat! :)) 
inditásnál nem tudni milyen részvény és mikori a chartja! 
kb 90-100 napot enged léptetni, aztán vége,
és akkor kidobja h mi is volt a neve, vissza lehet keresni egy "igazi charton"! 

https://chartgame.com/
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 11. 22:21
Előzmény: #14603  kukker
#14609
"Ide klassz lenne egy kis nínó zaj."
https://youtu.be/NLWK_ebcY_M
offshort
offshort 2022. 10. 11. 22:07
Előzmény: #14607  KrisztinaI
#14608
ne gondold!
az indokátorok , a gyertyák,  az alakzatok, csak mind a funda/hírek után vannak, 
ez olyan mint az indián könyvekben a nyomkövetés, 
ill, mivelhogy az elsődleges információ csak késve érkezik a kisbüfihez, 
így marad a TA, ill. a garafikon "nyomkövetése" ! 
:)) 
KrisztinaI 2022. 10. 11. 21:58
Előzmény: #14605  offshort
#14607
Ez rengeteg, elmentettem köszi.
Én a mostani marketben azt látom, hogy pontosan az alakzatok, túlvettségi mutatók, stb-vel leckéztetik meg az embereket...
KrisztinaI 2022. 10. 11. 21:56
Előzmény: #14603  kukker
#14606
Nem mindenütt bánnak egyformán a kutyákkal.
Minél nyugatabbra mégy, annál jobban élnek: Angliában a kutya az első a háztartásban, ha látnád, hogy mekkora üzletek vannak nekik, és hogy az emberek kedvesebben és több türelemmel bánnak velük, mint a saját gyerekeikkel.   Állítólag ott költenek rájuk a legtöbbet, egy ilyen üzlet mellett laktam, kár, hogy nem mentem be soha, jobban szétnézni.
Dél-Afrikában hasonlóan értetlenül állnak a kutyák családtagként való kezelése előtt: a Dél-Afrikai főbérlőm, akinek több ingatlana is volt, elmesélte, hogy amikor croporate employee volt, , hogy  (majdnem) kirúgott egy alkalmazottat, mert nem ment be dolgozni, amikor az elhunyt kutyáját gyászolta. Mondta, hogy utána értette meg, hogy a fehér embereknek, európaiaknak a kutya családtag. Szerintem vidéken itt is elszörnyednének az angolok azon, ahogy tartják őket, valószínűleg állatkínzásért feljelentenék az embereket.
offshort
offshort 2022. 10. 11. 21:50
Előzmény: #14601  KrisztinaI
#14605
nem tudhatom persze , de vannak valószínűségek! 
ha napi low alá ver (prompt) 
akkor ritka a visszakapaszkodás a nyitóig, és ezzel már meg is rajzolta az eső gyertyát (D1) 

egyebként gyertya rajzolatoknál érdemes nézni a logikáját is, 
nem csak a tankönyvi leirást! 
amugy itt lehet mazsolázni  gyertya alakzatokból
.
https://thepatternsite.com/CandleEntry.html
Törölt felhasználó 2022. 10. 11. 21:49
#14604
Nem kell itt kapkodni sehová, megy ez szépen lefele. Mégis mitől fordulna? Hókosz-pókusz helyett elég szétnézni. A nemrégiben felparcellázott és kiosztott telkeket sorban mondják vissza az igénylők. A kamatok megugrottak, a fizetés marad, az árak meg vágtáznak. Nyista lóvé a lakosságnál. Lassacskán olyan szintek derengenek a láthatáron - amelyekről korábban Eurocent kolléga az FF-ben vizionált és totál sci-fi-nek tűntek akkor. T is már 15$ alatt. A stabil dividentje így már 8% körül kezd billegni. Azt hiszem jó vásárok előtt állunk. 
Majd.
kukker 2022. 10. 11. 21:37
#14603
Szívmelengető videó terjed az interneten egy idős ukrán hölgyről, aki egy önkéntes állatmentő csoportnak köszönhetően visszakapta eltűnt kutyáját. Jack akkor szökött el, amikor bomba robbant otthonuk közelében, nagyjából egy hónappal ezelőtt, gazdája azonban egészen idáig kitartóan kereste. Szerencsére a négylábúnak az ijedtségen kívül semmi baja nem esett, a várva várt találkozásnak pedig mindketten nagyon örültek: a néni könnyeivel küszködve köszönte meg a mentőcsapat munkájukat, sőt még egy öleléssel is meghálálta Jack hazajuttatását.
https://index.hu/mindekozben/poszt/2022/10/11/meghato-videon-ahogy-ujra-talalkozik-ukrajnaban-gazdajaval-egy-bombazasok-miatt-elmenekult-kutya/
Mondjuk nálunk az összes kutya - volt eddig vagy három és most van kettő - konkrétan a reggeli elköszönés után az esti hazaérkezéskor olyan bulit/balhét és örömöt csaptak és csapnak a bepisálós örömtáncukkal, hogy nem győztük/győzzük őket csitítani.
Itt meg kb le sem tojja, sőt, a kutya fél szinte, annyira passzív, összehúzott állapotban sétál, közeledik az állítólag kb 1 hónapja nem látott szerető gazdi közelségében illetve az otthonában, de biztosan én vagyok paranoiás.
Mindegy is.
Én elmondtam több évtized tapasztalatát általam, meg ezt, amit látok, hogy mekkora életszerűtlennek tűnik számomra ez a történet a kutya viselkedése miatt.
Csak így most ezt idelöktem, mert csak...
:)
Jó pihenést.
KrisztinaI 2022. 10. 11. 21:33
Előzmény: #14601  KrisztinaI
#14602
Az emberkék pedig ott ültek long-ban az investing.com-on, olvastam őket, szegények. :-(
KrisztinaI 2022. 10. 11. 21:29
Előzmény: #14599  offshort
#14601
Azt nem tudthatod, a hetes inverted hammert milyen szépen leverte. :-)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek