Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 10. 16:17
Előzmény: #356  kajli_man
#360
Az olajos
Fagylaltárus 2022. 03. 10. 16:05
Előzmény: #357  kajli_man
#359
Azt nem tudom. De hogy Magyarországon a proletárokra nem hullik a pénz csak úgy a semmiből az BIZTOS.
Sokan kipucoltak a fos bérek elől külföldre ezért a tőkéseknek bért kellett emelniük, ezt 100 % ig a piac kényszerítette ki hogy elkezdtek hullani az olyan munkahelyek ahol nem fizettek eleget.
Szerintem pont az a normális ha nem minden cég kap dolgozót. Csak egy részük. 
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 10. 15:27
Előzmény: #353  Fagylaltárus
#357
Nem kell feltétlen, hogy rád hulljon a pénz, elég ha a munkáltatódra hullik. Saját szemmel láttam cégen belül több száz milliós projecteket, amelyek végül mentek a levesbe. Persze ilyen-olyan támogatásból, pályázatból volt finanszírozva, legalább addig sem kellett leépíteni a dolgozókat (nincs természetes szelekció).
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 10. 15:25
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#356
RIG, CPE all in
Törölt felhasználó 2022. 03. 10. 14:46
#355
Sziasztok, akkor egy kis összefoglalót vki hogy milyen részvényeket érdemes még venni? -olaj/olajos témakört leszámítva) :)
Törölt felhasználó 2022. 03. 10. 14:27
Előzmény: #348  Placi82
#354
Látszik, hogy a német társadalom nagyon meghasonlott. Egyik oldalon ott van a békegalamb, virágkoszorús kislányok a tavaszi mezőn mentalitás. Ebbe az sem fér bele, hogy egy bogarat lecsapjál. A szobába, irodába betévedt darazsat szépen kitessékelik, de nem okoznak kárt benne. Ez az alap hozzáállás.
Ez mindaddig tart, amíg a(z) (anyagi) helyzet lehetővé teszi. 
Jelenleg kezd fájdalmassá válni a szitu. 2 eur feletti benzinár, világbajnok áramár és mostanában hozzácsapódik egy igencsak megemelt gázszámla, mind olyan tényezők, amelyek nem húzzák szélesebbre a mosolyokat.
 
A kormány kénytelen volt leállni a nagy szankciósdival, mert gondolom, hogy ezt számokkal alátámasztva is látják.
Az energia miatti áremelkedések még csak most fognak elkezdődni.
Nem tudom, hogy mi lesz. Az a gondom, hogy a hosszútávú folyamatokba volt nagyon durva beavatkozás. Masszívan züllik az oktatás, amihez társul egy felelősségmentes mentalitás (a darazsat leszámítva) és a kelleténél nagyobb önbizalom. Ennek később nagy ára lesz. Eltűnik az a generáció, amelyik összefüggésekben tudott gondolkodni.  Konkrét példa pl. a német hadsereg leamortizálása. 
Röviden: átfogó gazdálkodás helyett projektek vannak, hol ez megy, hol az, mikor mire van pénz vagy szándék. A Berlini Reptér az állatorvosi ló. Ezek mind a sorozatlövés egyes töltényei.
Fagylaltárus 2022. 03. 10. 12:27
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#353
"Mellesleg itt senki sem dolgozik??? Hogy tud sorban állni... MEgint csak a jegybankárok és a pénzbőség."
Magyarországon mikor adott pénzt nekünk a jegybankár? Még normális munkanélküli ellátás sincs. Lehet a tőke olcsó, csak éppen egy proletár nem hitelképes.
Te egy alternatív valóságban élsz, te bakker tényleg azt hiszed hogy hullik ránk a pénz a helikopterről...
Fagylaltárus 2022. 03. 10. 12:25
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#352
Amúgy az OECD országok közül az egyik legkevésbé eladósodottabb társadalom pont a magyar. Gonosz jegybankárok! :)
Fagylaltárus 2022. 03. 10. 12:24
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#351

Ez sokkal inkább a befagyasztott ár következménye.
Meg a hisztéria, hogy elterjedt hogy nem lesz benzin, miközben van.
De hát szar az élet, főleg a jegybankárok miatt, tudjuk már jól. Lufi lufi lufi. Összeomlás összeomlás összeomlás.
Csapó 787.
Törölt felhasználó 2022. 03. 10. 12:16
Előzmény: #347  Placi82
#350
És szénné vannak az emberek hülyítve.
Egyszerűen monetáris hisztéria van.
Fájni fog a kijózanodás.
Törölt felhasználó 2022. 03. 10. 12:10
#349
Fél órája voltam a kúton tankolni, azaz fél 12-kor, egy városszéli -amúgy kisforgalmú MOL kúton.Lőttem egy fotót várakozás közben, de mögöttem álltak még páran.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220310v01xf7jqx.jpeg
.
Ez a tipikus esete a nagytőke+kormány+jegybank szélsőséges mohóságának és ostobaságának.
A jegybankok 15 éve fújják a monetáris lufit. Szénné tömték hitelekkel az embereket, abban a hitben ringatva őket, hogy ez az életszínvonal fenntartható. Kikapcsolták egyúttal a pénz természetes elosztási funkcióját.
De a piac -ha hagynák, még ezt is megoldotta volna, mert az áremelkedés visszafogná a keresletet természetes módon.
Persze az USA kormánya fújt egy shale-lufit, ami kipukkant, megölte az olajipari beruházásokat. Ez rátette egy lapáttal a hiányra.
A nagytőke keltett egy ESG hisztit, beterelve a pénzeket olyan területekre, amire pont nincs szüksége a társadalomnak.
De ez mind nem lett volna tragédia, a koronát a kurmányunk rakta rá, mert hát ők aztán befagyasztják a benzin árát. Ezzel megint csak kikapcsolták a természetes ösztönzőt és túlkeresletet generáltak.
Jóskapista meg még az étolajas flakonba is benzint csorgat, mert relatíve olcsó, pénze meg annyi mint a pelyva.
Ezért kígyóznak a kígyók, akarom mondani kígyóznak a sorok a kutaknál.
Mellesleg itt senki sem dolgozik??? Hogy tud sorban állni... MEgint csak a jegybankárok és a pénzbőség.
Placi82 2022. 03. 10. 10:26
#348
Billent. Meddig lesz ez a haboru, mikor lesz vege az EU szankcioknak szerinted. Mert ez mar nem is labon loves esete, amit csinal gazdasagilag az EU. Janem sorozatloves a fejbe. Nekem van egy viziom. De erdekel a tied.
Placi82 2022. 03. 09. 20:24
#347
Ndx barmi aron de fel. Manipulalt a piac forever. 
szieszta 2022. 03. 09. 20:16
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#346

Tudom, tudom, tudom! Azt is meg kell nézni, hogy 80 éve mennyi volt az átlagéletkor.
Nagyon nehéz összehasonlítani a múltat és a jelent.
Bármikor tudok pro és kontra dolgokat mondani.
Nagyon szép, mikor a múltra hivatkozunk, de akkor 1darab 300 kilós disznót vágtak évente és nagyapám mondta, hogy nagyon ritkán ettek húst, akkor is inkább szárnyast.
Ez általában a téli időszak volt, mivel mindenki akkor vágott disznót és küldte szét a kóstolót. Húsvétig vártak a sonkával is, de a kolbász is inkább ételízesítő volt, mintsem nekiültek és felfaltak belőle 2 kilót.
A zsíron kívül nem nagyon tudták tárolni, csak a szalonnát. A melegben még a füstölt sonka is megpenészesedett.
Törölt felhasználó 2022. 03. 09. 19:51
Előzmény: #327  kajli_man
#345
Muhaahhaa ez így szokott lenni :-)
Törölt felhasználó 2022. 03. 09. 19:42
Előzmény: #343  szieszta
#344
A fő kérdés 80 éve mit használtak az emberek. Étolajat napraforgóból vagy sertészsírt.
Most kell olivaolajos cegekbe invesztálni, tud vki jót?
szieszta 2022. 03. 09. 19:21
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#343

Minden étel egészségügyi kockázatot rejt. Még a BIO gyümölcs is, mivel ott meg a gomba által termelt mikotoxin a "toxikus" az ellen meg csak a tiltott gombaölővel lehetne védekezni.:-)
A sertés zsírját meg egyik méregként, másik csodaszerként emlegeti. Ki tudja mi az igazság?
Törölt felhasználó 2022. 03. 09. 18:18
#342
Ékelődés az indexekben, ma lehet nem lesz olyan szép a vége, mint az eleje.
Törölt felhasználó 2022. 03. 09. 18:10
Előzmény: #340  Clint
#341
Naaa neeeem

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek